17 Eylül Perşembe günü Türkiye saati 14:00 itibariyle 25 derecede Başak burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yine kendisinin güzel olduğu ama etrafında sıkıntılı görünümlerin yaşandığı bir yeniay bizleri bekliyor. Bu yeniaya 16 Eylül 21:00 astromerii instagramda canlı yayında bakacağız.

Güzel kısım inanmak zor olsa da Satürn’den geliyor. Yeniay toprak grubu Başak burcunda olduğundan diğer toprak grubundaki gezegenleri sever. Kısacası Oğlak burcundaki Satürn bu sefer destek olmaya, “hadi yaparsın” demeye, güçlendirmeye geliyor. Bu bir yeniay olduğu için de bu destek bize yeni atacağımız adımlarda güç verecektir. Evet Satürn’ü sevmeyiz ama güzel açı yaptığında güçlendirmesine de lafımız yok. 😊

Bahsedilen adımlar özellikle iş hayatı, finans gibi konulardaysa daha fazla şansımız olur. Yeni bir iş kurmak, yeni bir işe geçiş yapmak için bu yeniay ve devamındaki 15 günü seçebiliriz. Sağlıkta şifa bekleyenlere de güzel haberler gelecektir.

Şimdi bu büyüyü ne bozabilir cevapları etraftan alıyoruz. Yeniay esnasında çevrede Venüs-Uranüs ve Merkür-Jüpiter sert açıları aktif olacak. Kaldı ki bu Venüs açısı Salı kesinleşti. Bu haftayı esas geren görünüm olacak. Sabit burçlardan olduğundan bizim ülkeyi de agresif ve tehlikeli bir konuma sokacak. Hem Mars’ın retrosu hem de bu sabit burç etkileri ülke yönetimde agresif bir tutumu, bir operasyon gündemini getirebilir. Ayrıca her zaman dediğim gibi bu tarz sabitler bizi sevmez yer altından gelen uyarılara hazır olalım. Şimdi ikinci kısım ise Merkür’e bakmak. Merkür-Jüpiter kötü de bizim ülkeye esas Mars’ın etkisi olacak. Bu da daha önce 31 Ağustos videosunda ve Eylül yorumlarında bahsettiğimiz üzere eğitim sistemi ile ilgili konularda olacak.

Sabit yıldız var mı? Evet bu yeniayda Copula sabit yıldızı aktifleşiyor. Bu yıldız gözle ilgili problemler getirebilir. Göz sağlığımıza dikkat etmekte yarar var. Yeniaya çok uzaktan bir Neptün karşıtlığı olduğundan bağışıklık sistemine bağlı göz problemleri ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu alerjik problemler veya gündeme oturtursak, mesela Covid-19 için artık gözdeki hasarlar veya semptomlar sıklaşabilir gibi bilimsel veriler ilk sıraya oturabilir. (Vakit kalırsa akşam canlı yayında pandemi haritasından bakarız.) Gündemde Covid-19 olmasa normal zamanda alerji yazıp geçerdim. 😊 Ama her belirti artık akılda soru işareti bırakıyor aklımızda olsun.

Sıra her zamanki gibi burçlara geldi. Burçlarda yeniayın kendisinin güzel etkilerini okuyacağız. Yükselen burcu okumayı ihmal etmiyoruz.

KOÇ

Çalışma hayatınızda güçleneceğiniz bir dönemde olacaksınız. Terfiler veya yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Sağlığınızda da şifa bulacaksınızdır. Tek dikkat etmeniz gereken kendinizi yorarak bağışıklık sisteminizi zayıflatmamaktır.

BOĞA

Aşk hayatınızda yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Artık bu ilişki sizin için kalıcı ve ciddiyete varacak bir durum olacaktır. Çocuklarınız sizleri sevindiren güzel başarılar elde edebilir. Sadece çok fazla otoriter davranmayın.

İKİZLER

Aile hayatınızda güzel etikler yaratacak bu yeniayla ailenin büyüklerine dair sevindirici haberler alabilirsiniz. Ev değişikliği yaşayabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımları yapmayı düşünebilirsiniz.

YENGEÇ

Bu yeniayla birlikte yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. En güzeli ise beklediğiniz bir haber olumlu sonuçlanarak istediklerinizi gerçekleştirme konusunda destek olacaktır. Akraba, kardeş ile ilgili sevindirici gelişmeler olabilir.

ASLAN

Ekonomik olarak güçleneceğiniz bir yeniay olacak. Yeni yatırım fırsatları bularak paranıza para katabilirsiniz. Harcamalarınızda gerçekçi olmaktan uzaklaşmayın. Yoksa gelen para hemen gidebilir.

BAŞAK

Burcunuzda oluşan bu yeniayda kendiniz için ne istiyorsanız dileyin gerçek olabilir. Uzun zamandır sabrettiğiniz konular çözüme kavuşabilir. Hayatınızda kalıcı yeni adımlar atabilirsiniz. İşin sırrı detaylarda boğulmamak olmalıdır.

TERAZİ

Bu yeniayla beraber artık eski defterleri açmamak üzere kapatabilirsiniz. Yeniye odaklanmalıyım deyip her şeyi silmelisiniz. Tek ihtiyacınız zihninizi boşaltmak olacaktır. Kişisel gelişimle ilgili çalışmalara ilgi duyabilirsiniz.

AKREP

Destekleyici bir yeniayda sizler ihtiyacınız olduğunda dostlarınızdan yardım göreceksinizdir. Güzel ve şanslı bir gün içinde olacaksınız. Olmaz dedikleriniz bile gerçek olabilir. Yeni bir çevreye dahil olabilirsiniz.

YAY

Bu yeniayda iş hayatınızda yeni adımlar atabilirsiniz. Gelen her telefon sizin için bir fırsat olabilir. Detaylara önem vermeniz kariyerde sizi bir adım öne geçirecektir. Geleceğinize dair planlarınız içinde güzel destekler bulabilirsiniz.

OĞLAK

Özellikle yüksek öğrenimle ilgili konularınızda yeni başlangıçlara imza atabilirsiniz. Yurt dışı işlerinizde yeni bir döneme girebilirsiniz. Yayıncılık, basın ile ilgili gündemleriniz oluşabilir. Bu yeniayda pozitif ruh halinizle her güzelliği kendinize çekeceksinizdir.

KOVA

Bu yeniayda ödemelerinizle ilgili sıkıntılarınızda yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Başvurduğunuz krediler onaylanabilir. Bir anda miras kaldığına dair haber alabilirsiniz. Ameliyat durumunuz varsa ertelemeyin şifa bulacaksınızdır.

BALIK

İlişki ve evlilik hayatınızda yeni bir kapı aralanabilir. Özellikle bu bitme noktasında olan birliktelikler için tekrardan toparlanma ve yola devam etme süreci olabilir. Yalnızlar içinse yeni biri ilişkinin başlangıcı olabilir.

Astromeri,

16.09.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s