21 Haziran Pazartesi Türkiye saatiyle 06:32’de Güneş Yengeç burcuna geçiyor olacak. Bu kuzey yarım küredeki yaz gün dönümünün habercisi olmakla beraber en uzun gündüzün yaşanacağı zaman olacaktır. Ayrıca, Yengeç burçlarının dönemi başlar. İyi ki doğdunuz Yengeç’ler!

Şimdi Haziran gün dönümü çok iyi tahlil edilmelidir. Hem bireysel olarak hem Türkiye için önemli mesajlar içeriyor. Bizlere önümüzdeki üç ay hakkında kritik bilgiler verecektir. Yengeç’ler üstüne alınmasın genel etkilerden bahsediyor olacağız. Sizler Güneş’in desteğiyle mutlu zamanlarınızı yaşıyor olacaksınız. Özellikle son iki senedir belki doğum günlerinizin tadını bile çıkartamadınız. Hem Yengeç-Oğlak tutulmaları hem de bir yandan Satürn-Jüpiter-Plüton ağır topları Oğlak’tan sizlere 180 derece karşıt açı yaptı. Hevesler hep kursakta kaldı. Bu sene artık gönül rahatlığıyla mum üfleyin. Aşağıda konuşacağımız etkiler her burç için geçerlidir sizlere özel değil. Çünkü burçtan önce haritanın kalitesinin bize etki ettiğini biliyoruz.

Tutulmalar videosunda birçok konuya değindik. Tutulmanın yazısı yoktu. Arka planda tutulmaların ve retroların devam ettiğini bilerek, gün dönümünü değerlendirmeyi unutmayalım. Özellikle virüsle ilgili skor lehimize 2-1 gözükse de Satürn retrosunun golü bir anda yenilgiye uğratır demiştik. Videoda bahsettiğim gibi Haziran sonu ve Temmuz başı bir veya birkaç ülkede virüs tekrardan can sıkacaktır. İpleri gevşetmemekte fayda var.

Geçelim esas konu başlığımıza. Bu 21 Haziran geçişi hangi kontaklarla hangi açılarla karşımıza geliyor. Özellikle bu sene karşımıza çokça çıkan T-kare açısı yine var. Daha değişik formda ama net mesajlar veriyor. Eğer T-kare tabirini ilk defa duyuyorsanız Satürn retrosu yazısında çizerek mantığını anlatmıştım oradan okuyabilirsiniz. Biliyorsunuz, Satürn-Uranüs tehlikeli açısı tekrardan 14 Haziran’da aktifleşti ve halen birbirini görüyor olacak. İşte tam bu ikili “kare” açı konumundayken, Uranüs’ün 180 derece karşısında Akrep burcunda Ay olacak. Güneş Yengeç burcuna geçtiği dediğimiz dakikada, Ay 9 derece Akrep’teyken, Uranüs 13 derece Boğa ve Satürn retro halde 12 derece Kova burcunda olacak. Şimdi diyeceksiniz normalde Ay’ı T-karelerde duymazdık neden üstüne düştük? Hatırlayın bu şekildeki uzun vadeli olaylarda bir de o burcun yöneticisi ne konumda onu sorgulardık. Mesela 20 Mart ekinoksunda Güneş Koç burcuna geçti ve 3 aylık döngülere baktık. Burada Mars’ı ele aldık ve Satürn ile güzel açıda dedik. 21 Haziran’a kadar ne yapacaksanız harekete geçin Mars enerji verecek destek verecek çünkü o burcun yöneticisi demiştik. 21 Haziran’da ise Güneş Yengeç’e geçiyor diyoruz. O zaman bize Yengeç’in yöneticisinin durumu lazım. İlk ona bakmalıyız. Yengeç burcunun yöneticisi ise Ay’dır. O yüzden hiçbir açıya bakmadan direkt ilk iş yöneticiye bakmak olmalıdır. Ve o Ay, hiç sevmediğimiz açı olan T-kare pozisyonunda! Uranüs karşıtlığı ve T-Karenin ortası Satürn olunca, ben derim ki hayatta her şeye hazır olalım. Zira Jüpiter Temmuz sonu tehlikeli açılarda olacak. Satürn retrosu da vitesi arttıracak. Peki bizim ülke Akrep burcu mu? Bu Ay, bu açıyı Akrep’ten yapıyor mu beklenmedik her şeyi verecek Uranüs’e hem de. Sevgili astroloji meraklıları biliyorum çok sıktım canınızı bu sene ama tekrar tekrar söylüyorum deprem çantalarınızı yenileyin. İçindekileri düzenleyin. Lazım olduğu anda hazırlıksız olmayalım. Bazı şeyler gümbür gümbür geliyor. Her zaman diyorum bu bir kaide değil ihtimaldir. Ama ihtimaller çok fazlalaştı uyarımı yinelemekte fayda var.

Mars ise diğer sabit burç Aslan’dan Satürn’e karşıtlık yapıyor. Yani bu açıyı kızdıran, aktifleştiren kocaman bir Mars da arka planda bekliyor. Bu Mars’ın ayrı bir konusu daha olacak ki bazı ülkelerde isyanlar çıkma noktasına gelebilir. Bunu da yine daha önce tutulma videosunda konuşmuştuk.

Güzel bir şeyler yok mu diyenler tabii ki var! Duygusal hayatta yüzümüzü güldüren bir süreç olacak. %100 diyemem ama %70 iyilik olacak ikili ilişkilerde. Yengeç burcuna geçen Güneş, Balık burcundaki Jüpiter’i görüyor. Jüpiter retro olsa dahi iyidir Balık burcunda dedik ve Güneş ile açısı bize şans verecektir. Ayrıca aşkın gezegeni Venüs yine duygusal ilişkilerde rolü olan Neptün ile çok güzel açıda olacak. İlişkilerde şansımızın yanında bir de romantizm olacak. Bir tek ilişkilerde yazın egomuza hakim olalım. Plüton karşıtlık yaparak öfkeli anlar yaşatabilir.

İki tane de asteroid var ama artık çok kafalar karışacak. Detaya girmiyorum. Birincisi, ilişkilerde eskilerden gelen olursa hemen inanmak yok. İkincisi, virüse dikkat ders almadıysak gazabı büyük olur.

Gördüğünüz gibi üç aylık süreçte neler bekliyor bizleri kabaca üstünden geçtik. Dikkatli olmayı hiçbir zaman bırakmayalım.

Astromeri,

15.06.2021

2 thoughts

  1. Yorumlarınızı beğenerek takip ediyorum benim de burcum akrep yükselenim yengeç ay burcum yay 27/10/1984 ⏰ 21:30 bakalım neler olacak çok merak ediyorum selamlar saygılar efendim.

    🦂🇹🇷🦂🇹🇷🦂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s