25 Ocak Cumartesi günü Türkiye saatiyle 00:41’de Kova burcunda 4 derecede yeniay meydana geliyor. Bu yeniayın artıları olduğu kadar eksileri de olacak. Vakit kaybetmeden incelemeye başlayalım.

Önce kötüye bakalım sonra güzel haberlere sevinelim. Bu yeniayda sevimsizlik Uranüs tarafından geliyor. Şöyle ki beklenmedik can sıkıcı olaylar karşımıza çıkabilir. Bu durum ciddi anlamda sinirlerimizi gerebilir. Dünya zaten karıştığı kadar karıştı diyorsanız Uranüs daha dahil olmadı bu konuya. Şimdi o da geliyor ve dünyada şok edici olayları bir bir getirebilir. Kova burcundaki yeniay teması ve Uranüs’ün de Boğa burcunda olması birkaç konuyu akla getiriyor. Öncelikle uçaklar, havacılık sektörü, uzayla ilgili konularda şok edici şeyler olabilir. Dünya ikliminde öyle şeyler olacak ki son dakika haberlerinde şaşkınlıkla izleyebiliriz. Doğanın öfkesi bu sefer beklenmedik şekilde gelecek. Kova burcunun özgürlük temasını ve azınlık haklarını temsil etmesi bu yeniayda beklenmedik şekilde toplumların içindeki azınlıkların örgütlenerek otoriteye karşı çıkışacağını gösteriyor. Bir de konunun dışında Mars-Neptün sert açısı var ki bu da yeniayın yakınlarında dini yerlerin risk altında olabileceğini gösteriyor. Peki ülkemize özel neler var derseniz bize müjde düşer mi tabii ki hayır 😊 Yeniayın oluştuğu derece itibariyle ülkemizin düşük ve sıkıntılı bir evine denk geliyor ki bu da iki durumu beraberinde getiriyor. Birincisi ekonomik göstergelerde beklenmedik koşullar, özellikle vergiler ve dış borç. İkincisi ise ülkede oluşacak ani ölümler. Ama karamsar olmuyoruz çünkü şimdi güzelliklerine geçiyoruz. Yeniayın artıları eksilerinden fazla olacak.

Bu görünümün güzelliklerine geçersek özellikle kendisi bir yeniay zaten! Yeni başlangıçlar için daha güzel ne olabilir. Kova burcundaki yeniay ise özgürleşme arzusuyla yapacağımız yeniliklerde destek olacaktır. İşinizden mi bıktınız veya ilişkinizin monotonluğundan mı zincirleri kırmak için ideal bir yeniay fakat Uranüs’ün fevri enerjisine kapılmadan. Bir anlık öfkeyle değil geleceğinizi düşünerek bu yeni girişimleri yapmalısınız. Gelelim ikinci güzel habere. Bu en sevdiğimiz ikiliden geliyor. Venüs ve Jüpiter yeniay esnasında pozitif kontak kuruyorlar. Özellikle bu yeni adımlarımızda bize şans verecektir. Üstüne bu konu aşk ve para ile ilgiliyse daha fazla şansımız var. 😊

Yine sabit yıldızımız olmadan yazıyı bitiremezdik. Bu yeniayda ise “Dabih” yıldızı aktifleşiyor. Kendisinin özelliklerine göz atalım. İş hayatında başarı ve gelirde artış yaşanabilir. Ama bu yıldızın bir tarafı da karşımızdakine karşı güvensizlik ve şüpheci bir yaklaşıma sahip olmamıza neden olabilir.

Ayrıca

15-21 Mart 1991 ve 12-17 Aralık 1991

5-6-7-8-9 Şubat 1962

29 Aralık 1932-3 Ocak 1933

tarihlerinde doğanlar için istisna bir durum, bu yıldız sebebiyle kemik problemleri hayatınızın bir evresinde sıkıntı verebilir. Özellikle kalsiyum emilimdeki problemler nedeniyle bacaklarınızda bunu yaşayabilirsiniz. Alt bacakta kırıklar, çatlaklar hayatınızın bir evresinde can sıkabilir. Sakarlıklarınız sonucu bile bir şekilde bacağınızı incitebilir veya morarmasına neden olabilirsiniz. Bu da ilginç bir detay olarak burada dursun.

Neden sabit yıldızları önemsediğimi gittikçe daha iyi göreceksinizdir. Nokta atışı ve ince detay içeren bilgiler sabit yıldızın etkileriyle hayatımıza gelir. Örneğin bu konuda Adolf Hitler’in doğum haritasını hep örnek veririm. Yoksa Boğa burcu ve yükselen Terazi olan birinin haritasında mutlaka başka söz sahipleri olmalı ki dünyaya bu şekilde damga vursun. Eskiden olduğu gibi harita analizi yaptığım canlı yayınlara devam ettiğimde bu haritaya da bakacağız ki sabit yıldızların önemini anlayalım.

Uzun bir yazıdan sonra artık burçlarımıza geçebiliriz. Yükselen burcu okumayı kesinlikle unutmuyoruz.

KOÇ

Bu yeniay hayatınızda sizi aşağı çeken her şeyi bitirmek, yeni adımlar atmak için güzel olacaktır. Hayatınızdaki yeni sayfa kimsenin sizden beklemediği yönde olacaktır. Dilekleriniz bu yeniayda gerçek olabilir.

BOĞA

Bu yeniayla kariyer konularınızda kendinizi ispatlamaya devam ederken yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız. Fakat köklü değişimler düşünüyorsanız anlık karar vermemeye dikkat etmelisiniz.

İKİZLER

Bu yeniay önünüzde yeni kapıları aralayacak olsa da sert etkiler barındıracak. Özellikle seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız. Aracı siz kullanıyorsanız agresif davranışlardan uzak durmalısınız.

YENGEÇ

Bu yeniay sizlere tüm eski hatıraları, öfkelerinizi unutturacak yeni mutluluklar getirecektir. Duygularınızı saklamak yerine özgürce dışa vurmalısınız. Finansal gücünüzü arttıracak yeni fırsatlar önünüze bu yeniayda çıkabilir. Kendinizi riske atacak hareketler yapmamalısınız. Ani bir sağlık sorunu oluşabilir.

ASLAN

Bu yeniay, yalnızlar için yeni bir ilişkinin başlangıcı olabilir. İlişkisi olanlar için artık eski defterleri kapatıp, yeni bir temiz sayfa açma vakti olacaktır. Bir şeyi düzeltmek için önce ani tepki vermemeye dikkat edin.

BAŞAK

Bu yeniayla birlikte mevcut rahatsızlıklarınızda şifa bulabilirsiniz. Eski hastalıklarınız tekrardan nüks ettiyse yeni tedavilerle bunun da üstesinden geleceksinizdir. Fakat kendinizi ihmal ederseniz ani bir şekilde tekrarlayabilir. İşinizle ilgili yeni teklifler alabilirsiniz.

TERAZİ

Bu yeniayda yalnızlar yeni bir aşka adım atabilirler. Aşkın tutkusuyla ani tepkiler vermekten kaçınırsanız romantik anlar sizleri bekliyor olacak. Çocuk beklentisi olanlar için yeni bir bebek haberi bu yeniayla beraber gelebilir.

AKREP

Bu yeniayda hanenizde yaşadıklarınızı silecek, yaralarınızı saracaksınızdır. Yeni bir döneme giriyor olacaksınız. Evinizin içinde tehlikeli hareketlerden kendinizi sakınmalısınız. Elektrikli aletlerinizi kapattığınızdan emin olmadan çıkmayın.

YAY

Bu yeniay size mutlu olacağınız haberleri de beraberinde getirebilir. Eskiden size sorun olan meselelerin çözüldüğü görebilirisiniz. Yeniayda dikkat etmeniz gereken ise ani tepki vermemek olmalıdır.

OĞLAK

Geçmişteki maddi yaralarınızı kapatabilecek yeni finansal kaynaklar bulabilirsiniz. Sadece elinize geçen parayı bir anda harcamamaya dikkat etmelisiniz.

KOVA

Bu yeniayda dileklerinizi dilemeyi unutmayın. Eskide kalan kötü anıları unutturacak güzel yeni gelişmeler sizleri bekliyor olacak.

BALIK

Bu yeniayda eskiye dair her şeyi kapatıyorsunuz. En ufak bir şey bile kalmıyor. Yeni bir sayfa yeni bir hayat karşınızda sizi bekliyor. Sadece mevcut rahatsızlıklarınızın üstüne düşmezseniz beklenmedik bir durum yaşanabilir.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s