Merhabalar,

Bir an yazıyı yetiştiremeyeceğim mi acaba diyordum ki, Salı’ya saatler kala tabii ki hazır kendisi!

Başlıktan anlaşılacağı üzere 23 Ekim itibariyle Güneş Akrep burcuna geçiyor. 

Önce bir Akrep’lere iyi ki doğdunuz diyelim 🙂

Ve şimdi de bizleri nasıl etkiler ona bir göz atalım.

Bu dönem affetmemiz biraz zor olabilir. Biliyorsunuz Venüs de retro 16 Kasım’a kadar bu sebeple özellikle gönül ilişkilerinde ikinci bir şans vermemiz bir hayli zor gözüküyor. Bittiyse bitti daha da kendimden ödün vermem diyeceğiz. Tabii bu tepkiyi biz de karşı taraftan görebiliriz. Aşk mı gurur mu derken çok sevsek de gururu tercih edebiliriz.

İlişkilerde en önemli konu “güven” olacak. Bu, Venüs Akrep’teyken de böyleydi şimdi bir de Güneş de ekstradan etkilemeye geldi. Yani “sana güvenmiyorum” diyen şimdi “sana hiç güvenmiyorum” diyecek. Ya da ilişkide güven arayan biri, tam aradığı aşkı bulsa da yine de “tam güvenemiyorum bir şey kafamı kurcalıyor” diyecek. Neyse ki Venüs Terazi’ye dönecek de biraz bu şüphelerimiz azalacak. 🙂 

İlişkide bir tek güven değil, cinsellikte ön planda olacak.  Bu dönem ilişkiye başlayanlar büyük bir tutkuyla birbirine aşık olur. Tensel çekim adeta aklınızı başınızdan alır.

Evet çok fazla ilişki odaklı konuştuk. Venüs Akrep yazısından bunları öğrenmiştik. Geçelim başka neler olur?

Hayatınızın her alanında şüpheci olabilirsiniz. Gerek iş gerek aile her konuda kimseye hemen güvenmeyeceksiniz. Özellikle 24 Ekim günü yaşayacağımız dolunay tam da bu konulara etki ederek elinden geleni yapacak. Gerçekleri teker teker ortaya çıkaracak ve Güneş Akrep’teyken şunu diyeceğiz; “böyle olacağını ben sezmiştim!”. İlişki konularında sizden saklananlar aniden önünüze gelecek. Belki siz olayı kurcalamayacaksınız ama Güneş Akrep’teyken kanıtları önünüze mistik bir güçle serecek. Tesadüfen siz çabalamadan gerçekler ortaya çıkacak. Belki yolda göreceksiniz, belki ağzından kaçıracak, belki de biri size bir şeyler fısıldayacak. Bu sizden saklanan bir aile meselesi de olabilir. Miras konusu varsa mutlaka üstüne düşün, kimseye emanet etmeyin. Özellikle para konusunda şüpheci olun, sizden borç isteyene hemen vermeyin. 

Ameliyatlar gündeme gelebilir. Bir hastalığınız için ameliyat kararı alınması gerekebilir. Aslında bu dönem güçlüsünüzdür Güneş destekler, hiç korkmayın. Yalnız ne demiştik? Estetik ile ilgiliyse 16 Kasım’a kadar beklemeli çünkü, Venüs retro can sıkabilir. Ama tıbbi bir müdahale ise durmayın yola devam derim. Bir retro biterken diğeri başlayacak ama şu an için konumuz o değil, sürpriz olsun. 🙂

Malum 31 Ekim’e kadar Merkür de Akrep’te. Eğer ki psişik güçleriniz varsa bu dönemde sizi pek bir rahatsız edebilirler. İster 6. his deyin ister benim başka arkadaşlarım var deyin 🙂 Bazı güçler size yol göstermeye çalışacak dikkate alın. Bu bir rüya olur, bir işaret olur ya da bir hayvan olur. Evren size bir şey anlatmaya çalışır. “Yapma” ya da “yap” demek ister. Örneklersem, eskiden her sabah 06:00’da yola çıkardım. Bir sabah, kedinin teki arabamın şöfor kapısının önünde durmuş, arabama binmeme izin vermiyordu. Elimdeki kahvaltımdan parça atıyorum yemiyor asla çekilmiyordu inadı inattı. Sonra işe geç kalıyorum diye kediye çok sinirlenmiştim ama bir baktım ki benim hep geçtiğim o saatte o yolda yaralanmalı kaza olmuş. Beni bulur muydu bilemem ama Ay Akrep olduğumdan bilir kişi olarak uyarıyorum. 🙂 Bazen evreni dinlemeniz gerekir. Bu dönem kulak asın işaretlere 😉

Bu tarz soyut kavramları örnek vermeden size tam anlamıyla aktarmam zor olduğundan hayal edebilmeniz için örnek veriyorum. Yoksa amacım lafı uzatmak değil, tam anlamıyla size durumu aktarabilmek. 🙂

Bir de mezarlıkları ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Çok fazla ruhani konulara giriyorum ama sizin ziyaretinizi bekleyenler olabilir. Akrep burcu ölüm ile alakalı olduğundan bence bu dönem hayatımızda olmayanlara bir duayı eksik etmeyelim. Ziyaretinizden sonra hayatınızda olumlu gelişmeler olursa hiç şaşırmayın.

Meri bu nasıl yazı diyorsunuz değil mi? Hayır hayatımızda her konu bizi bir yere taşır. Bunlarında olması gerekiyor. Her tema bizi besler çünkü tek düze yaşayamayız. Yine söylüyorum iç sesinize kulak verin. 

Bir de bu dönem öfkenize ve kininize dikkat etmeniz gerekir. Bazı insanları bir anda siliyim derken haksızlık etmeyin. Kin gütmek için bence elinizde çok veri olsun. Zaten bunu sadece Akrep burcunda doğanlar iyi yapabilir. Siz her zaman denemeyin. 🙂

Duygusal bir süreçte de olacağız. Ama bu sefer biraz daha içimizde yaşayıp içimizde bitireceğiz. Kısacası gözyaşlarımızı dışarı değil içeri akıtacağız. 

Yukarıda bahsettiklerim 22 Kasım tarihine kadar geçerlidir. Özellikle 7 Kasım’ı not alın. Yeni bir haber almak, yeni bir sayfa açmak için ideal bir gün. Bir de o gün göreceğiniz rüyalara dikkat edin.

Bakalım Güneş hangi konularda her burca destek sağlayacak okuyalım görelim. Aşağıda yazdığım etkileri 24 Ekim dolunayından sonra daha iyi hissedeceğiz. Yükseleni de okumayı unutmuyoruz:)

KOÇ: Maddi konularda güçlenebilirsiniz. Özellikle borçlarınızı kapatmak için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ameliyat konusu varsa hiç korkmayın.

BOĞA: İlişki ve evlilik konularında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sorunları olanlar çözebilir. 16’sı itibariyle evlilik teklifleri bile olabilir.

İKİZLER: Sağlığınız ve psikolojiniz düzeliyor. Ufak tefek hastalıklar yakanızı bırakacak. Ofis ortamında güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ: Aşk aşk aşk! 16’sında Venüs düzeldiğinde daha iyi hissedecesiniz ama genel olarak şansınız açık! Çocuğunuzla ilgili gelişmeler olabilir.

ASLAN: Aile bağlarınız güçlenebilir. Anne ya da babanızla ilgili durumlarda destek olmanız gerekebilir. Bazılarınız ev değişikliği yapabilir.

BAŞAK: Kardeş/kuzen ile ilgili gelişmeler olabilir. İş ortamında güç kazandığınız bir dönem başlayabilir. İletişiminizle insanları etkileyebilirsiniz.

TERAZİ: Maddi anlamda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir prim ya da ek maaş gibi bir haber alabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı için 16’sını bekleyin.

AKREP: Sizler bu gücü iyi kullanın. Güneş hangi konuda desteğe ihtiyacınız varsa size yardım edecektir. Tek yapmanız gereken eyleme geçmek. Çekici ve şanslısınız!

YAY: Mutlu bir Yay geliyor! Psikolojisini düzeltmiş, hayata yeniden bağlanan biri olacaksınız. Sağlığınızda da gelişmeler olabilir. Geçmişi bırakacaksınız.

OĞLAK: Dostlardan yana güzel destekler alacaksınız. Onların vasıtasıyla bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu bir aşk ya da kariyer fırsatı olabilir. Şansınız açık!

KOVA: Kariyerinizde büyük bir atılım yapabilirsiniz. Yeni iş teklifleri olabilir. Çalışmayanlar gelecekleriyle ilgili planlarını hayata geçirebilirler.

BALIK: Uzun zaman sonra pozitifsiniz!İşleriniz yolunda gidebilir. Beklemediğiniz anda mutluluk kapınızı çalabilir. Seyahat planları yapabilirsiniz.

One thought

  1. Ah mericim nasılda güzel anlatmışsın ama nerde bizde o şans 😣😣😣 aşk gelsin artık ya 😖😖😖 ağzına sağlık ❤️❤️❤️🤗😍

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s