20 Mart Cumartesi günü Türkiye saatiyle 12:37’de Güneş Koç burcuna geçiyor. Her sene Güneş’in Koç burcuna geçtiği zamanlar bahar ekinoksu olarak adlandırılır. Bu bazen 21 Mart olur bazen 20 Mart olur. Çünkü her sene Güneş, her zaman aynı günde aynı saatte burç değiştirmez. Bu sene 20 Mart olduğundan 2021’de Ekinoksu 20 Mart olarak kutlayacağız. Kutlayacağız çünkü bahar ekinoksu astrolojinin yeni yılı olarak kabul edilir. Tüm astroloji severlerin ve astrologların da astrolojik yeni yılını kutlarım.

Ekinokslar ve gün dönümleri bize astrolojik olarak önümüzdeki üç ayın öngörülerini verir. Hemen 20 Mart bahar ekinoksuna odaklanalım. Bahar ekinoksunu ele aldığımızda Güneş’in Koç burcuna geçmesini ele alırız ki baktığımızda Mars güzel bir konumda bulunuyor. Neden Mars’a baktık derseniz Koç burcunun yöneticisidir ve böyle bir ekinoksta yöneticinin güzel konumda olması bizleri sevindirir. Mars, harekete geçme enerjisi verecektir. Şu an İkizler burcunda seyahat eden Mars, Kova burcundaki Satürn ile güzel açıda olacak. Özellikle önümüzdeki üç ay içinde aklımızda olan planları mutlaka bu ekinoks sonrasında eyleme dökelim. Mars harekete geç derken Satürn de eyleme geçtiğin konularda ben sana güç vereceğim diyecek. Tabii bir yandan Satürn varken hep garantici işler yapmalıyız. Hayal kurarak nasılsa destek var diyerek boyumuzu aşan işlerin altına girmemeliyiz. Ama mantıklı, garantici ve özellikle çok emek verdiğimiz konular varsa önümüzdeki üç ayda karşılığını alacağızdır. Mars ve Satürn iki kötücül olsalar bile güzel açıda gördüklerinde birbirlerini severler. Şimdi gelelim 2021’de hep ensemizde olan Satürn-Uranüs sert açısına. Bu iki gezegen birbirlerini hep sert açıyla görecek. Ani ve şok edici şeyler için hep an kollayacaklar. Ekinoksta aktif olsalar da en azından elimizde bir Mars enerjisi var harekete geçmek için. Ama 21 Haziran Güneş Yengeç’e geçti deyip, gün dönümü yaşadığımızda elimizde bu enerji de olmayacak. O yüzden bir sonraki üç aylık dönemde bu kadar teşvik edici olmayacağım. Ne varsa yapacağımız plan, eylem 20 Mart-21 Haziran arası harekete geçelim. Merkür-Mars sert etkisi de bir miktar hakim olacak. Duygusal ilişkilerde söylediklerimizi iki kere tartalım derim. Koç enerjisi de hakim olacağından ani çıkışlar yapmaya yatkın olabiliriz.

Aşağıda 20 Mart ekinoksunun burçlarınıza etkilerini okuyabilirsiniz. Normalde biliyorsunuz Güneş bir burca geçtiğinde bir aylık dönem söyleriz. Ekinoks üç aylık süreç olduğundan önce Güneş-Koç etkisini bir aylık dönem olarak (19 Nisan’a kadar) okuyacaksınız. Sonra da Mars-Satürn üç aylık süreçte nasıl destek olur onu göreceksiniz. Yükselen burcu okumayı unutmayalım. Herkese mutlu bir bahar dönemi diliyorum. 21 Mart Pazar 21:00’de canlı yayında @astromerii instagramda haritalarımızda ekinoks herkesi nasıl etkiler bakacağız.

KOÇ

Ekinoksla beraber Koç burçlarının doğum günleri başlıyor. Kısacası 19 Nisan’a kadar en çok siz ne istiyorsanız harekete geçin. Emeklerinizin karşılığını bir bir alabilirsiniz. Hem Güneş hem yöneticiniz Mars size destek olacak. Kendinizde değişimler yapabilirsiniz. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn sizlere eğitim hayatında destek olacak. Kardeşlerinizle ilgili problemlerde çözüm sağlayacaktır. Bazılarınız yeni sosyal çevrelere dahil olabilir.

BOĞA

19 Nisan’a kadar sizlerin geçmişteki sorunları da bir bir çözülüyor. Melankolik tavrınızı yine kendi gücünüz yenecektir. Aklınıza koyduklarınızı yapacaksınızdır. Sağlıkta şifa bulacaksınızdır. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn sizlere maddi olarak destek verecektir. Savaş verdiğiniz finansal konularda üç aylık süreçte rahata ereceksinizdir. Yeni kariyer fırsatları da karşınıza çıkacaktır.

İKİZLER

19 Nisan’a kadar sizlerin hayatının en şanslı dönemi başlıyor. Arka arkaya güzel gelişmeler yaşayarak hayatınızda endişe ettiğiniz konularda sevinç yaşayabilirsiniz. Aşkta, parada, kariyerde nerede güce ihtiyacınız varsa sizinle olacaktır. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn sizlere “kendini değiştir aklındakileri eyleme dökmek için başkasından onay bekleme, istediğini yap” diyecek. Akademik alanda da verdiğiniz emeklerin karşılığı üç aylık süreçte size geri dönecektir.

YENGEÇ

19 Nisan’a kadar sizler kariyer hayatında zirveye çıkmaya başlayacaksınız. Terfi veya yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Çalışmıyorsanız gelecekle ilgili endişeleriniz sona erecektir. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn geçmişte size sorun olan konuları çözümlemekte destek olacaktır. Vaktinizi sağlıkla ilgili konularda harcayabilir şifa bulabilirsiniz. Borçlarınızı kapatacak gelirler elde edebilirsiniz. Miras davanız sonuçlanabilir

ASLAN

19 Nisan’a kadar sizler için karamsarlık bitiyor. Her konuda pozitif desteğiniz olacaktır. Yüksek öğrenimde başarılar elde edebilirsiniz. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn sizlere çevrenizde kendinizi ispatlama şansı verecektir. Eleştirilere rağmen emek verdiğiniz konularda zirveye çıkacaksınızdır. İlişkinizde ise sevdiğinizle ciddi adımlar atabilirsiniz.

BAŞAK

19 Nisan’a kadar sizler maddi olarak güçleneceksiniz. Ödemelerinizde sıkıntılar varsa elinize paralar geçebilir. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn kariyer hayatında verdiğiniz savaşları kazanmanıza yardım edecektir. Yönetici sıfatına yükselebilirsiniz. Sağlığınızda ihmalkar olmadıkça şifa bulacaksınızdır.

TERAZİ

19 Nisan’a kadar ilişki ve evlilik hayatında sevdiğinizle aranızdaki bağ güçlenecektir. Partnerinizin zaman zaman sürprizleri şaşırtacaktır. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn akademik alanda size başarı getirecektir. Önce çok çaba harcamanız gerekebilir. Bazılarınız şehir/ülke değişikliği için harekete geçebilir. Aşk hayatında ise kalıcı adımlar atabilirsiniz.

AKREP

19 Nisan’a kadar sizlerin çalışma hayatında yükselişe geçeceği bir zaman olacaktır. Yöneticilik vasıflarınızla altınızdaki ekiple başarılara imza atabilirsiniz. Sağlıkta sevindirici haberler alabilirsiniz.Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn parayla ilgili destek olacaktır. Ödemelerde rahat nefes alabilirsiniz.

YAY

19 Nisan’a kadar aşk hayatınızda pozitif bir sürece giriyorsunuz. Bir sorun varsa ilişkiniz güçlenebilir. Çocuğunuzla ilgili sorunlar varsa tatlıya bağlanabilir. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn evlilik hayatında destek olacaktır. Eğitimde zirveye çıkabilirsiniz. İş sebebiyle çevreniz değişebilir.

OĞLAK

19 Nisan’a kadar yakınlarınızla, ailenizle kutlayacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ev alıp satma işlemleriniz varsa hayırlı sonuçlanabilir. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn ofiste yüzünüzü güldürecektir. Hırslarınızın boşa olmadığını göreceksiniz. Sağlığınıza önem vermek, dinlenmek ileride sorun yaşamamak için iyi olacaktır.

KOVA

19 Nisan’a kadar çevrenizde başarılarınızın konuşulacağı bir dönemde olacaksınız. Eğitimde zirveye çıkabilirsiniz. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn aşk hayatında hem tutkulu hem kalıcı bir ilişkiyi getirebilir. Çocuğunuzla ilgili verdiğiniz emekler boşa gitmeyecektir.

BALIK

19 Nisan’a kadar gelirinizde, yatırımlarınızda beklentinizin üstünde artışlar yaşayabilirsiniz. Üç aylık dönemde ise Mars-Satürn sizlere aileyle ilgili destek olacaktır. Bir hastalık veya üzüntü veren durum varsa sevineceksinizdir. Gayrimenkul işleriniz sonuçlanabilir.

Astromeri,

19.03.2021

2 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s