Merhabalar, bir gezegenimiz daha burç değiştirdi. Önemli gezegen hareketlerinde bilirsiniz genel de instagramdan canlı yayın yaparım. Bu aralar dediğim gibi yazarak iletişim kuruyorum, hem kalıcı da olur ara sıra dönüp okursunuz. 😉

Başlıktaki sloganımdan da anlaşıldığı üzere iddialı geliyoruz. Hayırdır biz mi diyorsunuz. Evet siz! Mars Oğlak burcundayken, doğum haritamızda Oğlak’ın denk geldiği ev konularında, aşırı çaba harcarız. Öyle bir hırs yaparız ki, kimse bizi tutamaz. Ama boşa çıkmaz çabalarımız, elde etmek istediğimiz her neyse avucumuzun içine alırız. Bu belki bir kariyer hedefidir, belki bir gönül meselesidir. Ben bilmem, haritanız bilir 🙂

Gelelim parçaları birleştirmeye! Oğlak burcunun disiplinini, kafaya koydu mu nasıl da ağırdan ala ala işini en mükemmel şekilde halletiğini hepimiz biliriz. Mars’ı da iyi tanırız! O hırs yaptı mi neyi başaramamış? Enerjisini kim düşürebilmiş de girdiği yoldan vazgeçmiş?

Denklemi tamamlarsak, Oğlak+Mars= Zirve.

Mars Oğlak’ta iken hedeflerinize ulaşmak için hiçbir engel yoktur. Sadece kafaya koymanız ve yılmadan çabalamanız yeterli! Sadece dikkat etmeniz gereken sabırlı olmak, yavaş yavaş titizlikle üstüne gidin. Asla eliniz boş dönmeyeceksiniz.

Şimdi buraya kadar yazdıklarım bu gezegen geçişinin genel etkisiydi. Hayatımızda hırslanacağımız bir dönem başlıyor. Bu etki yaklaşık iki ay sürecek. Her burcu da hangi konularda daha çok ilgilendirecek aşağıya bir göz atalım.

Yükselen burcunuzun etkisini daha çok görürsünüz, benden söylemesi 😉

Koç: Bu etki tam da Oğlak burcunda olmuşken, sizler kariyerde zirveye çıkıyorsunuz. Tabii ki çok çalışmanız gerekecek, ama meyvesini sonradan sepet sepet toplayacaksınız. Hedefiniz kariyerde ne ise haydi bir düşünün, çünkü artık elde etme vakti! Çalışmayanlar ise, gelecek hedeflerinde aksiyon almaya başlayacaklar. Gelecekte ne yapmak istiyorsunuz ya da ne satın almak istiyorsunuz? Şimdi eyleme geçmenin için tam vakti!

Boğa: Seyahat planı mı dedi biri? Evet, sizler bu iki ay tüm enerjinizi hayalinizdeki seyahat için harcayabilirsiniz. Belki çok mesaiye kalıp, kendinizi yorarsınız. Ama sonunda o tatile gittiğinizde yorulduğunuza değmiş olacak. Üniversite öğrencileri ve akademisyenler çok çalışıp, hırs yapacağınız bir dönem olacak ama sonunda o diploma ya da o mevki sizin olacak. Yaz geliyor diye spora başlamak istiyorsunz ama enerjiniz mi yok? Artık var, spor için enerji harcama vakti!

İkizler: Tam da Satürn borç evinizde nasıl kapatacağım bu açığı diyorken, yardımınıza Mars geldi. Ama öyle havadan değil. Sizi biraz çalıştıracak, o borçları kapatmanız için enerji sarfettiğinizi görecek ki yardımcı olsun. Evet Mars sizleri iki ay boyunca harcamalarınız konusunda tutumlu olmaya teşvik edecek. Eee zaten Satürn efendi ders vermek için sürekli eğitiyor bu konuda sizleri, hazır ona alışmışken Mars’a kulak verin de kurtulun bu maddi darlıktan. Hatta Satürn’e rağmen elinize para bile geçebilir, bu ihtimali atlamayın bence!

Yengeç: Geldi güzel haber! Satürn’ün işgal ettiği evlilik ve ilişki evinize Mars geldi. Her zaman derim, gidip dinliyorsunuz olumsuz şeyleri sonra yandım ben, o evde iki sene Satürn var iyi bir şey olmayacak diye! Hayır efendim, bak arada gezegen geçişleri olumlu etki yapıyor. Öyle olsa iki sene dünyadaki hiçbir Yengeç evlemeyecek ya da ilişkisi olmayacak olurdu. Sözün özü, partneriniz için savaşın! Aile engeli varsa hırs yapın, evlenmeye ikna edin. Flörtseniz peşini bırakmayın ilişkiye çevirin. Uğraşacaksınız ama o kadın ya da erkek artık sizin olacak.

Aslan: Ofis ortamında sizi kimse tutamayacak. Çalıştığınız iş arkadaşlarınız arasında sıyrılacağınız bir dönem olacak. Tabii ki hırs yaparak, çok çalışarak ve inat ederek! İki ay sonunda ödülünüz büyük olacak. Sağlık sorunu yaşayan Aslan’lar iyi dinleyin, bu dönem biraz daha sağlığınızla uğraşabilirsiniz ama siz direndikçe o hastalık sizi terk edecek. Tek yapmanız gereken sabretmek ve üstüne gitmek. Evcil hayvanı olanlar ise, bir süre onlarla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Başak: Aşkın için savaş sevgili Başak burçları! Hırs yap, beni sevmedi deme seviyorsan belli et, peşini bırakma! İki ay sonra bak nasıl mutlu olacaksın. Tabii ki git yüzsüzlük yap demiyorum, ama hemen de pes etme! Bak Mars geldi. Çocuğu olanlar ise, hallolmayan meseleler varsa çocuklarıyla ilgili, bu dönem onların üstüne düşsünler. Mesela dersleri mi kötü, gidin biraz siz destek olun. Yardım edin, sonra onun başarısını görünce yorulduğunuza değdiğini göreceksiniz. Çocuk yapmakla ilgili sorunu olanlar var ise, bu dönem üstüne gidin tedaviyi deneyin, iki ay sonra mutlu haberi alacaksınız ama sabrederek ve yılmadan!!

Terazi: Aileniz için artık eyleme geçme vakti. Neydi sorun? Neyi çözemediniz? Sabredip, sakince olaylara yaklaşırsanız herşey yoluna girecek. Tabii ki bu meseleleri çözerken, yorulacaksınız agresifliklerle karşılaşacaksınız. Artık ailede sorun olmasın diyorsanız, stratejik oynayacaksınız. Evde değişiklik yapmak istiyor ama bir türlü o enerjiyi bulamıyorsanız bu iki ay yorulsanız da artık eyleme geçiyorsunuz. Bu küçük bir dekor değişikliği de olabilir, tamamen evden taşınma da…

Akrep: Çalışan Akrep’ler özellikle de satış-pazarlama ve iletişim sektöründe olanlar, sizlerin çok çalışıp, hakettiğiniz değeri alacağınız bir zaman dilimi olacak. Sadece biraz sabırlı olmanız ve efor sarfetmeniz gerekecek. Lise ve ortaokul öğrencileri derslerinde zorlanacağı ama üstüne gittiğinde başarıyı yakalayacağı bir dönem olacak. Bazen kendinizi yalnız ve iletişim kurduğunuz insanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Onlara kendiniz kanıtlama vakti!

Yay: Para için sabretmelisiniz Yay burçları. İki ay boyunca sizler maddi konularda düze çıkmak için çaba sarfedeceksiniz. İlla düzeçıkmak değil, belki daha çok paranız olsun isteyeceksiniz ve ek bir iş ya da yeni bir işe geçmek isteyeceksiniz. Her zaman yazımın başındaki denklemi hatırlayın ve yorulmanıza rağmen zirveye çıkacağınızı unutmayın. Eliniz boş dönmeyeceksiniz, hatta iki ay sonunda hiç beklemediğiniz paralar elinize geçebilir.

Oğlak: Aklınızdan neler geçiyor bilemiyorum ama sizler sürekli her konuda kendinizi aşmak istiyorsunuz. Bu her şey olabilir. Kariyerde başarı, evlilikte mutluluk, dış görünüşünüzde güzellik veya sağlığınız olabilir. Konu ne olursa olsun, aklınıza takılan şey için sabretmeniz ve çaba sarfetmeniz gerekiyor. Sizlere zaten bunu demeye gerek yok, sabır ikinci adınız. Ama ben yine de hatırlatayım dedim. Mars bu iyilikleri yaparken, sakın kendinizle savaşmayın benden tavsiye.

Kova: Satürn gittikçe psikolojinizi ve sağlığınızı etkilerken, Mars şimdi uğraş onunla bak her şey geçecek diyor. Kova’lar siz zaten dik kafalısınız, hemen boyun eğmezsiniz, şimdi bu iki konuda biraz uğraşacak ama sonunda siz kazanacaksınız. Psikolojiniz mi bozuk, içinden çıkamayacak gibi olduğunuzda belki bir destek almanız iyi olacaktır. Özellikle bu iki ay içerisinde geçmişte hala aklınızdan çıkmayan bir konu varsa, artık ondan kurtulacaksınız.

Balık: Dostlarınıza kırılmış ya da içerlenmiş olabilirsiniz. Bu iki ay içerisinde bunları düzeltmek sizlerin elinde! Eğer ben böyle iyiyim deyip, devam ederseniz çok yalnızlaşabilirsiniz. Bu durum Balık’lar için iyi olmaz çünkü sizler yalnız kaldıkça kafanızda bir şeyler kurup, durup dururken kendi moralinizi bozarsınız. O yüzden sizlere tavsiyem bol bol sosyalleşin ve arkadaşlarınızdan destek alın. Hatta dostlarınız sayesinde iş fırsatları karşınıza çıkabilir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s