2022 yılında en çok merak ettiğiniz yazı biraz gecikse de beklediğinize değecek mi okudukça göreceksiniz 😊

Eski yıllarda birçok ülkeye değinirdim yine birkaç ülkeye bakacağız ama dünya genelinde tek ülke 2022’ye damga vuracak tüm galakside hayretle izleyecek. Galaksi diyorum çünkü olanlara dünya dışı varlıklar bile anlam veremeyecek. Bu nadide ülkemiz Amerika Birleşik Devletleri’nden başkası değil. Her zaman ABD’nin dünyaya yapabileceklerini konuşurduk şimdi ise ABD’ye neler olacak hatta iddialı konuşuyorum ABD hala aynı ABD olacak mı bunu konuşup, izleyeceğiz.

Şimdi bombayı atıp kaçıyorum genel olarak bir bakalım dünyanın haline sonra bu konuya geri döneceğiz.

İlk bakışta zaten biliyorsunuz ki yılın başına birçok retroyla beraber giriyoruz. 2021 Aralık’ta başlayan Venüs retrosu aktifken ardından da Ocak’ta başlayan Merkür retrosu geliyordu. Bu kadar retro hakimken şahane bir giriş yaptık diyemezdik. Zaten Aralık ile beraber ekonomik anlamda ne zorluklar yaşadığımızı deneyimledik ve bu durumla beraber 2022’ye girdik. Venüs retrosu Oğlak burcunda olduğundan daha çok ekonomik göstergelere ve iş dünyasına tesir edeceğini konuşmuştuk.

Böyle başladığımız 2022’ye yine hemen Ocak ayında Ay düğümlerinin burç değiştirerek Boğa-Akrep burçları aksına geçmesini ekleyeceğiz. Bu konudan çok bahsettik kısacası tutulmalar artık 1,5 sene süresinden bu burç ekseninde gerçekleşecek. Ama bunun etkileri hem dünyaya hem ülkemize çeşitli konularda olacak. Genellikle Ay düğümleri konularına tutulmalar yaklaştığında video çekerek değinirim şimdi sadece bilgi amaçlı buraya ekledim. Sadece şimdiden bilmemiz gereken bir durum var ki 2022’nin ikinci yarısı tüm dünya finansal olarak bir kaosa gidecektir. Bu sefer ülke olarak değil küresel olarak bir finansal kriz bizleri bekliyor. Ünlü simaların da skandallarına çokça şahit olacağımız magazini bol bir yıl bizleri bekliyor.

Biliyorum yine virüs bekliyorsunuz ve ben yine daha önemli şeyler var diyeceğim. Ama virüsle ilgili söylediklerimi muhtemelen Ocak başı bir dergiye verdiğim röportajda okudunuz. Okumayanlar için virüs bu etkisini artık ebediyen Mayıs ortasıyla bırakacak. Kendisi hep aramızda olacak medikal olarak bu imkansız çünkü 😊 Ama artık o virüs stresini yaşamayacağız. Maske derseniz ben bir 2022 bitene kadar sanki takacağız gibi düşünüyorum özellikle yaptırım olarak devam edecek gibi. Ama hadi bekleyen varsa müjde hayırlı olsun.

2022 Dünya Kupası ise bol sakatlıklara gebe olacak. Gönül ister ki olmasın ama çok fazla şok edici şekilde uzuv kırıklıklarının gündeme geleceği bir kupa olacak. Ekrana bakarken gözümüzü kapatacağımız kırıklara maruz kalmış sporcular görebiliriz malesef.

Amerika Birleşik Devletleri

Yazının girişine bombayı bırakmıştım şimdi devam ettirelim. Evet bu sene en çok ABD konuşacağız. Neler olacağını şu an ABD’yi yönetenler de bence bilmiyor. Çok çok büyük bir değişim ve dönüşüm bekliyor. Tek bildiğimiz artık “Amerika” dediğimiz şey o “Amerika” olmayacak. Belki de “birleşik devletler” kısmına odaklanacağız. ABD’de toprak bütünlüğü de sarsılabilir. Ülkeden ayrılan eyaletler olabilir. Şu an hepsi hayal gücüne bağlı ama dediğim gibi “Amerika’ya ne oldu ya öyleee?” diyeceğimiz bir 2022 izleyeceğiz. Ya küllerinden doğup yeni bir yönetim, yeni bir toprak bütünlüğüyle yola devam edecekler ya da kül olup kalacaklar. ABD’de çok yaşayan vatandaşlarımız olduğu için belirtiyorum, ülkenin ekonomisine güvenip bir şeyler yapacaksanız çok güvenmeyin ülkeye ne olacağı belli değil. Her konuda krizlere gebe olacak. Bunun en çok gündeme gelebileceği üç tarih var. Tabii ki direkt bu tarihlerde beklemeyelim ama bu tarihlerin yakınlarında da gerçekleşebilir.  Sırasıyla, 21 Şubat, 11 Temmuz ve 29 Aralık ön plana çıkıyor. 11 Temmuz tarihinin çıkması ise manidar tam da 4 Temmuz ABD kuruluşuna yakın bir tarih çok büyük şeyler yaşanabilir bu zamanlarda.

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık için bakarsak biraz kraliyet dedikodusu yapmak gerekli. Kraliçe, Mayıs-Haziran gibi sanki biraz elini ayağını çekiyormuş gibi gözükse de bir yükselen Oğlak olarak asla çekmeyecektir. Sadece medyaya kendini böyle gösterecektir. Prens William ise 2022’de daha bir ön planda olacak kraliyet ailesinde. Sanki bilerek parlayan bir yıldız gibi gösterilecek. Diğer kardeş Prens Harry’ye bakarsak yine karısından ötürü tabii ki sorunlar olacak. Ama Meghan 2022’de fena toslayacak bazı konularda işleri birbirine girecek ve o “özgürüm ben kraliyet de kim?” kafasını yaşadığı için pişman olacak. Tabii bunu dile getirir mi bilmem ama planları istediği gibi gitmeyecek. Son olarak hükümet kısmına bakarsak, Boris Johnson mükemmel başarısızlıklarına rağmen pişkince devam edecek 😊 Politik olarak aynı gözükecek olan Boris ailesiyle ilgilenebilir. Belki de ailesi genişleyebilir.

İran

İran’a bakarsak, ABD’den sonra peşime düşecek ülke olabilir 😊 Onlarla ilgili de hiç akla gelmeyen şeyler söyleyeceğim. Vakti 2022 değil ama tohumlar bu sene atılmış olacak. Dediklerim 2024 ile birlikte gelişmeye başlayacak. Nedir bu akla sığmayan şey derseniz, yine çok iddialı konuşuyorum ve İran’da rejim değişikliği olacaktır diyorum ve kaçıyorum. Dediğim gibi 2022 değil ama tohumlar ekilecek hatta ekilmeye başlandı diyebilirim. Rejim değişikliği 2024 ile birlikte gündeme düşecek. Ağır hareket eden gezegen söz konusu olacağından ben diyorum ki 2024-2028 arası bu rejim değişikliği olacak. 2024’te artık emin olunacak İran eskisi gibi olmayacak ama masaya ne zaman yumruk vurulur izleyip göreceğiz. Bu sene ise özgürlükler iyice gündem olacak. Diyeceksiniz hangi özgürlükten bahsediyorsun, demek istediğim hapiste olan birçok insana niceleri eklenecek. Sırf düşünceleri nedeniyle, sırf alakası bile olmayan sebeplerle çokça fazla insan hapse girecek. Özgürlük teması, İran rejiminin sonunu getirecek ve buna az kaldı.

Rusya

Rusya tabii ki yine gündemde olacak. Gerek yaptıklarıyla gerek yapamadıklarıyla ilginç bir sene geçirecekler. Bir yandan Putin’i kendi içlerinde yıkmak isteyecekler ama esas onları bekleyen şey ekonomilerinin çökme seviyesine gelmesi olacaktır. Rus Rublesi çok değer kaybedecek. Tavsiyem Putin ile uğraşacaklarına ekonomilerini nasıl ayakta tutarlar buna odaklansınlar. Ben bir dost olarak tavsiye veriyorum o da Putin’in hatırına 😊 Şaka bir yana ABD’den sonra 2022’de Rusya hep gündemde olacaktır. Bizim ülkeyle de ciddi temasları olacaktır.

Almanya

Almanya’ya bakarsak yılın hemen ilk aylarından sonra ekonomisinde güçlenmelerle yola devam edecek. Pandemide yara alan ülkelere göre en çabuk toparlananlardan olacak. 2022’de ilginçtir ki özellikle 7. ve 8. aydan sonra yıl sonuna kadar afetler ülkede gözükebilir. Şimdi ben Almanya’ya hakim olmadığım için depremdi, yanardağ aktifliği var mıdır gerçekten bilmiyorum. İstatistiklerine de hakim olmadığımdan büyük konuşmuş olurum. Ama yer altı için aktif bir ülkeyse herkesi şok eden bir deprem veya sönmüş denilen bir yanardağ patlayabilir. Belki de şu an bilim kurgu konuşuyorum ama bu ülkenin coğrafyasında minik bir ihtimal bile bu konularda varsa bu sene tetiklenebilir. Kısacası yerin altından bir şey gelebilir. Belki madenleriyle ilgili bir konu olabilir.

Türkiye

En çok merak edilen tabii ki canım ülkemiz. Ülkeye genel olarak bakarsak iyisi de var kötüsü de diyebiliriz. Özellikle 2021 sonunda gelen Venüs retrolu etkiler 2022 başından itibaren düzelmeye başlıyor. Yani ekonomik olarak bu yılın ilk ayları daha iyi gözüküyor. Ama dikkat etmemiz gereken ise dünya yılın ikinci yarısı global bir finansal krizin eşiğinde olacağından, bizlerde ülkemizde ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.

Her zaman ülkeyle ilgili olumsuzlukları duyuyorsunuz ama biz böyle bir ülkeyiz biz kaostan besleniriz. Bizim halkın güçlenmesi için kaos ya da büyük çaplı bir şey olması gerekir. Bu olduğunda ise küllerinden doğarız bir olup. Tabii diyorsunuz önce kül olmadan bir olsak olmaz mıydı, olmazdı ülkenin doğum haritası bu. Yani laf dönüp dolaşıp klasik söze geliyor “coğrafya kaderdir”. 😊

Şimdi coğrafyaya girdiğime göre nereden devam edeceğimi konuya biliyorsunuz. Bakalım siz hangi satırda yazıyı kapatacaksınız o da ayrı bir konu.

Bu konuyu yeri geldiğinde aylık yorumlarda ya da haftalık videolarda zaten anlatıyorum. İşin özeti şudur, 2020’de olması gereken yerlerde depremler oldu 2021’de de yine hafif hafif Marmara gelecek dedik hatta Kasım-Aralık ufak bir şey olsun ki gelecekteki diğer iki deprem için rahatlatsın dedik o da oldu. Ama şimdi artık net olarak söylüyorum tek bölge o da Marmara. Bu ve bundan sonraki senelerde her şeye bu bölge hazır olsun. 2022’de çok tarih çıkıyor 2023-2025 ise bir tane kesin diyordum o hala cepte. Ama eskiden olduğu gibi o bölge bu bölge incelemiyorum tek bölge artık hazır olsun diyorum. Tabii ki yer altındaki “beklenmedik” tema sebebiyle Türkiye’nin hiç olmaz denilen bir yerinde bile deprem olabilir ama bunu her sene yineliyorum zaten yeni bir şey değil. Bundan sonraki sene de yazacağım hatta sonraki 3,5 sene de böyle yazacağım.

Tarzımı biliyorsunuz yıllık öngörülerde tarih yazmam panik olmasın derim. Haftalık burç geldiğinde içinde veririm tarih. Ama şimdi resmen kum saati çalışmaya başladı ve geri sayımdayız hangi sene bulur bizi bilemem sonuçta bunlar öngörü kendinizi şartlamayın ve panik olmayın. Ama tedbirli olmak için birkaç tarih aralığı vereceğim. Dediğim gibi asla kaide değil sadece aklımızın bir ucunda olsun. Son senelerdeki bölge ve tarih öngörülerim çıktığından biliyorum güveniyorsunuz ama tam tersi de olabilir yanılabilirim. Bu sebeple işin uzmanları, bu konuyla ilgili işin akademisyenleri ne diyorsa önce onlara güvenin.

21-25 Şubat arası en yakın öne çıkan zamanlardan biri. Mart derseniz Mart’ın hepsini sayabilirim gerçekten 2022’de bu ayı sağ salim atlatırsak verilmiş sadakamız varmış diyeceğiz ülkecek. Ama 1-4 Mart ve 12-15 Mart arası yüksek öncelikli. 31 Mart-2 Nisan ve 11 Nisan çok ön planda yine. 28-30 Mayıs.  8-11 Temmuz. 30 Temmuz-4 Ağustos. 11 -13 Ağustos. 19-21 Ağustos. 29 Ekim- 6 Kasım. Gördüğünüz gibi ihtimaller çok tabii ki bunların dışında da olabilir bunu kimse bilemez benimkiler tahminden ibaret.

Geçen sene 2021 için Doğu Anadolu’nun kuzeyi iddialı olabilir demiştim. Bu seneyle birlikte biraz daha o kısma dikkat çekmekte fayda var. Özellikle Erzincan-Erzurum yakınları. Ayrıca bir bölge daha var ama birçok bölge kesiştiği için tanımlamak zor. İç Ege diyeceğim ama tam da değil. Şöyle belirteyim; Eskişehir-Kütahya-Uşak-Afyon-Denizli-Isparta-Burdur illerini içeri alan oval bir şekil gibi düşünün. O toprak parçasında bir şeyler dönüyor astrolojik olarak. Tabii ki bir Marmara kadar istatistik yok elde ama benim tekniklerde bir şeyler çıkıyor sanki buralardan.

Tabii 2023 yaklaşırken politik öngörüler de bekliyorsunuz. Geçen sene dediklerim geçerli Recep Tayyip Erdoğan arkasından çevrilen işlerle bu sene de uğraşacak. Hem de baya yorulacak ayıkla ayıkla bitmiyor sırtımdan vuranlar diyecek. Ama politik konulara vakti geldiğinde videoda ve belki de vakit yaklaştığında parti odaklı bakarak ilerleriz. Benim ülkeyle ilgili iki önceliğim var. Birincisi, politika ne olursa olsun, lider kim olursa olsun senin metropolün ayakta mı o giderse ekonomi gider ülke gider çünkü. İkincisi ise, yılın ikinci yarısı dünya ekonomik bir kaosa gideceği için bizim ülkede nasibini alacak paramızı akıllıca kullanalım.

2022 yıllık burç yorumlarını merak edenler varsa video formatında mevcuttur. Dinlemek için veya hatırlamak isteyenler için link aşağıda mevcuttur. Her zaman öngörülerde yükselen burcu önce dinlemek daha faydalıdır.

2022 Yılı Burç Yorumları:

Koç ve Yükselen Koç burcu 2022 yorumları

Boğa ve Yükselen Boğa burcu 2022 yorumları

İkizler ve Yükselen İkizler burcu 2022 yorumları

Yengeç ve Yükselen Yengeç burcu 2022 yorumları

Aslan ve Yükselen Aslan burcu 2022 yorumları

Başak ve Yükselen Başak burcu 2022 yorumları

Terazi ve Yükselen Terazi burcu 2022 yorumları

Akrep ve Yükselen Akrep burcu 2022 yorumları

Yay ve Yükselen Yay burcu 2022 yorumları

Oğlak ve Yükselen Oğlak burcu 2022 yorumları

Kova ve Yükselen Kova burcu 2022 yorumları

Balık ve Yükselen Balık burcu 2022 yorumları

Sevgiler,

Astromeri

02.02.2022

3 thoughts

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s