2020 yılının son Merkür retrosu 14 Ekim Türkiye saatiyle 04:04 itibariyle Akrep burcunda başlıyor. Akrep’te başlıyor ama Terazi burcunda bitiyor. Bu retro iki burç değiştiriyor olacak. 14-28 Ekim arası Akrep burcundayken, 28 Ekim-3 Kasım Terazi burcuna geri dönmüş olacak. Bu durumda etkilendiğimiz konularda birden fazla olacak.

Genel etkilerine bakalım sonrasında sabit yıldızlar derken burçlarımıza geçeriz. 11 derece Akrep burcunda başlayan Merkür retrosu tam bu esnada Uranüs’le karşıtlık yapıyor. Yani retronun başlangıcı şok edici haberlerle gelebilir. Dünyada özellikle her alanda şoklara hazır olalım. 14 Ekim itibariyle hava koşulları inanılmaz şekilde değişikliğe gidebilir. Beklentiden daha farklı fırtınalar, seller meydana gelebilir. Havada elektriksel yük fazla olacak yıldırımlar oluşabilir. Mars’ın gazabı da ensemizde olduğundan yıldırımlar sonucu çıkan yangınlar başa bela olabilir. Ayrıca Merkür retroya döndüğünden Uranüs’le kontağı tekrardan bu dönem uçakları, havalimanlarını gündeme getirmek isteyecektir.

Yukarıdaki bilgiler retronun başlangıcıydı. Şimdi de muhteşem bitişine bakalım. Merkür retrosu 3 Kasım Türkiye saatiyle 20:49’da 25 derece Terazi burcunda bitiyor. Evet bitiyor diye sevinmek lazım ama öyle değil. Çok sıkıntılı bir derecede bitiyor. Tam Oğlak’taki Satürn ile sert açı yapıyor. Bu hiç hayırlı değildir. Kasım’ın ilk haftasını hatta 10-15 gününü daha da riskli hale getiriyor. Ülkemizin yönetiminde halk üzerinde kararlar alınabilir. Ülkenin eğitim sisteminde radikal kararlar alınabilir. Bireysel olarak ise iş ve aşk hayatında ciddi problemlerle yüzleşebiliriz. Bunu okuduktan sonra acaba retro bitmese miydi diyoruz çünkü Satürn’ü elinden kurtaramadık. Ama biterken dünya için güzel bir haber var. Şimdi aşağıda sabit yıldızlar bölümünde öğreneceğiz.

İki sabit yıldız retro başlarken, iki sabit yıldız da retro biterken aktif oluyor. Merkür retro videosunda değindim ama detaylarına burada gireceğiz. Retro başlarken Acrux ve Alphecca sabit yıldızları aktifleşecek. Acrux, hislerimizi inanılmaz güçlü yapacak. Rüyalar çıkar, aklımıza gelen başımıza gelebilir. Düşündüğümüz kişi karşımıza çıkabilir. Mistik bir enerji hakim olacak. Alphecca ise zihni çok çalıştırır. Düşünmekten yorulduğumuz günler bile olabilir. Kaç aydır kaç gündür çözemediğimiz şeyleri bu retro başlangıcıyla çözebiliriz. Çünkü beyin çok aktif çalışacak. Retro biterken ise Arcturus ve Spica yıldızları aktif olacak. Arcturus başarı ve para getirebilir, sağlıkta şifa sağlayabilir. Esas Spica umut verici bir etkide olacaktır. Spica sanatçılar, müzisyenler için iyi bir yıldızdır. Bir etkisi daha vardır ki bilim dünyasında güzellikler getirir. Buluşlar için destekleyicidir. Hem de bu bir Merkür kavuşumu ise bilim, araştırma konuları mutlu sona ulaşabilir. Dünya için güzel bir tarafı bu olabilir.

Merkür retrosunun başlangıcı bitişi her şeyine baktık. Daha detaylı isterseniz Merkür retrosu videosunda genel kısımdan bilgiler alabilirsiniz. Bu yazıda sabit yıldızlara daha çok odaklandık. Son bir not Merkür retrosu zaten elektronikleri bozar ama karşısında elektriğin babası dediğimiz Uranüs varken daha da bir bozar. Her şeyi yedekleyelim sadece bilgi kaybı değil Mars’ın gazabıyla da prizde unutulan elektronikler yangın çıkartabilir. Ayrıca arabaların elektronik aksanları da kontrol edilmelidir.

Şimdi sıra burçlarımızda. Ama bilelim ki Ekim’de en tehlikesiz olan şey Merkür retrosu. Etraftaki gezegenlerin konumları çok tehlikeli tedbiri bırakmayalım. 17 Ekim itibariyle virüs de tehlikelere dahil olacak. Her konuda dikkat. Yükseleni okumayı unutmayalım.

KOÇ

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar finansal işleriniz ağır ilerleyebilir. Kredi kartlarına dikkat edin. Alışverişlerde kopyalanabilir. Miras konunuz varsa sizi aldatıcı yönde bilgiler gelebilir. Hemen inanmayın. Eğer rahatsızlığınızla ilgili ameliyat kararı alınırsa Merkür retrosu bittiğinde bir başka doktora daha danışın. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar gönül ilişkinizde ufak yanlış anlaşılmalar olabilir. Peşin hükümlü olmamanızda yarar var.

BOĞA

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar ilişkinizle, evliliğinizle ilgili kulağınıza gelen her bilgiye inanmayın. Çoğu dedikodudan ibaret olacaktır. Ortaklıkla yürüttüğünüz işinizde ise ortağınız sizden gizli işler çeviriyor olabilir. Araştırmanızda yarar var. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar ofiste herkese güvenmeyin. Arkanızdan konuşulduğuna şahit olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir teşhis alırsanız birkaç doktordan daha görüş alın. Hemen inanmayın.

İKİZLER

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar ofis ortamında kulağınıza dedikodular gelebilir. Hakkınızda konuşulduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle herkese özelinizi anlatmayın. Ayrınca sağlığınıza dair bir teşhis alırsanız hemen inanmayın. Aldatıcı veya yanıltıcı sonuçlar olabilir. Retro sonrasında başka fikirler de alın. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar eski aşkınızın size geri dönmek istediğine şahit olabilirsiniz. Hemen inanmayın kafası karıştığı için gelebilir.

YENGEÇ

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar aşk hayatınızda fazla meraklı olmanız partnerinizi sıkabilir. Ayrıca onunla ilgili kulağınıza gelen dedikodulara bu dönem inanmayın. Yalan bilgi olabilir. Önce doğruluğunu siz araştırın. Çocuğunuzla da iletişim kopuklukları yaşayabilirsiniz. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar eğer bu dönem ev kiralıyor veya alıyorsanız imza atarken her şeyi iki kere kontrol edin. Aile içinde yanlış anlaşılmalardan ötürü gerginlikler yaşanabilir.

ASLAN

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar ailenizle aranızda iletişim sorunları yaşanabilir. Ortak bir fikirde uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Evinizle ilgili değişimler düşünüyorsanız kontrat vs. imzalarken her şeyi dikkatlice okumanızda yarar var. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar eğitim hayatınızda her şeyi iki kere okumalısınız. Yanılmalara açık birkaç günde olacaksınız. Bu süreçte atacağınız mailler, mesajlar gitmeyebilir kontrol edin. Elektronikler arızalanabilir.

BAŞAK

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar elektronik aletlerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Retro başlamadan her bilginizi yedeklemelisiniz. Eğitim hayatında dikkatsizliklere açık olabilirsiniz. Sınavlarınızı iki kere kontrol edin. Genel olarak iletişim kurmakta zorlanacağınız, yanlış anlaşılmalara açık olacağınız bir dönemden geçeceksiniz. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar internetten alışveriş yaparken dikkatli olun. Kart bilgileriniz kopyalanabilir. Finansal işlemlerinizde yanlışlıklar, sorunlar yaşanabilir.

TERAZİ

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar finansal olarak yeni bir şeye başlamamalısınız. Büyük yatırımlar için beklemelisiniz. Bankacılık işlemlerinizde hatalar yapmaya açık olabilirsiniz. Kart veya hesap bilgileriniz kopyalanabilir. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar zihniniz bu dönem karışık olabilir. Kararsızlıklardan dolayı önünüzü net göremeyebilirsiniz. Önce kendim demeniz gerektiğini anlayacağınız pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaptığınız iyiliklerin karşılığını göremeyebilirsiniz.

AKREP

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar sizlerin burcunda retrosunu sürdürdüğünden her türlü gecikmeler, aksilikler, yanlış anlaşılmalar başınıza gelebilir. Bu dönem her duyduğunuza inanmamalısınız. Dış görünüşte değişiklikler yapmak için pek iyi bir zaman olmayacaktır. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar sağlığınızla ilgili bir teşhis alırsanız yanıltıcı olabilir. Retro bittikten sonra başka doktorlara fikir danışmanızda yarar var.

YAY

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar eski sevgiliniz veya eşiniz size geri dönmek isteyebilir. En önemlisi ise eğer ki bu retro sürecinde sağlığınızla ilgili bir teşhis alırsanız hemen güvenmemelisiniz. Sonuçlarınız veya teşhisiniz yanıltıcı olabilir. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar kulağınıza birçok asılsız söylem gelebilir. Özellikle her dostunuza güvenmeyin. Manevi tarafınız güçlü olacak. Yardım kuruluşlarında görev alabilirsiniz.

OĞLAK

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar çevrenizde kulağınıza gelen laflara hemen inanmayın. Aldatıcı bilgiler olabilir. Dost ortamında size iki yüzlü davranan insanların gerçek yüzünü görebilirsiniz. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar önemli işlerinizi halletmenizde yarar var. Toplantılarınızdan, görüşmelerinizden sonuç almakta zorlanabilirsiniz. Retrodan önce başvurduğunuz bir işten kabul gelebilir.

KOVA

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar kariyerinizde işler planladığınız gibi gitmeyebilir. Yöneticinizle aranızdaki yanlış anlaşılmalar büyüyebilir. Retrodan önce bir işe başvurduysanız bu dönem kabul edildiğinizi öğrenebilirsiniz. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar akademik hayatınızdaki her şeyi iki kere kontrol edin. Sunum, tez, sınav gibi durumlarda son güne bırakmayın. Aksilikler çıkabilir. Seyahatlerinizde rötarlar olabilir.

BALIK

14 Ekim’de Merkür retrosu Akrep burcunda başlıyor. 28 Ekim’e kadar akademik hayatınızdaki her şeyi iki kere kontrol edin. Gecikmeler, aksilikler karşınıza çıkabilir. Yurt dışı işlerinizde evraklarınızda eksik olabilir. Birkaç kez gözden geçirin. Seyahatlerinizde iptaller yaşanabilir. Bavullarınıza, çantanıza göz kulak olmalısınız. 28 Ekim’de Merkür retrosu Terazi burcuna geri dönüyor. 3 Kasım’a kadar bankacılık işlemlerinizde sorunlar, uzun süreçler yaşayabilirsiniz. Paranızı bu dönem kimseye emanet etmeyin.

Astromeri,

13.10.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s