Yazının başlığını çok düşündüm çünkü bu lanet okunan gezegen (ben kendisini severim) hep hayatımızda olacak. Eee o zaman ne yapacağız? Henüz galaksiden gezegen atacak teknolojimiz yok, uzaylılar da bir var bir yok yardım isteyemeyiz. O zaman efendim onunla birlikte yaşamayı öğreneceğiz.

Peki nasıl? Kendisini anlayarak… Ya işim gücüm yoktu gezegen ile empati mi kuracağım demeyin! Derseniz en büyük sınadığı kişi siz olursunuz 🙂 Her gezegen biliyorsunuz ki belli başlı temaları temsil eder. Örneğin; Jüpiter şansı, Venüs aşkı, Merkür aklı gibi… Tabii bu gezegenler tek bir konuyu temsil etmez, ben birer tane belirttim. Satürn ise öğretmendir, hayatta bizlere bir şeyler öğretmek için vardır. Tek farkı ise ilkokuldaki sevecen öğretmenlerimizden değildir. Seni alır karşısına ve sınadıkça sınar, sen o sınavı geçemezsen süründürür. İlla öğrenmen gerekir, inat edersen ya da isyan edersen sen kaybedersin. Ona bir kulak as bakalım belki de haksız değildir.

Biliyorsunuz ki Satürn iki sene bir burçta kalır. Bazen retro (gerileme) döneminde 2,5 seneye kadar çıkabilir. Yalnız şöyle bir algı var ki; “Satürn 2 sene benim burçta kaldı ohh şimdi gidiyor ben atlattım yaşasın” düşüncesi çok yanlış! Temel seviye astrolojiye geri dönelim. Biliyorsunuz 12 burç var ve her burç bir evi temsil eder. Yani 12 ev vardır. Bir gezegen bir burca girdiğinde, o burcun temsil ettiği eve de girer. O burçtan çıktığı zaman da bitişiğindeki eve girer. Sonuç olarak Satürn sizin burcunuzdan çıksa bile, hemen bitişiğindeki eve girer ve o evin konusuyla ilgili sizi 2 sene dener. Mesela iki senedir Yay burcundaydı ve Yay burcunu 1.ev olarak düşünürüz. Şimdi Yay burcunun 1. evini terkediyor ve 2. evine girecek. 1.ev tamamen benlik bizi biz yapan özelliklerdir, bu yüzden direkt tüm hayatımız etkilenir. Nitekim Yay burçları her alanda denendi. Yay burcu, İkizler burcunun 7.evi olduğundan, onları sadece bu ev konusunda denedi yani ilişkiler ve evlilik konularında.. Aslan burçlarının ise 5.evine denk geldi; yani şans, çocuk ve aşk konuları etkilendi. Sonuçta her burç, Satürn ona gelmemiş olsa bile etkilendi. Umarım mantığı anlatabilmişimdir.

Yukarıdaki örneklerden anladığınız üzere Satürn hep var hayatımızda! Satürn’ün mantığı şudur: Hayatta bir yerde yanlış yapıyorsun ve sana doğruyu gösteriyor ama biraz sancılı oluyor. Olan biten bu arkadaşlar, Satürn bir evi terkettiğinde inanın o konu hakkında olgunlaşmış oluyorsunuz. Eski hatalarınızı yapmıyorsunuz…

Son olarak, yukarıda 1.ev dedim farkettiyseniz.. 1.ev yükselendir ve bu sebeple her burç yorumumda kendimi yırtıyorum lütfen önce yükselen burç okunsun diye 🙂 Yani 2 senedir yükselen Yay burçları, doğum tarihine göre (Güneş burcu) Yay olanlardan daha fazla sıkıntı çekti. O yüzden iyi ya da kötü bir gezegen geçişi olduğunda en çok yükselenler etkilenir.

Ben şimdi niye Satürn yazısı yazdım? Evettt doğru bildiniz!! Yay burcundan çıkıyor kendisi ve Oğlak burcuna geçiyor. En çok kim etkileniyor yükselen Oğlak’lar! Yani ben de buna dahilim! Olsun Oğlak burçlarının yöneticisi zaten Satürn yani onlar doğuştan bu enerjiye alışkın hayatta hep zorluklarla bir yerlere geldiklerinden onları çok üzemeyecek ama sağlam deneyecek.

Biliyorum yazıyı sonuna kadar okumanızın sebebi, her burcu nasıl etkileyecek merakı 🙂 Tabii ki burada yazarak açıklamıyorummm, çünkü çok yakında aranıza geri dönüyorum bunu video ile anlatacağım. Satürn 12. evimi sağlam vurdu ama yıkılmadım ayaktayım ve yükselenime gelmesi de korkutmuyor (yalan) 🙂

Ben Satürn’ü tek cümleyle açıklıyorum: “Öldürmeyen acı güçlendirir!”

Sevgiler,

Astromeri

8 thoughts

  1. İyi akşamlar meriç abla bişi diycem şimdi bu starün denen gezegen oğlak burcunda yani toprak grubu oluyor şimdi bununla birlikte diğer toprak grublarıda etkileniyor dimi. 😍😍😍😍😘😘😘😘🙏🙏🙏🙏👏👏👏👏💗💙💚💛💜💝💟💓

    Beğen

  2. Eyvah desene yandık biz yükselen oğlak olanlar meriç… 😊 genel olarak ne yapmam gerekiyor peki ne önerirsin …!!!

    Beğen

  3. Yine dakka bir gol bir merii kızım işten çıkartılıyor boga burcu kendisi şimdi bu satürn etkisindenmi kaynaklanıyor😢

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s