Merhabalar,

18 Haziran Pazartesi günü Neptün, Balık burcunda retro hareketine yani gerilemeye başlıyor. 24 Kasım’a kadar bu şekilde yola devam edecek. Her gerilemede olduğu gibi korkmamıza gerek yok. Ciddiyim şaka değil 🙂 Diyeceksiniz ki her gerileme böyle olsa 🙂

Tabii yine Neptünyen konularda bazı sorunlar yaşayabiliriz. Ama bu sefer gerilerken öyle güzel açılar yapıyor olacak ki; o küçük sıkıntılarını hatırlamayacağız bile.

Önce o küçük sıkıntı kısmını açayım. Korkularımız ve endişelerimiz tekrardan su üstüne çıkabilir. Örneğin, sağlıkla ilgili bir korkunuz varsa bu gündeme gelebilir. Sevdiğinizle ilgili endişeleriniz varsa bu ortaya çıkabilir. Ama cümleye bakarsanız hep “varsa” dedim. Durduk yere endişe edeceğiniz bir konu yoksa bu paragraf sizi ilgilendirmiyor. 🙂 Biraz da paranoya yapmaya başlayabiliriz. Aman buna dikkat karşı tarafı korkutmayalım.

Sağlık konusunda da bir uyarı yapmam gerek. Bu dönemde yanlış teşhis konulabilir. Hastalığınızın gidişatı ile ilgili de gelişmeler yaşayabilirsiniz. Endişeleriniz varsa başka doktorlara da tahlillerinizi göstermenizi tavsiye ederim.

Alkol ve sigara tüketimi artabilir. Geçmişe takılanlar olacak şimdiden diyorum takılma bak aşağıda güzel haberler var 😉

Neptün gerilerken hem Jüpiter’le hem de Merkür ile açılar yapacak. Hatta açı yaparken astrologların en sevdiği görünüm “büyük üçgen” oluşturacak. Yani Türkçe meali “Gökten bal damlayacak” 🙂

Bu kadar şanslı bir dönem olacakken, bu görünümüm kötü tarafını kullanmayalım.

Şimdi işin mistik kısmına gelelim. Burası çok eğlenceli 🙂 Özellikle 6.hisleriniz sizi hayrete düşürecek. Bir an kendinizi medyum sanabilirsiniz. Bir şey düşünürken bir anda olacak. Birini düşünürken arayacak. Hatta biri bana böyle yapacak mı derken evet yapacak. Kendinizden korkacaksınız benden söylemesi 🙂 Hatta çoğunuz dönüp etrafınıza bakacaksınız “kim var orada?” diye soracaksınız. Sevgilinizle telepati kurarak anlaşacaksınız. Aynı anda mesaj atabilir, aynı anda telefon açabilirsiniz. Birçoğunuz astrolojiye ve fala merak salabilirsiniz. Bu dönem çok fal baktırabilirsiniz. Baktırın bence çıkması muhtemel 🙂 Rüyalarda çıkar, ben bunu gördüm diyeceksiniz ama insanlar inanmayacak. Ben inanıyorum doğrudur. 🙂

Jüpiter ile açısını incelersek; bir kere hayallerinizi gerçekleştirmek için şansınız olacak. İçinizde bir umut olacak. Karamsarlığı bir müddet bırakacaksınız ve eyleme geçmek isteyeceksiniz. Her zaman hayallerinizin peşinden koşmak için bu şans olmaz. İyi değerlendirin.

Merkür ile açısını incelersek; yaratıcılığınız çok artacak. Hangi sektörde çalışırsanız çalışın yeni fikirler geliştirip insanların dikkatini çekeceksiniz. O yüzden sakın olmaz demeyin. Fikirlerinizi dile getirin. Yukarıda yazdığım gibi telepati kurmakla alakalı da ilginç deneyimler de yaşayacağız.

Gelelim ilişkiler kısmına Balık dedik Neptün dedik bahsetmeden olmaz. Jüpiter’in de işin içinde olmasıyla romantik bir döneme giriyoruz diyebilirim. Geçmişteki aşkınız arar mı arar böyle bir geri dönüş olabilir. Ama dikkat etmeniz gereken konu ona inanmalı mısınız? Yoksa yalandan mı geldi? Çünkü Merkür gerilerken biliyorsunuz geri gelen sevgiliye güven olmaz. O yüzden eğer sizi aradığı günlerde Merkür de geriliyorsa bir durup düşünün hemen inanmayın. Merkür gerilemiyorsa cidden duygusal olarak size ihtiyacı olduğu için gelmiştir.

Toparlarsak güzel bir etki olacak. Su grubundaki büyük üçgen cidden bizi çok şanslı yapacak. İçimize bir umut serpecek. O yüzden ne istiyorsanız eyleme geçin ve hayallerinizi gerçekleştirin.

Umarım herkesin istediğini elde edebildiği güzel bir dönem olur.

Sevgiler,

Astromeri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s