5 Temmuz’da saat 07:44’te Oğlak burcunda 13 derecede gölgeli Ay tutulması meydana geliyor. Bu Ay tutulması hem sert etkileri hem de güzel etkileri içinde barındırıyor.

Önce sert etki ne olabilir buna bakalım. Tutulmanın derecesi, Koç burcundaki Kiron’a gergin bir açı yapmakta. Özellikle bu durum hem fiziksel hem duygusal yara almaya bizleri açık yapacaktır. Ayrıca ülkenin haritasına 29 Haziran videosunda detaylıca bakmıştık ama tekrardan hatırlayalım. Devletin başındakilerinin istenmeyen sözler, kararlar belirtebileceğini demiştik. Yengeç burcu yükseleni olan ülkemizin halkının da bu tutulmada tepkileri artabilir. Ayrıca dış ülkelerle aramızdaki durum gergin bir hal almaya başlayabilir, politik sert rüzgarlar esebilir demiştik. Merkür retrosunun da uzaktan karşıt olması her söylenen sözün kışkırtıcı olabileceğini gösteriyor. Toprak grubunda çok fazla etki olmasından ötürü hafif sarsıntılara dikkat edelim.

Bu tutulma dünyada politik ilişkileri kızıştırırken ekonomik olarak da zorlanacağımız döneme giriyoruz. İki kere düşünüp yatırım yapmakta fayda var.

Gelelim güzel tarafına. Tutulmanın açısına Uranüs pozitif destek veriyor. Yani her şey kötü gidiyor derken aniden sürprizler hayatımızı değiştirebilir. Bu hiç aklımızda yokken bizi havalar uçurabilir.

Kiron ve Uranüs’e baktıktan sonra şimdi sıra sabit yıldızlarda. Bu tutulmada üç sabit yıldız öne çıkıyor. Bunlar Sirius, Ascella ve Nunki. Sirius en popüleri daha önce duyanlar olmuştur. Başarı, ün, mutluluk getirir. Ay’ın Ascella ile kontağı ise bu tutulmada kadınların saygınlığının öne çıkabileceğini gösteriyor. Bu belki bir buluş yapan bilim kadını veya politik bir lider olabilir. Ay’ın Nunki ile kontağı ise tarımla ilgili konuları gündeme getirebilir. Ek olarak bu yıldızda dikkat edilmesi gereken sağlık problemleri olabilir. Dizler, kemikler ve dişler sorun yaratabilir.

Son olarak canlı yayınlarda öne çıkarttığımız dört asteroid vardı. Bu tutulmada onlardan biri aktif. Vesta asteroidi Güneş ile kavuşuyor. Yengeç burcundaki bu kavuşum ailenin önemini gündeme getirecektir. Belki çevrenizden gördükleriniz ailemden başkası yokmuş dedirtecektir.

Bu uzun ayrıntılardan sonra gelelim burçlarımıza. Yükselen burcu okumayı unutmayalım.

KOÇ

Bu Ay tutulmasıyla iş hayatınızda önemsediğiniz konularda, projelerde yara alabilirsiniz. Her şeyi garantilemeden bir işin altına girmeyin. Eğer ki kariyerinizde değişiklikler istiyorsanız, bu tutulma bir sayfayı kapatıp çok farklı bir sektörde işe adım atmanızı sağlayabilir.

BOĞA

Bu tutulmada sakin yapınızın yerini agresif bir ruh hali alabilir. Özellikle sağlığınız risk altında olabilir. İlaçlarınızı, tedavilerinizi aksatmamaya çalışın. Geçmişteki eski defterler, size yara veren olaylar tekrardan ortaya çıkabilir.

İKİZLER

Bu tutulmada öncelikle tehlikeli hareketlerden uzak durmalısınız. Boyunuzdan büyük işlere kalkışmak sizleri fiziksel olarak kötü sonuçlara götürebilir. Eşinizin gelir durumuyla ilgili hoş olmayan haberler gelebilir.

YENGEÇ

Bu Ay tutulması sevdiğinizle aranızdaki anlaşmazlıkları tekrardan gündeme getirebilir. Kendinize sormanız gereken şu olmalıdır; geçmiş duygusal yaralarınızı sarmak mı yoksa daha anıları irdeleyerek olayı çıkmaza mı sürüklemek istiyorsunuz? İlkini seçerseniz ilişkiniz olduğundan da güçlü olacaktır.

ASLAN

Eskiden meydana gelmiş sağlık sorunlarınız bu tutulmayla tekrardan nüks edebilir. Aslında tamamen iyileşmediğinizi görebilirsiniz. Altınızda çalışan ekibin disiplinsiz hareketleri işlerinizin uzamanıza neden olabilir. Bilmediğiniz anda bir teklifte gelebilir.

BAŞAK

Eski gönül yaralarınızı hatırlamak yerine artık hayatınızdan bu anıları çıkartmak en iyisi olacaktır. Çocuklarınızla ilgili de dikkatli olmanız gereken bir tutulmadasınız. Akademik hayatınızda sürprizler olabilir.

TERAZİ

Bu tutulmada evinizin içinde tehlikeli işlerden uzak durmalısınız. Küçük ev kazalarına, yaralanmalarına açık olabilirsiniz. Aile içinde bir rahatsızlık gündeme gelebilir. Sürpriz paralar borçlarınızı kapatabilir.

AKREP

Bu tutulmada söyledikleriniz kalp kırabilir. Eski defterleri açmak, yaralarınız sarmak yerine daha da o yaraları deşebilir. Çevrenizi değişitrmek, yeni bir hayat için düğmeye basabilirsiniz. Sıradışı bir eğitime başlayabilirsiniz.

YAY

Maddi olarak geçmişteki yaralarınızdan ders almayıp daha fazla borcun altına girerseniz ileride zor günler sizi bekliyor olacaktır. Gelir kaynaklarınızı değiştirmek için kolları sıvayabilirsiniz. Sürpriz iş fırsatları gelebilir.

OĞLAK

Aile içerisinde gergin olabilirsiniz. İş ve aile arasında mekik dokumaktan tükenmiş hissedebilirsiniz. Ailenizde geçmişteki duygusal yaraların tekrardan gündeme gelmesi hoş olmayabilir. Evinizde riskli hareketlerden sakının. Sürpriz bir haber sizi mutlu edebilir.

KOVA

Psikolojik olarak sizi germeye başlayan olaylar yaşayabilirsiniz. Bu özellikle geçmişte üstünü kapattığınız bir konu olsa da tekrardan bunu açmak isteyen kişiler olabilir. Sağlığınız yine gündemde olabilir.

BALIK

Bu tutulmayla beraber size duygusal olarak yara veren insanları artık hayatınızdan çıkarma kararı alabilirisiniz. Bu illa ki bir gönül ilişkisi değil dost, akraba vs. herhangi biri olabilir. Hayatınızda alacağınız kararlar büyük değişimleri de beraberinde getirecektir.

Astromeri,

05.07.2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s