11 Ocak Cumartesi günü bir retro hareketi daha sona eriyor. Türkiye saatiyle 04:48’de Uranüs retro hareketini sonlandırıyor. Boğa burcunda olan Uranüs jenerasyon gezegenlerine dahil olduğundan uzun süreli retrosu bir Merkür gibi çabuk etki göstermemiştir. O yüzden retro harekette miydi hiç fark etmedim bile diyenleriniz olabilir. Jenerasyon demişken kısaca bilgilerimizi tazeleyelim.

Uranüs de Plüton ve Neptün gibi geç keşfedilen üç gezegenden bir tanesidir. Bu üçlü keşfedilene kadar Satürn’den ötesi bilinmiyordu. Bu gezegenlerin hareketlerinin yavaş olması ve dolayısıyla da bir burçta uzun süre kalması, her birey için doğduğu anda ayrı bir özellik meydana getirmez. Sadece doğum haritalarında bulundukları evlerdeki konumları ve yaptıkları açılarla kalitelerini ortaya çıkarırlar. Plüton, Neptün ve Uranüs toplumları ilgilendiren dönüşümler yaşatırlar. Bu gezegenlerden biri burç değiştirdiğinde dünyada yeni bir dönem başlar. Bu yüzden bu üç gezegene “jenerasyon gezegenleri” denir.

Uranüs, Boğa burcunda olduğundan retro esnasında maddi anlamda kafa karışıklıkları, belirsizlikler hatta tersine dönen durumlar yaşanmış olabilir. Bu belki bir günde değil belirli bir zaman aralığında yavaş yavaş meydana gelmiş olabilir. Uranüs 12 Ağustos 2019’dan beri retro harekette olduğundan bu süreç son 5,5 ayda kendini göstermiştir. Bazılarınız ise retro sürecinde dönüp eski hatalarına bir daha baktı. “Evet yapmamalıymışım” dedi. Şimdi düz harekete döndüğünde artık yeni bir yola girme vakti diyeceksinizdir. Ama sizden beklenmeyen şekilde! Uranüs değişimdir, farklı olandır. Özellikle yapmak istedikleriniz için önce cesaretiniz sonra da değişim arzunuz olmalıdır.

2020 yılının Uranüs retrosu ise 15 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Şimdi her burç Uranüs’ün düz harekete geçmesiyle nasıl etkiler alabilir aşağıdan okuyabiliriz. Tabii ki yükseleni unutmadan 😊

KOÇ

Maddi konularda yapacağınız girişimler daha önceden çok farklı bir yatırım alanında olabilir. Ekonomik olarak durumunuz düzelmeye başlayacaktır. Hiç aklınızda yokken bir anda çok karlı bir yatırıma imza atabilirsiniz.

BOĞA

Uzun süre burcunuzda olan Uranüs sizi değiştirmeye çalışırken retro esnasında geçmişteki yaptıklarınızı ve artık yapmamanız gerekenleri size göstermeye çalıştı. Şimdi artık risk alarak hayatınızda köklü değişimlere gidebilirsiniz. Tabii ki geçmişi tamamen silmeden bu olmaz.

İKİZLER

Kendinizi yenilemek, radikal kararlar alıp yola devam etmek için cesaretiniz yüksek olacaktır. Geçmişi düşünmenin bir fayda getirmediğini göreceksinizdir. Sizi zorlayan, hareketlerinizi kısıtlayan rahatsızlıklarınızda olumlu değişimler yaşayacaksınızdır.

YENGEÇ

Çevrenizi değiştirmeye devam ediyorsunuz. Retro döneminde kimler dostunuzdu yaşadığınız olaylarla deneyimledikten sonra şimdi yola devam etme zamanı. Artık kendinizdeki değişimler için korkmayın. Çünkü eskisinden de şansınız açık olacak.

ASLAN

Kariyer hayatınızdaki dengesizlikler son buluyor. Artık hangi yöne gitmek istediğinize karar vereceksiniz. Bu yapacağınız değişiklik farklı ve sizin daha önce tecrübe etmediğiniz bir sektör olabilir. Beklemediğiniz anda iş teklifleri hayatınıza düşebilir.

BAŞAK

Akademik yaşantınızda sürpriz değişimlere hazır olun. Beklentinizden daha güzel geçecek bir süreçte olacaksınız. Bazılarınız aniden taşınma kararı alabilir. Bu yurt dışında bir yer de olabilir. Yeni ve marjinal konulara eğiliminiz artabilir. Araştırmalar yapabilirsiniz.

TERAZİ

Borçlarınız konusunda yapmak istediğiniz girişimler için cesaretiniz olacaktır. Belki daha çok para kazanmak için bazı riskleri göze almanız gerekiyor olabilir. Eşinizin gelir seviyesinde de değişimler yaşanabilir.

AKREP

İlişki ve evlilik hayatınızdaki değişim süreci son sürat devam ediyor olacak. Partnerinizle retro döneminde çözemediğiniz konularınız varsa belki de artık tamamen bitirmeyi düşünüp farklı bir yola girebilirsiniz. Bazılarınız bir anda bir ilişkiye başlayabilir. Çok hızlıca evlilik yoluna girebilir.

YAY

Çalışma hayatınızla ilgili aklınızda olan ama bir türlü cesaret edemediğiniz iş değişikliği için harekete geçebilirsiniz. Bu iş daha önce deneyimlemediğiniz farklı bir sektör olabilir. Sağlığınıza bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Beslenme şeklinizi, yaşam şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

OĞLAK

Aşk hayatınızda yaşadığınız dönüşüm, geri dönüp bir şeyler eksikse tamamlamak artık her şey tamam diyebilirsiniz. Şimdi karar vermeniz gereken yola devam mı yoksa yeni bir sayfa açarak her şeyi kapatmak mı bunu düşünebilirsiniz. Hayatınızda ne yapıyorsanız yapın farklı bir bakış açısıyla yaptıkça şans sizinle olacaktır.

KOVA

Aile hayatınızdaki düzen yavaş yavaş yerine oturuyor. Belki önceki aylarda bazı ani olaylar yaşandı ve her şey sıkıntılı bir hal aldı. Şimdi eski yaşanmışlıkları geride bırakıp ailenizle yeni bir yola giriyorsunuz. Aniden ev değiştirenler de olabilir.

BALIK

Yaşadığınız çevrede değişiklik isteyebilirsiniz. Bu iş hayatınızda da radikal bir kararla olabilir. Eğitimle ilgili de düşünebilirsiniz. Ama artık farklı yüzler farklı bir çevre istediğinizi fark edebilirsiniz. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla aranıza mesafe koyabilirsiniz. Duygusal tarafınızdan medet umanlara artık sınırlarınızı belli edebilirsiniz.

 

2 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s