17 Şubat Pazartesi 2020’nin ilk Merkür retrosu 12 derece Balık burcunda Türkiye saatiyle 03:53’te başlıyor. Merkür retro hareketi boyunca iki burçta seyahat edecek. 17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, 4-10 Mart arası Kova burcunda seyrini sürdürecek. 10 Mart’ta Kova burcunun 28. derecesinde 06:48’de Merkür retrosu sona erecek. Meraklısı için ekstra bilgi, Merkür’ün gölgeli günleri 29 Mart’ta bitecektir.

Merkür’ün klasikleşmiş etkilerini artık herkes ezbere bilse de hızlıca üstünden geçelim. Evet bu retro dönemi boyunca iletişim sorunları yaşanabilir. Gerek teknolojik iletişimde gerekse yüz yüze kurduğumuz kontaklarda sorunlar olabilir. Teknolojide sorunlar olacağından yedekli çalışmakta fayda var. İletişimin temsili bir gezegen olduğundan yanlış anlaşılmalar tansiyonu yükseltebilir. Evet, yine eski sevgili geri döner mi döner. İnanmalıyız mı hayır çünkü aklı karıştığından gelir. Retro bittiğinde hala duyguları aynıysa güvenelim.

Şimdi bu yazdıklarımı zaten siz biliyordunuz. Hatta bunları birinden duymak için astrolojiyi takip eden bir dostunuz olsa yeterli yani bir astroloğun kadim bilgisine ihtiyacınız yok. O zaman herkesin ezbere konuşabildiği bir dönemde astrolojinin itibarını bu şekilde mi kurtaracağız dersiniz? Ezbere, nasılsa bu gider toplumda diyerek mi? Hayır. O yüzden her zamanki gibi kalitesine bakacağız. Merkür retrosu hangi burçta, hangi burca geri dönecek, kimlerle kontak yapacak bunlara bakacağız ki 17 Şubat 2020 Merkür retrosunun kimliğini açığa çıkaralım. Yukarıdaki genel bilgi her Merkür retrosu için geçerli bilgilerdir, bu veya gelecekteki bir retronun karakteri değildir.

Merkür retrosunun ayrıntısına girmeden önce bu yazıyı yazdığım tarihten (11.02.2020) itibaren inanın ki derdimiz retro olmayacak. Daha önemli dertlerimiz olacak. Siz bu Merkür retrosunu okuyun, telefonlarınızı yedekleyin ama Haziran’ın başına kadar telefonunuzun içindeki fotoğraflara değil, o telefonun şarjına ve internetinden iletişim kurmaya ihtiyacınız olacak. Toplumca soğukkanlı olmayı öğrenmemiz gereken zamanlara girdik.

Merkür retrosu Balık burcunda başladığı gibi, ilk kontağı Yay burcundaki Ay oluyor. Bu etkide elektronik iletişim değil, aksine duygusal iletişimimizde sorunlar olacaktır. Karşı taraftan empati görmeyişimiz bizi yaralayabilir. Kısacası sevdiğimizle olan iletişimimiz problemli olacaktır. Özellikle 17 Şubat tarihine bunu not alabiliriz. Bu tarihte sağlığıyla ilgili sonuç veya teşhis alanlar varsa hemen inanmasın. 23 Şubat’taki Balık burcundaki yeniaya kendisi yakınlaşmak istese de bu güzel yeniayı Merkür bozamayacaktır. Şahane sabit yıldız etkili bir yeniay olacak müjdesini şimdiden vereyim. 😊

2 Mart tarihinde ise İkizler burcundaki Ay ile Merkür yine sert kontakta olacak. Bu sefer iletişimin tonu yakın çevremize ve kardeşlerimize karşı sert olabilir. Akrabalar, kuzenler hadleri olmayan şekilde konuşarak can sıkabilir. Eğitim hayatına devam edenler varsa bu tarihteki sınavlarında odaklanmakta zorlanabilirler. İki kere kontrol etmeleri faydalı olacaktır.

4 Mart’ta Merkür, Kova burcuna geri dönüyor. İşte şimdi teknolojik aksaklıklar daha fazla ortaya çıkabilir. 10 Mart’a kadar bilim ve teknolojide problemler olabilir. Bir deneyde hayal kırıklığı yaşanabilir. Uçuşlarda rötarlar fazlalaşabilir. Hava durumu tahminleri yanıltıcı olabilir. Bunun sebebi uzmanların yanılgısı değil havanın beklenmedik değişimleri olacaktır. Yine Kova burcundayken psikolojik olarak zorlanabiliriz. Aklımız o kadar bulanık ve dolu olabilir ki “aklımı kaçırıyorum” diye düşünebiliriz.

8 Mart’ta Kova burcundaki Merkür, Aslan burcundaki Ay ile karşıtlık kuruyor. Bu nedenle sevdiğimiz kişiyle, çocuğumuzla iletişim kurmak zor olabilir. Aslında şöyle demek daha iyi olur; iki taraf da dediklerinden ödün vermeyerek işi yokuşa sürebilir. Ayrıca 8 Mart yakınlarında bir ünlünün haberi gündeme düşebilir.

Gördüğünüz gibi 2020’nin ilk Merkür retrosu bizlere bu etkilerle geliyor. Merak ettiğiniz üzere her burcu nasıl etkiler bekliyor aşağıdan okuyabilirsiniz. Mutlaka yükselen burcu okuyalım. Hatta ilk önce yükselen 😊

KOÇ

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, eskiler bir bir önünüze gelebilir. Rahatsızlıklarınız varsa bu dönemde aldığınız teşhise güvenmeyin. Yanıltıcı olabilir. Başka doktorlardan fikir almak iyi olacaktır. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar dostlarınızın, çevrenizdekilerin arkanızdan konuştuklarına dair duyumlar alabilirsiniz. Duyduklarınıza hemen inanmayın yalan olabilir.

BOĞA

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken arkadaşlarınızla ilgili kulağınıza çalınan her şeye inanmamalısınız. Yanıltıcı bilgiler olabilir. 4 Mart Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar kariyer hayatınızda işler yavaş ilerleyebilir. Retrodan önce başvurduğunuz bir iş varsa bu dönem olumlu haber gelebilir.

İKİZLER

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, iş görüşmelerinizde, toplantılarınızda yanlış anlaşılmalar olabilir. Yöneticinizle aranızda polemikler yaşanabilir. Retro başlamadan önce bir işe başvurduysanız, Mart’a kadar retro esnasında olumlu haber gelebilir. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar seyahatlerinizde rötarlar yaşayabilirsiniz. Akademik hayatınızdaki işlerinizde zihninizi toparlamak zor olabilir.

YENGEÇ

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, eğitimle ilgili konularınızda, sınavlarınızda her şeyi iki kere kontrol etmeye dikkat edin. Bu dönem seyahatlerinizde gecikmeler, karışıklıklar yaşanabilir. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar finansal işlemlerinizde zorluklar yaşayabilirsiniz. Kredi kartlarınızla ilgili problemler olabilir. Alışverişlerde kopyalanma ihtimali olabilir. Ayrıca bu süreçte internetten bir şeyler satın almasınız iyi olur. Miras konunuzla ilgili size aldatıcı bilgiler söylenebilir. Hemen inanmayın.

ASLAN

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Kredi kartlarınız için riskli bir dönemde olacaksınız. Bilgileriniz kopyalanabilir. Eşinizin sizden sakladığı bir borçla yüzleşebilirsiniz. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar partnerinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle ilgili kulağınıza gelen her bilgiye inanmayın. Gerçekliğini ona sorun.

BAŞAK

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, eşinize karşı gereğinden fazla meraklı olabilirsiniz. Sürekli soru sormanız onu gerebilir. Bu retro sürecinde sevdiğiniz kişiyle ilgili size anlatılanlara kulak asmayın. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar çalışma hayatınızda işlerinizde sorunlar çıkabilir. Her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz. Sağlığınıza dair bir teşhis alırsanız hemen inanmayın. Sonuçlar veya doktorun teşhisi yanıltıcı olabilir.

TERAZİ

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, ofis ortamınızda arkanızdan konuşulduğuna şahit olabilirsiniz. Yüzünüze gülen kişilerin aslında arkanızdan iş çevirdiğini görebilirsiniz. Herkese güvenmemelisiniz. Sağlığınızla ilgili bu dönemde teşhis alırsanız ilk anda inanmamalısınız. Retro bittiğinde başka doktorlardan da görüş almalısınız. 4 Mart Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar aşk hayatınızda iletişim kopuklukları yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle fikirleriniz uyuşmayabilir. Onun hakkında size söylenenler dedikodudan ibaret olacaktır. Çocuğunuz da size karşı tepkili ve anlayışsız olabilir.

AKREP

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, sevdiğinizle aranızda iletişim problemleri olabilir. Şüpheleriniz yersiz çıkacaktır. Çocuğunuzla aranızda problemler çıksa da sizin alttan almanız gerekebilir. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar ailevi konularınızda sorunlar yaşanabilir. Herkes birbirini yanlış anlayabilir. Bu dönem evle ilgili bir kontrat imzalayacak veya kaparo yatıracaksanız iki kere her şeyi kontrol edin. Hatalar meydana gelebilir.

YAY

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, hanenizde çözülemeyen konular tekrardan karşınıza gelebilir. Aile içinde yanlış anlaşılmalar sonucu gerginlikler olabilir. Evinizden çıkarken tüm elektrikli aletlerin kapalı olduğunu kontrol edin. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar elektronik aletlerinizde bozulmalar olabilir. Özellikle haberleşme için kullandıklarınız sorun yaratabilir. Bilgileriniz kaybolabilir. Eğitim hayatınızda her şeyi çok dikkatli okuyun. Zihniniz dağınık olacaktır.

OĞLAK

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, eğitim hayatınızda zihniniz bulanık olabilir. Her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz. Kardeşleriniz, akrabalarınız arasında yanlış anlaşılmalardan dolayı sorunlar olabilir. En çok elektronik aletlerinize dikkat etmelisiniz. Retro başlamadan telefon ve bilgisayarlarınızı yedeklemeyi unutmayın. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar finansal işlemlerinizde dikkati olmalısınız. Paralarınız başka hesaplara gidebilir. Kredi kartlarınız kopyalanabilir. Para çekerken kartınız ATM’de kalabilir. Kısacası paranıza dikkat etmelisiniz.

KOVA

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, bankacılık işlemlerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Gelmesi gereken tutarlar havada kalabilir. Siz de yanlış yere transfer yapabilirsiniz. Kartlarınız çalınabilir, kopyalanabilir veya makinede sıkışabilir. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar yeni bir şeye adım atmamanızda yarar var. Zihniniz bulanık olacağından doğru kararlar veremiyor olabilirsiniz. Dobra olmak isterken söyledikleriniz kalp kırıcı olabilir.

BALIK

17 Şubat-4 Mart arası Balık burcundayken, kendinizle ilgili atacağınız yeni adımlar için biraz daha beklemelisiniz. Özellikle bu sıfırdan başlayacağınız bir durumsa sabretmeniz gereklidir. 4 Mart’ta Merkür retrosu Kova burcuna geri dönüyor. 10 Mart’a kadar sağlığınızla ilgili durumlar söz konusu olabilir. Eğer ki bir teşhis alırsanız hemen inanmayın. Sonuçlar yanıltıcı olabilir. Retro sonrasında tekrardan başka bir görüş alın. Geçmişteki sevgiliniz tekrardan karşınıza ansızın çıkabilir.

Astromeri,

11.02.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s