Merhaba,

Tam da gezegenleri tek tek düzeltiyorken, şimdi Venüs gerilemeye başlıyor.

Venüs retrosunun içeriğine bakmadan önce, şu an ne yapıyor hangi burçta anlamını bilmek gerekli. Okumayanlara önce Venüs Akrep’te yazısını okumalarını, daha sonra bu yazıya devam etmesini tavsiye ederim. Linke tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz. 9 EYLÜL VENÜS AKREP BURCUNDA!

Evet, Akrep burcunda seyrine devam eden Venüs, geri hareketine başladığında Terazi burcuna geri dönecek. Hem Mars’la hem de Neptün’le olan açılarını göz önüne alırsak,  retro süresince ilişkiler konusunda gel-git’li durumlara hazırlıklı olmalıyız. Sırf ilişki değil maddi konularda da belirsizlikler yaşayabiliriz.

Şimdi retro deyince hemen her şey kötü sanılmasın. Burada bir Neptün kurtarıcımız var. Ama ona birazdan değineceğim. Bu retronun esas karakterine bakalım. Aşk konularında gerginlikler yaşayabiliriz. Her iki taraf birbirine söz geçirmek için savaşabilir. Bazıları için bu kavgalar ilişkiyi zedelese de, bazıları için birbirlerine daha tutkuyla bağlanmalarını sağlayacak. Öyle bir an gelecek ki partnerinizle tartışırken bir anda dudaklarınız kenetlenecek.

Yalnızlar için ele alırsak, retro zamanlarda kendinizi yok yere daha da yalnızlaştırabilirsiniz. Geçmiş ilişkilerinizde yaşadığınız olumsuzlukları tekrar tekrar hatırlayıp, gelecekte düzgün bir ilişki kurabileceğinize olan inancınızı kaybedebilirsiniz. BUNA HİÇ GEREK YOK.! Retro etkisiyle ruh haliniz bu şekilde olacak. 16 Kasım sonrası zaten Venüs düzelmiş olacak. Yani ilişki hayatınızda yeni ve güzel gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Tavsiyem, bu geçici dönemde eski ilişkilerinizi pek fazla düşünmemelisiniz.

Tam da geçmiş ilişki derken, evettt doğru bildiniz! Geçmişteki o kişiyle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Merkür ile karıştırmayın geldiği gibi gidecek diye korkmayın. Bu sefer kalıcı olarak dönmüş olabilir. 😉

Neptün’e bakalım bir de olur mu? Bu kadar agresif ve psikolojik olarak yoran bir durumda, iyi gelişmeler de olabilir. İşte yazının başında dediğim “gel-git” olayı buradan kaynaklanıyor olacak. Yani ilişki konularında bir iyi bir kötü olacağız. Dün kavga ettiğimiz sevgilimiz bugün romantik bir sürprizle gelebilir. Herkese aklını korumasını temenni ediyorum. Kolay değil çünkü 🙂

Hep ilişki dedik ama para konularında da çok dikkatli olmalıyız. Paramıza sahip çıkmalı ve gereksiz harcama yapmamalıyız. Beklemediğimiz borçlar can sıkabilir. Yeni bir yatırım için pek uygun değil. Eğer karşılayacak paranız varsa tamam ama krediyle bu yatırıma girecekseniz biraz daha bekleyin derim.

Bir not daha eklemek istiyorum. Sizlerden instagram üzerinden çok soru aldım. Estetik için uygun bir zaman dilimidir mi diye. Hayır, estetik operasyonlar için 5 Ekim-16 Kasım arasını tercih etmeseniz daha iyi olur. Eğer ki bir sağlık sorunuysa tabii ki ameliyat olun. Ama sadece estetik amaçlıysa sonuçları bakımından pek tavsiye etmiyorum.

Hatta bir not daha geldi aklıma 🙂 İlişkilerde “beni sevmiyor sadece cinsel olarak benimle birlikte olmak istiyor” diye çok fazla aklınıza soru takılabilir. Buna takılmayın cinselliğin ön planda olacağını aklınızdan çıkartmayın. Bu dönemde ilişkiler önce cinsel yakınlıkla başlayıp sonrasında duygusal bir ilişkiye dönüşebilir. Hemen karşı tarafı yargılayıp sorularınızla bunaltmayın.

Her burç için yazmıyorum. Aşağıdaki iki yazıda her burç yazdığım konularda biraz olumsuzluklar yaşayabiliriz. Bu yazılarda burcunuz ve yükseleniniz için ne dediysem o konularda biraz zorlanma yaşayabilirsiniz. Kısacası o yazılarda olumlu bahsettiğim olay, bu dönemde olumsuz şekilde ilerleyebilir.

Herkese bol şans!

6 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s