Satürn, 11 Mayıs Pazartesi saat 07:09 itibariyle 2020 yılındaki retro hareketine başlıyor. Bu sene Satürn retrosu iki burçta gözlemlenecek. 11 Mayıs’ta 1 derece Kova burcunda retrosuna başlayan Satürn, 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcuna geri dönerek hareketini bu burçta sürdürecek. Kısacası hem Kova burcu teması hem de Oğlak burcu teması bu retroda karşımıza çıkacak.

Peki nasıl bir retro süreci bizleri bekliyor? Tabii ki konumuz Satürn olunca ilk sorgulandığımız durum derslerimizi aldık mı olacak. Özellikle Türkiye’de yaşayanlar bu sorguyu daha net hissedecekler sebebi ise ülkenin etkilendiği astrolojik göstergeler. Buna geleceğiz önce biz bireysel olarak neler hissedeceğiz bakalım. Kova’da seyrederken bu burcun o sosyal kısmını deneyimlemekte zorlanacağız. Daha içe kapanık daha kendi halinde olan bireylere dönüşeceğiz. Bu gerek gündemden ötürü gerekse geçmişteki yaşadıklarımızın bizi aşağı çekmesinden kaynaklanan psikolojik bir durum olabilir. Oğlak burcuna döndüğünde ise bu karamsarlık kariyer, gelecek kaygılarımızla ilgili olacaktır. Tam da Satürn retroyken kaygı ve endişe salmayı sever. Aynen üstüne Oğlak burcunda olması gelecekle ilgili içimizdeki endişeleri tetikleyecektir.

Dünya gündemine bakarsak, Kova burcunda olan Satürn halen Boğa’daki Uranüs ile sert kontak kurduğundan parayla ilgili sıkıntılar oluşacaktır. Kaldı ki 2019’da alınmayan dersler varsa Satürn Oğlak burcuna geçtiğinde Temmuz başıyla beraber ekonomik çöküşler belirli ülkelerde netleşecektir. Büyük firmalar sıkıntılar çekecektir.

En önemli kısım ise ülkemiz için geçerli olacak. Türkiye ders almadıysa Satürn’ün gazabı ciddi anlamda sert olacaktır. Özellikle Kova burcundayken (2 Temmuz’a kadar) toplum olarak yaşanan durumlardan ders almadıysak daha beteri kapıda bekliyor olacak. Bu sebepledir ki her videoda iyi bir gelişme söylerken bile tedbiri bırakmamak lazım diyorum. Ensemizdeki Satürn’ün neler yapabileceğini biliyorum. Kova’dayken ve Oğlak burcunun son derecelerindeyken eğer ki ders almamışsak Satürn hem ölümleri hem de ekonomik krizleri beraberinde getirecektir. Gelelim Oğlak’ta hareket ederken ne yapar sorusuna? Ülkemizin geçmişte kriz yaşadığı komşularıyla tekrardan arası açılabilir. Verilen sözler yapılmamış veya güvenliğimizi tehlikeye atan olaylar olduğunda ipler kopma noktasına gelebilir.

Bir de herhangi bir gezegen retroya başladığında başlangıcındaki ve bitişindeki kontaklarına bakmamız fikir verecektir. Başlarken “Altair” sabit yıldızının aktif olması 11 Mayıs yakınlarında iyileşen ülkeler duysak da tablonun terse döndüğü karamsarlığın başlayacağı ülkeler gündeme düşecektir. 29 Eylül Satürn retrosunun bitişini ülkemizin haritasına odakladığımızda Satürn-Mars sert açısı tam da 25 derecede aktif olacak. İkincisi ise bu Mars retro hareketteki bir Mars olacak ki ülkemizin haritasında da tatsız karşıtlıklar yapacak. Ayrıntıları Mars retrosu yaklaşırken konuşuruz.

Yazının özeti aslında ne kadar ders aldıysak o kadar sorunsuz bu retroyu atlatacağız. Yani karar bizim! Yanlış kararlarda ise Satürn affetmez bilginize…

Aşağıda Satürn retrosu hem Kova burcundayken hem de Oğlak burcundayken burcunuz nasıl etkiler alıyor okuyabilirsiniz. Yükselen burcu kesinlikle okumayı unutmayalım.

KOÇ

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 29 Eylül’e kadar retro hareketini sürdüren Satürn, 2 Temmuz-29 Eylül arası Oğlak burcuna geri dönerek bu hareketini devam ettirecek. 11 Mayıs-2 Temmuz arası dostlarınızla olan bağınız zayıflayabilir. Dönüp tekrardan doğru kişilerle mi arkadaşlık ediyorsunuz bunu sorgulayacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar iş hayatınızda hedeflerinizi gerçekleştirmek için zorlanabilirsiniz. Ama yılmadığınızda zafer Eylül sonunda sizlerin olacaktır.

BOĞA

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası kariyer hayatınızda gerginlikler olabilir. Eskiye dönüp düzeltmeniz gereken işler olabilir. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar seyahatleriniz esnasında sabrınız sınanabilir. Yüksek öğrenimde gözden kaçırdığınız bazı konular olabilir. Zorlu sporlar yapıyorsanız kemik ve diz bölgenize dikkat etmelisiniz.

İKİZLER

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası sizler yurt dışı işlerinizde, yüksek öğrenimle ilgili meselelerinizde işlerin beklediğinizden yavaş ilerlediğine şahit olabilirsiniz. Pozitif bakış açınız bu dönem karamsar olmaya müsait olabilir. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar geriye dönüp tekrardan kapatamadığınız borçlarınız için yapılandırmaya gidebilirsiniz. Alışverişe olan tutkunuzu frenlemedikçe bu dönem maddi zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası finansal konularınızda açılmamanız gerekiyor. Gelirinizin üstünde yatırımlara veya borçlara girerseniz sonrasında sıkıntıya düşebilirsiniz. Miras konunuz varsa hakkınızı almak için uğraşabilirsiniz. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar ilişki ve evlilik hayatınızda gerçekçi yaklaşımınızdan uzaklaşabilirsiniz. Bazen mantığınızla olayları çözmeyi unutmamalısınız. Geçmişte aranızda olan konuları açmanın bir faydası olmayacaktır.

ASLAN

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası ilişki ve evlilik hayatınızda her şey yolunda gitmeyebilir. Geçmişte yaptığınız hatalardan ders almadıysanız Satürn, retro sürecinde tekrardan size ders vermeye çalışacaktır. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketine devam ederken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar çalışma hayatınızda, ofiste karşınıza zorluklar çıkabilir. Bu dönemde tek yapmanız gereken sabretmek olacaktır. Sabrettiğinizde retro bittiğinde başarılarınız devam edecektir. Sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

BAŞAK

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası çalışma hayatınızda sizlerin karşısına birçok engel çıkabilir. Yapmanız gereken geri çekilmek değil aksine üstüne gitmek olmalıdır. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. Aşk hayatınızda durup düşünmeniz net kararlar almak istediğiniz bir dönem olabilir. Geriye dönüp bu ilişkinin artıları ve eksilerini düşünerek kendi içinizde tartabilirsiniz.

TERAZİ

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 29 Eylül’e kadar retro hareketini sürdüren Satürn, 2 Temmuz-29 Eylül arası Oğlak burcuna geri dönerek bu hareketini devam ettirecek. 11 Mayıs-2 Temmuz arası çocuğunuzla ilgili zorluklar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda karşı tarafa gerçekçi olmak isterken kalbini kırabilirsiniz. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar aile içinde fikir birliğine varmanız zor olabilir. Öyle anlar gelebilir ki ipler kopma noktasına gelebilir. Son sözü en başta söylememeye özen gösterin.

AKREP

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası aile içerisindeki gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Belki bazı şeyler yolunda gitmiyor ama sizden saklıyor olabilirler. Yaşanan bazı olaylar karşısında ailenize karşı mesafeli olabilirsiniz. 2 Temmuz Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. İletişim halinde olduğunuz çevrede insanların samimiyetsiz olduğuna şahit olabilirsiniz. Aranıza belli mesafe koyabilirsiniz. Eğitim hayatınızda pes etmemelisiniz.

YAY

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası sınavlarınızda her şeyi çok iyi okuduğunuza emin olun. Garantici olmadığınızda Satürn retrosu aksilikler çıkartmayı sevecektir. Eğer ki siz eğitimde çok emek verdiyseniz zaten korkacak bir şey yoktur. Satürn desteğini arttıracaktır. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar gelirinizde beklentileriniz istediğiniz gibi olmayabilir. Beklediğiniz primler hesapladığınız düzeyde olmayabilir. Hayalperest olmak yerine bu dönem ekonomik düzeyinize gerçekçi yaklaşmalısınız.

OĞLAK

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası yatırımlarınız ve maddi konularınızda temkinli olmanız gereken bir süreçte olacaksınız. Gelirinizin üstünde gerçekçi olmayan harcamalar altına girmek sizi sıkıntıya düşürebilir. Hak ettiğiniz parayı kazanmanız için çok çabalamanız gerekebilir. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. Tekrardan retrosunda burcunuza gelen Satürn, geçmişteki olaylara sizi döndürebilir. Hatalarınızdan ders almadığınız konular varsa bir kez daha karşınıza getirecektir.

KOVA

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası sizi zorlayan olaylarda gerçekten neyin yanlış gittiğini çözmeniz gereklidir. Geçmişteki hatalarınızdan ders çıkartmadıysanız bu retroda aynı sorunları tekrardan deneyimleyebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketine devam ederken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar bu üç aylık dönem sağlığınız için önemli bir süreç olacaktır. Sağlık sorununuz yoksa dinlenmeyi ihmal etmeyin. Ama kronik rahatsızlıklarınız varsa sağlığınızın üstüne düşmelisiniz. Eski problemleriniz nüks edebilir.

BALIK

11 Mayıs’ta Satürn retrosu Kova burcunda başlıyor. 11 Mayıs-2 Temmuz arası rahatsızlıklarınızın nüks ettiği bir dönem olabilir. Ciddi hastalıklarınız varsa bu dönem hastanede daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Duygu durumunuzla alakalı olarak fobileriniz, korkularınız tekrardan ortaya çıkabilir. 2 Temmuz’da Satürn retro hareketini sürdürürken Oğlak burcuna geri dönüyor. 29 Eylül’e kadar etrafınızdaki gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Çevrenizde herkese güvenmemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s