Merhabalar,

Öncelikle her retro lafında eyvahlara bürünmeyelim. Önce ilk soru “kim retro?” olmalı. Uranüs bir kere yılın yarısı retro harekette yani çoğu kişinin haritasında bu gezegen zaten retro! Ortalama 5,5 ay gerilemeye devam edecek bu gezegen 10 Ocak 2019’da düz hareketine dönecek. Önce Boğa’da başlayacak, Koç’a geri dönecek ve 28 derece Koç’ta retrosunu bitirecek.

Yani her yılın yarısını zaten Uranüs retro olarak geçiriyoruz. Şimdi retro diye başlık atınca mı panik olduk? Uranüs, bu retro hareketine devam ederken yoluna kimler çıkıyor, hangi gezegenlerle açı yapıyor bunlar bize cevap verecektir.

Bu gezegen açıları yaklaşırken zaten haftalık videonun içine alıyorum ya da sosyal medyada paylaşım yapıyorum.

O zaman şimdi bir Uranüs’e bakalım sonra da retrodaki ruh halimizi inceleyelim.

Uranüs’ün retroya başlamasıyla biraz daha içimize kapanabiliriz. Bu aslında kötü anlamda değil aksine kendimizi geliştirmek için bir fırsat olacaktır. Uranüs her zaman toplulukları ve arkadaşlıkları temsil eder. Retroyken biraz kendimizi geri çekip, arkadaşa dosta değil de ben kendi kendime bir yardım etsem diyeceğiz.  Biraz arınma vakti olarak görürüm ben bu zamanları. Uranüs biliyorsunuz ki değişimlerin de temsilcisidir. Kısacası kendi farkındalığınız artacak.

Hayata bu dönem isyan edebiliriz bu kabul ama isyan etmeden de elde edemeyiz değil mi? Uranüs’ün isyankar tarafı, retroyken biraz daha içimizi kemirebilir. Buna biraz dikkat edelim. Bazen her şeye isyan etmek antipatiklik yaratabilir. Sıra dışı tavırlarınız topluluktan soyutlanmanıza yol açabilir. Gerçekten haklı mıyım yoksa biraz ılımlı mı olsam diye düşünüp tartmanız da gerek. Çünkü Mars ile kontağı esnasında ani çıkışlara ve agresifliklere yol açabilir.

Uranüs’ün karmik yönü biraz da geçmiş yaşamlarımıza ve korkularımıza vurgu yapar. Retro Uranüs’ün, Satürn ile kontağı arttıkça bazı korkularımız su yüzüne çıkabilir. Bunu belki de ilk defa fark edersiniz. Biraz daha açarsam konuyu, örneğin sevgilinizle tartıştınız ve hep böyle agresif bir ilişkiniz vardı. Fakat bu sefer bir anda karşı taraf “bitti” dedi. Siz fark ettiniz ki hayat onsuz çok anlamsız ve onu kaybetme korkusu sardı içinizi. Ama daha önce böyle net bir tavır görmediğiniz için bu korkuyu bilmiyordunuz. Bu hayatınızdaki başka bir konu da olabilir. Korkmadığınız sandığınız ameliyat bir anda sizi germeye başlayabilir. Hep istifa edeceğim diyorsunuz ama o gün dilekçe yazmaya geldiğinde bunu yapmaktan korktuğunuzu önünüzü göremediğinizi fark edebilirsiniz. Konular türetilebilir. Bu bir aile ya da para konusu da olabilir. Unutmayın korkularımız aslında üstüne gitmemiz gereken noktalarımızdır. Üstüne gidersek sonuç mutlu sondur.

Uranüs’ün bir yönü de ani ve beklenmedik gelişmeler yaşatmasıdır. Bu iyi mi olur kötü mü olur bunun cevapları gezegenlerle açısı belirginleştiğinde ayrıca belirteceğim. Biliyorum ilişki konuları geliyor aklınıza en azından genel bir bilgi vereyim. İlişkinizde çok radikal kararlar alabilirsiniz. Hiç kopamam ondan dediğiniz kişiyle bir anda bitirebilirsiniz. Önemsemediğiniz biriyle de aniden bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Uranüs retroyken tahminim sıra dışı ilişkilerin çoğalacağıdır. Marjinal ve topluma aykırı olarak gözüken ilişkiler (topluma göre, bana göre değil) artabilir.

Uranüs retrosuna 6 Kasım tarihi itibariyle Koç burcunda devam edecek. Düz hareketine dönene kadar da 10 Ocak 2019 tarihine kadar bu burçta kalacak. Aşağı yukarı 2 aylık bir dönem boyunca, en fazla bu dönem kendimize dönebiliriz. Acaba geçmişte yaşadıklarım benim hatam olabilir mi? Çok fazla mı kendimden ödün verdim? ya da “Çok mu bencil davrandım?” “Yargısız infaz mı yaptım?” gibi sorulara odaklanabilirsiniz. Evet, sorunun cevabı sizde! Gerçekten geçmişteki olayınız her neyse onu çözme vakti, ama çözmek için kendinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu 2 aylık dönemde dediğim gibi kendinize odaklanacaksınız. Başarısız mıyım? Ne yapmam gerekli? Mutsuz muyum? Birinin beni sevmesi bu kadar zor mu? bu soruların cevaplarını bulmak için çaba sarfederseniz, Uranüs düz harekete döndüğünde tamamen kendini yenilemiş, farklı bir bakış açısıyla hayatına devam eden biri olursunuz. Ama hatalarınızı göre göre ben böyleyim değişmem derseniz, tercih sizin. Aynı döngüde hayatınıza mutsuzlukla devam edersiniz. Uranüs Koç burcunda retroyken değişim hazırlıklarına başlayın. Çünkü bu gezegen Koç’ta düz hareketine döndüğünde size “İşte ben geri geldim ve her şeyden önce ben değerliyim” dedirtecek. Siz kendinize değer vermezken, hatalarınızı düzeltmezken nasıl bunu söyleyeceksiniz? Burcunuz ne olursa olsun silkelenmek için hazırlık yapmaya başlayın. Kişisel gelişim çalışmaları ve psikolojik destek almak için de çok güzel bir dönem olur tavsiye ederim.

Son olarak Uranüs akıldır ve zihinde yaşatır bazı şeyleri. Merkür ile karıştırmayın Uranüs bir tık daha farklıdır. Size tavsiyem hayatınızdaki olumsuzluklar zihninizde yarattığınız şeyler olabilir. Artık zihninizi açma vakti! Çöp kutusunu bile ağzına kadar doldurduğunuzda artık kapağı kapanmaz. Peki bu muhteşem eşsiz organ beynimiz bunu hak ediyor mu? Her şeyin sahibi ve yöneticisi olan bir mekanizmaya çöp kutusu muamelesi yapmayın. Uranüs retrosunda lütfen “çöp kutusunu boşalt” seçeneğine tıklayın.

Sevgiler,

Astromeri

08.08.2018

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s