3 Şubat Pazartesi günü Merkür Balık burcuna geçiyor. Normalde Merkür üç hafta bir burçta kalırken bu sefer Balık burcunda 11 Nisan’a kadar hareket edecek. Sebebi ise tabii ki 2020’nin ilk Merkür retrosu 😊

Bu yazıda retro detaylarına girmeyeceğiz. Sadece Balık burcunda Merkür, neler yapar neler yapamaz burçlarımız nasıl etkilenir ona odaklanacağız. Retro her zaman ayrı bir yazıyı hak eder çünkü 😊

Merkür Balık burcunu sever mi konusundan başlayalım. Cevabımız hayır olacaktır. Hal böyle olunca kendisini pek rahat hissetmez. Hissetmedikçe de zararlı konuma düşer. Merkür, Balık burcundayken zihinsel olarak zorlu süreçlerden geçeriz. Psikolojik olarak yıpranırız. Buna sebep olan şey ise aklımızda kurduğumuz, tamamen “kendi ürünümüz” olan senaryolardır. Aslında gerçekler öyle değildir ama biz öyle bir şekil verir ve o düşüncelere kendimizi inandırırız ki pozitif olmaktan uzaklaşırız. Bu özellikle bir gönül işiyse bırakın pozitif düşünmeyi, sırf telefonumuza bakmadı diye olayı öyle bir yere getiririz ki telefonumuza geri döndüğünde kesin benden ayrılacak kıvamına çoktan gelmişizdir. İşte buna dikkat edelim. Yok yere öyle melankolik ve depresif olabiliriz ki karşımızdakinin bize negatif tavrı yoksa bile bir anda onu “kurgularımızla” yıldırabiliriz. Kısacası mantıktan biraz uzaklaşabiliriz.

Güzel yanı ise yaratıcılık gerektiren işlerde inanılmaz sonuçlar elde edeceğizdir. Yaptığınız iş sıfırdan bir şey yaratmakla ilgiliyse bu dönem ortaya çıkarttığınız işlerde hayal gücünüze siz bile inanamayacaksınız. Yaratıcılık gerektiren bir işiniz veya eğitiminiz varsa 11 Nisan’a kadar güzel işler çıkaracaksınızdır. Ayrıca Merkür-Balık dediğimizde hislerimizin güçlü olacağını da belirtmek gerekir. Görülen rüyalar çıkabilir. İçimize doğanlar gerçek olabilir. Kültürümüzde de yeri büyük olan fallar bu dönemde oldukça rağbet görecektir.

Merkür Balık burcunu sevmese de biz haritalarımız olumlu etki alır diye düşünelim her burç nasıl etkiler alır aşağıdan okuyalım. Yükselen burcu unutmadan 😉

KOÇ

11 Nisan’a kadar mazide bıraktığınız birinden tekrardan haber alabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek adına kişisel gelişim eğitimlerine merak salabilirsiniz. Hisleriniz çok güçlü olacaktır. Rüyalarınız haberci olabilir.

BOĞA

11 Nisan’a kadar kendinizi sosyal yardım kuruluşları için adayabilirsiniz. Dostlarınızın yardımına koşabilirsiniz. Sizin desteğinize ihtiyaçları olduğunu haber alabilirsiniz.

İKİZLER

11 Nisan’a kadar kariyer hayatınızda kendinizi geliştireceğiniz bir dönemde olacaksınız. Alacağınız haberlerle işinizde elde ettiğiniz başarıları kutlayabilirsiniz. Beklemediğiniz anda şu ankinden daha güzel bir yerden teklif alabilirsiniz.

YENGEÇ

11 Nisan’a kadar yüksek öğrenimle ilgili konularınızda sonuçlarınız beklentinizden iyi olabilir. Yurt dışına dair işleriniz varsa yeni haberler alabilirsiniz. Astroloji, mitoloji, felsefe gibi konulara merakınız artabilir. Konuların derinlerine inmek isteyebilirsiniz.

ASLAN

11 Nisan’a kadar ekonomik durumunuzu ilgilendiren haberler alabilirsiniz. Kronik bir rahatsızlığınız varsa bu dönem ameliyat olma ihtimaliyle ilgili haberler alabilirsiniz.

BAŞAK

11 Nisan’a kadar partnerinizle olan iletişiminiz daha samimi ve duygusal olacaktır. Birbirinizle olan bağınız güçlenecektir. Bazen konuşmadan bakışarak anlaşacağınızı göreceksinizdir. Ama retroda biraz daha dikkatli olmanız gerekecektir.

TERAZİ

11 Nisan’a kadar sağlığınızla ilgili konulara yönelebilirsiniz. Hislerinizin güçlü olacağı bir dönemden geçebilirsiniz. Aklınıza gelenler karşınıza çıkabilir.

AKREP

11 Nisan’a kadar sevdiğinizle iletişiminiz düzelecektir. Empati yaparak, birbirinizi anlayarak birbirinizle olan bağınız güçlenecektir. Yeni bir hobiye yönelebilirsiniz.

YAY

11 Nisan’a kadar ailenizi ilgilendiren haberler alabilirsiniz. Önceliğiniz yakın çevreniz olabilir. Ev arayışınız varsa araştırmalarınız bu dönem sıklaşabilir.

OĞLAK

11 Nisan’a kadar eğitimle ilgili süreçleriniz yoğunlaşabilir. Sosyalleşeceğiniz, yakınlarınızdan davetler alabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Kurduğunuz güzel iletişim sayesinde yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Edebiyata olan ilginiz artabilir.

KOVA

11 Nisan’a kadar geleceğinizle ilgili yatırımlar yapmayı düşünebilirsiniz. Bu dönem sizin duygusal tarafınızı kullanıp borç isteyenler olabilir.

BALIK

11 Nisan’a kadar sizi en iyi yine siz anlayacaksınızdır. O yüzden bu dönem kimseye akıl danışmayın. Siz neye karar verdiyseniz onu uygulayın.

 

Astromeri,

02.02.2020

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s