Şimdi bu konunun duyurusunu instagramda yaptığımda çok fazla soru aldım. “Kiron nedir? diye. Haklısınız bu da kim? Bir ters bir düz gezegenlerle uğraşırken bir de Kiron çıktı. Kiron bir asteroiddir. Yani gezegen değil, ama astroloji için önemlidir.

Bazen Şiron diyen de duyarsınız, hepsi aynı kapıya çıkar. Ben Kiron diye bahsedenlerdenim. Kiron’un ne olduğunu söyledikten sonra acaba manası nedir onu bir konuşalım. Kiron şifadır, şifacıdır. Haritalarımızda Kiron’un olduğu yer yara aldığımız konudur. Ama şifa bulacağımız yer de orasıdır. Şimdi diyorsunuz nasıl bir çelişki bu? Şöyle düşünün; diyelim ki Kiron 4.evinizde yerleşmiş; bu astrolojide aile ve ev konularını kapsar. Yani Kiron aileden yara alacağınızı gösterir. Peki yarayı nasıl iyileştiririz? Günlük hayatta en basiti yara bandıyla! Adı üstünde yara bandı gibi düşünün, o konuyu kapatmaya üstüne bant çekmeye çalışacaksınız. Siz onun üstüne bant kapamadıkça, o konu hayat boyu karşınıza çıkıp duracak. Hatta kapatsanız da yine açılacak, nüksetti mi yine aynısını yapacaksınız. Ayrıca Kiron’un şifacı özelliği sizin de başka insanlara hangi konularda destek olduğunuzu gösterir. Yine Kiron 4.evde varsayalım, yani siz başkalarına aile konusunda yardım eder, şifa olursunuz. Örneğin, kimsesiz çocuklara bağış yapıyorsunuzdur ya da ailesinden kötülük görmüş birine el uzatmışsınızdır. Ama dönüp baktığınızda sizin yardım ettiğiniz konu, aslında sizin de yaralandığınız konudur. Belki sizin de aileniz yok, kaybettiniz ya da görüşmüyorsunuz. Siz kendi yaranızı saracağınıza, bilinçaltı bu konuyu başkalarına yardım ederek, onlara şifa olarak dışa vurursunuz. Kiron sağlık evinde diyelim, siz diğer insanlara şifa olursunuz oysa ki sizin de bir rahatsızlığınız vardır ve bu hastalıkla birlikte sizin de hayata bakış açınız değişmiştir.

Bu Kiron’u sakın Satürn ile karıştırmayın. Satürn ders vericidir. Kiron adı üstünde şifacıdır, sizlere şifa olmayı, yaralarınızı nasıl kapatacağınızı göstermeye çalışır. Asla yormaz ama haritanızda nereye denk gelmişse mutlaka orada yara alırsınız, aldıktan sonra da Kiron şifayı bulmayı sağlar.

Mitolojiye ilgi duyanlar varsa mutlaka Kiron’un hikayesini okusun derim.

Haritaları elinde olanlar varsa baksın. Kiron nerede, cidden o konu hakkında yara aldı mı aldıysa da bilmeden başkalarına hep o konu hakkında mı yardımcı oldu.

chironbig-300x279

Öncelikle Kiron bir gezegen olmadığı için yönettiği bir burç da yok. Yani yöneticinize kavuştunuz diyeceğim bir durum yok 🙂 Sadece girdiği burçta genel olarak psikolojik açıdan nasıl bir süreçteyiz bunu temsil eder.

Kiron uzun süre kalır bir burçta. Mesela Balık’tan Koç’a 17 Nisan 2018’de geçti. Retrosundan dolayı Balık burcuna geri dönecek. 18 Şubat 2019’da Kiron Koç burcuna tekrardan ilerleyecek. Koç burcundan ise 14 Nisan 2027 tarihinde ayrılacak. Bakın tam 9 sene dile kolay! O yüzden bu tarz uzun vadeli hareketlerde direkt etki görmeyiz. Yavaş yavaş bilinçaltımızda bir şeyler değişir.

Kiron Koç burcunda derken, önce nereden geldiğine bakalım. Balık burcundaydı kendisi, kendini kurban etme, şifa olma, yara sarma konularında aktif rol aldığımız bir dönemdi. Şimdi Koç burcuna geldiğinde diyoruz ki; artık geçmiş geçmişte kaldı yaralarımızı da orada bıraktık. Yeni bir sayfa açıyoruz. Eskisi gibi herkese merhem olmuyoruz, önce kendimize şifa veriyoruz diyeceğiz. Konunun özü; artık kendi yaralarımı saracağım deyip, özümüze dönüyoruz.

Kişiliğimizle alakalı değişimler yaşayacağız. Ne gibi mi? Kendimizi yetersiz gibi hissettiğimiz konularda artık bende varım deyip, kontrolü ele geçireceğiz. Korkularımızdan arınıyoruz. Neyse çıksın karşıma savaşırım diyoruz. Tek kötü tarafı biraz empati yeteneğimizi kaybedebiliriz. Bu sebeple kalp kırabiliriz, buna dikkat edelim. Kısacası artık daha cesur bir 9 sene bizi bekliyor. Bu herkes için geçerli herhangi bir burç ayrımı yok.

Herkesin derdine, sıkıntısına, sağlığına şifa bulacağı bir süreç olsun.

Sevgilerimle,

Astromeri

 

 

3 thoughts

  1. Kiron Haritamda 4 derece boga ( 10 ev)
    Hangi Alanda etkileniyorum sevgili mericim .? Burcum ikizler yükselenim 28 derece yengec 🙂

    Beğen

  2. Yazılarınız gayet güzel. Doğum haritasında herkesin kironu var mıdır.?Bende yok yada ben bulamadım.☺️

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s