2 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 08:21’de Balık burcunda 10 derecede dolunay gerçekleşiyor. Dolunayın kendisinin masum etrafının zararlı olduğunu daha önce haftalık videoda bahsettik. Şimdi yazısında daha da detaylarına girme vakti.

Balık burcunda bizi bekleyen dolunayın önce güzel yanına bakalım ki bu gerçekten güzel olacak. Çünkü önceden adımını attığımız bir konunun sürpriz bir şekilde olumlu sonuçlarını alacağız. Bu ya ümidi kestiğimiz bir şey ya da olmaz diye şartladığımız bir konu olacak. Unutmayalım dolunay yeni bir şeye başlama evresi değil. Yani sürpriz bir şey sıfırdan olan bir şey değil tam tersi öncesinde emek verdiğimiz, tohumlarını ektiğimiz bir konunun birdenbire bizi mutlu etmesi olacak. O zaman bu uzun cümlelerde ansızın, sürpriz, beklenmedik kelimelerini gördüğümüze göre dolunayın güzel kontağı kiminle hemen anlıyoruz. Tabii ki Uranüs.

Bu birebir dolunayın kontağının olduğu gezegendi bu sebeple de masum hatta güzel bile diyebiliyoruz. Fakat etraf kötü. Neydi etraftan kastımız? Bir gökyüzü olayı gerçekleştiğinde (yeniay, dolunay, tutulma) direkt o görünümün değil de çevresindeki gezegenlerin birbirlerine kötü açı yapması. Bu duygusal dolunayda malesef Venüs tam da istemediğimiz bir şekilde Satürn kötücülüne direkt zıt açı yapıyor. Şimdi bunu iki koşulla sevmeyiz. Birincisi duygusal ilişkilerde dediğim dedik bir hava yaratır. Ortamı gerer ilişkiyi, evliliği gerdikçe gerer. İkincisi ise Türkiye’de ikamet edenler için daha kritik ki ekonomik olarak zorlanacağımız bir sürecin düğmesine basıyor olacak. Buradaki tek tutunacağımız dal, Eylül ayında, iş-finans göstergelerini temsil eden Oğlak burcundaki iki büyük retronun (Jüpiter ve Satürn) bitiyor olması.

Balık demişken dolunayın bizi daha duygusal yapacağını tahmin ediyorsunuzdur. Fakat duygusallığı abartmamak gerekiyor. Bir dönüşüm sürecinde olacağız. Yani empati yapıyorum ama kimse bana aynısını yapmıyor deyip biz de artık önce kendimizi düşünmeye başlıyor olacağız. Bu dolunayda belki fazla empati yapmak kendimizi üzmekten başka bir şeye yaramayacaktır. Kaldı ki dolunaydan iki gün sonra Venüs-Mars sert açısı aktifleşecek.

Şimdi her zaman yaptığımız gibi sabit yıldız etkisi var mı ona bakalım. Evet var bu kadar güzel anlatmamım sebeplerinden biri de “Skat” sabit yıldızı. Kendisi iyi şansın temsilidir. Güzel, refah bir hayatın simgesidir. Aklınıza birkaç ünlü getirin ve inanınki birçoğunun haritasında bu yıldız aktiftir. Buraya yazsam tüm Hollywood’u yazabilirim o derece 😊 Yani sabit yıldızımızın şansının, bereketinin yanına Uranüs’ün sürprizlerini eklersek gördüğünüz gibi dolunayın kendisi masum. Ama etraftaki kötücüller an kolluyor. Yukarıda bahsettiğim iki konu hep arka planda aklımızın köşesinde dursun.

Ülke ve dünyaya bakalım mı? Bence bunu birkaç gün sonra Mars retrosu yazısında inceleriz. Neden mi gündem çok karışacak hiç bu yazının kalitesini bozmayalım. Tek uyarım bu dolunay, Recep Tayyip Erdoğan için çok agresif olacak. Dolunayın derecesi sebebiyle belki duyarız belki bilmeyiz ama sağlığı zor etkiler altında olabilir. Ayrıca dünyaya karşı çok sert sözler sarf edebilir. Hatta müttefik olarak gördüğümüz ülkelerle dahi ipler kopabilir. Ayrıntılar Mars retrosu yazısında gelecek.

Her zamanki gibi klasik burç yorumlarımıza bakalım. Yükseleni okumayı unutmayalım. Herkese bu dolunay güzellikler versin. Bol şans!

KOÇ

Bu dolunayda artık eskiden kopmanın vaktinin geldiğini göreceksiniz. Eskiyi düşünmek, hatırlamak bir işe yaramayacaktır. Eğer siz hayata bakışınızı değiştirirseniz yeni adım atacağınız hayat çok güzel olacaktır. Risk alın.

BOĞA

Bu dolunayda değişimi önce çevrenizde yapmaya başlayacaksınız. Hayatınızdan elemeniz gereken dostlarınızı eleyeceksiniz. En çok şans bu dolunayda sizlerin üstünde olacak. Ansızın yüzünüz gülebilir.

İKİZLER

Bu dolunay artık geleceğiniz için harekete geçip, değişme vakti olacak. Bir devri kapatacaksınız bu dolunay size destek olacaktır. İş hayatında bunu yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ

Değişim için artık sizi kimse engel olamayacaktır. Sizi aşağı çeken, enerjinizi düşüren ne varsa artık her şeye bir nokta koyuyor olacaksınız. Göreceksiniz ki daha mutlu günler karşınıza gelecektir.

ASLAN

Bu dolunay sizlere borçlarınızı kapatacak sürpriz bir para getirebilir. Eşinizin kazancında olan maddi artış da beklenmedik bir anda sizleri sevindirebilir.

BAŞAK

Bu dolunayda ilişkinizde artık iki taraf kendini değiştirirse her şey yoluna girecektir. Tek taraflı özveri yetmeyecektir. İki kişi de kendinden ödün verdiğinde ilişkiniz daha da güçlenecektir.

TERAZİ

Değişimler içini eski defterleri kapatmak için ideal bir zamanda olacaksınız. Çalışma hayatınızda radikal değişikler yapabilirsiniz. Farklı sektörlerden teklifler gelebilir.

AKREP

Bu dolunayda hayatınızda bitirmek istediğiniz veya düzeltmeye çalıştığınız ne varsa eyleme geçmelisiniz. Aşk hayatınızda aklınızda sorular varsa kafanız karışıksa bu dolunay hislerinizin hangi yönde olduğuna dair emin olmanızı sağlayacaktır.

YAY

Bu dolunayda hayatınızda bir dönemi kapatmak isteyebilirsiniz. Ailenizle yaşıyorsanız belki de artık ayrı bir yere taşınmayı düşünebilirsiniz. Sizin için mekanda değişim vakti olacaktır.

OĞLAK

Bu dolunayda eğitim hayatınız ön plana çıkabilir. Kararsızlıklarınız fazla olabilir. İş hayatında yoğun bir tempo olsa da bunun ödülünü ileride göreceksiniz. Kardeşlerinizle buzlar eriyebilir.

KOVA

Bu dolunayla birlikte gelirinizde ani değişimler olabilir. Aklınızda olmayan bir iş teklifiyle bir anda geliriniz artabilir. Ansızın bir yatırım yapabilirsiniz.

BALIK

Burcunuzda oluşan bu dolunayda artık bazı şeylerin değişmesinin vaktinin geldiğini göreceksinizdir. Başkaları için değil kendiniz için yaşamanın keyfine varmalısınız. Dolunay sizde gerçekleşiyor hisleriniz güçlü olacak içinizden geçirdikleriniz gerçek olabilir.

Astromeri,

31.08.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s