Merhabalar,

Öncelikle 2019 yorumlarını okurken yükselen burcunuzu da okumayı ihmal etmeyin. Yıllık yorumları her burcu etkileyebilecek görünümler üzerine yazdım. Büyük gezegenlerin (Jüpiter, Satürn ve diğerleri) etkileri aylar sürdüğü için, biliyorsunuz onları tarihleri geldiğinde ayrı olarak değerlendiriyorum. Aralık ayında küçük bir kopya verdim Jüpiter’den 🙂 Ayrıca en detaylı bilgiler her zaman haftalık burç videolarının içinde olmaktadır. Kısacası “bana bu ay aşk yok” ya da “iş yokmuş” gibi düşünmeyin, haftalık videoda hangi konularda etki alıyorsanız öğrenmiş olacaksınız. Aşağıdaki öngörüler o ay öne çıkan genel yorumlardır.

2019’da herkese bol şans diliyorum. ❤

Ocak ayına hem ruhsal hem de fiziki sağlığınızı güçlendirerek başlıyorsunuz. Bu ay en çok psikolojik olarak kendinizi rahatlatmaya ihtiyaç duyacaksınız. Sağlık problemlerinizle ilgili de gelişmeler olabilir. Şanslı bir dönemdesiniz, topluluklar önünde başarılarınız göz doldurabilir. Sosyal yardım kuruluşlarında görev alabilirsiniz. Dostlarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. 6 Ocak Oğlak’taki parçalı Güneş tutulması bu güzel giden sağlık ve ruhsal durumunuzla ilgili konularda sıkıntılar yaşatabilir. Bu tarih yakınlarında dikkatli olun, özellikle aya başlarken ben iyileştim dersiniz ama aslında tam geçmemiştir nüksedebilir. 21 Ocak Aslan’daki Ay tutulması ilişki ve evlilik hayatınızda gergin zamanlara sebep olabilir. Beklemediğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz. Yine de gerçeklerden emin olmadan fazla tepki vermeyin. Güzel haberse, bu tutulmadan bir gün önce 20 Ocak’ta Güneş Kova burcuna geçiyor. Yani mumları üfleme vakti, sizin döneminiz başlıyor!

Şubat ayına başladığınızda yine kendine güvenen ve pozitif bir ruh haliniz var. Kendinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz saçınızla veya stilinizle ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu ay çekicisiniz özellikle yalnızsanız bu ay başkalarının ilgi odağı olabilirsiniz. Geçmişteki ilişkinizle ilgili bir gelişme yaşayabilirsiniz. İnsanlarla iletişim kurarken biraz daha sakin bir yapıya bürünün. İnsanlar sert çıkışlarınız olduğundan kırılabilir.  Ayın son haftası güzel maddi gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Mart ayına başladığınızda yine tüm gözler üzerinizde olabilir. Aşk hayatınızda gelişmelere hazır olun. 5 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor. Özellikle maddi değeri olan eşyalarınıza ve paranıza dikkat edin. İnternetten kredi kartınızla alışveriş yapmayın. Cüzdan ve çantanız gözünüzün önünde olsun. Maddi anlamda retrodan etkilenebilirsiniz. Aile içinde zaman zaman sinirler yükselebilir. Sakin olmaya çalışın.

Nisan ayı demek para demek! Maddi olarak yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Beklediğinizden daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Bu ay iletişim kurduğunuz kişilere dikkat edin, çünkü ileride size çok büyük fayda sağlayabilirler. Özellikle kariyer alanında bu kişilerden fayda görebilirsiniz. Bu ay entelektüel tarafınızı da ortaya çıkartıyorsunuz. Yazma yeteneğiniz varsa mutlaka sosyal medyada kendinizi gösterin. Başkalarının ilgisini çekebilirsiniz. Aşk hayatınız da hareketleniyor bu ay.

Mayıs ayında ailenize vakit ayırıyorsunuz. Kariyerden çok manevi olarak güçlenmek isteyeceksiniz. Evini değiştirmek isteyenler bu ay aradığı evi bulabilir. Ayın son haftası itibariyle aşkta şansınız çok açılıyor. Ayrıca çocuğunuzla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. 19 Mayıs dolunayında dostlarınızla gerginlikler yaşayabilirsiniz. Sosyal medya paylaşımlarınıza dikkatli olun.

Haziran ayı şansıyla geliyor! Aşk var, çocuk var, şans ise istemediğiniz kadar! Yalnızlar yeni bir ilişkinin adımlarını atabilir. Çocuğu olmayanlar varsa mutlaka bu ay denesin. Ofis ortamında gerginlikler olabilir. Siz hiç karışmayın çünkü bu ay en güzel aylarınızdan biri olacak. Keyfini çıkarın.

Temmuz ayının başında hala aşk konularında şansınız var. Yalnız 2 Temmuz Yengeç’teki Güneş tutulmasında çalıştığınız ortamda sinirleriniz iyice gerilebilir. İstemediğiniz sözler ağzınızdan çıkmadan kendinizi frenleyin. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Ayrıca evcil hayvanınız varda onu da ihmal etmeyin. 8 Temmuz Merkür retrosunun başlamasıyla ilişki ve evlilik hayatınızda da sorunlar baş göstermeye başlayabilir. Bilmediğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Partnerinizi suçlamadan önce gerçeği ona sormalısınız. Ortak iş açmış olanlar ortağınız sizden gizli bir şeyler yapabilir, dikkatli olun. Sağlık konusu tekrardan alarm verebilir. Konulan teşhis belki de doğru değildir. Çünkü 17 Temmuz Oğlak’taki parçalı Ay tutulması bu sefer daha sert bir uyarıyla sağlık konularınıza vurgu yapabilir. Sadece fiziki değil, bu sefer ruhsal durumunuzda darmadağın olabilir.

Ağustos ayına sanki hiç Temmuz’u yaşamamış gibi gayet güzel devam ediyorsunuz. Evlilik ve ilişki hayatınız tamamen düzeliyor. Hatta eskisinden daha fazla birbirinize bağlanabilirsiniz. İlişkisi olanlar acaba bir evlilik teklifi gelir mi bence hazır olun. Karşı taraftan çok yoğun duygular hissedeceksiniz. Ayaklarınız yerden kesilebilir. Ortak iş açmış olanlar varsa yeni projelerle güzel kazançlar sağlayabilir.

Eylül ayı maddiyatla geliyor ama bu sefer borçları kapatmak için. Belki de uzun zamandır biriktirdiğiniz borçlarınız bu ay itibariyle son bulabilir. Yakınlarınızın yardımıyla da düze çıkabilirsiniz. Miras beklentiniz varsa bu ay olumlu sonuçlanabilir. Mevcut bir rahatsızlığınız varsa ameliyat konusu gündeme gelebilir. Seyahatleriniz sıklaşmaya başlayabilir.

Ekim ayı özellikle akademik konularda beklentisi olanlar için güzel gelişmeler yaşatabilir. İş seyahatlerinde yorgun düşmemeye dikkat edin. Yoğun bir tempoda olabilirsiniz. Astroloji, felsefe gibi konular daha da fazla ilginiz çekebilir. Belki bir eğitim almak isteyebilirsiniz. Uzun zaman sonra kendinizi mutlu hissediyorsunuz. Olumlu haberler alabilirsiniz. 31 Ekim’de Merkür retrosu başlıyor.

Kasım ayı kariyerinize odaklandığınız bir dönem olacak. Fakat aynı zamanda Merkür retrosu kariyer konularınıza vurgu yapacak. Yani hep bir kariyer beklentisi ama geciken cevaplar ya da mülakatlar sabırsız bir hale sokabilir. Bu retroda özellikle yeni iş başvurusu yapmayın. Ama geçmişte başvurduğunuz bir işten ararlarsa gidin, işi alabilirsiniz. Mülakatlarda caydırıcı sorulara dikkat edin.

Aralık ayı yılın son ayı sizin de neredeyse en enerjik ayınız. Belki de yılın güzel geçmesini arkadaşlarınızla kutlayarak geçireceksiniz. Ama ne yaparsanız yapın dostlarla birlikte hareket edeceksiniz. Şansınız açık, dilediğinizi yapın. Eski sevgilinizden haberler alabilirsiniz. 2 Aralık tarihi itibariyle Jüpiter’in etkisiyle sağlık ve psikolojik olarak yaşadığınız sorunlar yavaş yavaş bitmeye başlıyor. Satürn’den etki almaya devam etseniz de Jüpiter’in bu uzun etkisi hiç olmadığınız kadar huzurlu bir hayat sunacak. Bu etki 19 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Yalnız 26 Aralık Oğlak’taki halkalı Güneş tutulması bu konularda yine zorlayabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sonrasında zaten Jüpiter’in etkisini hissedeceksiniz.

2020’ de görüşmek üzere!

Sevgiler,

Astromeri

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s