Merhabalar,

Minik Merkür’ümüz yine burç değiştiriyor.

Hemen genel temasına bakalım. Merkür Yay burcundayken zararlı konumda olsa da, benim fikrim iyimser bir temadaki burçta, kötü anlamda zarar vermeyecektir diye düşünürüm. Sadece Merkür kendini pek gösteremeyecektir.

Bu dönem özellikle üniversiteler, akademisyenler ve seyahatler ile ilgili konular gündemde olabilir. Astrolojiye çok daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. Gelecekle ilgili öngörüler çıkabilir. “Hadi canım bu da mı olur” diyebilirsiniz. Felsefi konulara dalabilir, içinden çıkamayabilirsiniz. 

Sosyalleşmekten yorulabilirsiniz. Arkadaşlarla planlar yapabilir, ufak seyahatlere çıkabilirsiniz. En azından keyifli ve neşeli bir dönemde olacağız. Olumlu haberler alabilirsiniz.

25-26 Aralık tarihlerinde eşyalarınıza, randevularınıza ve verdiğiniz sözlere dikkat edin. Bu tarihlerde kafanız çok dalgın olabilir. Özellikle eşyalarınızı bir yerde unutup kaybedebilirsiniz. Yine bunlar randevularınız için de geçerli. Duygusal olarak da bu tarihlerde ummuduğunuz ilişkiyle, bulduğunuz ilişkinin farklı olduğunu görebilirsiniz. 

Merkür Yay’dayken biraz kafaları karıştırır. Mesela bu dönem ikili ilişkilerde şu sözü duyabilirsiniz: “kafamı toparlamak istiyorum biraz ara verelim” gibi kendinden emin olmayan, ne istediğini bilemeyen bir profili gözler önüne serebilir. Bunu siz de diyebilirsiniz tabii ki herkes için geçerli, illa ki karşı taraftan gelecek diye bir şey yok. 

Ama Merkür-Yay denilince çok fazla ilişkiler konusunda yazılmıyor. Son dönem hep Venüs’ten gittik alıştınız 🙂

Geçelim burçlara, bahsettiğim konular 5 Ocak 2019’a kadar geçerlidir. Uzun sürecek çünkü retro hareketinde Merkür, Akrep’e kadar gerileyecek. 7 Aralık’ta düz hareketine dönüp, 13 Aralık’ta Yay’a tekrardan ilerleyecek. 

Yükseleni de okumayı unutmuyoruz.

KOÇ: Seyahatleriniz gündemde olabilir. Beklediğiniz olumlu haberleri alabilirsiniz. Astroloji, felsefe gibi konulara merak salabilirsiniz. Akademik konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BOĞA: Borçlarınızla ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizden borç isteyenler olabilir. Maddi olarak yeni kaynaklar bulabilirsiniz. Ameliyatla ilgili kararlar alınabilir.

İKİZLER: İlişkinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.Yeni bir sayfa açmak için, eskiden yaptığınız yanlışlarınızı düzeltmek için iyi bir dönem. Yalnızlar da gözünü dört açsın.

YENGEÇ: Sağlığınızla ilgili haberler alabilirsiniz. Psikolojik olarak daha huzurlu ve mutlu bir dönemde olacaksınız. Ofis ortamında dedikodulardan uzak durun, hemen inanmayın.

ASLAN: Aşk konuları gündeminizde olacak. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili gelişmeler olabilir. Bu dönem kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

BAŞAK: Ailevi konular gündeminizi oluşturabilir. Onlarla ilgili haberler alabilir, yardım etmek isteyebilirsiniz. Evinizde değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz.

TERAZİ: İşinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeş veya kuzeninizden haberler alabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yeni bir elektronik alet alabilirsiniz.

AKREP: Maddi gelirinizle ilgili yeni yatırımlar yapabilirsiniz. Para konularıyla iligili yeni haberler alabilirsiniz. Önemli para transferlerinizi halledin. Çok fazla borçlanmayın.

YAY: Kendinizle ilgili yapmak istediklerinizi eyleme dökme vakti! Bu bir imaj değişikliği ya da yaşam tarzınızı değiştirmek olabilir. Çekicisiniz, insanların ilgisini çekebilirsiniz.

OĞLAK: Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Ruhsal olarak arınmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Hislerinizin güçlü olacağı bir zaman dilimi, bazı şeyleri önceden hissedebilirsiniz.

KOVA: Sosyal ortamlarda gözler üstünüzde olabilir. Dostlarınızla planlar yapabilirsiniz. Onlardan sizi ilgilendiren haberler alabilirsiniz. Her habere güvenmeyin.

BALIK: Kariyerinizi ilgilendiren haberler alabilirsiniz. Bir iş teklifi ya da bir başarınızla ilgili kutlama olabilir. Çalışmayanlar, gelecekle ilgili planlarını tekrardan gözden geçirmelilerdir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s