YÜKSELEN BURÇ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Astroloji denildiğinde herkesin aklına ilk olarak tabii ki burç gelir. Bu burç ise Güneş burcumuz dediğimiz yani doğduğumuz andaki tarihe bağlı olarak denk gelen burçtur. Örneğin, 2 Ekim doğduysak Terazi, 15 Kasım doğduysak Akrep, 5 Nisan doğduysak Koç olmamız gibi. Güneş burcu yani doğduğumuz tarihe göre söylediğimiz burcumuz bizim genel özelliklerimizi, huylarımızı kısacası bizim ana temamızı oluşturur. Biriyle tanışınca bile en kısa sürede aklımıza gelen soru burcun nedir olur.

Burçlar özellikle bizim Türk kültürümüzde bu kadar önemliyken daha detaylı bilmek isteriz. Günlük burç, haftalık burç, aylık, yıllık derken burcumuzun tüm öngörülerini dinleriz veya okuruz. Peki doğru mu yaparız? Kısmen. Çünkü kendimize dair gelecekle ilgili bir şey öğrenmek istediğimizde asıl olarak takip etmemiz gereken öz burcumuz (Güneş burcu) değil, yükselen burcumuz olmalıdır. Bunun mantığını çoğu zaman canlı yayınlarda açıklasam da genel bir bilgilendirmeyle taşların yerine oturması önemli olacaktır.

Peki yükselen burç astrolojik tahminlerde neden bu kadar önemli? Bunun cevabı işte astrolojinin en güzel kısmından geliyor. Tabii ki doğum haritasından kaynaklanıyor. Bir kişinin doğum haritası çıkartılırken onun doğduğu tarih yeterli olmaz. Doğduğu saat ve doğum yeri de önemlidir. Bu üçünü bildiğimizde doğum haritamızı çıkartabiliriz. Doğum haritası 12 evden oluşur. Her evin belirli anlamları olur. Ama haritanın başladığı 1. ev bizi biz yapan yerdir ve bu ev yükselen burcun derecesiyle başlar. Sonrasında diğer evler de yükselen burca göre şekillenir. Yükselen burcumuz Oğlak ise 1. evimiz Oğlak ile başlar. İkinci evimiz Kova devam eder. Sonra Balık vs. Ama her ev eşit olmadığından bazen 2 burç bir evi kaplarken bazen de bir burç hiçbir evi görmez (sıkıştırılmış burç). Ama konumuz şimdi bu değil, işin mantığını anlamak. Yani 1. evden başlayarak bizim haritamız şekilleniyorsa bizim Güneş burcu dediğimiz öz burcumuz aslında haritayı oluşturmada etken olmuyor. Siz Boğa burcu olsanız Güneş’iniz 11. Evde olabilir. Ama yükseleniniz Yengeç olduğundan haritanın aldığı etkiler ve öngörüler daha çok Yengeç burcunu dinlediğinizde yerine oturacaktır.

Şimdi aşağıda yine kendi haritamdan örnek vererek burç yorumlarını dinlerken neden yükselen burcu ilk dinlemeliyiz daha net anlayacağız.

AC olarak gördüğünüz haritamızın başladığı yer olan yükselen burç derecemizdir. Gördüğünüz gibi benim AC olarak gözüken yükselen burç derecem 3° Oğlak burcudur. Eğer simgelerle aranız iyi değilse solda tabloda işaretlediğim yerden de görebilirsiniz. Solda işaretlediğim AC 3° Cap 46’ İngilizce ilk üç harfin kısaltılmışıdır. Oğlak burcu İngilizce Capricorn olduğundan Cap diye kısaltılır. Güneş ise benim ikinci evimdedir. Yani ben yorumlarımı Kova burcuna göre dinlesem haritama göre doğru öngörüler alamayabilirim. Çünkü haritam yükselenim olan Oğlak burcuyla başlıyor. Ben haftalık, günlük, aylık burcumu dinlerken veya okurken önce Oğlak burcunu sonra Kova burcunu kendime yol gösterici almalıym. Peki madem yükselen burç öngörüler için önemliyse neden sonra Güneş burcumuzu dinlemek zorundayız? Çünkü Güneş burcunuzda belki çok gezegen olacak ya da birden fazla diyelim. Öngörüler baz alınırken de bu göstergeler de etki alacak. Hemen açıklayayım. Mesela yükselen Balık burcusunuz Güneş burcunuz da Yay diyelim. Siz doğduğunuzda Yay burcunda birçok gezegen vardı diyelim. Sizin dinlediğiniz öngörü de belki Satürn geçişiyle ilgiydi. Ne olacak Satürn sadece Güneş’e etki etmeyecek sırasıyla tüm gezegenlere değinecek. Aşağıda hemen bir haritayla örneklendiriyorum.

Bu haritada görüyorsunuz Güneş’i Yay olan biri var ama aynı zamanda Satürn’ü, Merkür’ü, Uranüs’ü de Yay burcunda. O zaman bu kişi Yay burcunu da dinlemeli çünkü arka arkaya natal gezegenleri (doğduğu andaki gezegenleri) de etki alacaktır.

Yazının özeti aslında şudur: Burç özelliklerimi öğrenmek istiyorum derseniz doğduğunuz tarihte hangi burçsanız onu okumanız yeterli. Ama kendimle ilgili öngörüleri dinlemek, okumak istiyorum; bugün, bu hafta, bu ay beni ne bekliyor derseniz yükselen burcu baz almak doğru olacaktır. Ayrıca gezegen geçişleri olduğunda da yine önce yükselen burç dinlenmelidir. Mesela Satürn Kova burcuna geçti veya Jüpiter Balık burcuna geçti denildiğinde burç yorumunuzu yükseleni göz önünde bulundurarak değerlendirmelisiniz.

Yukarıdaki haritayı nasıl elde ettiğimize dair daha önce yazıya aldığım “Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama” kısmından siz de bilgi alabilirsiniz. Her zaman doğum haritasından yükseleninize ve burcunuza bakınız. Çünkü burç geçiş tarihlerinde doğduysanız ben hangi burcum Koç mu Boğa mı gibi arada kalıyorsanız doğum haritanızdaki Güneş size cevap verecektir.

Her zaman bir klasiktir. Burçlarla ilgili yorumlara devam edelim. Yükselen burç bu yazının konusu olduğuna göre yükselen burç özelliklerini aşağıdan okuyabilirsiniz.

YÜKSELEN KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Koç olanlar savaşçı karakterleriyle hayatta her zorluğun üstesinden gelebilirler. Baskın karakterleriyle ön plana çıkabilirler. Doğru bildiklerinden şaşmazlar. Rekabetçidirler. Onların gözünü hiçbir şey korkutamaz. Cesaretleri en büyük avantajlarıdır. Çabuk sinirlenebilen yapıları vardır. Sonunu düşünmeden hareket ettikleri zamanlar olabilir. Gururludurlar. Kadını da erkeği de mert insanlardır. Karşı taraftan da dürüst ve net davranışlar beklerler. 

Sorumluluk almaktan çekinmezler. Lider özellikleri vardır. İnsan yönetmeyi severler. Topluluklar içerisinde ikinci planda kalmayı sevmezler. Kendilerine güvenleri çoktur. Önce kendilerini düşünebilirler. Kendilerine koydukları hedefler için her zaman çalışırlar. Günün birinde o hedefe ulaşırlar.

İlişkide de tutkuludurlar. Hem sevgisini hem sinirini zirvede yaşayabilirler. Bir anda sevdikleri gibi bir anda da soğuyabilirler. Sevdikleri kişilere karşı eli açık olurlar. Her iki cinste özgürlükleri kısıtlansın istemezler.

Yükselen Koç burçlarında zeka daha ön plana çıkar. Bazen ortama göre değişik karakterlere bürünerek kendi çıkarlarına uygun sonuçlar elde edebilirler. Kurnazlardır, kolay kolay kandırılamazlar.

Fiziksel özellikleri bakımından atletik bir yapıları vardır. Orta ya da uzun boylu olabilirler. Gözler ön plandadır. Yüz hatlarına bakıldığında ilk anda gözler dikkat çeker. Kararlı bir yüz ifadeleri vardır. Omuzları nispeten geniştir. Fiziğine, formuna dikkat ederler. Spora yatkınlıklarından dolayı kolları ve bacakları kaslı olabilir. Yüzlerinde yara izi veya sivilce lekeleri olabilir. Uzun ve sivri yüz hatları olabilir. Kumral, siyah, kızılın tonlarında saç renklerine sahip olabilirler. Gür saçlı olabilirler. Dudakları yüzüne göre ince kalabilir. Alın bölgesi geniştir.

Yükselen burcu Koç olan ünlüler: Heath Ledger, Che Guevara, Morgan Freeman, Bill Cosby, Louis Armstrong, John Lennon, Kendall Jenner, Benjamin Franklin, Shakira, Rihanna, Shaquille O’Neal.

YÜKSELEN BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Boğa olanlar hayatlarında genel olarak sakin bir yapıya sahiptir. Ağır kanlıdırlar. Aceleci işleri sevmezler. Sabrederek doğruyu bulacaklarını düşünürler. Eğer sabırları zorlanmazsa kolay kolay sinirlenmezler. Fikirlerinde sabitlerdir. Değişimler için uzun zaman bekleyebilirler. Risk almaktan hoşlanmazlar. Mevcut düzenlerinden memnunlarsa yeni heyecanlar peşinden koşmazlar.

Maddiyata önem verirler. Hem tutumlu olurlar hem de daha fazla nasıl para kazanacaklarını çok iyi bilirler. Bir yükselen Boğa’yı para konularında kandırmak zordur. Yapacağı yatırımlar da akıllıca olur. Eğer ileride maddi olarak güçlü olacağından eminse o gün gelene kadar sabırla çalışır. Yaşadıkları hayatın zevkine düşkündürler. Güzel yemekler, pahalı mücevherler ilgilerini çekebilir. İştahları açık olduğundan dolayı kolayca kilo alabilirler. Fakat sabırlı ve inatçı bir karakter olduklarından ötürü azimle diyet yaparak kilo verebilirler.

İlişkilerinde güven duygusu önemlidir. Güvenmedikleri kimseyle işleri olmaz. Aşık olduğu zaman romantik birine dönüşürler. Kıskanç tavırları olabilir. Ne kadar sevseler de inandıkları bir şey uğruna sonuna kadar inat ederler. Bazen karşı taraf pes edebilir.

Fiziksel olarak boyun ve enseleri dikkat çeker. Kalın yapıdaki boyunları, geniş omuzlar ile devam edebilir. Kısa boylu olmaya yatkındırlar. Vücutları enine genişlemeye meyilli olabilir. Saçlar dalgalı, kıvırcık ve kalın telli olabilir. Kumral veya siyah saçlara sahip olabilirler. Gözleri renkli olabilir. Yüzlerinde elmacık kemikleri ve gamzeleri dikkat çekebilir. Dudaklar da kalın olabilir. Yumuşak ve sakinleştirici bir ses tonları vardır. Burun, yüzün geneline göre iri olabilir. Çeneleri küçük ve yuvarlak olur.

Yükselen burcu Boğa olan ünlüler: Mariah Carey, David Beckham, Lana Del Rey, Nikola Tesla, Halle Berry, Paulo Coelho, Serena Williams, Miley Cyrus, Martin Luther King, George Washington.

YÜKSELEN İKİZLER BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen İkizler burcu olanlar kendi enerjilerine bile ayak uydurmada zorlanabilirler. İkizler’in yüksek zekası ve hareketli yapısı yükselen burç olduğunda daha da öne çıkar. Dostluklara önem verirler. Sosyalleşmek, yakınlarıyla paylaşımlar yapmak önemlidir. İçine kapanmak veya yalnız bir hayat sürmek onlara göre değildir.

Aniden ruh halleri değişebilir. Mutsuz olduklarını düşündüklerinde bile içlerindeki yüksek enerjiyle bir anda toparlanabilirler. Sabah depresif olan kişiliği, akşam eğlenceli, kahkahalar atan bir karaktere dönüşebilir. Hiperaktiflerdir. Özellikle çocukluk zamanlarında ailelerini yormuş olabilirler. Sakin yapıdaki burçlarla anlaşmakta zorlanabilirler.

Konuşmayı çok severler. Her konu onların ilgisini çekebilir. Ama aynı hızla o konudan da vazgeçebilirler. Zihinleri hep doludur, hep bir şeyler akıllarında yer tutar. Bu sebeple unutkan olabilirler. Kararsız kaldıkları durumlar fazladır. Edebi eserlerden hoşlanırlar. Yeni bilimsel ve teknolojik buluşlar da onların ilgi alanıdır. Teknolojik her aleti almak isterler. Çünkü hayatlarını kolay ve hızlı bir şekilde yaşamak isterler.

Zeki olduklarından bazen duygusal hayatta bir düzen tutturamayabilirler. Onların önceliği mantıktır. Bu sebeple aşkı çok sorgulamazlar. İlişkileri bittiğinde yıkılmazlar. Hatta bir ilişkiden bir ilişkiye rahatlıkla geçebilirler. Çifte kısmetli burçlardandır.

Yükselen İkizler fiziksel olarak, ince ve uzun boylu bir yapıya sahip olabilirler. Karakteristik olarak kollar ve bacaklar ön plana çıkar. Uzun ve ince uzuvlarıyla bir bütündürler. Enerjileri yüksek olduğundan konuşurken ellerini kullanırlar. Gözleri hep etrafı süzer. Ela veya renkli göz rengine sahip olabilirler. Gözleri nispeten küçük olabilir. Yüzleri yukarıdan aşağıya doğru daralarak iner. Saçlar koyu renge sahip olabilir. Burun uzun olabilir. Çok hızlı yürüyüşleriyle göze batarlar.

Yükselen İkizler burcu olan ünlüler: Lady Gaga, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Lionel Messi, Sandra Bullock, Amy Winehouse, Will Smith, Gordon Ramsay, Ben Stiller, Ricky Martin.

YÜKSELEN YENGEÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Yengeç olanlar için hayattaki öncelikleri sevdikleridir. Onların güvende olmaları her şeyden önemlidir. Koruma iç güdüleri oldukça fazladır. Herkesin her şeyinin tam olmasını isterler. Kendilerine gelince önemsemedikleri şeyleri, başkalarının başına geldiğinde önemserler. Aile kurmak çok değerlidir. Evine bağlıdırlar. Evde vakit geçirmeyi severler. Yemek yedirmeyi, yemek yapmayı severler.

Sahiplenici ve korumacı tavırları duygusal ilişkilerde kıskançlık yapmalarına neden olabilir. Evine bağlı bu kişiler, karşı tarafa güvensizlik duymaya başladıklarında çileden çıkarlar. Hisleri çok güçlüdür. Bazen bir kuşkunun doğru olduğunu görmeden gerçek olduğunu bilirler. Hislerine bu kadar güvenmeleri bazen yersiz kuruntular yapmalarına neden olabilir.

Çocukları olduğunda ise tüm odak noktaları değişir. Anne ya da baba fark etmez işlerinden, kendilerinden önce çocukları gelir. Çocukları mutsuzsa onlar için de hayat bir şey ifade etmez. Sağlıklı olmaya dikkat ederler. Bazen ufak şeyleri büyütmeye meyilli olabilirler.

Duygusal olduklarından zaman zaman ruhsal hallerinde inişler çıkışlar olabilir. Endişeli bir yapıya sahip olabilirler. Paraya değer verirler. Az kazansalar bile köşede bir miktar paraları olur. Geleneklerine bağlıdırlar. Aileden getirdikleri kültürlerine sahip çıkarlar.

Yükselen Yengeç burcu fiziksel olarak, kısa veya orta boylu olabilirler. Yüz hatları yuvarlaktır. Tenleri açık renk olabilir. Burun sivri olabilir. Kilo almaya yatkındırlar. Karın bölgesinde genişleme olabilir. Midelerine dikkat etmeleri gereklidir. Ela veya yeşil gözlü olabilirler. Gözleri büyüktür. Bazen yere bakarak veya utanarak konuşabilirler. Çene hatları dardır. Kadınlarda göğüsler büyük olabilir. Kavisli vücut hatlarına sahip olabilirler. Omuzları yuvarlaktır. Ayakları nispeten daha küçük olabilir.

Yükselen burcu Yengeç olan ünlüler: Vincent van Gogh, Adele, Angelina Jolie, , Liv Tyler, Robert De Niro, Richard Gere, Steven Spielberg, Michael Jordan, Albert Einstein, Cindy Crawford.

YÜKSELEN ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Aslan olanların toplumdaki itibarı ve gururu her şeyden önce gelir. Kendini öne atmaktan hoşlanan kişilerdir. Her konuda üstün olmaları gerektiğine inanırlar. Kendilerini gerektiği zaman övmeyi, yüceltmeyi severler. Hırslı yapıları sayesinde kısa sürede diğer insanlar arasından sıyrılabilirler.

Sevgiye önem verirler. Tutkulu bir aşık olabilirler. Her yerde oldukları gibi ilişkilerde de cesurdurlar. Hoşuna gitmeyen şeyler varsa dobra dobra söylerler. Fakat sinirlendiklerinde öfkelerine hakim olmakta zorlanabilirler. Hatta en son söyleyecekleri lafı en başta söyleyebilirler. Öfkelendiklerinde aynen aslan gibi kükrercesine sinirini gösterebilirler.

Aşırı gururu bazen hayattan zevk almalarına engel olur. Kalpleri kırıldığında tekrardan güvenmeleri zor olur. Lüks bir hayata sahip olmak isterler. Etrafındaki insanların da kendileriyle aynı seviyede olmalarını isterler. Sabit fikirli olmaları bazen başka kişilerin fikirlerini küçümsemelerine neden olabilir. Yöneticilik kabiliyetleri gelişmiştir. Emir vermeyi severler. Çalışma hayatlarının belli dönemlerinde yönetici olarak çalışabilirler.

Yükseleni Aslan olanlardan şov dünyasında ve sahne sanatlarında oldukça başarılıdır. Birçok ünlü aktör veya artist yükselen Aslan olarak karşımıza çıkabilir. Şöhret onlara yakışır. Göz önünde bulunmak onlar için önemli olduğundan şöhrette bu duygularını besler. 

Yükselen Aslan burçları fiziksel olarak, orta veya uzun boylu olabilirler. Dik durmaya özen gösterirler. Yükselen Aslan denildiğinde akla ilk gelen aslan gibi gür saçlardır. Kalın telli olup, dalgalıdır. Ten renkleri buğday rengi olabilir. Gözleri renkli veya ela olabilir. Kemikleri kalın, omuzları geniştir. Kendinden emin ve yavaş yürüyüşüyle dikkat çekerler. Kaslı vücutları vardır. Sesleri gür ve etkileyicidir.

Yükselen Aslan olan ünlüler: Marilyn Monroe, Donald Trump, Johnny Depp, Meryl Streep, Heidi Klum, Al Pacino, Céline Dion, Robert Downey Jr., Blake Lively, Luciano Pavarotti, Tina Turner, Justin Timberlake.

YÜKSELEN BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen Başak burcu her zaman yaptığı işin en ince ayrıntılara dikkat eder. Bu sebeple de başarılı kişilerin bu burçtan çıkması tesadüf olmaz. Giyimine, saçına, stiline önem gösterir. Her zaman temiz ve bakımlıdır. Konuşma yetenekleri sayesinde bulundukları ortamda sevilirler. Anlatmayı, bir şeyler paylaşmayı severler. Dost canlısıdırlar.

Yükselen Başak burçlarında Merkür’ün verdiği zeka daha da ön plana çıkar. Bilgili kişilerdir. Her konuyu zekaları sayesinde çözebilirler. Okumaya, araştırmaya meraklıdırlar. Matematiksel işlemlere, hesaplara, analizlere çok yatkındırlar. Sıfır hatayla çalışırlar. Çoğu hesabı akıllarından yapabilirler. Hesaplara yatkınlıkları günün birinde çok zengin olmalarını sağlayabilir.

Eleştirmeyi severler hatta bazen bunu abartırlar. Karşı taraf bir müddet sonra sürekli eleştiri duyduğundan uzaklaşabilir. Kendilerine de öz eleştiri yaparlar. Bu durum hayattan zevk almamalarına sebep olur. Hayatta hep bir eksiklikleri olduğunu düşünürler. Bu da onları tatmin etmez.

Bu pratik zekalı yükselen burç, konu duygusal ilişkiler olduğunda daha durgun olabilir. Çünkü aradığı şey güvendir. Bu güveni de hissedebilmek için karşı tarafı tartar. Davranışlarını test edebilir. Güvendikten sonra mutlu bir ilişkisi olur. Fakat partneri, gittikçe onun görüşlerine zıt bir şekilde hareket etmeye başlarsa, yükselen Başak burcunun eleştirileri tartışmalara sebep olabilir.

Yükselen Başak burcu fiziksel olarak, orta boylu olurlar. Gözler çok büyük olmamakla beraber kaşlarının şekli düz olabilir.  Omuzları düşük olabilir. Yüzleri zarif hatlara sahiptir. Dudakları yüzüne oranla ince kalabilir. Saçları koyu renk olabilir. Kıvırcık saçlara sahip olabilirler. Bakışlarındaki sorgulayıcı tavır uzaktan bile anlaşılabilir.

Yükselen burcu Başak olan ünlüler: Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Freddie Mercury, Madonna, Uma Thurman, Tom Hanks, Roger Federer, Keanu Reeves, Walt Disney, Wolfgang Amadeus Mozart.

YÜKSELEN TERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen Terazi burcu olanlar ilk bakışta zarafetleriyle, güzellikleriyle dikkat çekerler. Erkekleri ve kadınları çekicidirler. Ortamda değişik bir elektrik yayarlar. Bakımlıdırlar. Modayı takip ederler. Her zaman yeniliklere açıktırlar. Sempatik tavırlarıyla tanıştıkları ilk anda kolayca iletişim kurabilirler.

Güzelliklere verdikleri önem her şey için geçerlidir. Onlar için doğa, insan, canlı veya cansız her şeyde bir estetik olmalıdır. O yüzden sofralarında, giyinişlerinde, evlerinde hatta bahçelerinde bile bir estetik algı vardır. Bu sebeple güzel sanatlara yatkınlıkları vardır. Hayal güçleriyle, güzellik anlayışları birleştiğinde güzel eserler ortaya çıkacaktır.

Terazi burcunun aşkı temsil eden yöneticisi Venüs, yükselen burç olduğunda biraz daha farklı çalışır. Çünkü yükselen Terazi burçları daha mantıklı olarak ilişkilere bakarlar. Şıpsevdi olabilirler. Aşık olduklarını sanırlar ama aslında bir hevesmiş diyerek aynı hızla ilişkiden kopabilirler. Yükselen Terazi gerçekten aşıksa değişir ve evlenir. Hep erkekleri hem kadınları için çapkın denilebilir. Özgürlükleri önemli olduğundan bağlanmakta zorlanabilirler.

Haksızlıklara gelemezler. Bu sakin ve neşeli yükselen Terazi burçları haksızlığa uğradıklarında bambaşka bir karaktere dönüşürler. Agresif ve hakkını alana kadar da işin peşini bırakmayan bir yapıda olurlar.

Yükselen Terazi fiziksel olarak, uzun boylu ve ince olurlar. Vücutlarında orantısal bir denge vardır. Yüz hatları zariftir. Tenleri pürüzsüzdür. Saçları sarı, açık kumral olabilir. Genellikle düz bir saç stiline sahip olabilirler. Gözler mavinin koyu ve açık tonlarında olabilir. Parmakları uzun ve ince olabilir. Hayat tarzına ve yediklerine dikkat etmediklerinde kilo almaya yatkın olabilirler.

Yükselen Terazi burcu olan ünlüler: Leonardo DiCaprio, Jennifer Aniston, Bill Clinton, Britney Spears, Frank Sinatra, Stephen Hawking, Beyoncé Knowles, Kate Winslet, Adolf Hitler, Avril Lavigne.

YÜKSELEN AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen Akrep burcu olanların duygusal yönleri daha ön planda olur. Sürekli bir güven arayışındadırlar. Kuşkulu olmaları hayatta çok az insana güvenmelerine neden olur. Hep yapılan işlerin arkasından bir art niyet ararlar. Bu şüpheci tavrı da güven duymakta işleri zorlaştırır. Dürüst insanları severler. Yalana tahammülleri yoktur.

Sevgiyi de nefreti de çok uçlarda yaşarlar. Sevdi mi belki bir kere severler, nefret ettiler mi de ömür boyu unutmazlar. Belki özlemlerinden kan kusarlar ama asla geri dönüşleri olmaz. Yükselen Akrep’te kin tutma ve kıskançlık bir adım daha öne çıkabilir. Alacakları intikamlar için sabırla gün sayarlar. Partnerlerine karşı da kıskanç olurlar. Bu durum bazen karşı tarafın sıkılmasına neden olabilir.

Organize ve planlı şekilde yaşamayı severler. İşlerinin aksamaları hoşlarına gitmez. Bu durum başkalarının sorumsuzluklarından kaynaklanırsa daha da öfkelenirler. Sabit fikirli yapılarını değiştirmeleri zordur. Bir şey onlar için ne ifade ediyorsa odur. Asla düşüncelerinde değişiklik yapmazlar.

Yükselen Akrep olunca hisler de çok önem taşır. Rüyaların hepsi bir haber iletme çabasındadır. Sezgileri hep doğru çıkar. Zaman zaman çok karamsar bir ruh haline girebilirler. Hayatın olumsuz tarafına odaklanmaktan mutsuz olabilirler.

Yükselen Akrep burcu fiziksel olarak, uzun veya orta boylu yapıya sahiptir. Kaslı, güçlü bir vücuda sahiptirler. Çekici bakışlarıyla hemen fark edilirler. Kaşları da ilgi çeker. Yüz uzun olabilir. Saçları gür, dalgalı veya kıvırcık olabilir. Omuzlar yuvarlak olabilir. Vücudun kalçalara doğru inildikçe düzleştiği görülür. Burunları dikkat çeker. Gözleri koyu renk olabilir. Sessiz ama gizemli bir duruşları vardır.

Yükselen Akrep burcu olan ünlüler: Enrique Iglesias, Tom Cruise, Michael Douglas, Mike Tyson, Charlie Chaplin, Nicole Kidman, Natalie Portman, Claudia Schiffer, Justin Bieber, Eva Longoria.

YÜKSELEN YAY BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen Yay burcu olanlar neşeleriyle ışık saçarlar. Her zaman pozitif olan bu karakter girdiği ortama pozitif enerji verir. Dostluklara önem verir. Konuşmayı severler. İnsanların paylaştıkça güçleneceğini düşünürler. Bazen çok hızlı hareket etmeleri, diğerlerinin başını döndürebilir.

Dünyaya farklı bir bakış açıları vardır. Herkesin düşündükleri gibi düşünmezler. Felsefi yönleri ağır basar. Hayatı körü körüne yaşamak yerine, yaşadıkları bu evreni anlamaya çalışırlar. Her şeyin bir sebep ve sonuç ilişkisinden oluştuğunu savunurlar. Bu merakları bazı yükselen Yay burçlarının dine bağlı olmasıyla da ilişkilendirilir. Maneviyatları güçlü olur. İyilik yaptıkça iyiliklerin onları bulacağını bilirler.

Enerjileri yüksek ve meraklı oldukları için yeni kültürler tanımayı severler. Plansızca bir anda sırt çantalarını alıp seyahate çıkabilirler. Bu tatiller onları mutlaka kültürel olarak beslemelidir. Havuza girmek veya güneşlenmek için seyahate çıktıkları pek nadir görülür. Bazen de ülke dışına taşınma durumları olabilir.

Aşk konusunda özgürlüklerine olan düşkünlükleri evliliği geç verebilir. Bazen de hiç evlenmeyebilirler. Bir kişiyi sevmeleri yeterlidir diye düşünürler. Evlilik onlar için kısıtlayıcı olarak gözükür. Çocukları olursa mutlaka onları bilgili ve kültür düzeyi yüksek şekilde yetiştirirler.

Yükselen Yay burcu fiziksel olarak, boyları uzundur. Vücutları ince hatlıdır. Saçları koyu kumral olabilir. Dalgalı ve kıvırcık saçlı olabilirler. Spora yatkın olduklarından vücutlarında kas kütlesi fazla olabilir. Yüzleri uzun ve ince bir yapıda olabilir. Elmacık kemikleri dikkat çekebilir. Alın ve çene bölgesi geniş olur. Her zaman güler yüzlü olmalarıyla dikkat çekerler.

Yükselen Yay burcu olan ünlüler: Prenses Diana, Elton John, Jennifer Lawrence, Rahibe Teresa, Kim Kardashian, Jodie Foster, Brad Pitt, Scarlett Johansson, Bradley Cooper, Oprah Winfrey.

YÜKSELEN OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Oğlak olanlar her zaman mantıklarının sesine güvenirler. Duyguların pek yer almadığı bu karakterde, hayatındaki hedeflere ulaşmak öncelik taşır. Detaycı ve analitik düşünebilen yapılarıyla büyük sorumluluk isteyen işler için aranılan kişilerdir. Aldıkları sorumlulukları kusursuz yerine getirirler. Hatta bir adım daha da iyisini yaparak işi bitirirler. İş, kariyer, yöneticilik, liderlik onlar için hayatlarının temel kavramları olabilir.

Zorluklar onları korkutmaz. Her zaman en zoruna hazırlıklıdırlar. Bir şeyin iyi tarafı yerine kötü tarafını düşündükleri için kötü senaryolarda hep bir çıkış yolları vardır. İlk bakışta soğuk ve mesafeli görünüşleri sebebiyle insanlar iletişim kurmak için çekinebilir. Herkesle arkadaş olmak yerine birkaç arkadaşı olsun isterler.

Maddiyata önem veren yükselen Oğlak’ların her zaman köşede paraları vardır. Çalışma hırsları bazen işkolik olmalarına neden olabilir. Ailelerini ihmal edebilirler. En önemlisi sağlıklarına bilmeden zarar verebilirler. Disiplinlerinden ödün vermemek için hayatın güzelliklerinden eksik kalabilirler.

Mantığın temsili bu karakterdeki insanlar genellikle aşkı ikinci plana atarlar. Hayattaki öncelikleri statüleri olduğundan, aşkın herhangi bir zamanda bulanabileceğine inanırlar. Aşık olduklarında romantik olacakları düşünülmemelidir. Çok sevseler de duygularını belli edemezler.

Yükselen Oğlak burcu fiziksel olarak, kısa veya orta boyludur. Boyunları uzun ve ince olur. Saçları dalgalı veya kıvırcık olabilir. Koyu renklerde saçları vardır. Omuzları kemikli gözükebilir. Kambur duruşları vardır. Burun uzun ve düz olarak belirir. Yanakları düzdür. El ve ayakları vücutlarına oranla büyük olabilir. Diz ve ayaklarda kemik çıkıntıları olabilir. Erkeklerde sakallar az çıkabilir.

Yükselen burcu Oğlak olan ünlüler: Kraliçe Elizabeth II, René Descartes, Anthony Hopkins, Lenny Kravitz, Naomi Campbell, Colin Farrell, Sean Connery, Monica Bellucci, Taylor Swift, Charles Aznavour.

YÜKSELEN KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen Kova burcu olanlar direkt farklılıklarıyla kendilerini belli ederler. Topluma göre marjinal bir çizgileri vardır. Bu illa ki dış görünüşleriyle olmak zorunda değildir. Yaptıkları meslekler, hayat görüşleri veya yaşam biçimleri genel kabul görmüş kriterlere göre farklıdır. Özgür ruh olmaları kolay kolay başkalarının yönetimi altına giremeyeceklerini gösterir.

Her zaman karşı çıkmaya meyillidirler. Sabit fikirlerine o kadar çok inanırlar ki, tek doğru fikrin onların düşündükleri olduğunu sanırlar. Fakat çoğu zaman savundukları düşünceler er ya da geç doğru çıkar.

Azınlıkların sesi olmayı, yardım kuruluşlarında yer almayı sever. Dostluklar onlar için önemlidir. Farklı olsalar dahi bu marjinal kişilikleriyle parlarlar. Ün kazanmaya, toplum önünde olmaya yatkındırlar. Zekalarıyla bir yerlere gelirler. Çok düşünürler. Bazen saatlerce hareketsiz durup bir fikir için kafa yorabilirler. Zekalarına çok güvenmeleri onları tembelleştirebilir. Ama zekaları çalışkanlıklarıyla birleşirse bir anda zirveye ulaşabilirler.

Aşk konusunda ise sevgiye ihtiyaçları olsa da bağlanma konusunda sorun yaşayabilirler. Sevgilerini gösterirken cömert olurlar. Ama süslü cümleler kuramayabilirler. Sorumluluk ve aile düzeninden dolayı da evlilikten kaçabilirler. Hem kültürel seviyeleri hem zeka kapasiteleri aynı seviyede olan kişileri tercih ederler.

Yükselen Kova burçları fiziksel olarak, orta boylu ve dolgun bir yapıya sahip olabilirler. Güçlü yapıları vardır. Gözleri renkli veya ela olabilir. Sarı veya açık kumral saçlara sahip olabilirler. Yüz hatları orantılıdır. Burunları küçük olur. Alınları düzdür. Ses tonları güzeldir. Dişlerine önem verirler. Yükselen Kova kadınlarında gizemli bir güzellik vardır.

Yükselen Kova burcu ünlüler: Audrey Hepburn, Russell Crowe, Karl Marx, J. K. Rowling, Matt Damon, Christina Aguilera, Nicki Minaj, Orlando Bloom, Abraham Lincoln, George Frideric Handel.

YÜKSELEN BALIK BURCU ÖZELLİKLERİ

Yükselen burcu Balık olanlar duygularının sesine kulak verirler. Topluma, insanlara karşı duyarlıdırlar. Hassaslardır. Onlar için hayatın keyifli tarafı önemlidir. Kargaşalar, kötülüklerle savaşmak onlara göre değildir. Aslında her sorunun güzellikle çözüleceğine inanırlar. Bu sebeple yaşadığımız yüzyıl koşulları içerisinde zorlanabilirler.

Bazıları düşlerde yaşayabilirler. Kurdukları hayallere inanarak, bazen de olayları kendi biçimlendirmelerine göre anlattıkları olabilir. Bu da dalgınlık ve konsantre olmakta zorluklar yaşatabilir. Çok stresli işler onlara göre değildir. Hatta sert iş hayatı da onları gerer. Çünkü çalışma hayatı da onlara zevk vermelidir. Yükselen Balık’lar hayatlarının belli zamanlarında işlerini bırakıp bir kasabaya yerleşebilir. Hobi veya sanat işlerine yönelebilirler.

Şefkatli yönleri vardır. Acıma duyguları onları bazen zayıf gösterebilir. Affetmenin her zaman iyi olmayacağını bilmeleri gereklidir. Aşk insanlarıdır. Sevilmek onlar için önemlidir. Karşı tarafın sevgisinden şüphe ederlerse karamsarlaşmaya başlarlar. Psikolojik olarak birden dibe çökme eğilimde olurlar. Hayatları pozitif gitse bile zaman zaman hüzünlü bir psikolojiye sahip olurlar.

Sağlıklarını ihmal etmemeleri gerekir. Hem psikolojik hem fiziksel rahatsızlıklara yatkın olurlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Kalplerinin temizliği yüzlerinden okunabilir.

Yükselen Balık burcu fiziksel olarak, orta veya kısa boylu olurlar. Gözleri renkli olabilir. Saçları dalgalı bir yapıya sahip olabilirler. Koyu renk saçlar görülebilir. Ayaklar ve eller zarif ve küçüktür. Vücutları kilo almaya müsait olabilir. Yaş ilerledikçe kilo aşağıdaki bölgelerde toplanmaya başlayabilir. Bu yükselen burçtaki kadınların değişik bir elektrikleri olur. Hem erkeği hem kadını sempatik ve tatlı tavırlarıyla dikkat çeker.

Yükselen burcu Balık olan ünlüler: George Clooney, Adriana Lima, Whitney Houston, Antonio Banderas, Michael Jackson, Bruno Mars, Demi Moore, Pablo Escobar, Gwyneth Paltrow, Aamir Khan.