Jüpiter, 14 Mayıs Perşembe Türkiye saatiyle 17:31’de Oğlak burcunun 27. derecesinde retro hareketine başlıyor. Bu retroyla beraber bu haftaki 3. retro oluyor. Sırasıyla Satürn, Venüs ve Jüpiter bir hafta içinde retro hareketlerine başlamış oluyorlar. Satürn ve Venüs retrolarının aksine Jüpiter retrosunu daha olumlu hissedeceğiz. Jüpiter bu retro hareketini 13 Eylül’e kadar sürdürecek.

Peki neden olumlu bir retro görmeliyiz derseniz Jüpiter, Güneş ile çok güzel bir açıdayken retrosuna başlıyor. Tam da şans ve bereketin üstümüzde olacağı bir görünüm bu. Diğer iki retronun stresi içinde bu bize ilaç gibi gelecek. Bir de Jüpiter’in abartma özelliği retroyla azalabilir ki bu gündemimiz için çok da avantajlı. Fakat tek başına düşünmememiz gereken bir retro diğer yandan Satürn ve Venüs retroları daha kötüsünü getirmek için ihmalkarlıklarımızı bekleyecektir. Kısacası özellikle Satürn’ün ülkemizin haritasında tehlikeli yerlerden geçmesinin etkilerini Jüpiter retrosu azaltabilir. Tabii ki tek şartla tedbiri elden bırakmayarak! Çünkü biliyorsunuz her zaman Satürn son sözü söyler.

Ayrıca bu Jüpiter retrosu kendimizi geliştirmek için de faydalı olacaktır. Bir nevi içsel yolculuk yapabiliriz. Hayatı robot gibi yaşıyorum derken hayatı sorgulamaya başlayabiliriz. Kendimizi yeni eğitimlere adayabiliriz. Jüpiter retrosunun bitişi de yine Güneş ile güzel açıda olacağından çok sarsıcı etkileri olmayacaktır.

Tabii ki retro dönemlerinde kişinin bir nebze daha fazla çabası gerekecektir. Bir şey olmadığında sakin kalarak büyütmemeye dikkat etmeliyiz. Unutmayın sonuçta bu bir Jüpiter ve retro olduğu konularda bilin ki şansınız da var sadece bunu hissetmek eskisi kadar kolay olmayabilir. Onun dışında Jüpiter’in 2020 retrosu eskilere göre daha pozitif. Yükselen burcumuzu okumayı unutmayalım.

KOÇ

13 Eylül’e kadar kariyer hayatınızdaki çıkışınız, şansınız eskiye göre durağanlaşabilir. Bazı olayları büyütmeye meyilli olabilirsiniz. Bunu yöneticinize karşı sergileyebilirsiniz.

BOĞA

13 Eylül’e kadar yüksek öğrenimle ilgili başvurularınızda, seçimlerinizde her şeyi iki kere kontrol edin. Tatil planlarınızda gecikmeler olabilir. İyimser yönünüz bazen kaybolabilir. Sebepsiz yere karamsarlaşabilirsiniz.

İKİZLER

13 Eylül’e kadar finansal olarak fazla açılmamalısınız. Bilmeden harcamalarınızda abartılı olabilirsiniz. Kronik rahatsızlıklarınız varsa büyümeye meyilli olabilir. Kendinizi ihmal etmeyin.

YENGEÇ

13 Eylül’e kadar ilişki ve evlilik hayatınızda devam eden şansınız hala sürse de retro döneminde sevdiğinize karşı daha abartılı tepkiler vermeye yatkın olabilirsiniz. Sorunlar olabilir ama büyütmemeye özen gösterin. Bu sene sizlerin ilişkide güzel bir yılı olacak.

ASLAN

13 Eylül’e kadar çalışma ortamınızda şansınız istediğiniz yönde gitmeyebilir. Eğer sağlık sorununuz varsa bu dönem ihmal etmemelisiniz. Şiddetlenerek sizi yorabilir.  

BAŞAK

13 Eylül’e kadar aşk hayatınızdaki şansınız devam ediyor olsa da partnerinizle aranızdaki konuları büyütmeniz gerginlikler yaratabilir. Çocuklarınızla ilgili beklentileriniz varsa sonuç almanız gecikebilir.

TERAZİ

13 Eylül’e kadar aile içerisindeki konular gereğinden fazla büyüyebilir. Evinizle ilgili değişiklikler düşünüyorsanız kararınızı iyice gözden geçirmelisiniz.

AKREP

13 Eylül’e kadar eğitim hayatınızda daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Kardeşlerinizle aranızdaki sorunlar büyümeye başlayabilir. Bu durumu akrabalarınızla da yaşayabilirsiniz. Özellikle size karşı gerçekçi olmadıklarını düşünebilirsiniz.

YAY

13 Eylül’e kadar ekonomik olarak fazla açılamamalısınız. Plansız harcamalarınız ileride borçlarınızın büyümesine neden olabilir.

OĞLAK

13 Eylül’e kadar yavaş yavaş istediğiniz yönde ilerleyen hayatınızda bu dönem biraz daha çabalamanız gerekebilir. Kolay giden işleriniz bir müddet daha üstüne düşmenizi gerektirebilir.

KOVA

13 Eylül’e kadar sinirleriniz gergin olabilir. Küçük bir şeyi bile büyütmeye meyilli olabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızı düşünmeden çalıştıkça bazı sorunlar baş gösterebilir.

BALIK

13 Eylül’e kadar herkesin sizin kadar samimi olmadığını anlayabilirsiniz. Kısacası dostunuz ya da düşmanınızlar mı bunu fark edeceğiniz bir dönemde olacaksınız.

Astromeri,

13.05.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s