23 Mayıs Pazar günü Türkiye saatiyle 12:18’de Satürn, 13 derece Kova burcunda 2021 yılının retro hareketine başlıyor. Satürn, Merkür gibi yılda birkaç kez retro hareketiyle karşımıza gelmez. Bir kere gelir ama hakkını verir. Bu senenin Satürn retrosu 11 Ekim TR saatiyle 05:16’da 6 derece Kova burcunda sona erecek.

Anlaşıldığı üzere her sene bir Satürn retrosu yaşarız. Ama videoyu izlediyseniz bu retro herhangi bir Satürn retrosu olmayacak. Tehlikeli ve birçok mesajla karşımıza gelecek. Dünya, Türkiye birden fazla şok edici şeylere maruz kalacak olsa da bireysel olarak da gergin bir süreçten geçeceğiz. Özellikle Boğa-Aslan-Akrep-Kova burçlarının ilk 15 gününde doğanlar ve bu burçların yükselen dereceleri 0-15 arası olanlar daha da dikkatli olmalı. Genel olarak yukarıda saydığımız sabit burçlarda gezegenleri olanlar da belli goller yiyecektir bu retrodan.

Yazının gidişatında tarih sırasıyla açılara bakıp bu retroyu ele alacağız. Ayrıca videoda bahsettiğim T-kare açıyı da daha detaylı inceleyeceğiz. 

Satürn’ün genel karakterini artık ezberledik ama hatırlamak isteyenler olabilir. Kendisi astrolojide sözü geçen yegane gezegendir. Satürn hiçbir şeyi kolay vermez. Ama verdiği zaman bilin ki hayatımızda yaşadığımız en büyük mutluluktur. Çünkü o duyguyu elde edene kadar çok yorulmuşuzdur, çok başarısız olmuşuzdur hatta havlu atmayı düşünmüşüzdür. Konu ne olursa olsun Satürn önce bizi görmek ister. “Ne kadarına dayanıklısın?” “Bu isteğini ne kadar hak ettin?” der. Sonra da türlü zorluklar çıkartır. İşin ucunu bırakmayana ise ödülü büyük olur. Retro olduğu zamanlarda da geçmişe dön bak der. Öyle şeyler çıkartır ki karşımıza, sen geçmişle işini hallettin mi ki yenisini istiyorsun der. Ya da “Geçmişteki derslerini aldın mı? Hala aynı düşünce yapısında mı ilerliyorsun?” der. Eğer ders almamışsak hiç boşuna zorlamayalım o işimiz olmaz. Çünkü Satürn defalarca farklı yollar denemeyi göstermeye çalışmış, “bu iş olmaz”, “bu kişi olmaz” demiş ama biz ısrar etmişsek, Satürn “Buyur devam et ama ben eskiden de beterini veririm. Çünkü sen dersini almadın!” der. Özetle Satürn ile savaşmayın hep sonunda onun dediği olur. Sadece sabretmeyi ve karşınıza çıkan zorluklara direnmeyi öğrenerek onun suyuna gidin. Sonra dünyanın en mutlusu siz olun.

Böyle bir paragraftan sonra sizlere ruhunuza iyi gelecek söylemler geliyor sanacaksınız😊 Bizim işimiz astroloji, astrolog olarak görevimiz de gelecekle ilgili öngörü yapmaktır. Tarih vermektir, neler olur bunları söylemektir. Psikolojik destek verecek süslü cümleler bulmak isterdim ama işimiz astroloji işimiz gezegen, açı, istatistik 😊

O halde başlayalım Satürn retrosunun açılarına. İlk açısı şansımıza güzel bir kontak oluyor. 3 Haziran’da Güneş ve Satürn arasında pozitif bir açı oluşuyor. Bu bize daha önce harekete geçtiğimiz konularda güzel haberler getirebilir. Destekleyici bir açıdır. Emek verdiğimiz ne varsa karşılığını göreceğimiz zamanlardır.

Gelelim sizleri 2021 yılında neredeyse her haftalık yorumda uyardığım açıya. Satürn ve Uranüs yine 14 Haziran’da kapışacaklar. Şubat ayına geri dönelim. 17 Şubat’ta Satürn-Uranüs çok sert açıda ve artık beklenmedik her şeye hazır olalım çünkü bu ikili hep birbirini görecek retrolardan ötürü derken ki zamanlara geldik. Satürn retroya başladığı için tekrardan Boğa burcundaki Uranüs’e gidiyor. 14 Haziran ile birlikte gerçekten daha kötü ne olabilir, beklenmedik ne yaşayabiliriz ikinci sınanma sürecine giriyoruz. Ama her zaman diyorum ülkemiz her şeye gebe aman çok dikkatli olalım. Çok ters köşe olacağız. Çünkü bu iki gezegene musallat olan hep üçüncü gezegenler olacak. Olabilecek her şeyi kışkırtacak daha da büyütecek.

Şimdi T-kare açıdan bahsetme zamanı. Bu üçüncü gezegenler ne şekilde bu ikisine açı yapabilir. Cevabımız T-kare açısından geliyor.

T-kare açıda öncelikle birbirine karşıt yani 180° olması gereken iki gezegen olmalıdır. Bu karşıtlığa tam ortadan 90° ile bölecek gezegen T-kare yapandır. Aşağıdaki örnekle bunu daha iyi anlayacağızdır. Bu arada T-kare açılar her burç arasında olmaz. Sabit burçlar kendi aralarında yapar, değişken burçlar kendi aralarında ve yine öncü burçlar kendi aralarında oluşturur. Çünkü diğer şekilde karşıtlık ve kare açı yakalayamayız. Şu an ele aldığımız Satürn, Kova burcunda ve o da sabit burç olduğundan diğer taraftan Uranüs ise Boğa burcunda ve o da sabit burç olduğundan biz T- kare açı yapacakları geriye kalan diğer iki sabit burçtan aramalıyız. Onlar da Aslan ve Akrep burçlarıdır.

1 Temmuz tarihinde Aslan burcundaki Mars, Kova burcundaki Satürn’e 180° karşıtlık yapıyor. Bu karşıtlık esnasında Boğa burcundaki Uranüs 13° olduğundan direkt T-kare açıda bulunuyor. Detaylar aşağıdadır.

Şimdi yukarıdaki üçlüye bakınca korkmayalım da ne olsun? Hele ki bizim ülke diğer sabit burç Akrep’ken hele ki Türkiye Cumhuriyet’inden de öncesinin coğrafi göstergelerinde de tetiklenmeler olmuş ben size nasıl güzel şeyler olacak diyeyim. Bu sebepledir ki yer altının uyarıları artacaktır. Şiddeti de artacaktır. Ayrıca tutulmalar videolarında daha detaylı duyacaksınız ülkenin güvenlik güçleri gündeme gelecektir. Düşmanca faaliyetlere gebe kalabiliriz. Yukarıdaki tarihler açının kesinleştiği tarihlerdir fakat bilelim ki 8 derece fark açılana kadar etkiler devam edeceğinden tüm yaz etkisi hakim olacaktır. Çünkü bu yazıda Satürn odaklı olduğundan Jüpiter’e girmiyorum. Ama o da retroya 20 Haziran ile başlayınca ve 28 Temmuz’da sabit burç Kova’ya dönünce işleri iyice bozacak. Arka planda bu bilgi de dursun.

2 Ağustos tarihinde yukarıdaki Mars-Satürn örneğinin bir farklı temsili oluşuyor. Bu sefer 10° Aslan burcundaki Güneş ve 10° Kova burcundaki Satürn karşıt oluyor. T-kare yapan kim dersiniz? Yine Uranüs! Bu sefer kendisi 14 derecede ama 4 derece fark hala tehlikelidir.

Ben belli başlı açıları ve gezegenleri çekip anlatmaya çalıştım. Daha birçok açımız olacak. Venüs, Merkür bunları dahil etmedim. Siz pratik olması için kendiniz deneyip bulabilirsiniz.

Güzel açılarla kapatalım. 26 Eylül Mars biraz ortalığı toparlamaya gelecek Satürn ile güzel açıda olacak. 30 Eylül ise Güneş, Satürn’le destekleyici açıda olacak. Zaten sonra retro bitiyor olacak. Her zaman bir gökyüzü olayına bağlı kalmayalım. Bu retro olurken daha tutulmalar olacak. Daha retroya girecek birçok gezegen olacak. Hepsini topluca değerlendirerek bir bütün düşünmeye çalışalım.

Şimdi burçlarımıza geçelim. Umarım ülke ve dünya için en az hasarlı bir süreç yaşarız. Virüsü merak edenler onun cevapları tutulmalar videosunda olacaktır. Yükselen burcu okumayı unutmayalım.

KOÇ

11 Ekim’e kadar sizler halen 2021’in şanslısı iken Satürn retrosu bu şansı elinizden tabii ki almayacak fakat işleri biraz yavaşlatacak. Aceleci olma zaten her şey iyi olacak diyecek. Kısacası bir şey olmuyorsa zorlamak yerine olması gereken zamanı beklemelisiniz. Dostlarınıza çok güvenmeyin.

BOĞA

11 Ekim’e kadar kariyer hayatında güzel gidecek şansınızda Satürn bir dakika diyecek. Bazı problemler çıkartarak sizi zorlayacak. Ama sorunları çözdüğünüzde çok daha iyi yerlere geleceksinizdir. Çalışmayanlar ise gelecek kaygıları yaşayabilir. Ani kararla riskli yatırımlara girmeyin.

İKİZLER

11 Ekim’e kadar akademik alanda karşınıza engeller çıkabilir. Eğitimde kendinizden başkasına güvenmeyin. Ruhen sizi karamsar düşünceye sevk edecek bir retroda olacaksınız. Enerjinizi düşürmeyin. Seyahatlerinizde gecikmeler veya sorun yaratan şeyler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ

11 Ekim’e kadar paranızı harcarken dikkatli olun. İleride o paralara ihtiyacınız olabilir. Kimseye borç vermeyin. Retro sürecinde sizden saklanan bir borç karşınıza gelebilir. Eşinizin maddi durumuna destek olmanız gerekebilir. Ameliyat çok acil değilse beklemekte fayda var.

ASLAN

11 Ekim’e kadar ilişki ve evlilik hayatında gerginlikler yaşayabilirsiniz. Evlilik yolunda olanlar bu süreçte aklı karışık olabilir. Vazgeçmek isteyebilirsiniz veya karşınıza çıkan gerçeklerden sonra bu durumu askıya alabilirsiniz. Ama bir ilişkiyi bitirmek için aceleci olmayın.

BAŞAK

11 Ekim’e kadar ofis hayatında, altınızda çalışanlarla görüş ayrılıkları yaşanabilir. Sizin sorumluluğunuzun artacağı yorucu bir zaman olabilir. Sağlığınızı bu retro sürecinde ihmal etmeyin. Eski bir rahatsızlık nüks edebilir. Evcil hayvanınız varsa dikkat edin.

TERAZİ

11 Ekim’e kadar aşk hayatında şansınız devam etse de retro sürecinde heyecanınızda azalma olabilir. Kafanıza soru işaretleri düşebilir veya eski ilişkinizde yaşadıklarınızı bu ilişkide de deneyimlerim önyargısı oluşabilir. Çocuğunuz varsa onunla ilgilenmeniz gereken durumlar olabilir.

AKREP

11 Ekim’e kadar aile hayatınızda krizler oluşabilir. Bu eski bir meselenin tekrar gündeme gelmesi olabilir. Ayrılıklar yaşanabilir. Ev ile ilgili alım satım işleriniz varsa aceleci olmak yerine uygun fırsatı sabrederek beklemelisiniz.

YAY

11 Ekim’e kadar eğitim hayatınızda daha fazla emek harcamanız gerekebilir. Ümit kesmişken verdiğiniz bu emeklerin karşılığı gelebilir. Yakın akrabalarınız, kardeşleriniz bu retroda size ihtiyaç duyabilir. İletişime dayalı sektörlerde çalışıyorsanız kendinizi yanlış ifade etmemeye dikkat edin.

OĞLAK

11 Ekim’e kadar gelirinizde azalış olabilir fakat Jüpiter hemen desteğe gelecektir. Sadece o gelene kadar gereksiz harcamalardan kaçının. Bir yatırım düşünüyorsanız tüm paranızı buna yatırmayın. Paraya ihtiyaç olacak bir dönemden geçeceksiniz.

KOVA

11 Ekim’e kadar Satürn retrosu bizzat sizleri etkileyecektir. Hayatınızda dönüm noktaları yaşayacaksınızdır. Eskiyi bırakmak zor olsa da yeni bir yola girmek için hayatınızda keskin kararlar alabilirsiniz. Ama çok iyi düşünmelisiniz. Sinirleriniz gergin olacak ani tepkiler vermeyin.

BALIK

11 Ekim’e kadar hem psikolojik hem fiziksel sağlığınızda düşüşler olabilir. Her şey iyi olsa bile ruhsal olarak karanlık bir dönemden geçeceksiniz. Sağlık probleminiz varsa bu retro sürecinde tekrardan bir doktora gitmeniz gerekebilir.

Astromeri,

23.05.2021

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s