9 Mart Pazartesi günü Türkiye saatiyle 20:47’de 19 derece Başak burcunda dolunay gerçekleşiyor. Mart ayının yorumlarında gördüğünüz o sert etkilerin ilk başlangıcı da bu dolunay oluyor.

Öncelikle bu bir süper dolunay ya da süper Ay hangisini demek istiyorsanız o size kalmış. Ama süper derken sanmayın ki şahane manasında olacak. Tam aksine Mart’ta ülkemizin üstüne karabasan gibi çökecek bir dolunay olacak diyebiliriz. Ama ülke kısmına sonra geleceğim. Şimdi dolunayın genel karakterine bakıp ilerleyelim.

Dolunayın ilk göze çarpan işareti Neptün ile kavuşumda olması. Başak burcundaki Ay, Balık burcundaki Güneş-Neptün kavuşumuna karşıt mı karşıt. Bağışıklık sisteminin göstergelerini ortaya koyan bu görünümün dolunayda olması da acaba şu an yaşadığımız Koronavirüs probleminin daha da yayılabileceğini mi gösteriyor? Dolunayın diğer açılarından biri de Jüpiter. Evet güzel bir açı fakat böyle düşük bir görünümde özellikle sağlık alanında Jüpiter şans vermeyi değil, olayları abartma özelliğini kullanır. Bu sebeple dünyada vaka sayısının artacağını bilmemizde ve ülke olarak artık bizim de buna hazır olmamızda yarar var. Sağlık o kadar alarm veriyor ki Neptün’ün hayal kırıklıkları vs kısmına girmiyorum. İnanın bu kadar ihtimal varken bırakın kalbiniz kırılsın tek dert bu olsun derim.

Gelelim bu dolunayda neden ülkemiz daha fazla ön planda olacak buna odaklanalım. Belli göstergeler var ki toprak grubunun bunlara hakim olması ülkecek tehlikeli ve ani olaylara hazırlıklı olmamız gerektiğini gösteriyor. Toprak grubu olunca bunun yer altından gelebileceği ihtimalleri de artıyor. Venüs ve Uranüs bir gece öncesinde Boğa burcunda kavuşacak demiştim geçen haftaki videoda. Aslında ne kadar güzel bir etki olacaktı dolunay olmasa. Ama bu Venüs-Uranüs de ülke haritamızda olmadık yere düştüğünden herkese güzellik bizim ülkeye yine beklenmedik durumlar. Bu arada bu dolunay kendi başına kötü değil, sadece bizim ülkeye pozitif etki etmiyor. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız olumlu tarafı anlatsam da görmemiz zor olacaktır.

Bir de sabit yıldızımız var ismi “Denebola”. Dünya astrolojisinde yine büyük kitleleri etkileyen olayları gündeme getirebilir. Büyük afetler, seller, denizlerin taşması gibi haberlerle dünya gündeminde karşılaşabiliriz.

Bu yazıda güzel bir şey söylememeye inat etmişsin diyeceksiniz ama gerçekler bunlar. Mart’ın tamamı aslında böyle ilerleyecek. Özellikle 7 Mart itibariyle tedbiri elden bırakmamakta yarar görüyorum. Bu demek değil ki 2020’nin kasveti üstümüzden kalkacak. Sadece ilk 6 aylık periyotta en öne çıkan ay Mart, diğerlerinin vakti geldiğinde konuşacağız.

Şimdi ise burçlarımıza geçebiliriz. Yükselen burcu okumayı unutmayalım.

KOÇ

Bu dolunayla sağlığınızla ilgili dikkatli olmalısınız. Bağışıklık sisteminizde sorunlar olabilir. Ayak bölgenize dikkat etmenizde fayda var. Çalışma hayatınızdaki karamsarlıklar iyice enerjinizi düşürebilir.

BOĞA

Dolunayla birlikte aşk hayatınızdaki güzellikleri bir anlık gerginlikle tersine çevirebilirsiniz. Burada vereceğiniz tepkilere dikkat edin. Hayallerinizdeki kişi olmadığını düşünerek üzülmek yerine onun olumlu taraflarını görmeye çalışmalısınız.

İKİZLER

Aile içerisinde hayal kırıklığı yaratacak durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ummadığınız bir aile ferdinden beklenmedik bir tavır görebilirsiniz. Ailenizde sağlık problemleri baş gösterebilir.

YENGEÇ

Bu dolunayda hayal kırıklarınız sizin enerjinizi aşağı çekebilir. Kardeşlerinizden, akrabalarınızdan ummadığınız davranışlar görmek sizi yaralayabilir. Eğitimde beklentilerinizi çok yüksek tuttuğunuzda elde ettikleriniz sizi tatmin etmeyebilir.

ASLAN

Bu dolunayda paranıza, değerli eşyalarınıza dikkat etmelisiniz. Ayrıca sizden borç isteyen kim olursa olsun bu dolunay yakınlarda hayır demenizde yarar var. Sizin duygusal tarafınızı suistimal edebilirler.

BAŞAK

Bu dolunayda ilişkinizde ve evliliğinizde hayal kırıkları yaşayabilirsiniz. Bazen çok duygusal olup olayları kendi kafanızda büyütebilirsiniz. Bu duruma partnerinize karşı hassas olmanız neden olabilir.

TERAZİ

Bu dolunayda sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle bağışıklık sisteminizle ilgili problemler ortaya çıkabilir. Duygusal ilişkinizde detaylara takılmanız sizi gerginleştirebilir. Eski korkularınız, fobileriniz bu dolunayda tetiklenebilir.

AKREP

Bu dolunayda dostlarınıza karşı kırılabilirsiniz. Dostunuz sandıklarınızın aslında samimi olmadıklarını görünce hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

YAY

Bu dolunayda aile ve iş hayatınızdaki dengeyi bozmanız sorunlara yol açabilir. Aileniz sizden duygusal ilgi görmek istiyorken kendinizi işinize kaptırmış olmanız gerginlikler yaratabilir. Ailede rahatsızlığı olan biri gündeme gelebilir.

OĞLAK

Bu dolunayda duygusal olarak kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Sorun olmasa bile çok fazla detaya takılarak enerjinizi düşürebilirsiniz. Yüksek öğrenimle ilgili işlerinizde vaktinizi harcayabilirsiniz.

KOVA

Bu dolunayda paranıza dikkat etmelisiniz. Özellikle borçlarınız konusunda gerginlikler olabilir. Sağlığınızı riske atacak hareketlerden uzak durmalısınız.

BALIK

Evlilik ve ilişki hayatınızda hayal kırıklıkları yaşamaya açık olabilirsiniz. Hayal ettiğiniz ilişkinin veya evliliğin bu olmadığını düşündürtecek hareketleri, sözleri partnerinizden görebilirsiniz. Siz de bu süreçte detaylara takıldığınızdan dolayı olduğundan daha karamsar bir düşünce yapısında olabilirsiniz.

 

Astromeri,

06.03.2020

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s