6 Eylül’de Merkür yöneticisi olduğu Başak burcuna geçiyor.

Genel teması ne olur diye soracak olursanız hemen açıklayayım. Daha düzenli bir hayat biçimi bizleri bekliyor. Uzun zamandır dağınık işlerinizi toparlamak için ideal bir dönemdir. Bir evi toparlama ya da borçları kapatma gibi düzenlemeler de buna dahildir.

Tabii Güneş de Başak burcunda olunca insanın aklına hemen çok mu detaycı olacağız diye geliyor. Evet aynen! Her şey aslında güzelken küçük bir detay kafanızı kurcalar da kurcalar. O işten ya da kişiden soğumanıza neden olabilir. Böyle zaman dilimlerinde detaylara takılmak yerine bütün resme odaklanmak daha iyidir. Zaten evrende böyle bir enerji var sizi illa ki detaylara yönlendirecek. Ama siz biliyorsunuz ki artık bunlar hep akıl oyunları 🙂 Tuzağa düşmek yok. İlişkiniz genel anlamda iyiyse ya da bu başka bir konu da olabilir. O küçük ayrıntıya takılıp mutsuz olmak yerine, olayı bir bütün olarak değerlendirip mutlu olmayı tercih edin. Zaten mutlu olmak için pek fazla şansımız olmuyor.

Tabii ki Merkür-Başak temasının bir diğer hali de eğitimle alakalıdır. Bu dönem hem eğitim hem de kişisel gelişim çalışmalarına odaklanabilirsiniz. Bir hobiyle alakalı eğitim de olabilir veya bir akademik eğitim de olur. Zaten Türkiye’de eğitim dönemi başlıyor. Astrolojiye gerek kalmadı aslında haber vermek için 🙂

Bireysel olarak çok fazla kitap okuma isteği içimizde oluşabilir. Bir şeyler araştırmak, bir şeyler okumak kısacası kendinizi zihinsel ve kültürel olarak geliştirebilecek her şeyi bu kısa dönemde yapmak isteyebiliriz. Özellikle yazma yeteneği olanlar, bence profesyonel olarak yazarlık yapmak içinizden geçebilir diyorum. En azından bir blog açabilirsiniz yazdıklarınızı yayınlamak için.

Son bir uyarı yapıp burçlara geçiyorum. Unutmayın mükemmel insan yoktur. 😉  Bu tavsiyem lazım olacak. Psikolojik olarak içten içe o mükemmeli arayacağınızı adım gibi biliyorum. 🙂

Bunlar her zaman yaptığım gibi hepimizi etkileyecek genel temalardı. Şimdi burçlara geçtiğimde bunu haber olarak ele alacağım. Merkür haberleri de temsil eder. Hangi konuda gelişme yaşayacaksınız hepsi aşağıda 🙂 Bu dediklerim 22 Eylül’e kadar geçerlidir.

Tabii yükseleni unutmuyoruz. 😉

KOÇ: Sağlığınızla ilgili haberler alabilirsiniz. Ofis ortamında kulağınıza bir şeyler çalınabilir. İşe ilgili de gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa onunla ilgili de deneyimler yaşayabilirsiniz.

BOĞA: Aşk hayatınızla ilgili gelişmeler olabilir. Sevdiğiniz kişiden bir mesaj ya da telefon alabilirsiniz. Yalnızsanız beklemediğiniz birinden haber gelebilir. Çocuğunuzla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Ailenizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Onlarla ilgili yeni haberler alabilirsiniz. Evinizin içinde de değişiklikler yapmak ya da yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz.

YENGEÇ: Yeni bir elektronik alet satın alabilirsiniz. Kardeşiniz ya da kuzeninizle ilgili haberler alabilirsiniz. Burçlar arasında en çok okuma yazma isteğiyle yanıp tutuşan sizler olacaksınız.

ASLAN: Maddi olarak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklemediğiniz paralar elinize geçebilir. Para ile ilgili güzel haberler size ulaşabilir. Bir mülk ya da araba gibi maddi değeri olan varlıklar satın alabilirsiniz.

BAŞAK: Kendinizle ilgili yeni keşifler yapma vakti! Kendinize vakit ayıracaksınız. Belki stilinizi ya da saçınızı değiştireceksiniz. Ama özet olarak daha farklı biri olacaksınız. Bol şans!

TERAZİ: Geçmişten birinden haber alabilirsiniz. Psikolojinizi pozitif tutacak çalışmalara ihtiyacınız olabilir. Meditasyon veya yoga gibi çalışmalara merak salabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili gelişme olabilir.

AKREP: Arkadaşlarınızla ilgili yeni haberler ya da gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal yardım kuruluşlarıyla ilgili çalışmalar yapabilir ya da bir kuruma bağış yapabilirsiniz.

YAY: Kariyer konularıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yöneticinizle konuşmak bir şeyleri dile getirmek için ideal bir zaman dilimi. Çok önce başvurduğunuz bir işten olumlu haber gelebilir.

OĞLAK: Seyahatlerinizle ilgili haberler alabilirsiniz. Aklınızda yokken bir seyahat planı ortaya çıkabilir. Pozitif olacağınız bir dönem. Astroloji, felsefe gibi konulara ilginiz artabilir.

KOVA: Borçlarınızla ilgili haberler size ulaşabilir. Bankalarda vakit geçirebilirsiniz. Sizin ya da bir yakınınızın sağlığıyla ilgili haberler alabilirsiniz. Bu bir ameliyat da olabilir.

BALIK: İlişkileriniz ve evliliğinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yalnızsanız yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Evli ya da ilişkiniz varsa partnerinizle yeni haberler ilgili kulağınıza çalınabilir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s