Merhabalar,

22 Aralık günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burçları için mumları üfleme vakti 🙂 Ve tabii ki resmi olarak kuzey yarım kürede kış mevsiminin başladığı tarihtir Güneş’in Oğlak burcuna geçtiği zamanlar.

Peki genel olarak nasıl etkiler alırız bir inceleyelim. Hatta önümüzde bizi bekleyen tutulmalar yokmuş gibi okuyalım. 🙂

Öncelikle kariyer konuları gündemimizde olabilir. Bu süreçte bazılarınız iş değiştirebilir. Bazıları da kendi işini açmak isteyebilir. Konu her ne olursa olsun, büyük riskler almadıkça kariyer konularında olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ama dikkat etmemiz gereken konu ise işe dalıp, özel hayatımızı ihmal etmemek olmalı. Çünkü Güneş’in Oğlak burcuna geçtiği günün akşamında, Yengeç burcunda bir dolunayımız olacak. Yengeç dolunayının vermek istediği mesaj açık: “Her şey kariyer değil”.

Kariyer demişken tabii ki havadan gelmeyecek. Disiplinli ve özverili çalıştıkça, kendi yöneticinizin ya da başka şirketlerin ilgisini çekebilirsiniz.

Çalışma disiplininizden vazgeçmedikçe bu dönem başarı kaçınılmazdır. Az ile de yetinmeyeceğiz hep daha fazla başarı daha fazla hırsla işimize odaklanacağız.

Dikkat etmemiz gereken konu ise “yalnızlaşmamak”. Kafamızdaki düşünceler, bir şeye çözüm bulma çabalarındayken bir bakmışız insanlardan soyutlamışız kendimizi.

Dünya gündemine bakarsak, tabii ki iş dünyası ile ilgili gelişmelerin olabileceğini tahmin edebiliriz. Ülkemizde ise buna ilaveten güvenlik güçleriyle ilgili konular ön plana çıkabilir.

Özellikle Güneş-Satürn kavuşumunun olduğu 2 Ocak tarihine de dikkat edelim.

Artık burçlara geçme vakti. Bakalım her burcu neler bekliyor hepsini aşağıda bulabilirsiniz. Tutulmalarda aşağıdaki konular daha farklı ele alınacaktır. İkisini ayrı değerlendirelim. Bol şans✨

Yükseleni okumayı unutmuyoruz. 😉

KOÇ: Kariyer konularında istediğiniz gelişmeleri yaşayabilirsiniz. Kendinize güvenen yapınız sayesinde yeni başarılara imza atabilirsiniz. Gelecekle ilgili yatırımlar yapabilirsiniz.

BOĞA: Seyahatleriniz gündemde olabilir. Özellikle iş için ziyaretler yapabilirsiniz. Bu dönem pozitif bir ruh haliniz olacak. Güzel haberler alabilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz.

İKİZLER: Hep borç dedim size ama bu sefer borçları kapatma fırsatınız var desem nasıl olur? 🙂 Elinize beklediğinizden daha fazla para geçebilir. Ekonomik olarak derin bir nefes alacağınız bir süreçtesiniz.

YENGEÇ: İlişki ve evlilik konularınız gündemde olacak. İlişkisinde sorun olanlar için bu dönem yapıcı olup, sorunlarınızı halledebilirsiniz. Tutulmaların etkisini göz ardı edersek, evlilik teklifleri bile olabilir.

ASLAN: Sağlığınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Psikolojik ve fiziksel olarak daha güçlü hissedeceğiniz bir dönemde olacaksınız. Ofiste beklediğinizden daha fazla çalışabilirsiniz. Kısa molalar verin.

BAŞAK: Aşk hayatınızda hareketlenmeler olabilir. Aşkta daha net olacaksınız. Kendinize güveniniz artacak. Çocuğunuzla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem şansınız açık.

TERAZİ: Ailevi konular gündeminizde olabilir. Ailedeki sorunları çözmede uzlaşmacı tavrınız ortamı yumuşatabilir. Evinizle ilgili de dekor değişiklikleri yapmak isteyebilirsiniz. Hatta bazılarınız yeni eve taşınabilir.

AKREP: Yoğun bir dönem sizleri bekliyor. Özellikle iş yükünüz fazla olabilir. İnsanlarla o kadar iletişim içinde olacaksınız ki, bazen tek başınıza bir odada herkesten uzak kalmak isteyebilirsiniz. Kardeş veya akrabalarla ilgili gelişmeler olabilir.

YAY: Maddi olarak güçleneceğiniz bir dönemde olacaksınız. Geliriniz artabilir. Yeni gayrimenkul yatırımları düşünebilirsiniz. Sadece dolunay yakınlarında fazla açılmamaya dikkat edin.

OĞLAK: Nihayet sizin döneminiz geldi! Uzun süredir bir mutlu bir mutsuz ruh haliniz geride kalıyor. Bu dönem mutlusunuz, beklediğiniz haberler gelebilir. Olumlu gelişmeler kapınızı çalabilir. Verdiğiniz emeklerin karşılığını alma vakti. İyi ki doğdunuz!

KOVA: Sağlığınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kronik bir rahatsızlığınız varsa şifa bulabilirsiniz. (Tutulma tarihlerine dikkat!) Ruhsal olarak geçmişe takılarak mutlu olamazsınız. Bazı şeyleri geri bırakma vakti. Kişisel gelişim çalışmalarına başlayabilirsiniz.

BALIK: Dostlarınızla planlar yapabilirsiniz. Sosyal ortamlarda insanların ilgisini çekebilirsiniz. Derneklerde görev alabilir, sosyal yardım kuruluşları için destekte bulunabilirsiniz. En güzeli bu dönem şansınız çok açık, iyi değerlendirin.

.

2 thoughts

  1. Merhabalar,
    Sizi her hafta takip ediyorum ve haftayı sabırsızlıkla bekliyorum artık hayatımda birşeyler değişsin istiyorum ama malesef hep aynı monotonluk hakim bana iyi birşeyler demenizi motive etmenizi bekliyorum sanırım. Bu arada burcum Balık ve yükselen burcumda balık yani heryerden vurdu beni bu balık 😥 size çok teşekkür ederim kolay gelsin . Kevser

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s