Bu ay, aylık video çekmek yerine yazarak açıklamak istedim. Sebebi ise, yine çok fazla gezegen hareketi var! Biraz yerlerinde dursalar da ben de bir dinlensem! Bıktım peşlerinden koşmaktan 🙂

Bu kadar gezegen hareketi varken nasıl bir yol izleyerek size anlatmalıyım diye baya düşündüm. 🙂

Bu yazının içinde her burca etkisine değil, bu görünümlerin genel etkilerine değineceğim. Her burç için etkilerini videonun içinde veya yazısını yüklediğimde o yazının içinde tek tek anlatacağım. Kısacası gözünüz hep http://www.astromeri.com ’da olsun.

Şimdi aşağıda gezegen geçişlerini tarih tarih sıraladım; yanlarına da hangisini haftalık videoda hangisini yazılı olarak açıklayacağımı belirttim.

12 Haz. Merkür Yengeç burcuna geçiyor. (Yazılı olarak)

13 Haz. İkizler burcunda yeniay oluşuyor. (11 Haz. haftalık videoda değineceğim)

14 Haz. Venüs Aslan burcuna geçiyor. (Yazılı olarak)

18 Haz. Neptün Balık’ta retro hareketine (gerilemeye) başlıyor. (Yazılı olarak)

21 Haz. Güneş Yengeç burcuna geçiyor. (18 Haz. haftalık videoda değineceğim)

26 Haz. Mars Kova’da retro hareketine (gerilemeye) başlıyor. (16 Mayıs Mars Kova yazımda retroyu anlatmıştım. O yazıdan tekrardan bilgi edinebilirsiniz.)

28 Haz. Oğlak burcunda dolunay oluşuyor. (25 Haz. haftalık videoda değineceğim)

29 Haz. Merkür Aslan burcuna geçiyor. (Yazılı olarak)

Ayı toparlarsak 2 adet retromuz, bir yeniayımız ve bir dolunayımız var. Geriye kalanlar da burç değiştiren gezegenlerimiz 🙂

Sırayla ufak ufak değinmeye başlıyorum.

12 Haziran’da Merkür’ün Yengeç’e geçmesiyle insanlarla olan iletişimimizi yumuşatıyoruz. Mayıs’ın sonundaki dolunayda hepimiz gerilmiştik. Belki o agresif enerjide hak etmediğimiz sözler duyduk. Neyse ki kurtarıcı geldi. Ayın sonuna kadar insanlarla iletişimimiz düzeliyor. Özellikle gönül ilişkilerindeki kırılgan durumlar, artık uzlaşmacı bir tavra dönüşüyor. Daha sağduyulu oluyoruz, empati yapıyoruz. Başka bir taraftan bakarsak, geçmişle alakalı konularla ilgili haberler alabiliriz. Birçoğunuz sebepsiz yere geçmişteki anıları tekrardan gözünün önüne getirebilir. Aile ve ev konularıyla ilgili haberler alabiliriz. (Bu yazdıklarım 29 Haz. tarihine kadar geçerlidir.)

13 Haziran’da İkizler’deki Yeniay ile beraber içimizdeki merakı dindiremeyeceğiz. “O neydi?” “Bu ne yaptı?” “O nerede?” derken aman kendinizi kaptırmayın. 🙂 Şaka bir yana, merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrendiğinizde hayatınızda yeni bir sayfa açma şansına sahip olabilirsiniz. Belki istemediğiniz bir şey öğrendiniz ve tamamen kafanızdan sildiniz. Artık yeni bir sayfa açma vaktidir, çünkü artık o konu sizin için eskidir! Onun dışında, satış, pazarlama ve iletişim sektörleriyle ilgili iş başvuruları yapmış olanlar varsa olumlu haber size ulaşabilir. Kardeş ve kuzenleriyle ilgili beklentileri olanlar varsa yeni bir haber gelebilir.

14 Haziran’da Venüs’ün Aslan’a geçmesiyle öyle bir seveceğiz ve öyle bir sevileceğiz ki hiç bu kadar tutkulu yaşamamıştım aşkı diyeceksiniz! Bol şans herkese bu durum etki eder umarım! Ama hemen sakıncalı kısmını da söylemem lazım, tamam çok seveceğiz de bir yandan da egolar tavan olacak. Partneriniz size aşırı egolu ve kibirli davranabilir. Bu sebepten ötürü de o tutku bir anda bitebilir. Buna dikkat edersek, yazın sıcaklığı şimdiden içinizi saracaktır!

18 Haziran’da Neptün Balık’ta retro hareketine başladığında, hala Jüpiter ile üçgen açısını devam ettiriyor olacak. Yani bu güzel haber! Retroyken böyle güzel şeyler duyamazsınız ama Neptün işte kıyamıyor bize! 21 Mayıs haftalık videomda belirtmiştim bu üçgen açının güzel etkilerini. Özetlersem hayallerimizi gerçekleştirmek için şansımız açık! Bu retronun yazısını uzun uzun yazacağım lafı uzatmıyorum. Hele ki sezgilerimiz bizi yönlendirdiğinde ve doğru çıktığında “Ne oluyor bana? Kim var orada?” moduna gireceğiz. 🙂 Kendinizden korkmayın; tanıştırayım Neptün-Jüpiter-Merkür üçlüsü! Kısacası bu konunun yazısını yüklediğimde şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum. Çok ilginç şeyler paylaşacağım. Bu retro 24 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçtiğinde, tabii ki doğum günü pastalarını üflemeye başlıyor olacak Yengeç burçları! İyi ki doğdunuz! Aile bağlarımız güçlenecek, bazılarınız yeni eve taşınacak ya da evinde dekor değiştirecek. Korumacı tavrımız ön plana çıkacak. Eh biraz da iştahlar açılacak o kısma dikkat diyorum. Bu geçişi haftalık videoda anlatacağım. Lafı uzatmıyorum. 🙂

28 Haziran’da Oğlak’ta oluşacak dolunay, özellikle çalışan kesimi daha çok etkileyecek. Biraz sinirler gerilecek, işler aksi gitmeye başlayabilir. Bunu da haftalık videoda detaylandıracağım. Ama yine hoşuma gitmeyen bir durum var, toprak burcundaki gezegenler malum Satürn-Oğlak, Uranüs-Boğa, Plüton-Oğlak iken bir de tutulmalara çok yaklaşmışken, bu toprak grubundaki dolunayı sevmedim. Dünya’yı yine bir doğal afet bekliyor hayırlısı, “biz zaten riskliyiz bizi es geç canım” diyesim var.

29 Haziran’da Merkür Aslan’a geçiyor, hani yukarıda Yengeç burcuna geçtiğinde nasıl naif anlatmıştım. Şimdi bir anda modumuz değişiyor. İletişimde dişe diş kana kan diyoruz. Benim dediğim olacak diyoruz. Hatta hafif de sert çıkışlar yapabiliyoruz. Ama güzel tarafı da var tuttuğumuzu koparıyoruz! Bunu da yazılı olarak yükleyeceğim için uzatmıyorum.

 Sevgiler,

Astromeri

11 thoughts

  1. MERİÇCİM SEN BALSIN BİLİYORSUN DİMİ 🙂 HER YERDEN TAKİP EDİYORUM SENİ HEYECANLA DA BEKLİYORUM YAZILARINI VE VİDEOLARINI SEVİLİYORSUN

    Beğen

  2. Dediğin gibi dolunay sonrası istemediğimi sözler duydum ve beni kötü etkiledi. Lütfen haziran umutlarıma cevap versin. 😘😘

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s