10 Ocak Cuma günü Türkiye saatiyle 22:21’de 20 derece Yengeç burcunda gölgeli Ay tutulması meydana geliyor. Geçtiğimiz Güneş tutulmasının aksine bu Ay tutulması Türkiye’nin her yerinden gözlemlenebilecek.

Değişik kontakları, birçok karşıtlığı olan bir Ay tutulması bizleri bekliyor. Önce genel temasına sonrasında ayrıntılarına geçelim. Yengeç burcunda oluşan bu tutulma özellikle ailemizle ve evimizle ilgili sert etkileri de beraberinde getirecektir. 5 Haziran tarihine kadar etkileri sürecek bu tutulma aslında tek başına değil, 26 Aralık’ta gerçekleşen Güneş tutulmasıyla birlikte değerlendirilmelidir. Yani, o Güneş tutulması hangi konularda bize şans getiriyorsa bu tutulmada da o şansı hissedebilmek için nelere dikkat etmeliyiz, ne yapmamalıyız bunu öğreneceğiz. Yoksa Güneş tutulmasının şansı 6 ay devam etmekte fakat dediğim gibi bazı konularda dikkatli olursak mutlu olacağızdır. Burç yorumlarınızı okurken bu ayrıntıyı unutmazsanız iyi olur.

Ay tutulmaları bir dolunay olduğundan Ay ve Güneş karşıt pozisyondadır. Ama bu tutulmada Ay gerçekten herkese karşı desek yalan olmaz. Yengeç burcunda olan Ay, Oğlak burcundaki Güneş hariç, Merkür, Satürn, Plüton gezegenlerine de karşıt olacak. Bir de üstüne aylardır konuşulan meşhur 12 Ocak tarihinin etkisi hakimken! Oğlak burcunda iki malefik yani kötücül gezegen kavuşumdayken dünya zaten yerinden oynayacak bir de üstüne 2 gün önce oluşan Ay tutulması bu gezegenlere karşıt olacak. Sonucu siz tahmin edin diyeceğim ama hayal gücümüzün üstünde de dünyada olaylar gelişecektir. Detaylarına 2020 Dünya&Türkiye yazısında değinmiştim. Gelelim Ay tutulması bu kadar gerginlik barındırırken dengeyi bulmakta zorlanabiliriz. Özellikle iş ve aile arasındaki dengenin bir tarafa bozulması diğer tarafın ciddi anlamda sorunlar çıkarmasına neden olacaktır. Annelik teması önde olacaktır. Bir annenin dramıyla sarsılabiliriz.

Gelelim daha bitmedi, Oğlak burcunda bu kadar gezegene karşıtlık yapan Ay, yetmezmiş gibi bir de yine Oğlak’taki cüce gezegene de karşıtlık yapıyor. O da kim der gibisiniz büyükleri bitti cücesi mi başladı diyeceğiz. Aynen öyle “Ceres” adındaki Mars ve Jüpiter arasındaki cüce gezegene de karşıt olan Ay, özellikle yiyecek, tarım gibi konularda sıkıntı çıkartabilir. Satürn-Plüton kavuşumunun iklimi de sert etkileyeceğinden ötürü acaba bu cüce gezegenle beraber bazı doğal afetlerden ötürü belli tarım ürünlerinin üretiminde sıkıntılar mı olacak diye düşünebiliriz.

Her yazının olmazsa olmazlarından sabit yıldızlar konusuna da değinmekte yarar var. Bu tutulmada “Caster” sabit yıldızı aktifleşiyor. Yengeç burcunda yer alan bu sabit yıldız tam da tutulmada Ay’ın yanında yer alıyor. Bu da biraz sağlıkla ilgili konulara vurgu yapacaktır. Yüz bölgesindeki yaralanmalara, gözlere dikkat edelim. Genel olarak yaraların iyileşmesi uzun zaman alabilir. Biraz da psikolojik tarafından bakarsak özgüven eksiliği yaşayabiliriz. Sebepsiz yere kendimizi yetersizmiş gibi hissedebiliriz.

İyi bir şey yok mu derseniz, Ay’ın Neptün ile güzel kontağı var. Fakat bu kadar büyük negatif etkiler varken Neptün ile iyi mesajlar vermek biraz gerçekçi olmaz. Ama bahsetmek istersek evet duygusal olarak destek göreceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz.

Sırada her zamanki gibi burçların aldığı etkiler var. Yükselen burcu okumayı özellikle unutmuyoruz.

KOÇ

Bu tutulmayla birlikte kariyer hayatınızda çalkantılı bir dönem geçirebilirsiniz. İş hayatınızda söyledikleriniz, yöneticinize karşı verdiğiniz tepkiler agresif olabilir. Kariyer hayatınızda bir anlık sinirle kararlar almayın.

BOĞA

İletişim tonunuzun sert olacağı bir günde olacaksınız. Çevrenizdekilere karşı tutumunuz eleştiri alabilir. Eğitim hayatınızda zorluklarla mücadele edebilirsiniz. Kardeşlerinizden, akrabalarınızdan alacağınız haberler hoşunuza gitmeyebilir.

İKİZLER

Bu tutulmayla maddiyatınıza dikkat etmelisiniz. Harcamalarınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Maddi değeri olan eşyalarınıza dikkat etmenizde yarar var.

YENGEÇ

Burcunuzda oluşan bu tutulmada ikili ilişkilerinizde sert söylemlerde bulunabilirsiniz. Agresif tavırlarınız partnerinizle aranızı bozabilir. Onun da kendinden taviz vermemesi işlerin çıkmaza sokabilir.

ASLAN

Bu tutulmada aile içerisinde ciddi sorunlar baş gösterebilir. Birinin sağlığıyla ilgili haberler alabilirsiniz. Ayrıca evinizin içinde tehlikeli olabilecek işlerden kaçınmalısınız. Kendi sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz.

BAŞAK

Bu tutulmayla çevrenize karşı agresif bir tutum sergileyebilirsiniz. Dostlarınıza karşı sert çıkışlar yapabilirsiniz. Aşk hayatınızda da olayları büyütmemeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ

Bu tutulmada kariyer hayatınızda öfkenize hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Yöneticinizin egolu tavırları tahammül sınırlarınızı zorlayabilir. Bir anlık sinirle işinizle ilgili ani kararlar almayın.

AKREP

Bu tutulmada yolculuklarınızda dikkatli olmalısınız. Öfkeli hareketleriniz, ani davranışlarınız sizi sıkıntıya sokabilir. Akademik hayatınızda beklentilerinizin altında olan durumlar için itirazlar yapabilirsiniz. Tepkilerinizi dikkat edin. Haklıyken haksız konuma düşmeyin.

YAY

Bu tutulmada maddi olarak zorlanacağınız bir sürece girebilirsiniz. Değerli olan eşyalarınıza dikkat etmelisiniz. Borçlarınızla ilgili sorunlar büyüyebilir.

OĞLAK

Bu tutulma özellikle sizler için sert ve tehlikeli bir tutulma olabilir. Tutulma esnasında burcunuzda kavuşumda bulunan Satürn-Plüton ciddi anlamda negatif etkiler verebilir. Dikkatli olmanız gereken bir tutulmadasınız. Öte yandan ilişki ve evlilik hayatınızda bazı şeyler yolunda gitmemeye başlayabilir.

KOVA

Bu tutulmada sağlığınıza önem vermenizde yarar var. Bazı rahatsızlıklarınız ortaya çıkabilir. Çalışma hayatında gergin bir zaman geçirebilirsiniz. Tepkilerinize dikkat edin.

BALIK

Bu tutulmayla aşk hayatınızda net kararlar almanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Çünkü aşkınız her zaman önde gelse de gerçeklere baktığınızda kendinizi geriye mi çekmelisiniz bunu düşünebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili zorlu bir süreç geçirebilirsiniz.

Sevgiler,

Astromeri

06.01.2020

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s