18 Haziran Perşembe günü retroların olmazsa olmazı Merkür retrosu Yengeç burcunda başlıyor. Sabah 07:58 olduğunda artık Merkür de retrolar kervanına katılıyor. Biliyorsunuz halihazırda Satürn, Venüs, Jüpiter ve Plüton retro harekette. Şimdi 5. retroyla Merkür’ü de gruba dahil ediyorlar. Güzel haber ise Merkür retrosu eskisi kadar yormayacak. Zaten tepemizde bir Satürn retrosu işleri bozuyor. Merkür bu sefer es geçecektir. Ama sonuçta ünü meşhur olduğundan Merkür retrosu başlamadan magazinsel retro önerilerini de ihmal etmeyelim. Yani yeni bir işe başlamamak, elektronik aletlerdeki bilgileri yedeklemek, eski sevgilinin geri dönmesini görmek gibi etkiler Merkür retrosunun ana temasında yer alır.

Biz 2020 Yaz Merkür retrosunun ne anlatmak istediğine bakarsak, Merkür Yengeç burcunun 14. derecesinde başlayıp, 5. derecesine kadar retrosunu sürdürüyor olacak. O zaman biz önce bir Yengeç burcunda ne yapar buna bakalım sonra başladığı ve bittiği dereceler arasında kontaklarına göre de ekstradan yorumlarımızı ekleyelim.

Yengeç burcunda olması özellikle bu retroda aile içerisinde işlerin karışabileceğini gösteriyor. Yanlış anlaşılmalardan doğan tatsızlıklar yaşanabilir. Aile büyükleriyle yaşayanlar belki de ipleri koparma noktasına gelebilir. Taşınma sürecinde olanlar varsa retroda bu süreç aksiliklerden dolayı uzayabilir. Ev alacak, ev kiralayacaklar varsa retro başlamadan imzayı atarlarsa iyi olacaktır. Yine bu retronun tek sert açısı diyebilecğimiz Merkür-Kiron görünümü nedeniyle ailede birinin rahatsızlığının olduğunu veya ilerlediğine dair haberler alabiliriz. Fakat Merkür retrosu yalanı da beraberinde getirir. Aileden biri teşhis alırsa mutlaka birkaç doktora daha retro sonrası gösterin. Çünkü teşhis yanlış olabilir. Merkür retrosunun ev ve aile konularında etkin olduğunu düşünürsek bu üç haftalık süreçte hırsızlıklara karşı da dikkatli olalım.

Gelelim haftalık burç videosunda bahsettiğim bu retronun daha ilginç ve klasik olmayan göstergelerine. Tabii ki konu sabit yıldız ve asteroidlere geliyor. Retro başladığı anda bir sabit yıldız ve bir de asteroidle kavuşum halinde. Sabit yıldız kim derseniz “Sirius”. Belki bunu duyanlar olmuştur kendisi en parlak yıldızlardan olduğundan ünü yayılmıştır. Başarı, tanınmışlık veren bu yıldız Merkür ile kavuştuğunda iş dünyasında da kendini ispatlama, zekasıyla bulunduğu ortamda öne çıkmayı gösterir. Doğum haritasında bu kavuşumun aktif olduğu ünlüler mevcuttur. Yeteneğiyle ve zekasıyla kendini ispatlamış Messi ve zekasının, iş hayatındaki girişimciliği yadsınamayan Elon Musk bu kavuşumun örneklerdendir. Bu ünlülerle ilgili haritaları nerede bulacağınızı canlı yayında bahsetmiştim ama kaçıranlar için sitenin adresini ekliyorum. Sitede sol tarafta merak ettiğiniz ünlünün ismini aratarak haritasına ulaşabilirsiniz. (https://www.astrotheme.com)

Asteroid kavuşumuna bakarsak o da “Metis”’tir. Metis mitolojide Zeus’un ilk karısıdır. Astrolojik olarak ise derin düşünceyi, güç, yetenek gibi simgeleri vardır. Bu retroda aklınıza yeni fikirlerler geldiğinde bilin ki peşinden gitmelisiniz. Ama bir şartla önce retro bitmeli 😉

Merkür’e göre uzun bir yazı oldu. Şimdi burçlara geçelim. Yükselen burcu mutlaka okuyalım.

KOÇ

12 Temmuz’a kadar evinizle ilgili değişiklikler yapacaksanız her şeyi kontrol edin. İmza attığınız şeyle düşündüğünüz farklı olabilir. Aile bireyleri hakkında size söylenenler gerçek olmayabilir. Evinizden çıkarken her şeyi kapattığınızdan emin olun.

BOĞA

12 Temmuz’a kadar eğitimde işleriniz yavaş ilerleyebilir. Karşınıza hep bir sorun çıkabilir. Elektronik aletleriniz bozulabilir. Her bilginizi yedeklemeyi unutmayın. Kardeşinizle, akrabalarınızla ilgili aslı olmayan haberler duyabilirsiniz.

İKİZLER

12 Temmuz’a kadar maddi konularda işleriniz beklentinizden zor ilerleyebilir. Bu dönem herkese finansal olarak güvenmemelisiniz. İnsanlar yanınızda paranız için bulunuyor olabilir.

YENGEÇ

12 Temmuz’a kadar sizin burcunuzda başlayan bu retro doğal olarak işlerinizi biraz yavaş ilerletebilir. Duygusal olarak da gergin bir süreçten geçebilirsiniz. Yeni bir şeye adım etmek için retronun bitmesini beklemelisiniz.

ASLAN

12 Temmuz’a kadar sağlığınızla ilgili bir teşhis alırsanız inanmayın. Sonuçlar yanıltıcı olabilir. Birkaç görüş daha almanızda yarar var. Psikolojik olarak geçmişe fazla takılabilirsiniz. Eski sevgilinizden tekrardan geri dönüş sinyalleri alabilirsiniz.

BAŞAK

12 Temmuz’a kadar her dostunuza sır vermeyin. Bazı kişilerin arkanızdan konuştuğuna şahit olabilirsiniz. Çevrenizdekilere mesafeli davranın.

TERAZİ

12 Temmuz’a kadar kariyer hayatınızda işleriniz yavaş ilerleyebilir. Yanlış bilgilendirmeler sonucu aksilikler yaşayabilirsiniz. Yöneticinizle fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Retrodan önce bir işe başvurduysanız retro sürecinde kabul olduğunuzun haberini alabilirsiniz.

AKREP

12 Temmuz’a kadar akademik hayatınızda elektronik sisteme sunum, proje, tez gibi şeyler yükleyecekseniz bu tarihten önce yapın. Yurt dışıyla ilgili işlerinizde evraklarınızı tekrar tekrar kontrol edin. Seyahatlerinizde rötarlar olabilir. Yanlış biletler veya bavullar canınızı sıkabilir.

YAY

12 Temmuz’a kadar haberinizin olmadığı bir borç karşınıza çıkabilir. Maddi olarak canınızı sıkabilir. Eşinizin de sizden gizlediği bir borcu aniden önünüze gelebilir. Kredi kartınız kopyalanabilir. Hesabınızdaki para yanlış yerlere gidebilir.

OĞLAK

12 Temmuz’a kadar güzel giden ilişki ve evlilik hayatınızda sırf birbirinizi yanlış anlamaktan ötürü pürüzler çıkabilir. Bu dönem kesin yargılara varmadan önce karşı tarafa kendini ifade etmesi için fırsat vermelisiniz. İş ortağınıza ise bu dönem pek güvenmeyin. Sizden sakladıkları ortaya çıkabilir.

KOVA

12 Temmuz’a kadar iş hayatınızda önünüze bazı engeller çıkabilir. Ofiste herkese sırrınızı vermemelisiniz. Arkanızdan konuşulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu retro süresinde bir teşhis alırsanız inanmayın. Sonuçlar veya teşhis yanıltıcı olabilir.

BALIK

12 Temmuz’a kadar aşk hayatınızda birbirinizi yanlış anlamaktan ötürü sorunlar yaşayabilirsiniz. Size söylenen her şeye inanmayın. Bazı söylentiler iftira olabilir. Çocuğunuzla olan iletişiminiz kopabilir.

Astromeri,

14.06.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s