Sevgili Astromeri takipçileri,

Bilirsiniz çok yazmam, içimden gelecek ki bir şeyler karalayayım. Cuma günü (2 Mart) bir dolunay yaşayacağız. Peki bu dolunayın kalitesi nedir?

Başak burcunda “Neptünyen” bir dolunay olacak. Yani, “Hayallerimiz neler?” İstediğimiz şeyleri gerçekleştirdik mi?” gibi sorular gündemde olacak.

Ee tabii dolunay olunca insan “gerilmeyecek miyiz?” diye soruyor. İşte bizleri bu sefer geren şey bu konular olacak. İnsan kendini sorguladıkça, hayatta yaptıkları ya da yapamadıkları bazen zihnini yorar. Çıkış yolunu bulmakta zorlanır. Bu dolunayda yapmanız gereken ilk şey dibe çökmemek, ikincisi ise çok hayalperest olmamak. Kısacası çıkış yolu “gerçekçi olmak”! Çünkü Balıkta Neptün var, ama dolunayın oluştuğu yer de Başak burcu. Yani detaylar kafamızı meşgul edecek. Özellikle geçmişteki olaylar bu hafta aklımıza düşebilir ve “aslında böyle mi yapsaydım?” ya da “bana bu yüzden mi böyle davrandı?” gibi geçmişteki olayları detaylandıran bir ruh halimiz olabilir.

Uzun lafın kısası bir yanda Balık sizi duygusal dünyaya çekerken, bir yandan Başak, “öyle bir dünya yok gel buraya gerçekleri gör” diyecek. Yani hem mantık hem de duygularınız arasında dengeyi kurmakta zorlanacaksınız.

Dolunay oluşurken bir de Uranüs var ki; ülkemizde beklenmedik durumlar oluşturabilir. Ülkemizin iç olayları gündeme düşebilir. Sel baskınları, afetler oluşabilir. Yani umarım olmaz ama beklenmedik bir şey yaklaşıyor.

Dolunayın özeti; hayal kurun ama abartmayın. Hayal kurmak bile bazen yüzünüzü gülümsetir 🙂 İkincisi, fazla detaylarda boğulmayın illa ki bir açık bulursunuz! Dolunayın tuzağına düşmemek için sloganınız bu hafta “Oluruna bırak” olsun. Siz bir bırakın, cidden işe yarayacak 😉

Sevgiler,

Astromeri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s