2 Ekim Cuma günü Türkiye saatiyle 00:05’te Koç burcunda 9 derecede dolunay meydana geliyor. Yine kendisinin çok sert olmamasına rağmen etrafının kötü olması bu dolunayı riskli yapacak. Ayrıca bir not, Türkiye’nin batısında kalan tüm ülkeler dolunayı 1 Ekim’de yaşayacak.

28 Eylül-4 Ekim haftalık videdoda bahsettiğimiz konulara bakalım. Bu yazıda biraz daha detaylarına bakacağız. Mars retrosu artık Ekim ayında iyice sahneye çıkacak.

2 Ekim dolunayı 9 derece Koç burcunda oluşurken bunu yine Koç burcundaki Kiron’la kavuşarak yapıyor. Bu durum dolunayda hem ruhsal hem fiziksel yara almaya açık olduğumuzu gösteriyor. Açıkcası öfkeyle kalkarsak zararla otururuz. Önce sinirlerimize hakim olmalıyız. Bireysel olarak tepkilerimizi frenlemekte zorlanabiliriz. Sebebi aslında dolunaydan 2 gün önce aktifleşen Mars-Satürn sert açısından geliyor. 28 Eylül haftasına hem yer altındaki konular hem savaş gündemi getireceğini söylemiştik. Detaylarını geçmişteki 10 Eylül Mars retrosu veya Ekim 2020 aylık burç yorumları yazılarından okuyabilirsiniz.

Çok fazla negatifliğe girmeyeceğim Ekim 2020 yazısında fazlasıyla okudunuz. Bu dolunaya özel ufak şeylere bakıp burçlara ilerlemek iyi olacaktır. Bizim ülkenin bu dolunayda askeri konuları ön plana çıkabilir. Ülkenin eğitim sisteminde değişikliklere gidilebilir. Eğitimde yeni kararlar çıkabilir.

Dünyada ise ABD bu dolunayla beraber iç karışıklığa sürüklenebilir. ABD, derslerini almamışsa bu durum büyüyebilir. İngiltere ise ülkeyi karantina kararlarıyla eve hapsedebilir veya hükümet kıstılamaları o kadar arttırır ki sosyal iletişim sıfırlanır. Ayrıca İngiltere’de virüs, dolunayın beraberinde ölümleri beklenmedik şekilde arttırabilir. Bizim komşulara bakarsak, ölümler İran’da artmaya başlayabilir. Filistin ve İsrail iki ülkede de tansiyon yükselebilir. Diğer komşumuz Suriye ise hareketli bir gündemde olacak. Bunları haftalık videoda konuşmuştuk.

Sabit yıldıza da bakıp bitirelim. “Algenib” yıldızı Koç dolunayında aktifleşiyor. Esas dolunayın sert etkisini şiddetlendiren gizli ajan kendisidir diyebiliriz. Kargaşayı, kaosu, yıkıcı etkileri sever. Skandallar ise dolunayda gündeme gelebilir.

Sıra burçlarımızda. Yükselen burcu okumayı unutmayalım. Dolunayda tedbiri elden bırakmayalım. Her aksiliği kovalayan bir yıldız ve Mars-Satürn ikilisi var.

KOÇ

Sizin burcunuzda gerçekleşen bu dolunayda gerginliğiniz hat safhada olabilir. Küçük meseleler bile büyüyebilir. Sağlığınıza dikkat edin. Eski rahatsızlıklar gündeminize gelebilir.

BOĞA

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dolunaydasınız. Bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Geçmişteki ilişkinizdeki kişiden tekrar haber alabilirsiniz ama bu durum sizi agresif yapabilir.

İKİZLER

Bu dolunayda arkadaşlarınızdan ummadığınız davranışlara veya sözlere şahit olabilirsiniz. Çevrenizde sert tepkilerinizle eleştiriler alabilirsiniz.

YENGEÇ

Gergin etkiler barındıran bu dolunayda kariyer hayatınızda söylediklerinize dikkat etmelisiniz. Bir anlık verdiğiniz tepki sizi sıkıntıya düşürebilir.

ASLAN

Bu dolunayda seyahatlerinizde dikkatli olun. Akademik alanda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Hakkınızın yenildiğini görebilirsiniz. Spor yaparken kendinizi zorlamayın.

BAŞAK

Paranıza dikkat etmeniz gereken bir dolunaydasınız. Farkında olmadan harcamalarınızda açılabilirsiniz. Beklenmedik anda para lazım olduğunda sıkıntıya düşebilirsiniz. Kendinizi tehlikeli hareketlerden de sakınmalısınız.

TERAZİ

Bu dolunayda eşinizle, sevgilinizle aranızdaki sorunları çözmek için çabalayabilirsiniz. Fakat yaralarınızı sararken bir anlık söylediklerinizle işi daha güç hale getirmeyin.

AKREP

Çalışma hayatınızda agresif ve hızlı tepki verdiğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Sinirlendiğinizde bir anda cevap vermemeye dikkat edin. Sağlığınızı bu dolunayda ilk sıraya koyun. Evcil hayvanınızda da problemler oluşabilir.

YAY

Aşk hayatınızda karar alma sürecinde olabilirsiniz. Tam her şey güzel giderken bir anlık sinirle ipleri koparmayın. Çocuğunuzla ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

OĞLAK

Bu dolunayda aile içerisinde size yara veren olaylar yaşayabilirsiniz. İşinizde olan stresinizi onlara yansıtmanız bardağı taşıran son damla olabilir. Ev değişikliği, kontrat imzalama gibi işleriniz varsa dikkatli olun. Ailede bir bireyin rahatsızlığı oluşabilir.

KOVA

Eğitim hayatında problemler yaşanabilir. Emeklerinizin karşılığını görememek üzebilir. Kardeşlerinizle aranızda sert bir gündem oluşabilir. Çevrenizdeki sert tavırlarınız iş hayatında tepki çekebilir.

BALIK

Bu dolunayda maddi olarak risk almamanızda yarar var. Bir an cazip gelen bir yatırım sonrasında size maddi yaralar getirebilir. Değerli eşyalarınıza dikkat edin.

Astromeri,

30.09.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s