Aşağıdaki internet sitesine tıkladığınızda ücretsiz olarak haritanızı çıkartabilirsiniz. Özellikle burç değişim günlerinde doğanlar veya yükseleni her sitede farklı çıkanlar için faydalı olacaktır. Ayrıca haritası hakkında bilgi edinmek isteyenler, gezegenlerinin konumlarını görmek isteyenler de faydalanabilir. Aşağıda 5 adımda resimli olarak nasıl ilerleyeceğinizi açıkladım. Astrolojiyi ezbere değil öğrenerek inceleyelim 😉

Web sitesi: https://www.astro.com/

1. Adım

Yukarıdaki adrese tıkladığınızda karşınıza bu sayfa gelecektir.

astro1

2. Adım

Bu sayfadan “Free Horoscopes” üstüne gelelim. Bir menü açılacaktır. Orada sağ tarafta “Natal Chart, Ascendant” sekmesini tıklayalım.

astro2

3. Adım

Karşınıza gelen ekranda aşağıdaki işaretli sekmeye tıklayınız.

astro3

4. Adım

Karşınıza aşağıdaki form gelecektir. Buraya bilgilerimizi sırasıyla girelim.

astro5

5. Adım

Artık haritanız karşınızda! “Sun” olarak gördüğünüz simge yani Güneş sizin burcunuzu temsil eder. Örnekte benim haritamda Güneş Kova’nın 29. derecesindedir. Sadece harita değil soldaki listede de “Sun” yazan yerin karşısındaki burç sizin burcunuzdur. Yani çoğu tarih aralığında 19 Şubat Balık gösterilse de ben doğduğum yıl ve saat itibariyle KOVA burcuyum. Kısacası astrolojiyi belirli kriterlerle kısıtlamak yanlıştır. Her sene Güneş’in geçtiği tarihler değişir. Benim gibi herhangi bir burcun giriş veya bitiş tarihinde doğduysanız kesinlikle haritadan bakmalısınız. Bunca yıldır burcunuzu yanlış biliyor olabilirsiniz. Kendinizi Koç sanıyorsunuzdur ama aslında Boğa burcusunuzdur. Akrep sanarken bir bakarsınız Terazi olduğunuzu görürsünüz.

Ayrıca yükselen burç her yorumda en önemli konudur. Hatta önce yükselen burcunuzu dinlemelisiniz. Malesef bu da belirli paratmetrelerle internet sitelerinde otomatik olarak hesaplanarak bakılıyor ki bu da yanlış! O zaman herkes aynı standart parametrelere göre yükselene ayrılırdı. İşte bazı durumlarda öyle değil! Muhtemelen her sitede yükselen burcu farklı çıkanlar bu gruba dahildir. Yükselen burcunuz haritada “AC” olarak gösterilen burçtur. Benim 3 derece Oğlak’tadır. Yine AC” olarak yanda tabloda görebilirsiniz. Harita okumaya gerek bile yok gördüğünüz gibi. Yandaki listede tüm gezegenlerin burçları ve dereceleri yazmaktadır.

Eğer retroda gezegenlerim var mı diye merak ediyorsanız. Gezegenin yanında küçük “r” harfi göreceksiniz. Hangi gezegenin yanında varsa o gezegenin retrosunda doğmuşsunuzdur. Kendi haritamda örnek verdim. Ben Merkür retrosunda doğmuşum. Merkür’ün hemen altındaki “r” harfinden göreceksiniz. Ay burcunu merak edenler varsa yine haritadan veya listeden bakarak hangi burç görebilir. Benim Ay burcum işaretlediğim gibi haritada 1 derece Akrep’tedir.

Bu anlattıklarımın hepsi aşağıdaki görselde işaretlidir.

astro5

Sevgilerimle,

Astromeri

17.01.2020