Merhabalar,

Öncelikle Kasım gittikçe karmaşıklaşıyor farkında mısınız? Venüs düzeliyor, Merkür gerilemeye başlıyor derken Mars da Balık burcuna geçiyor.

Şimdi biz hangisine göre davranacağız? Venüs düzelince ilişkide hamle yapacaktık ama bir gün sonra Merkür retrosu başlıyor, temkinli olacaktık. Pardon da bir de Mars Balık’a geçince duygusal olarak harekete geçelim demeliyiz. Ama evren üstümüze oynuyor tıkandık kaldık 🙂

Venüs 16’sında düzeliyor hem de ne düzelme! Terazi’den Akrep’e yolculuğu tekrardan başlayacak. Yani ilişkilerin düzelmesi lazım, yeni aşk bulmak lazım, tutku lazım ama Merkür’ü de unutmamak lazım! Venüs- Terazi ve Venüs-Akrep yazılarını hatırlamak isterseniz üstlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Mars, Balık burcunda tam kendisini gösteremese de en azından “duygusal konularda harekete geç” demek için fısıldar. Seviyorsun, aşıksın üstüne bir de tutku ister. Kuru kuruya sevmez. Venüs de Akrep’e geçtiğinde, zaten Mars olmasa bile tutkulu seveceksiniz. Mars da bonusu olacak.

Olacak ama ah Merkür düz olsaydı diyordum.

Şimdi matematiksel bir hesap yapalım.

Mars, Balık burcunda 1 Ocak 2019‘a kadar kalacak. Merkür 7 Aralık’ta düzelecek. Yani sonuç 24 gün kalıyor elimizde Mars Balık etkisini anlayabilmek için. Yok ben Merkür dinlemem şimdiden atağa geçerim diyorsanız, saygı duyarım. Sonra beni yanlış anladı diye bana mesaj atmayın da 🙂

Mars, sakin Balık burcunda çok fazla agresifliğini gösteremez. Ama dengesizlik yaratır. Ne gibi derseniz; birini seviyorsunuz ama bazen de sevmiyor gibi oluyorsunuz. Duygusal olarak hep gel-gitler yaşıyorsunuz ama onu da bırakamıyorsunuz. İşte bu kafa karışıklığı tam da bu dönem artabilir. Merkür de retro, bir de dolunay 23 Kasım’da Merkür’ün yönettiği İkizler burcunda, alın size karar verememek için ideal bir görünüm. 🙂

Şimdi neden Merkür’ün düzelmesini bekleyin dediğimi anladınız mı? Duygusal olarak bir şeye, sırf karar veremediğiniz için son vermeyin.

Bir de Mars bildiğiniz üzere savaşmayı sever. Neptün’ün yönettiği bir burçta bize vermek istediği mesaj çok açıktır. “Hayallerin için savaş!” Evet, herkes size “yapamazsın” ya da “bu tutmaz boşver sen bunu” diyebilir. Ama tam da bu dönem hayallerinizi gerçekleştirmek için idealdir. İçinizde o güç olur. Tamam şimdi yapabilirim dersiniz. Ama Merkür retroyken bunu denemeyin. Planlayın, eyleme 7 Aralık’tan sonra geçin.

Bu karışık yazıdan çıkaracağınız tek bir sonuç olmalı. Madem Mars da Balık’ta deyip, biraz oluruna bırakın hayatı. Siz yönlendirmeyin hayat size sunacaklarını bir sunsun. Hiçbir şeyi zorlamayın, zorladıkça sadece kendinize psikolojik olarak zarar vereceksinizdir. Biraz kendiniz için yaşayın ve özellikle en çok kendinizi sevin.

Şimdi burçlara geçiyorum ama bu kadar karışık gök yüzünde ne size tavsiye verebilirim ne de “onu,bunu yap” diyebilirim. Mars Balık olayına, aşağıda eyleme geçmeniz gereken konular hakkında bilgilendirme yapacağım. Ama biliyorsunuz 7 Aralık’tan sonra eyleme geçseniz daha iyi olur.

Yükseleni de okumayı ihmal etmiyoruz. 🙂

KOÇ: Psikolojik olarak toparlanmak kendi elinizde. Terapiye veya kişisel gelişim çalışmalarına başlamak isteyebilirsiniz.

BOĞA: Sosyal ortamlarda kendinizi göstermenin vakti geldi. Yeteneğinizi ortaya çıkartın. Dostlardan destek görebilirsiniz.

İKİZLER: Kariyer konularında harekete geçme vakti. Olanı kabul etmek yerine, değişiklik yapmak sizin elinizde.

YENGEÇ: Mutlu olmak için çaba sarf etmelisiniz. Hep olumsuz düşünmek enerjinizi düşürüyor. Spor yapmak için idealdir, kolayca forma girersiniz.

ASLAN: Borçlarınızı kapatmak için eyleme geçebilirsiniz. Eskiye göre daha tutumlu davranarak maddi olarak rahatlama sağlayabilirsiniz.

BAŞAK: İlişkinizle ilgili hamle yapma zamanı. Belirsizlikleri çözmek ve ilişkinizle/evliliğinizde ilgili konularda kafanızı rahatlamanız gerekiyor.

TERAZİ: Sağlık problemlerinizin üstüne düşmeniz gerekiyor. Ofis ortamında çalışmalarınızla göze batabilirsiniz.

AKREP: Aşk konularında kendinizi geri planda tutmak yerine, eyleme geçin. Çocukları olanlar biraz daha onlarla ilgilenmek zorunda kalabilir.

YAY: Ailenizi ilgilendiren konular ilgili sorumluluk alabilirsiniz. Evinizi ya da evin içinde değişiklik yapmak istiyorsanız güzel bir zaman dilimi.

OĞLAK: İş ortamında çok yoğun olabilirsiniz. Tüm sorumluluğu üstünüze alabilirsiniz. Kardeş veya kuzenle ilgili konularda uzlaşmacı olabilirsiniz.

KOVA: Maddi konularda kendi yeteneğinizle yeni fırsatlar yaratabilirsiniz. Uzun zamandır savaş verdiğiniz parasal konularda gelişmeler olabilir.

BALIK: Kendinizi tamamen yenilemek için eyleme geçebilirsiniz. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

4 thoughts

  1. Kasımı bekleyin demiştiniz kovaalar için kasım da da degişik bişey yok ne zaman rahata erecegiz acaba evren resmen bizimle dalga geçiyor 😂😂😂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s