14 Mayıs Pazartesi günü şu meşhur dostumuz Merkür burç değiştiriyor. Boğa burcuna geçecek olan Merkür acaba bizleri nasıl etkileyecek?

Öncelikle panik yok kendisi gerilemeyecek, sadece burç değiştiriyor 🙂 Gerileme için daha Temmuz sonuna kadar vaktimiz var.

Peki Merkür Boğa burcundayken ne yapar? Öncelikle kararlar alırken daha sakin olacağız, enini boyunu tartarak değerlendireceğiz. Zihnimiz analitik olarak daha çok çalışacak. Yani hesap kitap işlerine çok vakit ayırabiliriz. Çoğumuz yeni tatlar keşfetmeye ya da mutfakta yeni tarifler denemeye merak salabilir. Ben bu yazıyı yazarken Güneş’in de Boğa burcunda olması, sanki iştahların biraz daha açılacağını söylüyor 🙂 Çünkü aklımız fikrimiz hep yemek olacak, aç olmasak bile bir şekilde yemek yeme isteği içimizde olacak. Neyse ki, 21 Mayıs tarihinde Güneş ve 30 Mayıs tarihinde de Merkür İkizler’e geçecek de, kilo almaya bir son vereceğiz. 🙂

Aklımız fikrimiz yemek olacak dedim de, aynı zamanda para da olacak. Bazılarınız borçlarını kara kara düşünebilir ve harcamalarını kısma yolunda adımlar atabilir. Borcu olmayanlar da, nasıl daha fazla para kazanırım diye fikirler geliştirebilir.

Ama bitmediiiii 🙂 İlişkiler ve aşk hayatı da gündemde olacak. Özellikle sevdiğiniz kişiden haberler alabilirsiniz. Sevgili olanlar güzel gelişmeler yaşayabilir. Başlayacığınız yeni ilişki kalıcı olabilir. (Yine de siz güvenmeyin de 🙂 )

Peki her burcu 14-30 Mayıs arası neler bekliyor?

Tabii bakarken yükseleni okumayı atlamıyoruz. 😉

KOÇ: Maddi konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle beklediğiniz bir haber varsa bu konuyla ilgili bu dönemde ulaşabilir. Yeni bir maddi girişim yapmak istiyorsanız deneyebilirsiniz.

BOĞA: Kendinizle ilgili yapmak istediğiniz ya da yapıp sonucunu beklediğiniz bir şey varsa bununla ilgili haber gelebilir. Mesela bir iş başvurusu, bir kredi başvurusu vs. Bir de aşkla ilgili gelişmeler olabilir.

İKİZLER: Geçmişteki aşkınızdan haber alabilirsiniz. Onunla ilgili yeni bir şey öğrenebilirsiniz. Meditasyon veya yoga gibi yeni şeyler öğrenmeye merak salabilirsiniz. Ruhunuzun dinlenmeye ihtiyacı olacak.

YENGEÇ: Arkadaşlarınızdan bir haber alabilirsiniz. Bu sevdiğiniz kişiyle ilgili olabilir. Sosyal ortamlarda yani bir restraurant, avm ya da sinema gibi bir yerde hiç ummadığınız biriyle karşılaşabilirsiniz.

ASLAN: İş başvurusu yapmış olanlar varsa bu dönem haber alabilirsiniz. Çalışanlar ise işiyle ilgili bir gelişme yaşayabilir. Çalışmayanlar ise gelecek hedefleriyle ilgili kararlar alabilir.

BAŞAK: Bu dönem hiç olmadığı kadar okumaya yazmaya vakit ayıracaksınız. Sürekli bir şeyler ilginizi çekecek ve araştırma isteği duyacaksınız. Size uzak mesafede yaşayan birinden haber alabilirsiniz.

TERAZİ: Borçlarınızla ilgili haberler gelebilir. Belki unuttuğunuz bir ödemenin hatırlatması olabilir. Bu dönem en fazla maddi konular size düşündürecek. Bazılarına ise miras haberleri gelebilir.

AKREP: İlişkinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayacağınız bir dönem. Bazıları bu dönem evlilik teklifi alabilir. Evliliğinde sorun olanların ise karar aşamasında olacağı bir dönem olacak. Ortak iş yapanlar için güzel gelirler elde edebilir.

YAY: Sağlığınızla ilgili bir haber alabilirsiniz. Çalışan kesimin ofis ortamında kulağına bir şeyler çalınabilir. Herkese sır vermemeye dikkat edin. Ciddi kararlar alabileceğiniz bir dönem.

OĞLAK: Aşk hayatınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle ilgili bir haber alabilirsiniz. Çocuğu olanlar onlarla ilgili haber alabilir. Maddi yatırım yapmak istiyorsanız tam da zamanı, şansınız açık.

KOVA: Aile konularıyla ilgili beklediğiniz bir haber varsa bu dönem size ulaşabilir. Özellikle ev bakanlar varsa ev almak için harekete geçebilirsiniz. Ailenizin tanıştıracağı biriyle gönül ilişkisi olabilir.

BALIK: Kardeşiniz veya kuzeninizle ilgili haberler alabilirsiniz. Çalışanlar için kariyerde güzel gelişmeler yaşayacakları bir dönem olacak. Beklediğiniz paralar varsa elinize ulaşabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s