10 Eylül Perşembe günü 2020 yılının Mars retrosu Türkiye saatiyle 01:22’de Koç burcunda başlıyor. 14 Kasım’a kadar sürecek bu uzun soluklu retro sürecinde Mars, düz hareketine döndükten sonra Koç burcunu terk etmesi 7 Ocak 2021’i bulacak. Bakalım nelere şahit olabiliriz aşağıdan okuyalım.

Bireyselden çok bu durum yine dünya ve ülke gündemini sarsacak. Çünkü son altı aya bu sefer Mars damga vuracak derken sebebi aslında Koç burcunda retroya gireceği içindi. Neden derseniz çünkü yazın başında Mars Koç burcuna geçtiğinde sert açı yaptığı Oğlak’taki gezegenlere zaten atıfta bulunmuştu. Şimdi retro olduğundan tekrardan geri dönüp bu gezegenlerle sert kontak kuracak. Devamında düz harekete döndüğünde bir daha, hatta araya Terazi’deki görünümlerde ileride katılacak.😊 Gördüğünüz üzere nasıl bir zincir reaksiyon içersindeyiz okurken bile yoruldunuz bir de bunları yaşaması var.

Esas sorumuz neler yaşayabiliriz? Birçok konumuz var. Mars retrosu öyle sessiz geçip gitmeyecek. Dünya ve ülke gündemini sarsmadan rahat vermeyecek. Koç burcunda böyle bir retro varken bir de bu sene dünyaya musallat olan Oğlak’taki Jüpiter-Satürn-Plüton üçlüsüne sert açılar yapıyorken “ben bir savaş ortamı yaratırım” diyecek. Ama ben bu konuya çok girmeyeceğim. Savaş olabilir, patlamalar yaşanabilir, yangınlar artabilir. Bunlar Mars’ın zaten retrosunda ve böyle Oğlak’taki gezegenlerle kontağında olabilecek şeyler. Tamam dünya gündemi bizi ilgilendiriyor ama bu Mars retrosu ülkemiz için 2021’nin tatbikatı olabilir. Ekim ayı öne çıksa da ülkenin yer altından gelen uyarıları artabilir. 7 Eylül haftalık burç yorumlarında dinlediğiniz üzere, depremlere ne kadar hazırız, acil durum planlarımız var mı daha büyük bir şey de ne yapabiliriz gibi soruları, bu retro bir tatbikat gibi karşımıza çıkarabilir. Çünkü 2021 ve sonraki senelerde bir daha bu konunun affı olmayacak. Maskelerimiz artık acil durum çantalarımızda da bulunsun.

Maske demişken tabii ki akıllarda virüs var. 17 Eylül yeniayı Başak burcunda gerçekleşecek. Üstelik bu Başak yeniayı Oğlak’taki Satürn-Jüpiter-Plüton üçlüsünün suyuna gidecek yani güzel açıda olacak. Ama gelin görün ki bizim ülkenin kendi haritasında yaptığı kontaklar sert olacak. Sağlık sistemini gündeme getirecek bu yeniay ve yakınlarında virüs yine sahneye oturacaktır. Ayrıca okulların açılmasıyla ilgili yeni düzenlemeler getirilebilir. Konunun Mars retrosuyla ne alakası var derseniz kendisi ülkemizin Merkür’ü ile karşıtta olacak. Yeniayda sabit burçlardaki gergin açılar da yavaş yavaş yer altını tetiklemeye başlayabilir.

İlerleleyim, 29 Eylül ve yakınları hem savaş gündemi hem de yine doğal afetlere vurgu yapabilir. Bu görünüm biraz daha askeri harekatı öne çıkartabilir gibi duruyor. Ülkeler arasında tansiyon yükselebilir.

9 Ekim-19 Ekim arası riskin arttığı tehlikeli tarihler olmakla beraber 14 Ekim en öne çıkan tarih. Yer altı yine bize ikazlar verebilir ki 2020 bu konuda en masum yıl. Dileyelim ki, virüs varken bir de bu konular bizi sonbaharda yormasın. Ama küçük bir provası olursa bilelim ki daha hazır olmamız gerekiyor önümüzdeki senelerde.

31 Ekim Boğa burcundaki dolunay, ülkenin haritasına beklenmedik durumlar getirirken bunu yine bizi korkutarak yapabilir. Kısacası ülkenin yer altı sinyaller vermeye başlayacak. 14 Kasım’da retro bitmeden dört gün öncesi 10 Kasım’da yine dikkatli olmak gerek.

Yer altı dedik yer üstünde neler bekler? Bizim ülkede agresif bir yönetim tarzı olacak. İktidarda sesler yükselecek. İktidarın kendi içinde beklenmedik kopuşlar veya olaylar gelişebilir. Halkın üstündeki kısıtlamalar artabilir. Tedarikli olmakla fayda var.

Gördüğünüz gibi Mars’ın retro olması esas konu değil, Mars’ın retrosundan ötürü Koç burcunda çok kalması esas sorunu teşkil ediyor. Eğer Oğlak’ta ve ileride Terazi’de oluşacak görünümler olmasa bu kadar ses getirmezdi. Çünkü diğer iki burç Koç’tan sert etkiler alan burçlar olduğundan bizlerde tedbiri elden bırakmamalıyız.

Her zaman yaptığımız gibi sıra burçlarımızda, tabii ki yükselen burcu okumayı unutmadan ilerleyelim.

KOÇ

14 Kasım’a kadar hayatla olan mücadeleniz bu dönem zorlaşabilir. Emek verdiğiniz halde karşılığını görememek agresif yapabilir. Tek yapmanız gereken geriye dönüp nerede hata yaptığınızı bulmak olmalıdır.

BOĞA

14 Kasım’a kadar vaktinizi ve enerjinizi geçmişteki konuları tekrardan düzeltmek adına harcayabilirsiniz. Başınıza tekrardan iş çıkması biraz sizi gerginleştirebilir. Karamsar olmamaya bakın. Uzun zamandır sağlığınızı önemsemiyorsanız bu retroda dikkat edin.

İKİZLER

14 Kasım’a kadar dostlar arasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazı şeylerin size doğru gelmediğini düşünerek onlardan uzaklaşabilirsiniz. Enerjinizi sosyal yardım kuruluşları için harcayabilirsiniz. Hayatı hızlı yaşamak yerine sindire sindire ilerleyeceksiniz.

YENGEÇ

14 Kasım’a kadar kariyerinizdeki hırsınıza yenik düşmemelisiniz. Bir işiniz olmayınca üstelemek yerine sabretmeyi bilmelisiniz. Sakin kaldıkça kariyerde yükselmeye devam edeceksinizdir. Herkes akıl vermeye çalışabilir sakin kalmalısınız.

ASLAN

14 Kasım’a kadar spor yaparken sakatlıklara dikkat etmelisiniz. Kendinizi zorlamamalısınız. Akademik hayatınızda öfkenizi frenlemelisiniz. Seyahatlerde aksilikler yaşanabilir. Yurt dışı evraklarınızda pürüzler oluşabilir son güne bırakmayın.

BAŞAK

14 Kasım’a kadar kendinizi riske atacak işlerden uzak durmalısınız. Kimseye borç vermemeye dikkat edin. Eşinizle aranızdaki tartışmalar maddi konulardan dolayı çıkabilir. Rahatsızlığınız varsa ameliyat konusu gündeme gelebilir.

TERAZİ

14 Kasım’a kadar partnerinizle aranızdaki iletişimin tonu sertleşebilir. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde son noktayı koyabilir. Ortaklıkla yürüttüğünüz işinizde ortağınızla ipler kopma noktasına gelebilir. Önce sinirlerinize hakim olup konuşma yapmalısınız.

AKREP

14 Kasım’a kadar emeğinize karşılık hak ettiğinizi göremeyebilirsiniz. Sinirlerinize hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmenizde yarar var. Evcil hayvanınız bu dönemde problem çıkartabilir.

YAY

14 Kasım’a kadar tutkulu olan aşk hayatınızda agresif bir tutum sergileyebilirsiniz. Karşınızdakinin geçmiş ilişkilerine takılıp kıskançlıklar yapabilirsiniz. Çocuğunuz özellikle küçükse taşkınlıklarıyla sabrınızı zorlayabilir. Kendini yaralayıcı hareketler yapabilir.

OĞLAK

14 Kasım’a kadar evinizde riskli bir zamanda olabilirsiniz. Olmadık arızalar, küçük kazalar yaşanabilir. Kendinizi tehlikeye atacak hareketlerden uzak durmalısınız. Ailede bir sağlık problemi gündeme düşebilir.

KOVA

14 Kasım’a kadar eğitim ve iş hayatınızda başarılara yol alırken sizi öfkelendirebilecek durumlar yaşayabilirsiniz. Bir anlık sinirle yanlış kelimeler kullanmanız çevrenizde başınızı derde sokabilir. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla aranızdaki gerginlik artabilir.

BALIK

14 Kasım’a kadar maddi konularınızda zorluklar meydana gelebilir. Sizin hakkınız olanı başkası ele geçirmek isteyebilir. Bir miras konusunda da bu yaşanabilir. Gelirinizdeki artışları elde etmek için savaş vermeniz gerekebilir.

Astromeri,

08.09.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s