3 Ağustos Pazartesi günü Türkiye saatiyle 18:58’de Kova burcunda 11 derecede dolunay meydana geliyor. Daha önce videolarda ve Ağustos aylık burç yorumlarında bahsettiğimiz gibi bu sert gelen bir dolunay olacak. Çünkü Uranüs ciddi anlamda yumruğunu masaya vuracak.

Gelelim neden sert, Uranüs neler yapabilir konusuna. Neler yapmaz ki? Adı üstünde beklenmedik şeylerin gezegeni bir de üstüne sert etkiyle geliyor. Yani başımıza ne gelirse hiçbir şeye şaşırmamak lazım. Her şey ihtimaller dahilinde.

İhtimaller derken menüde neler olabilir bakalım. Bir kere her şeyden önce Uranüs Boğa burcunda, Ay Kova, Güneş ise Aslan burcunda yani bunların hepsi sabit burç. Canlı yayınlarda üstünde durmuştuk. Öncü-sabit-değişken burçlar vardır diye. Her biri 4 burç içerir. Sabit burçların 3’ü bu dolunayda aktif özellikle böyle sabit etkiler varken depremler önce akla gelir. Korkmayın bizim ülkeye özel değil dünyada beklenmedik sonuçlara şahit olacağımız depremler, doğal afetler, yanardağ patlamaları gibi olaylarla karşılaşabiliriz. İşin içine yanardağ bile dahil oldu çünkü bir gün sonra Mars-Jüpiter gerginliği olacak. Bu da patlamaları, büyük çaplı yangınları gündeme getirecek. Bizim ülkemizin burcu ise Akrep yanı diğer sabit burç. Dolunay öyle açılarda olacak ki ülkemizde tansiyon bir hayli yükselecek. Beklenmedik olaylar halkın agresif bir tutumda olmasına neden olabilir.

Şimdi gelelim neden 20 Temmuz yeniayından beri özellikle salgınla ilgili tedbirli olalım diye sürekli uyarmama. Uzun zamandır virüsten konu açmıyordum. Ama vakti geldi. Dikkatsiz olursak önünü alamayız. Çünkü dolunay esnasında bir Merkür-Satürn karşıtlığı yaşanıyor olacak. Bu karşıtlık bizim ülkenin ölümlerini temsil eden bir yerde çünkü Satürn tam sınır derecede hala ensemizde ölümler için bekliyor. Satürn’ü bırakın dolunay zaten ölümleri temsil eden evde. Beklenmedik şekilde kayıplar yaşayabiliriz. Ekonomik olarak göstergeler alt üst olabilir. Ayrıca 20 Temmuz bir yeniaydı ilk 15 gününden sonra dolunay yaşarız ve bu evrede 15 gündür. Yani 3 Ağustos-19 Ağustos arası ölümler için çok riskli ve 20 Temmuz-3 Ağustos arasındaki durumların sonucunu alacağız. Kurban bayramı denk gelmese bu kadar açıklamak için diretmezdim ama işin bir tıbbi kısmı var ki zaten tedbirsiz olmaz. Ama bu sefer astrolojik göstergelerde uyarı veriyor. 3-19 Ağustos arası rakamlar başını alıp gidebilir. Lütfen dikkat edelim. Daha bu yaz mevsiminin göstergeleri bunda çuvallarsak büyüğünde ne yaparız. Bakın 19 Ağustos Aslan yeniayında tam tersi müjdelerle geleceğim. Güzel bir yeniay olacak ama bu dolunayda ihmalkar olursak hangi müjde mutlu eder hiçbir şey..

Daha sabit yıldız vardı değil mi aynen öyle. Kendisi “Albali” adlı bir yıldız. Tam da 11 derecede dolunayla kavuşumda olduğundan, tehlikeli olayları dünyada tetikler. Ayrıca böyle bir görünümde zalimce kararlar bir devletin başkanının ağzından çıkabilir. Dünya gündemi tabii ki beklenmedik şeylerden nasibini alacaktır. Birkaç ülke dolunayın derecesinden ötürü dünya gündemine düşebilir. Özellikle adaylar arasında İran, Mısır, Kuzey Kore, Japonya, Rusya, İsrail var.

Her şeye baktığımıza göre artık burçlarımıza geçebiliriz. Yükselen burcu okumayı unutmayalım.

KOÇ

Bu dolunay sert etkiler barındırdığından hayatınızda beklenmedik bir olay gelişebilir. Dostlarınızla aranızın açılacağı bir dönemde olabilirsiniz. Onlara karşı hiç olmadığı kadar sert olabilirsiniz. Bulunduğunuz çevredeki insanlardan zaman zaman eleştiriler alabilirsiniz. Ani para kayıpları olabilir. Değerli eşyalarınıza da dikakt edn.

BOĞA

Kariyer hayatınızda gergin olabilirsiniz. Beklenmedik tepkiler vermeye açık olacaksınız. Yöneticinizin size söylediklerine anlık verdiğiniz cevaplar başınızı derde sokabilir. Gerçekçi olurken alttan almayı, empati yapmayı unutmamalısınız. Dış görünüşünüzde büyük değişimler için bekleyin bir müddet.

İKİZLER

Bu dolunay sert etkiler barındırıyor olduğundan sizler seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız. Beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Yurt dışı işleriniz yolunda giderken aniden pürüzler çıkabilir. Spor yaparken kendinizi bu sefer zorlamayın. Aniden bir ağrıyla veya sakatlıkla karşılaşabilirsiniz. Akademik hayatta sabrınız zorlanabilir.

YENGEÇ

Sert bir dolunay içerisinde olduğunuzdan maddi değeri olan eşyalarınıza ve paranıza dikkat etmelisiniz. Özgürce harcama yapmak istiyorum derken ipin ucunu kaçırabilirsiniz. Eşinizin geliriyle ilgili haberler alabilirsiniz. Sizden saklanan bir borç aniden ortaya çıkabilir. Ameliyat durumunuz acil değilse beklemekte yarar var.

ASLAN

Bu sert dolunayda özellikle ilişki ve evlilik hayatınızda agresif olmamaya özen göstermelisiniz. Partneriniz ani tepkiler vererek sizi daha çok gerebilir. Söylenen sözler haddini aşabilir. Karşı tarafın başına buyruk olması size değer vermiyormuş gibi hissettirebilir. Ortaklıkla olan işinizde ise ortaklarınızın açıklarını görebilirsiniz.

BAŞAK

Sert etkiler barındıran bu dolunayda ani tepkiler vermeye yatkın olabilirsiniz. Bu özellikle çalışma hayatınızda olabilir. Stres altında bir anda söyledikleriniz can sıkabilir. Sağlığınızı ise ihmal etmemelisiniz. Riskli etkiler altında olacaksınız. Evcil hayvanınızda da sorunlar gözükebilir. Seyahat edecekler varsa agresif olacağınız durumlar, gecikmeler yaşanabilir.

TERAZİ

Bu dolunayda aşk hayatınızda beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Partnerinizden gergin tavırlar, davranışlar görebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili de hesapta olmayan şeyler karşınıza çıkabilir. Küçükse çocuğunuz mutlaka dikkatiniz üstünde olsun. Kartlarınız, hesaplarınız kopyalanabilir. Elinizden beklenmedik tutarlar çıkabilir.

AKREP

Bu dolunayda aile içerisinde agresif enerjiler altında olacaksınız. Beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Evinizin içinde size zarar verebilecek tehlikeli hareketlerden de kaçınmalısınız. Özellikle elektrikli aletler sorun yaratabilir. Evliliğinizde umulmadık tutumlar kalbinizi kırabilir.

YAY

Bu sert dolunayda beklenmedik haberler alabilirsiniz. İletişim tonunuz sert olabilir. Sizden beklenmeyecek şekilde agresif tepkiler verebilirsiniz. Eğitim hayatında özellikle sinirle kararlar almayın. Sağlığınıza özellikle boğaz bölgesine dikkat edin.

OĞLAK

Bu dolunayda gergin etkiler hakim olacağından paranıza ve değerli eşyalarınıza dikkat etmelisiniz. Aniden elinizden bir para çıkması gerekebilir. Gerek size gerek yakınlarınıza lazım olabilir. Büyük yatırımlar yapacaksanız iki kere düşünmelisiniz. Çocuğunuzla vakit harcamanız gerekebilir. Aşkta ise anlık tepkiler vermeyin.

KOVA

Burcunuzda oluşan bu sert dolunayda özellikle sizler dikkatli olmalısınız. Riskli hareketlerden kendinizi sakının. Partnerinizle aranızda anlaşmazlıklar oluşabilir. Bunu evlilikte daha fazla hissedebilirsiniz. Egosu, sevgisinin önüne geçebilir. Aile içinde birinin rahatsızlığı gündeme düşebilir. Evden çıkarken her şeyi iki kere kontrol edin.

BALIK

Dolunayda sağlığınız etki altında olabilir. Aniden gelişen bir durum şiddetlenebilir. Sizi zorlayacak hareketlerden kendinizi korumalısınız. Kronik rahatsızlıkları olanlar ihmal etmesin. Psikolojik olarak da sizi aşağı çekecek beklenmedik bir olay yaşayabilirsiniz. Psikolojik sıkıntılarınız rüyalarınıza girebilir. Eğitim konularında dolunayın yakınlarında hızlı karar almaktan kaçının.

Astromeri,

29.07.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s