Aman başlığa bakıp korkmayın, Meri bizi savaşa soktu diye 🙂 Bireysel olarak zincirlerimizi kırmaktan bahsediyorum. Elimizi masaya vurup yeter diyeceğiz. Bizi kısıtlayan kişilere kafa tutacağız. Artık bir nefes almak istiyorum diyeceğiz. Kısacası tema “bana karışma” olacak. Hatta direkt “karışamazsın” desem daha iyi olur. Çünkü bunu dile getirirken biraz da öfkeyle çıkış yapacağız.

Düzene ayak uydurmak artık bize sıkıcı gelecek. Değişmek için eyleme geçmek lazım diyeceğiz. Bu bazen agresiflik yaratacak ama onu da zekamızla yatıştıracağız. Mantıklı düşünüp, Mars’ın o ani çıkışlarına yenik düşmeyeceğiz.

Bu durum ne kadar sürer derseniz normalde Mars yaklaşık iki ay bir burçta kalır. Ama bu sefer Kova burcundayken retro harekete başlayacak. Kısacası gerilediği için biraz uzun kalacak hatta 12 Ağustos’ta Oğlak burcuna geri dönecek. 10 Eylül’de Kova’ya tekrar giriş yapacak ve 15 Kasım’a kadar bu burçta kalacak. Kısacası okuyacağınız her şey, 15 Kasım’a kadarmış gibi düşünün. Tabii arada retro yiyeceğiz (olmasa şaşardık) o tarihlerde biraz daha agresif olacağımızı göz önünde bulunduralım. Retroyken ağzımızdan çıkan kelimelere hakim olamayabiliriz. Haklıyken haksız konuma düşebiliriz.Yine özgürleşme savaşına devam edeceğiz ama ortalığı yakarak yıkarak yapma ihtimalimiz olabilir aman dikkat 😉

İş konusunda da artık yeter diyeceğimiz zamanlar meydana gelecek. Özellikle çalışan kesim yöneticileriyle oldukça dikleşebilir. Bu ana kadar hep “tamam, peki” dediğiniz yöneticinizi, “yok artık öyle onu da yapmam ben de insanım vs.” gibi sizin de bir duruşunuz olduğunu çekinmeden dile getireceksiniz. Şimdi bunu okuyup, 16 Mayıs tarihinde gidip yöneticinize çıkışmayın, sonra Meri senin yüzünden kovuldum demeyin. 🙂 Yukarıda ne dedim?  Mantığımızla, zekamızla bunu dile getireceğiz dedim. Yani, alttan alttan onun bilinçaltına oynayarak tatlı sert nezaketi bozmadan isyanımızı belirteceğiz. 🙂

Bu taktiği ilişki ve aşk konularında da uygulayabiliriz. O konuda da eğer kendinizi kısıtlanmış hissediyor ama bir türlü bunu dile getiremiyorsanız, Mars-Kova ile siz de yavaş yavaş tepkinizi belli edeceksiniz. Boğuluyormuş gibi hissettiğinizi partnerinize söylebilirsiniz.

Konular değişir ama tepki hep aynı olacak. “Özgür olmak istiyorum”, hatta abartayım “isyanım varrrr” 🙂

İsyan demişken, Dünya nasıl etkilenir? Evet cevap sorunun içinde doğru bildiniz. Bazı ülkelerde kendi halkı, ülke yönetimine karşı isyan edebilir. İlla ki bu kavga gürültü şeklinde olacak değil, mesela bir grup toplanır meclise yürür gibi gibi… Bu tepki de genellikle “bir şeylere özgürlük!” temasında olur. Kova azınlıkları temsil ettiği için, bu tepki halkın azınlıklarından gelecektir. Atıyorum Hristiyan ülkede Müslaman’lardan gelecektir. Ya da erkek baskın ülkelerde kadınlardan gelecektir. Cinsiyet ayrımcılığı yapan ülkelerde eş cinsellerden gelecektir. Bunlar türetilebilir ama siz mantığı anladınız zaten. Bir de olmasa ne güzel olur da uçak kazası ihtimali var, özellikle retro zamanı daha etkin bu durum, çünkü o tarihlerde (Temmuz ve Ağustos) KOVA-ASLAN ekseninde de Ay ve Güneş tutulmaları olacak.

Gelelim her burç hangi konuda özgürleşmek isteyecek? Cevaplar aşağıda 😉

KOÇ: Arkadaşlarınızdan sıkıldınız ya da sürekli onların istedikleri planları yapmak sizi kısıtlıyordu. Artık kendi isteklerinizi dile getireceksiniz. Bazı Koç burçları da sinirine hakim olamayıp dostlarıyla tartışabilir.

BOĞA: Kariyerde “yeter!” diyecek burç en çok sizlersiniz. Sinirlerinize hakim olursanız istediğinizi elde edersiniz. İş yerinde kısıtlanmış bir döngüde hissedebilirsiniz kendinizi, özgürleşmek sizin elinizde.

İKİZLER: Yerinizde durmak sizi gerecek. Seyahat etmek istiyorum yeter diyeceğiniz bir dönem olacak. Çalışan kesim özellikle bıktım tatile ihtiyacım var deyip, bavulunu alıp çıkabilir. Üni. öğrencileri için de geçerli bu, özgürlüğü abartmayın. 🙂

YENGEÇ: Sizlerin özgürleşmek isteyeceği konu para durumu olacak. Özellikle borçlarınız sizi kısıtlamış gibi hissedeceksiniz. Biraz harcamaları kısıp, ileriki dönemde rahat olmak için eyleme geçeceksiniz.

ASLAN: İlişki ve evlilik konularında özgürleşmek isteyeceksiniz. Partneriniz sizi kısıtlamış olabilir. Bunu agresifleşmeden dile getirirseniz konu hallolacaktır. Ortak iş yapanlar için de geçerli, ortağınızla net konuşmanın vaktidir.

BAŞAK: Ofis ortamında özellikle çalıştığınız iş arkadaşlarınızla ilgili isyanlarınız olabilir. Belki siz işinizi yapıyorsunuz ama onlar tembel ve tüm yük size kalıyor. Bunu artık dile getireceksiniz kalp kırmamaya dikkat edin. Sağlığınıza da dikkat.

TERAZİ: Aşk hayatınızda özgürleşmek isteyeceksiniz. Hava grubu olduğunuz için sizi kısıtlayan bir partneriniz varsa eğer ondan uzaklaşmaya başlayabilirsiniz. Ya da bunu dile getirip durumu çözebilirsiniz.

AKREP: Aile konularında isyan bayrağını çekeceksiniz. Ailedeki sorunlardan boğulmuş olabilirsiniz. Ev için de geçerli belki ev değiştirmek istiyorsunuz ama olmuyor. Bu dönem eyleme geçmenin tam vakti.

YAY: Satış, pazarlama veya iletişim sektöründe çalışanlar varsa sizler en çok özgürleşmek isteyeceksiniz. Genel olarak tüm sektörlerdeki çalışanlar için şirketlerindeki koşullar hoşuna gitmiyor olabilir. Kardeş, kuzen konularında isyanlarınız olabilir.

OĞLAK: Ekonomik konularda kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Kendinizi yok yere kısıtlayıp bazı şeylerden eksik bırakmış olabilirsiniz. Bu dönem biraz kesenin ağzını açıp kendim için harcayacağım diyeceğiniz günler yaşayabilirsiniz.

KOVA: Mars sizde! Tam da size göre haydi her konuda özgürlük çıkışına başlayın. Sizi kısıtlayan konu ne ise artık kesip atıyorsunuz. Ben bildiğimi yaparım diyeceksiniz ki, bu sizi siz yapan özelliklerden biri. Retroyken agresif olabilirsiniz.

BALIK: Ruhunuzu özgür bırakma vakti! Lütfen ilk cümleye uyun. Kafanızı boşaltma vakti! Size değer vermemiş insanları artık çıkartın ve yeter deyin. Sizi dibe çekmelerine son vereceksiniz. Sağlığınıza dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s