Venüs, 13 Mayıs Çarşamba saat 09:44 itibariyle retro hareketine İkizler burcunda başlıyor. 11 Mayıs’ta başlayan Satürn retrosunun ardından Venüs de ikinci gezegen olarak bu hafta retro hareketine başlıyor. Bir gün sonrasında da Jüpiter, üçüncü gezegen olarak retro hareketine başlayacak. 21 derece İkizler burcunda retro hareketine başlayan Venüs, 25 Haziran günü 5 derece İkizler’de hareketine son veriyor. Bu sene başka Venüs retrosu olmayacak. Hatta 2021 Aralık ayına kadar Venüs retrosu olmayacak.

Bakalım şimdi 2020 Venüs retrosu bizlere neler getirecek ya da neler götürecek demek daha doğru olur. Ezberlediğiniz üzere aşktan bahsetmeyeceğim. Daha ciddi ve tehlikeli olacak bir retro bu. Çünkü 2 gün öncesinde Satürn düğmeye bastı. Şimdi de ardından Venüs tetikleyici olacak. Sizler yine Venüs retrosunun aşk üzerinden giden bilgilerini edinin ama konumuz aşktan çok daha ciddi.

Satürn retrosundaki uyarıları dikkate almazsak Venüs retrosu bunu katlayarak karşımıza getirecektir. Bu söyleyeceklerim özellikle Türkiye sınırları içinde yaşayanlar için daha da önemli. Çünkü ülkemizin haritası Satürn ve Venüs retrolarından sağlı sollu tokat yiyor desek yeridir. Satürn retrosu onun uyarısını almazsak neler olacağını ne kadar net diyorsa, Venüs retrosu da sağlık sistemi diyecek. Venüs retrosunun Neptün ile sert açısını çoğunlukla aşkta hayal kırıklıkları olarak duysanız da Venüs’ün kavuşumları ve ülkemizin haritasında düştüğü yer nedeniyle bu Neptün’ü biz daha çok sağlıkla ilgili konularda hayal kırıklıklarıyla yaşayabiliriz. Sadece sağlık da değil doğal afetler de bu retronun bir parçası olabilir. Üzücü durumlar olmasa da korkutucu sarsıntılar veya denizden gelen tehlikeler olabilir. Retronun etkileri 25 Haziran’a kadar sürse de 13-18 Mayıs arası bu etki daha güçlü olacaktır.

Gördüğünüz gibi Venüs retrosunda aşk tabii ki gündemde olacak ama daha önemli meselelerimiz var. Satürn retrosunun da iki gün önce başlamış olması işleri iyice bozuyor. Sağlık, sağlık, sağlık… Başka dikkat edecek bir şey yok bu 3 gezegenin retro sürecinde. Satürn ve Venüs özellikle ülkemizde sağlıkta dikkatsiz olduğumuzda olayları katlayarak bizi üzecektir. O yüzden insanoğlu olarak gevşemeyelim ve Venüs retrosu bir tek bize aşkta kalp kırıklığı bırakıp gitsin diyelim.

Burcunuzun içinde Venüs retrosunun etkilerini bulabilirsiniz. Genel görünüme kıyasla burçların içinde daha yumuşak etkiler hakim olacaktır. Yükselen burcumuzu okumayı unutmayalım.

KOÇ

25 Haziran’a kadar gönül ilişkinizle ilgili kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu durum hangi yöne gideceğinizi, neyi yapacağınız konusunda sizleri kısıtlayabilir.

BOĞA

25 Haziran’a kadar maddiyatla ilgili her konunuza dikkat etmelisiniz. Özellikle büyük yatırımlar düşünüyorsanız bu tarih aralığında yapmamanız iyi olacaktır.

İKİZLER

25 Haziran’a kadar ilişki hayatınızda bazı şeyler yavaş ilerleyebilir. Aceleci yapınız nedeniyle bu duruma alışık olmadığınızdan agresif olabilirsiniz. Sabır her şeyin çözümü olacaktır.

YENGEÇ

25 Haziran’a kadar duygusal durumunuz, psikolojiniz karamsar bir yapıya bürünebilir. Özellikle gönül ilişkinizle alakalı negatife yönlenmeye çalışabilirsiniz. Her şeyin böyle gideceğini, hiçbir şeyin düzelmeyeceği gibi gerçeği yansıtmayan düşüncelere kapılabilirsiniz.

ASLAN

25 Haziran’a kadar sosyal çevrenizdeki ikili ilişkilerinizde sorunlar oluşabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Hem ilişkinizde hem parasal konularınızda başkalarının eleştirilerine kulak asmayın.

BAŞAK

25 Haziran’a kadar kendinizi geleceğiniz konusunda karamsar olarak görebilirsiniz. İstediklerinizin olmayacağı hissine kapılabilirsiniz. Bu düşüncelerin hepsi geçicidir. İşinizde maddi olarak sizi besleyecek bir düzeye gelememek endişelendirebilir.

TERAZİ

25 Haziran’a kadar gönül ilişkinizle alakalı sizi karamsar yapabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizin hayalinizdekilerle gerçekte olanların farklı çıkması hoşunuza gitmeyebilir.

AKREP

25 Haziran’a kadar ödemeleriniz, kredileriniz konusunda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Gelecek paralara güvenip borçlandığınız konularda gecikmeler yaşayabilirsiniz.

YAY

25 Haziran’a kadar güzel giden ilişki ve evlilik hayatınızda ufak pürüzler çıksa da uzatmamalısınız. Bu senenin en güzel döneminden geçerken bazı şeylere kulak tıkamanızda yarar var.

OĞLAK

25 Haziran’a kadar çalışma hayatınızdan memnun değilseniz önce maddi olarak kendinizi garantiye almayı düşünmelisiniz. Düzensiz harcamalar yaparak kendinizi zorlamamalısınız.

KOVA

25 Haziran’a kadar güzel giden gönül ilişkinizde durağan bir sürece girebilirsiniz. Nedensiz yere karşı taraftan gördüğünüz ilginin azaldığını düşünebilirsiniz. Bu süreçte üstelemek yerine oluruna bırakmanız daha iyi olacaktır.

BALIK

25 Haziran’a kadar yapacağınız gayrimenkul yatırımlarında iki kere düşünmenizde yarar var. Aceleci kararlar almamalısınız. Ailenizin, sizin ilişkiniz hakkındaki söylemleri sabrınızı taşırabilir.

Astromeri,

12.05.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s