13 Ocak Çarşamba günü Türkiye saatiyle 08:00’de 23 derecede Oğlak burcunda yeniay meydana geliyor. Bu yeniayın kendisi masum ama etrafı kötü etkiler barındırıyor. Bireysel olarak güçlendirici etkileri olsa da toplumsal olarak sıkıntılı süreçlere neden olabilir.

Öncelikle yeniayın kendisine bakalım. Oğlak burcundaki bu yeniay Plüton ile kavuşumda. Bu iş ve para konularında güçlendirici etkileri getirir. Yeni başlangıçları destekler. Plüton’un tek dikkat edilmesi gereken tarafı ego ve paranoya yaptırabilir. Onun dışında bireysel olarak bir sıkıntımız yok.

Toplumsal anlamda neden sert etkiler var ona bakalım. Uzun uzun detaylarına videoda bakmıştık. Etraf kötü dediğimizde, yani yeniayın haricindeki diğer gezegenlerin birbirine konumlarını ele alırız. Tam yeniay günü iki malefik (kötücül) gezegen Mars ve Satürn çok sert açıda. Biliyorsunuz bu ikisinin açıları hayırlı değildir. Yeniaydan bir gün önce Merkür ve Uranüs aynı sert açıda birbirini görüyor. Haftalık videoda uçak düşebilir dememin sebeplerinden biriydi bu görünüm. Son negatiflik en büyüklerden geliyor. Jüpiter ve Uranüs ikilisi agresif açıda görüyor birbirini.  Bu açı diğer hafta netleşecek ama yine de hesaba katılmalıdır. Yukarıdaki tüm görünümler sabit burçlarda oluşuyor. Bizim ülkeyle ilgili tehlikeli zamanlara adım atıyoruz. Bir günlük, bir haftalık süreç değil uzun vadede bazı şeyler için hazırlıklı olmalıyız. Özellikle yer altının affı olmayabilir.

Güzel bir açımız da var. Venüs-Uranüs pozitif açısı mevcut. Bu ilişkilerde sürprizler yaratabilir. Ama yukarıdaki ihtimalleri düşününce ne kadar buna sevinebiliriz bilemiyorum.

Bu yeniayda konuşacağımız bir sabit yıldız yok. Aşağıda burçlarınızın yorumlarını okuyabilirsiniz. Yükselen burcu unutmayalım.

KOÇ

Yeniay en çok sizlere iş hayatında güzellikler getirecektir. Kendinizi ispatlayacaksınız. Yeni teklifler gelebilir. Çalışmıyorsanız geleceğe dair adım atacaksanız yeni kapılar açılacaktır.

BOĞA

Yeniay sizlere akademik alanda yeni gelişmeler yaşatabilir. Bazılarınız ülke veya şehir değiştirebilir. Pozitif haberler gelmez derken sizi mutlu edecek yeni bir yola girebilirsiniz.

İKİZLER

Yeniay maddi olarak yeni kapılar açabilir. Özellikle borçlar, krediler varsa bunları kapatacak paralar elinize geçebilir. Miras davasında lehinize sonuçlar çıkabilir.

YENGEÇ

Yeniayda gergin etkiler olsa da sizler evlilik ve ilişki hayatınızda güçlenmeye başlayacaksınız. Kalıcı bir ilişkiye yol alabilirsiniz. Kariyerde stresli bir ay olsa da verdiğiniz savaşları kazanacaksınızdır.

ASLAN

Oğlak yeniayında negatiflikler olsa da sizler için çalışma hayatında yükseliş olacaktır. Maaşınız veya statünüz artabilir. Yönetici pozisyonuna gelebilirsiniz. Yeni bir evcil hayvan edinebilirsiniz.

BAŞAK

Bu genel olarak sert olsa da size şansla gelecektir. Hem maddi hem manevi güçleneceksiniz. Aşkla ilgili yeni kapılar açılabilir. Çocukla ilgili sevindirici haberler alabilirsiniz.

TERAZİ

Yeniayın çevresi sert olsa da sizlere aile hayatında yeni sayfalar açtırabilir. Ailede bir problem varsa tatlıya bağlanabilir. Gayrimenkul işlerinizde güzel haberler gelebilir.

AKREP

Yeniay genel olarak gergin olsa da sizler için yeni çevrelere dahil olma fırsatı yaratacak. Alacağınız davetleri değerlendirin. Bir iş kapısı olabilir. Eğitimde ise başarılar gelebilir.

YAY

Bu gergin etkiler barındırsa da sizlere maddi olarak güzel kapılar açacaktır. Gelirinizde artış yaşayabilirsiniz. Yatırımlar için kolları sıvayabilirsiniz.

OĞLAK

Sizin burcunuzda bir yeniay oluşuyor. Etrafı sert olsa da sizlere yeni adımlar için destek verecektir. Kendinizi her alanda ispatladığınız, gücünüzü kanıtladığınız bir yeniay olacak.

KOVA

Sert etkiler çevresinde var ama sizlere ruhen iyi gelecek bir yeniay olacak. Eskiyi silmek, zihninizi arındırmak için değerlendirebilirsiniz. Unutmayın bu sene size iyi gelecek yük olan her şeyi eleyin.

BALIK

Çevresi sert olsa da en çok Balık burçlarına yeni kapılar açan şanslı bir yeniay olacak. Yeni adımlarınız hangi konuda olursa olsun harekete geçin. Kendinize güvenin her şey olumlu olacaktır.

12.01.2021

Astromeri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s