Kiron, 12 Temmuz itibariyle retro hareketine 9 derece Koç burcunda başlıyor. Yaralı şifacı olarak bilinen Kiron bu retro hareketinde bize acı veren, yara aldığımız ama bir türlü de bunların üstünü kapatamadığımız konulara geri dönüp artık bitir demeye çalışacaktır. Kendisi şifacı olsa da bu şifayı kendisine veremez. Kendi yaralarını sarmakta zorlanan Kiron, bu retro hareketini benliğin öne çıktığı Koç burcunda yaparken, şimdi birazcık olsa da git kendin için bir şeyler yap diyecek.

Etrafına yardım ediyorsun ama kendine ne kadar yardımcı oldun diye sorgulatacak Kiron retrosu. Tam da retro hareketine başladığında Mars ile kavuşumda olan Kiron, harekete geçme enerjimizi de tetikleyecektir. Kısacası bana ne zarar verdi, hangi konu halen aklımı kemiriyor bunları sorgulayıp kesip atacağız. Bu belki bir mekan değişikliğiyle, belki iş değişikliğiyle veya birinden ayrılmakla ilgili olabilir. Kiron retrosu 16 Aralık itibariyle bittiğinde göreceğiz ki artık o yük olan konu da hayatımızdan çıkmış. Ve artık mutluyuz diyebileceğiz. Tabii ki bekleyerek değil o geçmişteki sıkıntımızla yüzleşerek ve harekete geçerek bunu başaracağız.

Ülkemizin haritasına odaklandığımızda ise ülkenin yönetiminde söz sahibi olan kişilerin de geriye dönüp bakması gereken bir dönemde olacağız. Politik olarak agresif bir döneme adım atacağız. Eylül ve Ekim aylarında bunun sıkıntısını çekebiliriz. Yakın dönemde etkisine bakarsak bu Kiron retrosunda milletçe dikkat etmemiz gereken durum ise sağlık olacaktır. Tam 9 derecede bulunan Kiron bizlerin sağlığıyla ilgili geçmişteki konuları tekrardan gündeme getireceğini gösteriyor. Dikkatsizlikler, eskisinden daha vahim bir durumu karşımıza getirebilir.

Kiron’un retrosunu bir Merkür veya Venüs retrosu gibi anlık etkiler olarak düşünmeyelim. Daha zihinde, daha ruhsal bir dönüşüm olarak görelim. Yara olan ne varsa psikolojik olarak bunu aşma, arınma süreci olarak ele alalım. 2020 yılındaki retrosunda önce ben ve benim ruh sağlığım deyip, bize külfet olan konulara geri dönüp bir nokta koyalım. 16 Aralık sonrası bunu iyi ki yapmışım diyeceğiz. Cesarette Mars’tan gelecek bahanemiz yok!

Burçlar için kısa kısa temaları aşağıda bulabilirsiniz. Tabii ki öncelikli olarak yükselen burcu okuyalım.

KOÇ

Kendimi mutsuz eden yine benmişim diyeceksiniz. Şifayı da kendinize artık önem vererek bulacaksınız.

BOĞA

Psikolojik olarak size zarar veren kişilerle yüzleşme vakti. Sağlıkla ilgili ihmal ettikleriniz nüks edebilir. Meditasyona başlayabilirsiniz.

İKİZLER

Dost olmadığını çok net bildiğiniz halde hala görüştüğünüz kişileri eleme vakti olabilir.

YENGEÇ

Geleceğiniz ve kariyerinizle ilgili size stres yaratan durumlardan kaçmak yerine yüzleşmelisiniz.

ASLAN

Hayatın anlamını arayacağınız bir dönem. Felsefe, astroloji gibi konularla aydınlanmak isteyebilirsiniz.

BAŞAK

Finansal olarak kendinizi kısıtlamaktan usanabilirsiniz. Bunun sebebinin size yük olan kişiler olduğunu fark edebilirsiniz.

TERAZİ

İlişkinizde, evliliğinizde bir dönüşüm içinde olabilirsiniz. Duygusal yaralarınızı sarma veya tamamen kapatma dönemi olabilir.

AKREP

İş hayatında altınızda çalışanlarla yüzleşme zamanı olabilir. Sağlık bu dönem ihmale gelmemeli.

YAY

Aşkta sizi üzen gerçekleri görme vakti olacaktır. Çocuğunuzla ilgili problemler tekrardan gündeme gelebilir.

OĞLAK

Aile içindeki eski konular tekrardan açılabilir. Ama bu sefer kesin olarak tavrınızı belli etmelisiniz.

KOVA

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla iletişim sorunları olabilir. Eğitimdeki eski hatalarınızla yüzleşirseniz başarı gelecektir.

BALIK

Geçmiş dönemde gelirinizde yaşanan sorunları yaşamamak için hayattaki önceliklerinizi gözden geçirmelisiniz.

Astromeri,

12.07.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s