Evet yine hiç yazmak istemediğim elimin gitmediği bir yazıya geldik. Zaman zaman derim keşke bu dolunay oluşmasa. Yine o keşke olmasa dediğimiz bir dolunay var. 27 Nisan Salı günü TR saatiyle 06:31’de 7 derece Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Şimdi aşağıda bu sevimsiz dolunayın detaylarına geçelim.

Dolunayın önce kendisine sonra etrafına bakalım. Dolunay bizzat 7 derece Akrep’te olduğu için diğer sıkıntı yaratabilecek sabit burçlardaki gezegenlerle tehlikeli kontaklar kuruyor. Sabit burçlar kimdi hatırlayalım. Boğa-Aslan-Akrep-Kova bu dörtlü birbirine sert açılar yapar. Şimdi bu Akrep burcundaki dolunay, direkt Boğa burcundaki Uranüs-Venüs-Merkür üçlüsüne 180 derece zıt açıda bulunuyor. Dolunay 7 derece Akrep olduğundan Güneş de tam 7 derece Boğa burcu bunu biliyoruz. Bitmedi bu kadar zıtlık ve tehlike arz eden karşıtlıklarda en son görmek istediğimiz isim Satürn, Kova burcundan göz kırpıyor. Tam 12 derece Kova’da olan Satürn, direkt dolunaya 5 derece farkla açıda kalıyor. O yüzden son söz yine Satürn’de oluyor. İşte esas korkutan da budur. Hele ki 17 Şubat’ta aktifleşen Satürn-Uranüs hala birbirini görürken bu açı bir de dolunaydan tetikleniyor olacak.

Bu bahsedilenlerin anlamları ne olabilir bunlara bakalım. Öncelikle tabii ki elimizde koca bir virüs var ve bu konuda yorum bekliyor olmanız çok normal. Ama bu konuya Mart başında kısıtlamalar kalktığında değinmiştim. Açıldık ama 28 Mart dolunayıyla kapanıyoruz dikkatli olalım ve durum ortada. O dolunayda sabit yıldızlar çok söz sahibiydi. Burada Satürn söz sahibi olacak. Kısacası bir yeniay, dolunay, tutulma gibi bir şeye bakarken ben önce Satürn’ün dediği olur derim sonra da sabit yıldızın dediği. Daha sonra diğer gezegenler öne çıkarsa çıkabilir. Şimdi Mart biterken kapanıyoruz kısmını Mart başından görmemizin nedeni o dolunaydaki sabit yıldızdı. Bu arada sabit yıldız ve sabit burç farklı şeyler. Biri burç, biri gökyüzündeki yıldızdır. Şimdi Nisan aylık yorumlara geri dönelim. Çok güzel bir yeniay var ilk iki hafta şahane ama Ay’ın sonu çok tehlikeli ve korkutucu demiştik. Bu kısma da bu Akrep dolunayından ötürü dedik ki ben 3 Mayıs haftasını da bu tehlikelere katarım.

Kimdir bu tehlikeler virüs mü? Hayır. Satürn zaten Türkiye’nin doğum haritasında ölüm evinde gezerken virüsten kaynaklı ölümler olabilir. Ama durum bundan daha vahim. Çünkü korkmamız gereken ve kendimizi maske gibi bir şeyle koruyamayacağımız bir deprem gerçeği var. 2020’den itibaren dediğim gibi önümüzdeki 5-6 senenin affı yok bazı döngüler tetiklendi ve olabilecek afetlerle dünya tarihine bile geçebiliriz. Geçen sene iki bölgeden bahsetmiştim. Bu sene daha fazla kaynıyor yer altı demiştim. 2021 yılı astrolojik öngörüler yazısından şehirleri bölgeleri hatırlayabilirsiniz. Tabii bu bölgeler verilerin geçmişte kaydedildiği yerler. Geçmişte verisi olmayanlardan ötürü tüm Türkiye dikkatli olmalı diyorum. 2021’de korkum virüsten çok deprem derken sebeplerini açıklarken elimizde dikkat edilmesi gereken tarihlerden biri de bu dolunay zamanıdır. Bu dolunayda ufak bir sarsıntı da olsa tetikte kalalım. Beklenmedik şeyler Uranüs’ten gelecek ve bu beklenmedik olay hiç deprem olmayan bir yerde de olabilir veya Türkiye’nin birkaç yerinde sarsıntılar ardı ardına olabilir. Bunu öngörmek zor ama ne olacağı konusu ise “beklenmedik”. Dışarıda virüs varken evin içinde deprem riski var. Dışarıda kalmak zor içeride daha zor. Ama çantalarımızda maskeler daha fazla olsun. Her zaman dediğim gibi bunlar bir kaide değildir ihtimaldir. Ben gökyüzünden yerin altını tahmin etmeye çalışıyorum. Konunun uzmanları ne derse önce onlara inanmanız daha iyi olacaktır. Hiçbir şeyin zamanı net değildir 2021’de öne çıkan tarihlerden biri bu zamandır olur veya olmaz dediğim gibi sadece tedbirli olmakta fayda var. İlerleyen aylarda yine öne çıkan zamanlar gelince belirteceğim.

Hiç mi iyi açı yok? Var ama o iyi açı da ülke için tehlikeli. Yengeç’e geçen Mars dolunaya güzel açıda. Fakat yerin altını da oynatabilen bu Mars, Türkiye doğum haritasında çok bela bir yerden bu açıyı yapıyor. O yüzden güzelim açı da çöpe gidiyor. Aynı Mars (transit), ülkenin Mars’ına (natal) da sert açıya gidiyor. Her yerden gol yediğimiz bir dolunayda olacağız. İki tane sabit yıldızımız aktif olacak. Biri Ay’la kavuşan Khambalia diğeri ise Güneş’le kavuşan Hamal. Bu sefer Ay tarafından ziyade Güneş tarafı korkutur. Çünkü Hamal sabit yıldızı Satürn-Mars ikilisi gibi davranır. Zaten Satürn söz sahibi üstüne böyle bir sabit yıldız tatlı olmayacak.

Bireysel olarak ise gergin, agresif, her şeyin ters gidebileceği bir dolunay olacak. Olmaz artık dedikleriniz bu sefer ters köşe yapabilir ve hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Venüs-Merkür ikilisi uzaktan karşıt olsa da Uranüs’e yakınlıkları, onları dolunaya dahil eder ve aşk, para bu konularda da beklenmedik şeyler yaşayabiliriz. Tabii ki ülkeye değindik ama dünya genelinde de şok haberler duyabiliriz. Ülkeye çok girmemizin sebebi ise belli döngülerin içerisinde olmamız.

Aşağıda burçlarınıza olan etkileri okuyabilirsiniz. Yükselen burcu okumayı unutmayalım. Dikkatli olmayı ihmal etmeyelim.

KOÇ

Bu sert etkili dolunayda sizler harcamalarınıza dikkat edin. Gelir kısmında pozitiflik olsa da beklenmedik bir borçla yüzleşebilirsiniz. Eşinizin gelirinde sorunlar olabilir. Rahatsızlığınız varsa bir ameliyat kararı çıkabilir. Miras davanız varsa arkanızdan işler çevrildiğini görebilirsiniz.

BOĞA

Bu dolunay evlilik ve ilişki hayatında yıpratıcı olabilir. Karşınızdakini tanımakta zorlanabilirsiniz. Hiç istenmeyen sözlerle karşılaşabilirsiniz. Umulmadık tepkiler üzebilir. Ortaklıkla işiniz varsa bu dolunay gerçek yüzünü çıkartabilir kimseye maddi manevi güvenmeyin.

İKİZLER

İş hayatında beklenmedik durumlar karşınıza çıkabilir. Stresli bir süreçten geçebilirsiniz. Sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Beklenmedik bir ağrı, belirti olabilir. Evcil hayvanınızda da sorunlar olabilir.

YENGEÇ

Bu dolunayla, aşk hayatında anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Hoşlandığınız kişiyle her şey yolundayken tam tersi bir hal alabilir. Çocuğunuzla ilgili bir sorun gündeme gelebilir. Hiçbir işi şansa bırakmayın.

ASLAN

Bu dolunay, ailenizle olan problemleri gündeme getirebilir. Bir rahatsızlık ailede ortaya çıkabilir. Evinizde elektrikli aletlere dikkat edin. Aksilikler yaşanabilir. Gayrimenkul alım satım işlerinde hemen karar vermeyin.

BAŞAK

Bu dolunay, kardeşlerinizle, akrabalarınızla aranızda soğuk rüzgarlar estirebilir. Bir yakınınızın sağlık problemi çıkabilir. İletişim tonunuz sert olacak iş hayatında dikkat edin. Eğitim hayatında terslikler yaşayabilirsiniz.

TERAZİ

Bu dolunayda değerli eşyalarınıza, paranıza, cüzdanınıza dikkat edin. Yüklü yatırımlar için acele etmeyin. Finansal olarak riskli bir zaman olacak. Aşk hayatında da beklenmedik şeyler yaşanabilir.

AKREP

Bu dolunayda kendinize, tepkilerinize hayattaki her önemli olan konuya dikkat edin. Agresif olacaksınız. Yanlış kararlar almayın. Özellikle sevdiğinizle iletişiminize dikkat edin. Sabretmek en iyi çözüm olacaktır.

YAY

Bu dolunayda en çok sizler sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle kadın erkek fark etmez üreme organları rahatsızlıkları gündeme gelebilir. Ayrıca psikolojik olarak sizi aşağı çeken insanlardan uzak durun. Arkanızdan gizli işler çevriliyor olabilir.

OĞLAK

Bu dolunay sert etkiler barındırsa da sizler için hafif etkileri olacaktır. Şanslı bir yerde yakalanıyorsunuz. Ama şansım var deyip riskler alırsanız her şey tersine döner. Dostlarınıza güvenmeyin sizi hayal kırıklığına uğratabilirler.

KOVA

Bu dolunayda agresif etkiler hakim olduğundan kariyer hayatınızda verdiğiniz tepkilere dikkat edin. Bir anlık sinirle yanlış kararlar alabilirsiniz. Satürn sizin burçta her konuda işleriniz ters gitmeye yatkın olacaktır. Garantici olun.

BALIK

Bu dolunayda, seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız. Akademik hayatınızda aksilikler yaşayabilirsiniz. Yurt dışı evrak işleriniz varsa aksayabilir. Karamsar bir ruh haliyle yanlış işlere adım atmayın.

Astromeri,

25.04.2021

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s