26 Aralık Perşembe günü saat 08:13’te Oğlak burcunda 4 derecede halkalı Güneş tutulması meydana geliyor. Yılı kapatırken bu tutulma herkese iyi gelecek. Neden mi derseniz aşağıda hemen detaylara bakalım. Ama öncesinde tutulma ülkemizden gözlenecek mi buna değinelim. Halkalı bir tutulma olacağından, bu halka görünümü net gözlenmese de ufak karanlık bir kısım Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gözlemlenebilir. Fakat diğer bölgelerimiz tutulmayı göremeyeceklerdir.

Gelelim bu tutulmanın güzelliklerine. 4° Oğlak burcundaki tutulma tam da bir derece yanındaki Jüpiter ile kavuşumda olacak. Heralde uzun zamandır görmediğimiz kadar şanslı bir tutulmada olacağız. Güneş tutulmaları bir yeniay olduğundan hayatımızda açılan kapılar hayırlı ve şanslı bir şekilde olacaktır. Eskiyi bırakmak zor olsa da bu tutulma adeta “her şeyi unut önüne bak” diyecek. Bakmayan, kendini değiştirmeyen, risk almayan çok şey kaçıracak. Çünkü Uranüs de bize göz kırpıyor. Tutulma esnasında Jüpiter’in Uranüs ile güzel açısı “beklenmedik şans” getirecektir. Evet doğru duydunuz hep beklenmedik kötü şeyler derken, bu tutulma karşımıza umduğumuzdan da fazlasını getirecektir. Siz standart bir iş isterken belki de karşınıza yüklü getirisi olan bir iş teklifi gelecek. Bir anda ekonomik durumunuz çok yükselecek. Bu örnekler türetilebilir fakat ne umuyorsanız bilin ki daha fazlası olacak. Hem de sürprizli bir şekilde, hiç aklınızda yokken. Unutmayın, geçmişe takılıp kalır, yeni için risk almaz veya harekete geçmezseniz bunun bir faydasını göremeyeceksiniz. Çünkü tutulma esnasında Kiron asteroidi zararlı bir açıda bulunuyor. Geçmişi deşmek, eski yaraları onarmak yerine daha fazla açmak başınıza daha çok dert açacaktır. Bırakın artık geçen geçmiş, giden gitmiştir. Önünüzde çok güzel bir gelecek var ve şansla, bereketle, sürprizle geliyor. Bu bir tutulma olacağından etkileri de uzun sürecektir. 5 Haziran Yay burcundaki Ay tutulmasına kadar yeni bir tutulma döngüsünde olacağız. Etkileri ve sonuçları bu tarihe kadar yaklaşık 6 ay devam edecektir. Fakat döngüyü tek başına bu tutulmayla değil, 10 Ocak Yengeç burcundaki Ay tutulmasıyla da değerlendirmeliyiz. Onun detaylarına Ay tutulması yazısında değineceğim.

Gelelim her zaman önem verdiğim sabit yıldızlar konusuna. Hemen bakalım kim varmış bu tutulmada diye. Karşımıza “Polis” sabit yıldızı çıkıyor. İsmine bakınca sanki kötü bir şey mi diye düşünürken tam aksine çok şans veren bir yıldızdır kendisi. Yaptığımız işlerde ün, başarı kazanabiliriz. Bu illa ki magazinsel ün değil işinizde tanınan biri olmakla da ilgilidir. Bu yıldızın aktif olduğu doğum haritalarına sahip birçok ünlü vardır. Özellikle Prens William hemen göze çarpar. Düşünün daha doğmamışken bile dünyanın gözü üstünüzdedir o kadar ünlüsünüzdür. Kısacası bu tutulmada karşınıza çıkan fırsatlar, yeni kapılar bilin ki size kısmetiyle gelecektir. Asla değişmekte, risk almakta tereddütte kalmayın. Yenisi eskisinden çok daha iyi olacaktır.

Her zamanki gibi her burcu bu tutulmada neler bekliyor hemen değinelim. Yükselen burcu mutlaka okumayı unutmayalım. Yeni yıl gelirken herkese yenilikler de şansla ve bereketle gelsin. Yüzünüzün hep gülmesi dileğiyle…

KOÇ

Kariyer konularında mantığınızla aldığınız kararlarda, kariyerinizde yeni bir sayfa açmak için düğmeye basacağınız bir döneme giriyorsunuz.

BOĞA

Yeni bir sayfa açmak için yaşamınızda güzel bir enerjiye sahip olacaksınız. Bu akademik hayatınızda da gerçekleşebilir.

İKİZLER

Yeni bir maddi fırsat karşınıza çıkabilir. Borçlarınızı kapatacak güzellikler karşınıza gelecek. Tabii ki buna güvenip fazla harcama yaparsanız bir anlamı kalmayabilir.

YENGEÇ

Yeni sayfalar açmak için bu tutulma ilişkinize işaret edecek. Tutulmanın enerjisiyle yer yer agresif tepkiler verebilecek olsanız da ilişkinizi hiçbir şeyin yıkamayacağını bilmelisiniz.

ASLAN

Bu tutulma yeni fırsatlar getirirken eskiyi arkada bırakmanız için sizi destekleyecektir. Bu bir iş fırsatı olabilir. Ofiste terfi alacağınız bir o kadar da emek verdiğiniz bir dönemde olacaksanız.

BAŞAK

Hayatınızda yeni yapacağınız işlerde destek olacaktır. Sadece isteyin ve işin altına elinizi koyun. Aşk hayatınızda güzel bir döneme adım atıyorsunuz.

TERAZİ

Bu tutulmayla hanenize yeni bir bireyin katılacağını öğrenebilirsiniz. Küsler varsa bu tutulmayla her şeyi geride bırakıp yeni bir sayfa açabilirler.

AKREP

Bu tutulmanın etkisiyle yeni bir sosyal çevreye dahil olacaksınızdır. Başarılarınızla eğitim hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yakınlarınızla daha fazla vakit geçirecek, içinize kapanmak yerine hayatın keyifli tarafına odaklanacaksınız.

YAY

Yeni yıla yaklaşırken karşınıza hiç ummadığınız güzel bir maddi fırsat çıkabilir. Ekonomik durumunuzda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

OĞLAK

Bu güzel tutulma hayatınızın her alanında size yeni fırsatlar sunacaktır. Beklemediğiniz şekilde bir anda hayatınız değişecektir. Bu olumlu değişim nihayet beklediğiniz güzellikleri de getirecektir.

KOVA

Geçmişten kopamayanlar için bu tutulma öyle güzel yeni kapılar aralayacak ki her şeyi unutup güzel bir hayata adım atacaksınız.

BALIK

Tutulma, Jüpiter’in de getirdiği şansı ikiye katlayacaktır. Hayatınızda karşınıza gelen yeni fırsatlara inanmakta zorlanabilirsiniz. Mucizelere inanacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Sevgiler,

Astromeri

25.12.2019 İstanbul

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s