Bu sene Güneş’imiz 20 Nisan tarihinde Boğa burcuna geçiyor. Yani bu sene 20 Nisan sabah 06:11’den sonra doğan bebekler Boğa burcu demek 🙂 Şimdi gelelim bunun bizler için ne demek olduğuna…

Öncelikle genel olarak bakarsak, maddi olarak güçleneceğimiz bir ay bizleri bekliyor. Parasal olarak önümüzü görebileceğimiz bir dönem karşımızda olacak. Bu dediğim hep bireysel olarak geçerli, ülke olarak düşünmeyin ona sonra değineceğim. 😉

Peki başka diyorsunuz, iştahlar çok açılacak aman dikkat yaz gelirken tuzağa düşmeyin. Rejimi bozmayın ciddi anlamda kendimize hakim olamayacağımız bir dönem olacak. En azından sporu arttırın ki, yedikleriniz kiloya dönüşmesin.

Bir konu var ki, buraya mı yazsam ayrı bir yazımı yazsam diye çok düşündüm. Düşünmemin sonucu ayrı bir yazı olarak ele almaya karar verdim. 🙂

15 Mayıs tarihinde Uranüs Boğa burcuna geçiyor. Neden bu önemli derseniz, bir kere 7 senede bir burç değiştiren Uranüs, her zaman etkilerini hissettirmez. Şimdi yeni bir enerjide olacak ve bakalım hangi sürpriz gelişmelere açık olacağız.

Eeee bunu niye buraya yazmadın derseniz, bu işin bir de Türkiye ayağı var. Daha önce de canlı yayınlarımda ve internet sitemde yer yer bahsettiğim gibi ülkemizde niye bu sene deprem olacak diye kendimi paralamamın bir sebebi bu Uranüs’tür. İkincisi de bulunduğumuz tutulma döngüleridir. Geçen yazdan beri diyorum, 2018 Yaz ayları çok riskli diye… Bakın yaklaşıyor bu tarih.. Ağustos sonuna kadar temkinli olalım, deprem geliyor çok ciddiyim. Bunun tuşuna basan da, 15 Mayıs tarihindeki Uranüs geçişi olacak. Zaten geçen seneki tutulma döngüsü altyapıyı hazırladı, Uranüs tuşa basacak ve yazın ki tutulmalar da haydi başlıyoruz diyecek. Ama umarım ben yanılırım, olsa da zarar vermesin kimsenin evi barkı yıkılmasın, can kaybı olmasın.

15 Mayıs tarihinde bu önemli gezegen geçişinin burçlar üzerinde 7 yıl etkisi süreceğinden bu kısmı ayrı bir yazı olarak yazacağım.

Bunlar genel hepimize etki yapacak olaylar, haydi şimdi bakalım her burç en çok hangi konuda etki alacak?

Ne yapıyoruz? Yükseleni okumayı unutmuyoruz. 🙂

Koç: Maddi olarak genişleyeceğiniz ve güçlü hissedeceğiniz bir ay olacak. Tam da yazının başında bahsettiğim maddi güçlenmeyi en çok yaşayacak burç siz olacaksınız. 9 Mayıs tarihinde veya yakınında bu konuda bir şans elde edebilirsiniz.

Boğa: Öncelikle doğum gününüzü kutluyorum sevgili Boğa’lar! Sizin döneminiz başladı. Kendinizi her anlamda güçlü hissedeceğiniz bir ay sizi bekliyor. Uzun zamandır düşünüp de eyleme geçemediğiniz şeyler varsa tam da zamanı! Kendinizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz, mesela saç rengi ya da giyiminizde tarz değişikliği vs.

İkizler: Psikolojik olarak toparlanıyorsunuz. Karamsar ruh hali bir ay boyunca sizi terk ediyor. Daha mutlu daha güzel gelişmeler yaşayacağınız bir ay var önünüzde! Sağlık sorunu olanlar da varsa kendilerini daha güçlü hissedecekler. Ama en önemlisi bu bir ay ruhsal olarak çıkışa geçeceksiniz, bol şans!

Yengeç: “Dostlarım olsun bana bir şey olmaz” diyeceğiniz bir ay sizleri bekliyor. Zor ya da mutlu anlarınızda her zaman dostlarınızdan destek görmek sizi güçlendirecek. Bir ay boyunca çok fazla gezebilirsiniz. Sosyal ortamlarda çok vakit harcayabilirsiniz. Şansınızın açılacağı bir dönem!

Aslan: Kariyer konularında güçlü olacağınız bir aylık dönem sizi bekliyor. Maaşınızda veya statünüzde bir ilerleme olabilir. Yöneticinizin sizi destekleyeceği bir zaman dilimindesiniz. Çalışmayanlar ise, gelecekleri ile ilgili planlar yapıp, eyleme geçebilir. Yeni girişimler için güzel bir dönem.

Başak: Seyahat planlarıyla meşgul olacağınız bir dönem. Biraz gezmek size iyi gelecek. Okumaya yazmaya ilginiz artabilir. Kitaplar arasında kaybolabilirsiniz. Felsefi veya astroloji ile ilgili konulara merak salabilirsiniz. Zihninizi çok fazla yormayın.

Terazi: Özellikle borçları olan ya da paraya ihtiyacı olanlar için güzel bir dönem. Kredi kartları ve kredi ödemeleri vaktinizi alabilir. Maddi konularda güçlü hissedeceksiniz. Beklemediğiniz biri size yardım edebilir. 9 Mayıs günü şansınız açık!

Akrep: İlişki ve evlilik konularında bir ay boyunca kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Sevgililer evlilik kararı alabilir. Yalnız olanlar ise yeni bir ilişkiye yelken açabilir. İş ortamında ortak olanlar var ise kariyere güçlü olacağınız bir dönem başlıyor.

Yay: Sağlığınızda güzel gelişmeler yaşayacağınız bir dönem sizi bekliyor. Çalışanlar ofis ortamında kendilerini daha güçlü hissedecekler. Kariyer konularında kendinizi daha da geliştireceksiniz. Psikolojiniz de düzeliyor, daha mutlu olacağınız bir ay karşınızda!

Oğlak: Satürn ne kadar sizde geriliyor olsa da, Güneş size güç veriyor. Tam bir ay boyunca şanslı olacağınız bir dönem başlıyor. Aşk var, şans var ama unutmayın Satürn de var 🙂 Çocuklarıyla ilgili sorunları olanlar varsa bu dönem güzel gelişmeler yaşayabilir.

Kova: Aile konularında kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Aile bağlarınız daha da güçlenecek, varsa sorunlar hallolacak. Evinizde değişiklik ya da dekorunda ufak değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Anne veya babanızla daha çok vakit geçirebilirsiniz.

Balık: İletişim kurduğunuz kişilerden güzel destekler alacağınız bir dönem. Bu kişiler size iş konusunda destek sağlayabilir ve işinizde yükselmenize yardımcı olabilir. Bu bir ay çok fazla okumaya yazmaya zaman ayırabilirsiniz. Kardeş veya kuzenlerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s