22 Mart Pazar günü Satürn resmi olarak Kova burcuna geçiş yapıyor. Uzunca bir süre boyunca 7 Mart 2023’e kadar Kova burcunda seyrini sürdürüyor olacak. Sadece 2020 yılına özel olarak 2 Temmuz-17 Aralık 2020 arasında Oğlak burcunda seyredecek. Sebebi ise retro hareketi esnasında Oğlak burcuna geri dönmesinden ötürü olacak. Şimdi bu genel bilgiden sonra Satürn’ün kendisinden başlayarak sonrasında da Kova burcunda neler yapabileceklerine odaklanarak ilerleyelim. Tabii ki ülkemizi de atlamadan irdelemek gerekiyor. Satürn-Kova ülkecek ensemizde olacaktır.

Satürn evet zorludur. Sevimli değildir, pek hazzedilmez. Ama ben severim çünkü hayata karşı duruşumuzu da güçlendiren odur. İlk zorlukta pes etmemeyi öğreten odur. Savaşmayı, emek vermeden bir şeyin olmayacağını, olsa bile bir anda elinden yitip gideceğini gösteren odur. Kısacası o öğretmendir. Ama öğretilerini iyi anlamazsak sınıfta kalırız. Zorluk çekmeyi sevmeyiz, sevmemiz için de bir neden yok zaten. Nedenini ise o zorlukla baş ederek, hayata isyan etmeyerek kazandığımız zaferlerde anlarız. Ama hiç savaşmamış, sürekli söylenerek ilerlemişsek zaten zafer falan da elde etmemişizdir. Yerimizde saymışızdır. İnanın Jüpiter’in havadan getirdiği şanstan, Satürn’ün çektirdikten sonra verdiği şans ve mutluluk daha büyüktür. Çünkü kalıcıdır, çünkü hak etmişizdir!

Satürn Kova burcunda rahat mıdır? Cevap evet! Yöneticisi Oğlak’tan gelip yine yöneticisi olduğu Kova burcuna geçiyor. Yani kendisini mutlu hissediyor. Kova’nın yöneticisini Uranüs sanıyorsanız hayır Satürn yöneticisi olup Uranüs ile birlikte yönetmektedir.

Satürn Kova burcunda neler yapar? Bir kere dünyada artık isyanların sonu gelmeyecek. Hiçbir halk yöneticisine boyun eğmeyecek. Özgürlük akımları başlayacak. Uzay artık normal bir konu haline gelecek. Uzaya gidip gelmek, oraya yerleşmek iyice normal bir şey olacak. Bunun temelleri 2023’e kadar atılsa da tamamen yaşamak için biraz daha süre olacak. Peki bundan nasıl eminiz? Hani 7 Mart 2023’e kadardı Satürn Kova’da? Evet yine astrolojinin derin ve kadim bilgileri devreye giriyor. Şu an aslında Satürn ve Kova ikilisini ele aldık. Ama milat sayılabilecek bir kavuşum var ki 21 Aralık 2020’de gerçekleşiyor. Jüpiter ve Satürn Kova burcunda kavuşuyor. Bu kavuşumla aslında bilmeden 200 yıllık bir döngüyü de aktifliyorlar. Jüpiter-Satürn kavuşumları yaklaşık 200 senede bir element değiştirir. Yani 200 yılda bir ya ateş, ya su, ya hava ya da toprak elementinde hep bu döngü olur. En son 2000 yılının Mayıs’ında son kez toprak grubu Boğa burcunda kavuşmuşlardı. Şimdi artık hava burcundaki kavuşumlar 21 Aralık itibariyle başlayacak ve 200 sene bu kavuşum hava gruplarında (Terazi-İkizler-Kova) olacak. Jüpiter-Satürn kavuşumlarının başladığı anlar aslında bilmeden de yeni bir çağa girdiğimizi gösterir. Bu özellikle hava grubu olduğundan dünyada iklim konusunda olacaktır. Artık iklim 200 senelik süreçte eskisi gibi olmayacaktır. Dünya, adeta insanoğluna beni bitirdiniz şimdi siz sonuçlarını çekin diyecek. Ayrıca belki bunu okuyan bizlerin ömrü yetmeyecek ama Dünya’yı artık yaşam yeri olarak görmeyeceğiz. Çünkü Mars’ta ciddi ciddi yaşamaya başlayacak insanlık. Zenginler bir bir arazi almaya başlayacak diğer gezegenlerden. Çünkü Dünya ben bittim sinyallerini 200 yıl içinde çok sert şekilde verecek.

Gelelim Türkiye için neler yapar bu Satürn Kova burcundayken? Öncelikle ekonomik zorlukları beraberinde getirecektir. Kredi alırken iki kere düşünmekte yarar var. Kredi ödemeleri ve kart borçları ülkenin ekonomisini sarsabilir. Ayrıca dış borç kabarmaya başlayabilir. İkincisi ve hiç tatlı olmayan durum ise ülkemizde kayıpların artacağı bir dönem olabilir. Sabit burçlar dediğimiz (Kova-Akrep-Boğa-Aslan) burçlar birbirlerine sert açı yaparlar. Ülkemizin düşük evinden geçen Satürn öncelikle Boğa’daki Uranüs ile açılar yaparak beklenmedik şeyleri yaşatacaktır. Uranüs’ün toprak grubunda olması ve 2026’ya kadar ülkemizi zaten deprem konusunda test etmesi bir yana dursun Satürn bunu kışkırtmaya devam edecektir. Öte yandan ülkemizin Akrep olması yine Satürn’den sert açı alacak. Kısacası Satürn-Kova videosunda daha ayrıntılı tarihler belirttim ama burada kabaca üstünden geçersek 2021 Temmuz özellikle Kasım sonrası ve 2023-2025 arası büyük depremlere hazır olmalıyız. Ülke için tatlı olmasa da hala vakit var. Satürn ders al derken ülkecek de almalıyız. Binalarımızı yenilemeliyiz ve depremle ilgili bilinçlenmeliyiz. Bu saydığım senelerin şakası yok umarım ben hatalı çıkarım.

Burçlarımız nasıl etki alır okumadan önce şuna dikkat edelim. Satürn uzun süre Kova’da kalacak. Yani 2023 Mart’ına kadar hep bunu konuda gündemleriniz olacak diye düşünmeyin. Haritanız nasıl etkilerle aktifleşiyorsa o zamanlar deneyimleyeceksiniz. Ve en önemlisi ise bu geçişleri yükselen burcunuza göre okumanız çok önemlidir.

KOÇ

7 Mart 2023’e kadar dostluk ilişkilerinizde gerçekleri görmeye başlayacaksınız. Yaşayacaklarınız, beklemediğiniz davranışlar kim dost kim düşman size gösterecektir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise kariyer hayatınızda zorluklarla mücadele edebilirsiniz. Buraya kadarmış diyerek pes etmek yerine zorlukların üstüne gitmelisiniz. Böylelikle en sonunda kazanan siz olacaksınız ve hedefinize ulaşacaksınız.

BOĞA

7 Mart 2023’e kadar kariyer hayatınızda köklü değişimlere gidebilirsiniz. Ama bu değişime giderken her şey kolay olmayacaktır. Önce zorlanacak ve bu zorluklara direnirseniz çok güzel yerlere geleceksiniz. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde akademik hayatınızda bazı pürüzler yaşayabilirsiniz. Seyahatlerinizde bu dönemde gecikmeler, iptaller olabilir. Spor yaparken kemiklerinize ve dizlerinize dikkat etmelisiniz.

İKİZLER

7 Mart 2023’e kadar hayat sizi planlamadığınız şekilde yeni yollara sokabilir. İlk başta istemesiniz bile bir şehir veya ülke değişikliği bu süreçte yaşayabilirsiniz. Akademik kariyerinizde yorulacağınız, sık sık zorluklar çekeceğiniz fakat yılmadığınızda güzel başarılar elde edeceğiniz uzun bir süreçte olacaksınız. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise borçlarınız tekrardan gündeme oturacaktır. Derslerinizi almadıysanız altından kalkmanız zor olabilir.

YENGEÇ

7 Mart 2023’e kadar maddi olarak hem zorlanacağınız hem de direndiğiniz sürece paranıza para katacağınız bir dönemde olacaksınız. Borçlarınız kabarmaya başlayabilir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise ilişki ve evlilik hayatınızda gerçekçi yaklaşımınızdan uzaklaşabilirsiniz. Bazen mantığınızla olayları çözmeyi unutmamalısınız. Geçmişte aranızda olan konuları açmanın bir faydası olmayacaktır.

ASLAN

7 Mart 2023’e kadar ilişki ve evlilik hayatınızda gerçeklerin farkına varacağınız bir dönemde olacaksınız. Bitmesi gereken, çıkmazdaki ilişkiniz için artık mantığınızı devreye sokup sonlandırabilirsiniz. Bazı bitişler olsa da ilişkisinde güçlenip ciddi adımlar atacak çiftlerde olacaktır. Ama her iki taraf da ilişkisi için emek vermezse Satürn dersini verecektir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise çalışma hayatınızda zorluklarla yüzleşebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir.

BAŞAK

7 Mart 2023’e kadar çalışma hayatınızda güçleneceğiniz belki de yönetici olacağınız bir süreçte olacaksınız. Yalnız Satürn sizleri çok yorarak ve zorlayarak bu başarıları verecektir. Sağlığınızda da ciddi bir süreçten geçebilirsiniz. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise aşk hayatınızda gerçekçi olmazsanız Satürn bir şekilde gerçekleri yüzünüze vuracaktır. İlişkinizde hayalleriniz gerçek olabilir diye kendinizi kandırdığınız sürece bu dönem hayat sizi gerçeklerle yüzleştirecektir.

TERAZİ

7 Mart 2023’e kadar aşk hayatınızda köklü ve kalıcı bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Fakat bu çok kolay olmayacaktır. Satürn, geçmişte ilişkinizde yaptığınız hataları tekrarlarsanız bu güzel enerjiyi hissetmenize engel olacaktır. Geçmişten ders aldıysanız ilişkinizde her şey istediğiniz gibi ilerleyecektir. Ayrıca çocuğunuzla ilgili de birtakım gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gerek sağlığı gerekse eğitim, iş hayatında onun zorlandığını görebilirsiniz. Onun pes etmemesi için destek olmanız gerekebilir. Çünkü hayata dik durduğunda her şey kat kat iyi olacaktır. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bazı medikal problemler ortaya çıkabilir. Ama Satürn sizi yorduktan sonra müjdeli haberi de getirecektir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise ailevi konularda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Sizden saklanan gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Aile büyüklerinin sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz.

AKREP

7 Mart 2023’e kadar ailenizde zorlu süreçler geçirebilirsiniz. Unutmayın Satürn bunu yaparken sizleri aslında güçlendirmek istiyor olacak. Bazı gerçekleri kabullenmek zor gelse de zorlukları aştıkça güzel günler de gelecektir. Ailenizle sıkı sıkıya bağlı yola devam edeceksinizdir. Hatta garantici olduğunuzda yeni gayrimenkuller elde edebilirsiniz. Bu süreçte yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Satürn Oğlak burcuna geri döndüğünde ise eğitim hayatınızda zorlanmalar olsa da sonunda zafer sizin olacaktır. Çevrenizdekilerle iletişiminiz azalabilir. Daha da sessizleşip içinize kapanabilirsiniz.

YAY

7 Mart 2023’e kadar eğitim hayatınızda güçleneceğiniz süreçte olacaksanız da bu kolay olmayacaktır. Karşınızdaki zorluklar sizi yıldırmaya çalışsa da Satürn direndiğinizde sizi zirveye çıkartacaktır. Kardeşleriniz, akrabalarınız ile ilgili gerginlikler gündemde olabilir. Bazı kişilerle ipler kopma noktasına gelebilir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise maddi olarak zorluklarla mücadele edebilirsiniz. Aynı şekilde üstüne gittiğinizde paranıza para katacaksınızdır.

OĞLAK

7 Mart 2023’e kadar maddi olarak güçlenmeye başlıyor olsanız da Satürn bunu yaparken size dersler vermeye de çalışacaktır. Öncelikle çok para kazanmanız için bir o kadar emek vermeniz gerekecektir. Bazen aksilikler olsa da kolaya kaçmak yerine savaş verdiğinizde gelirinizde artışlar olacaktır. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise kendinizle, sevdiğinizle ilgili gerçekçi olmanız gerekecektir. Sağlığınızla, işinizle, özel hayatınızla ilgili konular tekrardan karşınıza gelebilir.

KOVA

7 Mart 2023’e kadar Satürn burcunuzda uzun süre seyahat ederken sizleri güçlendirmeye hayatınızda farklı bir noktaya getirmeye başlayacaktır. Ama bu kolay olmayacaktır. Bazen dipte olduğunuzu düşünürken yılmamanız, her şeyin üstüne ısrarla gitmeniz size güzellikleri getirecektir. Uzun süreceğinden öyle anlar gelecek ki her şeyi bırakmak isteyebilirsiniz. Tam o nokta sizlerin hayatınızın değişeceği an olacaktır. Sakın hiçbir şeyden vazgeçmeyin. Satürn size büyük bir ödülle geri dönecektir. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde eski sağlık sorunlarınız gündeme gelebilir. Özellikle yeterince doktorun dediklerine kulak asmadıysanız, ders almadıysanız bu sefer zorlayıcı bir sürece girebilirsiniz.

BALIK

7 Mart 2023’e kadar sağlığınızla ilgili ciddi bir süreçten geçebilirsiniz. Kendinize dikkat etmenizde yarar var. Satürn hem psikolojik hem fiziksel olarak sizleri zorlayabilir. Ama hayatta her şeyin üstüne gidip savaştıkça, eskisinden de güçlü olacaksınızdır. Hastalıkların sizi engelleyen bir şey değil alt etmeniz gereken bir şey olduğunu unutmayın. 2 Temmuz -17 Aralık 2020 arası Oğlak burcuna geri döndüğünde ise dostlarınızla olan ilişkinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Kendinizi sosyal yardım kuruluşlarına adayabilirsiniz.

Astromeri,

21.03.2020

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s