30 Aralık Çarşamba Türkiye saatiyle 06:28’de 8 derece Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. 2020 biterken son dolunayımız Yengeç burcunda kapanış yapıyor.

Şimdi detaylarına gelelim. Dolunayda sert etkiler olsa kurtarıcımız olan bir açımız var ki bu da Uranüs’ten geliyor. Bu güzel haber çünkü dolunay sürprizlere hazır mısın diyecek. Bunu zaten 28 Aralık Pazartesi Güneş-Uranüs açısının kesinleşmesi, haftanın böyle geçeceğini ilan etmişti. Dolunay bir tamamlanma evresi olduğundan dana önce adım attığımız ama hala sonuç veya haber gelmeyen konular varsa bir anda sürpriz bir şekilde olumlu gelişmeyi yaşayabiliriz. Dolunay, Kiron ile pek de sevimli bir açıda olmayacak. Bu özellikle duygusal ilişkilerde, aile ortamında söylenen sözlerin veya yaşananların yaralayıcı olabileceğini gösteriyor. İkili ilişkilerde ekstra dikkatli olmak gereken bir durum var ki dolunay esnasında aktif olan Venüs-Neptün gergin açısı. Bu duygusal ilişkilerde ciddi anlamda yorabilir. Partnerimizle ilgili hayaller-gerçekler ikilemini yaşatan durumlarla karşılaşabiliriz.

Kısacası dolunayda uyarım daha çok ilişki hayatıyla ilgili. Ama her anlamda sürprizli bir dolunay bizi bekliyor. İş ve para konularında da Uranüs’ün sürprizleri bizlere ilaç gibi gelecektir. Uranüs’ün bir yanı da değişimdir. Hayatında değişiklik yapmak isteyen, bir devri kapatacağım diyen kim varsa dolunayla harekete geçsin derim.

Bu dolunaydaki sabit yıldız da güzel bir etkiyle geliyor. “Alhena” sabit yıldızı başarı, şans, sağlıkta şifa getirir. Ayrıca güzel sanatlarla ilgili konularda destek verir.

Ülkemize bakarsak yükselen derecesine kavuşumda bir dolunay var. Bu çok da kötü değildir. Sadece ülkenin Mars’ına iki yandan sert açı yapıldığından, ben bir dış politikada sinirler gerilebilir diyebilirim. Özellikle Yengeç yükselenimizde bu varken, bir dış ülkenin söylemi veya yaptırımı milliyetçi duygularımızı tetikleyebilir. Önümüzdeki 15 günlük süreçte bunu deneyimleyebiliriz.

Bu sadece dolunayın etkisi. 2021’in ilk iki ayı başka göstergelerden ötürü her anlamda dikkatli olalım demiştim. 2021 yılı için detayları ilgili yazıdan okuyabilirsiniz. Burçlarda yükseleni okumayı unutmayalım.

Herkese şimdiden mutlu yıllar diliyorum!

KOÇ

Aile hayatınızda köklü değişimlere gidebilirsiniz. Şehir değişikliği düşünebilirsiniz. İş hayatınızda bir dönemi kapatıp yeni bir şeye adım atmak istiyorsanız eskiyi arkada bırakmak için tam vakti olacaktır. İkili ilişkilerinizde kalp kırmamaya dikkat edin.

BOĞA

Bu dolunayda kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili sorunlar olabilir. Söylenen sözler kırıcı olabilir. Eğitim hayatında dikkatiniz dağınık olabilir. Sürprizler ise akademik alanda gelebilir. Kendinizle ilgili gerek fiziksel gerek ruhsal değişimin tam vakti.

İKİZLER

Gelirinize vurgu yapacak bu dolunayda abartılı harcamalar yapmazsanız finansal olarak bir zorluk çekmeyeceksiniz. Eski maddi yaraların olmaması için garantici olarak ilerlemelisiniz. Sürpriz bir geri dönüş eski sevgilinizden olabilir.

YENGEÇ

Burcunuzda gerçekleşen bu dolunayda hisleriniz çok güçlü olacaktır. Partnerinizle aranızdaki bağ güçlenecektir. Eski olayları açmak yerine ileriye beraber bakmanız iyi olacaktır. Dostlardan bir sürpriz gelebilir.

ASLAN

Bu dolunay yakınlarında göreceğiniz rüyalar size bir şey anlatmak istiyor olabilir. Eski korkularınız, fobileriniz tekrardan ortaya çıkabilir. Eğer ki geçmişi bir kenara bırakırsanız yeni çok iyi gelecektir. Sürprizler kariyerde gelebilir. Geçmişteki başvurunuz kabul olabilir.

BAŞAK

Bu tutulmayla birlikte çevrenizdeki herkese güvenmemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Dost dedikleriniz size yara verenler olabilir. Ama onun dışında şanslı bir zamanda olacaksınız. Harekete geçtiğiniz konu ne ise lehinize olacaktır. Akademik alanda beklentinizden yüksek sonuçlar gelebilir.

TERAZİ

Kariyer hayatınızda gergin olabilirsiniz. Tepkilerinizi frenlemeniz gerekebilir. Eskiden uğradığınız haksızlıkları unutun. Hırsla her şeyin üstesinden geleceksinizdir. Ayrıca maddi olarak sürprizlere hazır olun. Ödemelerinizle ilgili endişe ederken elinize para geçebilir.

AKREP

Bu dolunayda yolculuklarınız esnasında dikkatli olmanızda yarar var. Maddi olarak da risk almamanız gerekiyor. Güzel haber ise ilişki ve evlilik hayatınızdan geliyor. Partneriniz ansızın sürprizlerle sizi şaşırtabilir. Onun dışında aileye çok sevindirici sürpriz haberler gelebilir. Gayrimenkulle ilgili işleriniz varsa sonuçlanabilir.

YAY

Bu dolunayda harcamalarınızda dikkatli olmalısınız. Duygusal ilişkinizde bir anlık gerginlikle kalp kırıkları yaşanabilir. Venüs siz de ve sert bir açıda demiştik. Uranüs ise çalışma hayatınızda değişimleri getirebilir. Çok iyi bir teklif alabilirsiniz. Mevcut işinizde de geliriniz artabilir.

OĞLAK

Dolunayda sizlerin evlilik konuları gündeme gelebilir. Eğer ki sabırlı olursanız, ani tepkiler vermezseniz ilişkiniz güzel bir yönde ilerleyecektir. Sürprizler ise ilişkisi olmayanlara gelebilir. Kalbi boş olanlara yeni bir aşk gelebilir. Bir bebek haberi de ansızın sevindirebilir.

KOVA

Bu sert dolunayda çalışma hayatınızda stresli olabilirsiniz. Verdiğiniz tepkilere dikkat etmelisiniz. Kiron işin içinde olduğundan sağlıkla ilgili de bir şeyler varsa artık doktora gitmelisiniz. Uranüs ise aile hayatında sürprizler yaratabilir. Zaman zaman stresler olsa da kutlama yapılacak günler yakındadır.

BALIK

Dolunayda aşk hayatınızda gergin birkaç gün yaşayabilirsiniz. Alttan alırsa her iki taraf, tam tersi çok romantik bir şekilde ilerleyeceksinizdir. Eski yaşanmışlıkları bir kenara bırakın. Ayrıca Uranüs sizlere eğitim hayatında güzel gelişmeler yaşatabilir. Belki bir iş veya eğitim sebebiyle çevre değişikliği yaşayabilirsiniz.

Astromeri,

29.12.2020

3 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s