2020’nin artık peşimizi bıraktığı yeni bir yıla geliyoruz. Peki giden geleni aratır mı yazının detaylarında göreceğiz. Öncelikle gündem hep virüs oldu hayatlarımızı değiştirdi. Değiştirmekle kalmayıp sevdiklerimize dokundu. Öncelikle evet virüs yavaş yavaş terk ediyor. Sadece Ocak-Şubat Türkiye’nin hala bu konuda çok dikkatli olması gerekiyor.

Videoda yaptığımız gibi önce genel olarak 2021 yılına bakacağız. Sonra ülke ve dünya liderlerine değineceğiz. En son ülkemizle ilgili öngörüleri ayrıntılı inceleyeceğiz. En son ise burç yorumlarıyla kapatacağız. Zaten 2021 videosunu dinleyenler yazıda pek ilerlemek istemeyecektir. Ama yapacak bir şey yok bazı gerçeklerden kaçamıyoruz.

2021 nasıl geçer nasıl zorlar buna bakalım. Virüs evet hayatımızdan çıkacak. Tabii bu medikal olarak mümkün değil ama 2020’nin yaşattıkları gibi olmayacak. Şifa geldi ve artık işe yarayacak. Virüse girmiyorum çünkü 200 yıl sürecek daha büyük bir problemimiz olacak. Bunu 2020 Mart ayında okudunuz, dinlediniz ama tekrar etmekte fayda var. 21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn Kova burcunda kavuştu. Jüpiter-Satürn kavuşumlarını uzun vadede elementler bazında değerlendiririz. En son 2000 yılında toprak elementi Boğa burcunda kavuştular ve artık 21 Aralık itibariyle yaklaşık 200 sene hava gruplarında (İkizler, Terazi, Kova burçlarında) kavuşacaklar. Bu iki gezegenin hava grubunda kavuşmasıyla gezegenimizin iklim olarak fişi çekilmiş olacaktır. 200 yıllık süreçte bizleri çok değişik hava koşulları bekliyor. Bu yazıyı okuyanların ömrü yetmeyecek ama gelecek nesiller bizim yaşadığımız iklimleri, dört mevsimi göremeyecek. Dünya soğumaya gidiyor ve bu tatlı olmayacak. İşin uzmanları daha iyi bilir önce belki kuraklık arkasından yıllar süren kara kış gelir o kısmın bilimsel tarafına karışamam ama artık Dünya’nın son kullanım tarihine yaklaştık. İklimler değişirken 2023 yılından itibaren de “su”yu olan ülkeler en şanslılar olacak. Aklı olan ülkeler nükleer kaynaklar için değil, su kaynakları için yatırım yapar. Dünya ülkeleri su, iklim kargaşasında giderken bizim ülkenin buna ek olarak bir de doğal afet gerçekleri olacak. Önümüzdeki 5 sene ülke her konuda test edilecek ayrıntılara Türkiye kısmında değineceğiz.

Sırada ülkeler ve liderler var. Kova burcundaki göstergeler tabii ki özgürlük akımlarını toplumlarda başlatacaktır. 2021’de Avrupa’yla birlikte bu isyanları görebiliriz. Videoda adlarını 2021 yılında çok duyacağımız liderlere yer verdim. Yazıda ise uzun versiyonunu okuyabilirsiniz. Sırasıyla başlayalım. En son Recep Tayyip Erdoğan’a bakıp bizim ülkeye geçeceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri

Yeni başkanıyla yola devam eden ABD, 2021 yılında çok ters köşe şeyler de yaşayacak. 30 Kasım 2020’deki tutulmayla beraber ABD kendiyle müttefik sandığı bir ülkeden darbe yiyebilir. Ayrıca ABD dünyaya yaptıklarıyla damga vurabilir. Halkın desteğini alan Biden, kendi halkından eleştiri alacağı hataları Mayıs sonundan itibaren devreye sokacak.

Joe Biden

Kendisi Trump’ı devirip ABD başkanı oldu. Peki Trump mı Biden mi diye sorarsak Biden’ın ne kadar sinsi biri olduğunu 2021 yılında göreceğiz. Trump aklına geleni söyleyen “ben buyum” karakteri bir insandı. Biden ise tam tersi sessiz sessiz ilerleyerek dünyayı karıştıracak. 2021’in ikinci yarısı ismini çok duyacağız.

Rusya

Rusya’nın yönetiminde değişimler olabilir. Aşağıda okuyacağınız Putin’in sağlık sorunları belki de geri çekilmesine neden olabilir. Ayrıca 2021’in sert etkilerini Rusya savaş gündemiyle tadabilir. Kendileri kışkırtıcı bir politika izleyerek savaş ortamını tetikleyen bir ülke olabilir. Mart’ın son haftasıyla beraber Rusya dünyada savaş ortamını hazırlayacak. Rusya’nın kendi içinde de protestolar yaşanırsa şaşırmayalım.

Vladimir Putin

2020 sonlarına doğru İngiliz basınında çıkan haberler Putin Parkinson olduğu yönündeydi. Tabii ki bunu kabul eder veya etmez astrolojik olarak bir bakalım. Evet Putin’in nörolojik bir rahatsızlığı var gibi 2021’de. Bu Parkinson mu olur Alzheimer mi yoksa ALS mi bilemeyiz ama nörolojik bir şeyler var. Bu durum kendisinin radikal bir kararla yönetimi devredebileceğini gösteriyor.

Kuzey Kore

Bu sene Kuzey Kore ve liderini sıkça duyacağız. Çok ters köşe şeylerle dünyaya musallat olacak bir Kuzey Kore bizleri bekliyor. Tehditkar bir üslubu olan Kuzey Kora bu sene tehditle kalmayıp eyleme geçecek.

Kim Jong-Un

Oğlak burcu olan Jong-Un, Oğlak’ın zararlı etkiler aldığında nasıl bir diktatöre yönetici olduğunun kanıtı. Bu sene vites arttıracak ve adeta dünyaya Kuzey Kore’ye saygı duyun gibi bir işler peşinde koşacak ki bundan yukarıda bahsettik. Özellikle Joe Biden ile geçimsizlikleri gündeme düşecek.

Almanya

Dış politikada taviz vermeyen bir Almanya olacak. Arabulucu olmak yerine dediğim dedik hatta beklenmedik şekilde yaptırımlar yapacak bir Almanya olacak. 2021 yılıyla beraber terörist saldırılara ülke içinde daha da dikkatli olmalılar. Önümüzdeki birkaç yıl terörle ilgili Almanya üzücü süreçler yaşayabilir.

Angela Merkel

Agresif bir yönetim tarzı benimseyecek olan Merkel, politikadan çok kendi sağlığını ihmal etmemeli. 2021 yılı itibariyle tetiklenen bazı rahatsızlıklar 2023’e kadar can sıkabilir. Hayati tehlikesi bile olduğunu duyabiliriz.

Birleşik Krallık

Üretim kısmında zorlanmalar yaşayacak. 2021 ekonomik olarak sanki iyi gelecek gibi dursa da üretim ayağında kapanan sektörler, firmalar olacak. Eğer ibrelerini teknoloji sektörüne çevirip yaratıcı fikirlerle dünyaya çıkarlarsa ekonomik olarak güçlenecekler. Yatırımlarını teknolojiye yaparlarsa güzel astrolojik göstergeleri var. Eğitim sistemlerinde radikal değişikliklere gidebilirler.

Boris Johnson

2021’de beklenmedik şekilde kendisi bir yol ayrımı yaşayabilir. Ciddi sert etkiler ve baskılar onu yönetimi bırakmaya zorlayabilir.

Kraliçe Elizabeth II

Her zaman tacını koruyan Elizabeth yine söz sahibi olmaya devam edecek ama sabit burçlarda çok fazla göstergesi olduğundan sağlığı alarm verebilir. Eşinin sağlığı da problemler yaratabilir.

Çin

Dünyaya pandemiyi getiren Çin, artık kendini toparlayamaz mı diyorsunuz? O zaman arkanıza yaslanın ve 2021’de Çin’in ne kadar güçleneceğini beraber görelim. Ciddi anlamda parasının bereketi artacak. Finansal olarak güçlü bir Çin sahnede olacak. Dış arenada güçlü olan Çin, baskıcı bir yönetimi kendi halkına uygulayacak. Karışıklıklar yaşayabilirler. Hong Kong özel yönetimi ve Çin merkezi yönetimi arasında ciddi gerilim yaşanabilir. Çin vitesi arttırarak savaş bile çıkartabilir.

Japonya

Ekonomik olarak verimsiz bir yıl geçirebilirler. Beklenen büyümeleri yaşayamayabilirler. 2021-2022-2023 Japonya dünya sahnesine yine büyük bir afetle oturacak. Bu illa deprem değil bir tayfunun şehirleri yıkıp geçmesi olabilir. 2021’de hava koşullarından çok canı yanacak. Deprem onların olmazsa olmazı ama tarihe geçecek bir sarsıntıya hazırlıklı olsunlar diyeceğim ama Japonya’dan bahsettiğimi hatırladım lafımı geri aldım. 

İtalya

Göstergeler İtalya’nın özellikle ilk dört ay virüsle ilgili sınanacağını gösteriyor. Eski hali bitti derken ölümler bir anda artışa geçebilir. Ne kadar önlem alınsa da geç kalınmış olabilir.

İspanya

İspanya’da özgürlük akımları can sıkabilir. Halkın ayaklanması, hükümete karşı gelme gibi olaylar meydana gelebilir. Hükümetin zorlanacağı bir 2021 yaşanacak.

Fransa

Ekonomik olarak çalkantılı bir yıl olabilir. Halkın cebindeki paranın yetersiz olması kendi içlerinde sesleri yükseltebilir. Kadınların sesini yükselteceği protestolar yaşanabilir. Spor, sahne sanatları ile ilgili bir faaliyette dünya gündemine düşebilir. Bu bir saldırı veya patlama olabilir. Dış politikada ise müttefik sandıkları yarı yolda bırakabilir.

İsrail

Yükseleni olsun öz burcu olsun Ay burcu, tepe noktası her şeyi sabit burç olan İsrail her şeye hazırlıklı olsun. Suikastler, patlamalar, savaş ortamı ne olursa İsrail 2021’de kesinlikle dünya gündemine bir şekilde gelecek.

İran

İran, virüsle ilgili özellikle Mayıs’ın ortasına kadar tedbirleri asla bırakmamalı. Aksi halde tepetaklak olmaya aday ülkelerden biri. Ayrıca, İran hükümeti kendi basın-yayın organlarında kısıtlamalara giderek otoriteyi arttırmaya çalışabilir. Dünya sahnesinde ise aykırı ülke rolünü İran’dan görebiliriz.

Azerbaycan

Komşu ülkeden ziyade kardeşlerimiz Azerbaycan halkını neler bekliyor? Özellikle Azerbaycan gibi bir birlikten ayrılıp tekrardan bağımsızlık ilan eden ülkelerde harita analizi zordur. Ben 30.08.1991’i baz alarak konuşuyorum. Savaş ortamından ziyade kağıt üstünde Azerbaycan’ı düşmanları 2021’de yıldırmaya çalışabilir. Hiçbir ülkeye müttefik diye güvenmemeliler. Halk maddi olarak tatmin olmadığı bir yıl geçirebilir. Ayrıca bizim ülke gibi istatistiklere hakim olmasam da Azerbaycan 2021’de yer altı konusuna dikkat etmeli. Dediğim gibi verilerim Türkiye kadar olmadığından illa deprem düşünülmesin yer altı kaynakları, madenle ilgili patlama veya göçükler ülkeyi üzebilir.

Hindistan

Bizim ülkeyle haritaları farklı olsa da tema olarak pek farkı yok Hindistan’ın. Öncelikle doğal afetler 2021’de ön plana çıkabilir. Ayrıca Hindistan’ın ulaşım sisteminde aksaklıklar yaşanabilir. Mesela bir uçak, tren, toplu taşıma kazası ülkeyi yasa boğabilir. Ama dip noktası çok tehlikeli 2021’de Hindistan test mi ediliyorum sürecinden geçecektir.

Mısır

Mısır’da işler hükümet tarafında karışacak. Hükümet, halkın üstünde radikal ve baskıcı kararlar alarak kendi eliyle ülkeyi karıştırabilir. Ekonomik olarak çöküşe giren bir Mısır duyabiliriz.

Güney Amerika Kıtası

Tek tek ülkeler yerine bir paragrafta değinmek iyi olacaktır. Özellikle 2021’in ilk altı ayı kıta olarak bir afet yaşanabilir. Özellikle deprem sonrası gelen tsunami olabilir. Denizlerden tehlikeler gözüküyor. Kıtada yaşayan vatandaşlarımız varsa bir sarsıntı olursa deniz kenarından uzaklaşmak en iyi karar olacaktır. Kıtadaki her ülkeye odaklanmak imkansız ama Şili deprem konusunda ön plana çıksa da deprem riski olan kıtadaki diğer ülkeler de dikkatli olsun. Brezilya virüs kaynaklı veya değil sağlık sisteminde sorunlar yaşayabilir. Sert bir Satürn ve Uranüs transiti alacak olan Brezilya’da afetler de öne çıkabilir. Arjantin, yükselen Aslan bir ülke olarak sabit burçlardan etki alacak. Tepe noktası ise tutulmaların elinde şu an. Kova’daki kavuşumlar özgürlük akımları getirirken, Avrupa’dan sonra karışacak ülkelerden biri Arjantin olabilir.

 Gördüğünüz gibi her ülkede belli konular risk altında olacak. Okuyunca çok şahane bahsettiğim ülke yok. Bir tek Çin sahneye tekrardan dönüyor ve baya bir güçlenerek devam edecek. Şimdi sıra Recep Tayyip Erdoğan’da, devamında ülkemizin detaylı yazısını okuyabilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan

Bu sene kendisi önceliğim sağlığım olmalı demelidir. Sert etkiler haritasında hakim. Bir ameliyat durumu yaşayabilir. Bunu belki bizler bilemeyiz ama ameliyat olacaksa sıkıntılar baş gösterebilir. İyi karar vermelidir. Ayrıca yakınlarının hastalıkları veya can sıkıcı durumları psikolojik olarak etkileyebilir. Recep Tayyip Erdoğan bu sene arkasından çevrilen işleri hayretle izleyecek. Ummadıkları insanlar onu yarı yolda bırakmak isteyebilir. 2021’in teması “sen de mi Brütüs?” olacaktır. Bu sene her zamankinden fazla şüpheci olmalı, kimseye güvenmemelidir.

TÜRKİYE

Yine geldik bir yıl için Türkiye yorumlarına. Derdi bitmeyen güzel ülkemizi bu sene neler bekler hemen bakalım. Aslında önümüzdeki beş sene hiç Türkiye yorumu yapmasak mı? İnanın daha mutlu oluruz. İçim el vermeden bir şeyler yazıyorum ve arkasından da umarım olmaz dileklerimi ekliyorum. Çünkü çok güzel ülkeyiz, hak etmiyoruz her şeyin üst üste gelmesini. Eğer ki 2021 videosunu bu yazıdan önce dinlediyseniz konuyu zaten biliyorsunuzdur. Ama söz uçar yazı kalır her zaman önemli gündemleri yazarak da videonun arkasından pekiştiririm. Artık tanıdınız beni.

Önce ekonomiye bakacağız sonra doğal afet gerçeklerine. Ekonomi kısmı kısa sürecek. 2023’e kadar ekonomiye güvenip büyük çaplı kredilerin, yatırımların altına girmeyin. Direkt karşılayacak paranız varsa alın ama uzun vadeli borca girerim öderim demeyin. Ekonomi için hangi rahatlamaları duyarsak duyalım 2023’e kadar boyumuzu aşan borçlara girmeyelim. İş bulurum diye istifa etmeyelim. Bunları geçen sene de konuşmuştuk. Gelecek sene de aynı uyarıları yapacağım. Döviz, altın aldı başını gidiyor diye sevinmeyelim unutmayın bir ülke için hayırlı değildir.

Gelelim doğal afet kısmına. Zaten yazının kalanı hep bu konuyla devam edecek. Süreç depremlerle ilgili 2020’de başlamıştı. Geçen seneki 2020 astrolojik öngörülerimde okuduğunuz veya dinlediğiniz üzere iki ihtimalin üzerinde neden durulmuyor diye üstelemiştim. Biri Doğu Anadolu’ydu diğeri ise Türkiye’nin batı ucuydu. Malesef olasılık hesaplarım beni yanıltmadı ve ülkecek yasa boğulduk. 2020 yorumlarında geçen sene Marmara değil bu iki bölge neden düşünülmüyor derken, geldik 2021’de tam tersini söylemeye. Şimdi önceliğim artık Marmara ve en çok Marmara okuyacaksınız devam eden paragraflarda. 2021 ve devamı Marmara için artık istatistiklerin çalışmaya başladığı yıllar olacak. Öncelikle yüzyıllardır İstanbul hep göz bebeği oldu her kültürün, her imparatorluğun. O yüzden bir kanı var ki “Büyük İstanbul Depremi” olarak hep ağzımızdan çıkıyor. Geçen sene nasıl herkes Marmara depremi bekliyor yanlış dediysem bu sene de şu cümleyi söylüyorum: Tek deprem değil, ayrıca İstanbul’da değil. “Büyük Marmara Depremleri” olarak dönüp bakacağımız bir sürece girdik. Beş senelik en az iki büyük deprem Marmara’nın ensesinde belki de üç ama tek deprem değil. Bunları söylerken sanmayın büyük bir mutlulukta yazıyorum. Ben de bu bölgede yaşıyorum sevdiklerim de. Esas kötü olan gelecek şeyin ne olduğunu bilebilmek ve hiçbir şey yapamamak. Belki siz bu yazıyı okuyacaksınız. Deprem olabilirmiş diye kapatacaksınız. Ama inanın o göstergeler yaklaştığında ben her akşam rahatsız bir şekilde uykuya dalıyorum. İçim rahat ediyor sanmayın en çok rahatsız olan benim.

Öncelikle her zaman depremle ilgili konunun uzmanları, akademisyenleri ne diyorsa onların dediklerini baz alın. Benimkiler kulağınızda kalsın. Yeraltını, yer üstünden hatta uzaydaki konumlardan tahmin etmek, yeraltını adı gibi bilen insanlardan daha net olamaz.

Marmara dedik ama öncelikle Çanakkale tarafı dikkatli olsun. Sebebi Kuzey Ege’de risk var. Çanakkale’ye ve Balıkesir’e bağlı olan yerleşimler, belki Marmara’dan olan bir depremden veya direkt Kuzey Ege’de olan (Yunan adaları da dahil) bir sarsıntıdan etkilenebilir. Onun dışında Marmara’da birçok büyük şehir var sadece içlerinden Çanakkale kısmı bir tık öne çıkıyor. Yoksa her ilin etkileneceği aşikar. Bunlar sadece olasılık kesin diye bir şey yok tekrar tekrar hatırlatıyorum. Marmara bölgesini 2021’de deprem olsa dahi önümüzdeki 5 sene yine her yorumda söyleyeceğim. Çünkü tek deprem göstergesi yok. Eğer 2021’de göstergeler yanılır deprem olmazsa 2023-2025 arası beklentilerin, tahminlerin çok üstünde bir afet bizi bekliyor. Astrolojide deprem büyüklüğü söylenemez sadece istatistiklere bakılıp bir öncekinden büyük mü küçük mü olabilir tahmin ederiz. Eğer ki kriterimiz 17 Ağustos depremi ise Marmara 17 Ağustos’tan daha fazlasına hazır olmalı. Olacak depremlerden biri bu kriterin üstünde olabilir. Kısacası 2021’de olursa tabii ki üzüleceğiz ama olmazsa bahsettiğim yıllarda daha fazlası gelebilir. 2021’de 6-7 arası gibi bir şey olursa sevinmeyelim oldu bitti Marmara depremi diye, sevineceğimiz tek kısım 2023-2025 arasındaki göstergelerin şiddetinin azalacağı olmalıdır.

Şimdi bir uyarı daha yapmam da fayda var. Bir yer ile ilgili deprem öngörüsü yaparken elimizde tarihteki istatistikleri olması gereklidir. İstanbul sürekli göz önünde olduğundan yıllar boyu, kuş uçsa her şey not edilmiş. Bu sebeple döngülerin geldiğinden net bahsedebiliyorum. Ama genelde şunu duyarsınız; bir yerin tarihi deprem verileri yoksa astrolojik olarak öngörü yapılamaz. Ben klasik astroloji yapıyorum. Bizim bilgilerimiz orta çağdan gelme ve o dönemki insanların teknoloji bilmeden bu kadar gezegen analizi ve öngörü yapmaları muhteşem bir yetenek. Bize bıraktıkları öngörü tekniklerini hala kullanırız. Ama ezbere gitmektense “eğer tarihi deprem verileri yoksa astrolojide öngörü yapılamaz deprem yeriyle ilgili” demektense ilk çağ-orta çağ bilgisinin üstüne katmak daha önemli olmalıdır. 2020’de astrolog isek, ezbere değil belki bir olasılık hesabı, bir gösterge, bir matematik bize bilgi verebilir mi diye araştırma yapmalıyız. Orta çağda veya sonraki yıllarda diğer astrologlar böyle dedi diye bu düşünceyi takip etmektense acaba yeni bir keşif yapabilir miyiz ben bunun peşindeyim. Bundan sonraki paragraftaki öngörülerim tamamen kendimin geliştirdiği verilere dayanmaktadır. Marmara kadar kesinliği yoktur. Ama 2020’de kendi hesaplarımın yanılmadığını, hem Doğu Anadolu hem Türkiye’nin batı ucu dikkatli olsun derken fark etmişsinizdir.

Şimdi ise kendi çıkarımlarıma göre olabilir de olmayabilir de dediğim yerleşim yerlerinden bahsetmek isterim. Şunu bilelim ki Türkiye 2026 sonuna kadar sürekli sallanacak. Ama neresi ne şiddeti olur bunu söylemek tabii ki zor. Türkiye’nin herhangi bir yerinde deprem olursa burada deprem olmazdı diye bile şaşırabiliriz. 2021’de Marmara hariç dikkat etmesi gereken kısım, Fethiye-Datça olmalı kısacası Muğla tarafı diyebiliriz. Bu Girit ve Rodos arasında bir yerde olur belki bize sarsıntısı gelir bilemem. Ülkenin Güneybatı kısmında hareketlilik olabilir. Akdeniz bölgesi ile Kıbrıs arasında bir yerde de sarsıntılar yaşanabilir. Dediğim gibi 5 senelik süreçte her yerde deprem olabilir. Doğu Anadolu’nun kuzeyi 2021’nin ve sonrası dikkatli olsun. Direkt 2021 belki iddialı olabilir.

Son bir not geçen sene yaptığım gibi yıllık yorumda tehlikeli yerleri söyleyip bir daha sene içinde lokasyon olarak konusunu açmayacağım. Sizler haftalık burçlarda deprem olabilir dediğimde ihtimallerin neler olabileceğini düşünebilirsiniz. Sürekli aynı bölge sürekli deprem yaklaşıyor demek kesinliği olmayan bir şey için boşuna panik yaratır.

Umarım 2021 yorumlarının çıkmadığı bir sene olur. Astroloji, istatistikler, ben yanılırım.

Sırada burç yorumları var. Yıllık olarak özet bilgiler bulacaksınız. Esas detaylar her ay olduğu gibi aylık burç yorumlarınızda olacaktır. Öngörülerde önce yükseleni okumayı, dinlemeyi unutmayalım.

KOÇ BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Koç ve yükselen Koç burçları sizler 2021’in şanslısı ödülüne layıksınız. 2020’de çok sert açılar aldınız belki benim günahım ne bu kadar şey üst üste geldi dediniz. Hepsi geçti. 2021’de sert etkiler olsa da Koç burçları bunu en az hissedenlerden olacak. Koç gibi kendinize güvenen yapınıza geri döneceksiniz. Yeni bir şeye adım atmak için planlarınız varsa Nisan ayını tercih edebilirsiniz. 2021’de tek yoracak konu maddi durumunuz olabilir. O da belirli aylarda beklenmedik borçlar veya gelirinizle ilgili dalgalanmalar şeklinde olabilir. Evet şans var ama paranızı 2021’de riske atmayın. Beklenmedik maddi gelişmeler Şubat ayında ilk kendini gösterebilir. Değerli eşyanızın çalınması, kaybı gibi konular da olabilir. Mayıs’ta maddi olarak bu sefer güzel gelişmeler yaşanabilir. Mayıs ortası ve Haziran aylarında sağlığınıza daha dikkat etmelisiniz. Yıl içinde aşkta da şansınız çok açık olacak. Bir tek Temmuz’da bunu hissetmek zor olabilir. Ağustos, çalışma ortamınızda yükseleceğiniz bir ay olabilir. Eylül ve Ekim ayları evlilikle ilgili şanslı zamanlar olacak. Ekim maddi olarak yine dikkat edilmesi gereken bir ay olacak. Kasım’da enerjiniz düşük olabilir. Sağlık problemleri, aniden beliren ağrılar yaşanabilir. Kadın, erkek fark etmez üreme sistemi hastalıkları ortaya çıkabilir veya nüks edebilir. Kredi ve borçlanma için yine Kasım pek hayırlı olmayabilir. Aralık ise sizlere iyi gelecektir. Şanslı başladığınız 2021’i yine şanslı kapatacaksınız. Akademik hayatta ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Aralık’ta miras davanız veya borçlarla ilgili bir durum varsa kendinizden başkasına güvenmeyin. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Her konuda şansınız var ama eğitim, çevre değişikliği, yurt dışı işleriniz, kardeşle ilgili gündemleriniz varsa hayat önce yoracaktır. Eğitimde başvuru yapacaksanız garantici olmadan, iyi karar vermeden harekete geçmeyin. Özetlersek, 2021’de el attığınız her konuda şans sizlerle olacak. Çevrenizde kendinizden bahsettirdiğiniz bir yıl olacak. Dikkat edilmesi gereken tek konu beklenmedik para kayıpları olmalıdır. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

BOĞA BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Boğa ve yükselen Boğa burçları Uranüs’ün değiş çağrılarına uymadıysanız bu sene sizler için radikal değişiklikler geliyor. Çünkü sırf Uranüs değil bu sefer Satürn hadi bakalım dersleri öğrenme vakti diyecek. Boğa burçları da artık külfet olan, ona sürekli psikolojik zarar veren ne varsa hayatından eleyecek. Boğa burcu az ve öz insan diyecek. Hayat döngüsünden sıkılacak ve adeta zincirleri kırıp insanları ters köşe yapacak. Bunu, 2021’in başında yaşadıkları tetikleyebilir. Özellikle Şubat sizi silkeleyecek. Yaşananlar, stresli koşullar sizi değişime zorlayacak. 2021’in diğer teması ise sizler için kariyer, çalışmıyorsanız ise geleceğe dair yapacaklarınızı hayata sokma vakti olacak. Ocak-Şubat-Mart ilk başta stresli olsa da kariyerde yavaş yavaş başarılar gelecek. Hatta Mayıs beklentinizin üstünde bir maddi gelişme olabilir. Ayrıca kalbiniz boşsa sürpriz bir aşk kapınızı çalabilir. Temmuz’da aileniz gündeme gelebilir. Onların sağlıkları için vakit ayırmanız gerekebilir. Gayrimenkul işiniz varsa bunu Temmuz’da yapmayın. Ağustos ayı aşk ve çocuk konularında şansınızın açık olduğu ay olacaktır. Çocukla ilgili şans Eylül’de de devam edecektir. Sürpriz bir bebek haberi alabilirsiniz. Eylül ortası ve Ekim evliliğinizde gergin zamanlar olabilir. Beklenmedik bir durumla, davranışla karşılaşabilirsiniz. Bu, geçmişte niye tolere ettim dediğiniz bir şey olabilir ve bu sefer daha çok üzebilir. Aralık ayı borçlarınızla ilgili hayırlı haberler alacağınız bir ay olacak. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Yukarıda bahsettiğim konular hariç sizler bu tutulmalarda gelir ve gider arasında dengesizlik yaşayabilirsiniz. 2021 yılında yatırım yaparken iki kere düşünün. Gireceğiniz borcun karşılığı sizde olacak mı iyice irdeledikten sonra adım atın. Ayrıca kas problemleri 2021’de gündeme gelebilir. Bir fıtık ameliyatı veya kasla ilgili bir durumdan ötürü operasyon geçirebilirsiniz. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

İKİZLER BURCU 2021 YILI YORUMLARI

İkizler ve yükselen İkizler burçları sizler için 2021 karışık bir düzende geçecek. 2021 biterken şunu düşüneceksiniz “acaba bu sene iyi mi geçti kötü mü karar veremiyorum”. Çünkü hem çok güzel şeyler var hem de şansınızı elinizden alabilecek görünümler var. Olumsuz kısma yazının sonunda değineceğim. Şimdi güzel kısımdan başlayalım. Bu yıl suratı asık İkizler kalmayacak. Pozitif düşünen, bir şey olmuyorsa ısrar etmek yerine vardır bir hayır diyen kısacası biraz oluruna bırakan bir İkizler olacak. Bu ruh hali sizlere iyi gelecek. Akademik alanda başarı bekleyenler varsa, üniversite ve üstü hedefleriniz varsa bu yıl hayalleriniz gerçek olabilir. Yurt dışı planlarınızda işler yolunda gidebilir. Tehlikeli sporlar yapıyorsanız madalya dolu bir yıl geçirebilirsiniz. Bazılarınız astrolojiye, felsefeye daha fazla ilgi duyabilir. Nisan ayı sizlerin en şanslı zamanı olacaktır. Beklentide olduğunuz her konuda ibre size dönecektir. Şubat ve Mart sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Beklenmedik bir rahatsızlık olabilir. Mayıs ayında eski ilişkinizden geri dönüş sinyalleri alabilirsiniz. Haziran’da kariyer hayatında şansınız artabilir. Ağustos ayında yapacağınız seyahatlerde dikkatli olmalısınız. Eğitim hayatında yanlış kararlar verebilirsiniz. Sınavlarınız varsa çok iyi kontrol edin. Eylül’de hane içinde huzursuzluk olabilir. Hastalık veya bir maddi mesele can sıkabilir. Ekim’de aşka doyamayacaksınız. Kalbiniz boşsa yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili beklentileriniz varsa hayırlı haber gelebilir. Kasım ayı sağlığa yine önem verilmesi gereken bir ay. Ofis ortamında agresif olabilirsiniz. Aralık ayı ilişkinizde kalıcı adımlar atmak için uygun olacaktır. Gelelim en önemli kısma. 2021’in çoğunluğunda tutulmalar İkizler-Yay ekseninde olacak. Sizler en çok etki alanlardan birisiniz. Dengeyi bulmak hatta kendinizi bulmak zor olacak. Ne yapmalıyım istediğim şeyi mi yapıyorum çok sorgu sual yaşayacaksınız. İlişki ve evlilik hayatında da partnerinizle anlaşmazlıklar olabilir. Tutulmalar, “dengeyi bul İkizler” diyecek. Aceleci kararlar alınmaması gereken bir 2021’desiniz. En çok buna dikkat edin. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

YENGEÇ BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Yengeç ve yükselen Yengeç burçları 2021 yılında sizlerin teması maddiyat olacak. Gelirden çok elinizden çıkan parada artık düzelmeler yaşayacaksınız. Borçlarınız, kredileriniz, maddi sorunlarınız son bulacak. Paranızın bereketi artacak diyebiliriz. Eşinizin gelirinde umulmadık artışlar hanenize de yansıyacaktır. Sadece Ocak ve Şubat ayında borçlanmamaya dikkat edin. Sert etkiler var. Sizden borç isteyenler olabilir. Sağlıkta yine bu iki ay daha çok dikkat edin. Bir hastalığınız varsa doktor ameliyat diyebilir. 2021’e girdiğinizde hemen pozitifliği hissetmek zor olacaktır ama Mart başıyla beraber yeni yıl sizler için esas olarak başlayacak. Mart ayındaki yeniay öyle güzel gelecek ki dilekleriniz, dualarınız gerçek olabilir. Çok güzel pozitif etkiler yaşayacaksınız. Nisan, kariyer hayatında size iyi gelecektir. Mayıs ise her konuda şansınızın açık olduğu bir ay olacak. Her şey yolunda gider mi evet gider Yengeç’ler. Ne yapacaksanız Mayıs ayında harekete geçin. Haziran ise psikolojik olarak zorlu geçebilir. Eski meseleler tekrardan önünüze gelebilir. Temmuz size yarayacaktır. Akademik alanda da destekleriniz olacaktır. Şehir veya ülke değişikliği yapanlarınız olabilir. Ağustos ayında maddi olarak sorunlar yaşanabilir. Karamsar hissedeceğiniz bir dönem olabilir. Hayatınızda kayıplar yaşanabilir. Eylül, aşkta şansınızın açılacağı bir ay olacak. Ekim başında da bunu hissedeceksiniz. Çocukla ilgili sevinç yaşanabilir. Kasım’da aşkta şansınız sürse de kıskançlıklar bu enerjiyi düşürmesin. Aralık, çalışma hayatında güç kazanacağınız, terfi alacağınız bir ay olabilir. Gelelim en önemli kısma. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bu tutulma döngüleri size önce sağlık dedirtecek. Belki çok sağlıklısınız ya da hastalığınız var hiç fark etmez eğer 2021’de önce ben, önce benim sağlığım demezseniz yukarıdaki güzelliklerin hiçbir anlamı kalmaz. En ufak bir belirtide mutlaka doktora gözükün. Geçer bu demeyin. İşle ilgili değişimler düşünüyorsanız da yeni işinizi garantilemeden asla bırakmayın. Aksilikler son dakika olabilir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

ASLAN BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Aslan ve yükselen Aslan burçları 2021 yılında gündeminiz ilişkiniz, evliliğiniz olacaktır. Ana teması bu olsa da tabii ki diğer konulara da bakacağız. Özellikle  Jüpiter bazı Aslan’ları evlilik yoluna sokacak. Ben evlenmem diye büyük konuşan varsa 2021 yılında büyük konuşmayın. Evliliğinde sorun olanları çözüm için destekleyecek. Fakat, şimdi dikkat etmek gereken kısım aynı etkiler devam ederken Satürn de ilişki hayatınıza etki edecek. Özellikle sorunlu ilişkilerde şunu diyecek; “sen geçmişteki derslerini aldın mı yoksa aynılarına devam mı ediyorsun?” cevabınız ders almadım ise ilişkide güzellik değil stres hakim olacaktır. Ocak-Şubat bu çalkantılı ortamı hissedebilirsiniz. Ortaklıkla bir iş kurmayı düşünüyorsanız bu yıl kurun. Mayıs’ın ikinci haftasıyla beraber ortaklıkla ilgili etkiler iyi olacaktır. Haziran sizlere şanslı gelecektir. Tabii ki tutulmalar olacak ama sizler için emek verdiğiniz konularda şans sizden yana olacak. Ağustos genelde size yarasa da bu yıl, Temmuz-Ağustos aylarında beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunu kariyer hayatında da deneyimleyebilirsiniz. Aceleci kararlar almayın. Ekim ayında çevrenizde aranılan isim olacaksınız. Gerek iş gerek sosyal ortamlarda kendinizden bahsettirebilirsiniz. Eğitimde başarılı bir ay geçireceksiniz. Kardeşleriniz, akrabalarınız bu ay gündeme düşebilir. Ekim’de en çok aşk hayatındaki tepkilerinize dikkat etmelisiniz. Kasım aşkta tutkulu bir ay olsa da aile için negatif etkiler olacaktır. Ailede birinin rahatsızlığı gündeme gelebilir. Gayrimenkul işlerinizde işler aksi gidebilir. Aralık ayında şansınız çok olacak ve her konuda! Bir bebek haberi alabilirsiniz. Evlilik yolunda yine şans size dönecektir. Yıl sonu kendinizi nikah masasında bulabilirsiniz. Şimdi tutulma döngülerine bakalım. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bu tutulmalar size sosyal çevrenizde değişimler yaptırabilir. Dost düşman kimmiş ayırt edebilirsiniz. Çoğu dostunuzu 2021’de hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Aşkta da hemen güven duymayın önce karşı tarafı iyi tanıyın. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

BAŞAK BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Başak ve yükselen Başak burçları 2021 yılında sizlere birçok konuda şans var. Jüpiter öncelikle çalışma ortamınızda size destek olacaktır. Emeklerinizin karşılığını göreceğiniz bir yılda olacaksınız. Ayrıca kronik rahatsızlıkları olanlara ise 2021’de şifa gelecektir. Sağlık konusunda aynı anda dikkatli olmakta gerekecek. Şifa gelirken “ben iyileştim bir şey olmaz” derseniz diğer yandan Satürn problem yaratmak için bekleyecektir. Bazı Başak’lar hiç akıllarında yokken bir evcil hayvan edinebilir. Bu da 2021’in sürprizi olabilir. Duygusal anlamda ise her şeyin kötüsüne odaklanan değil, pozitife odaklanan bir Başak olacak. Kimseye yardım etmek için değil, önce “ben diyerek” kendi için yaşayan bir felsefeniz olacak. Ocak-Şubat seyahatlerde dikkatli olmalısınız. Aynı zaman diliminde sağlıkta da tetikte olun tedbiri bırakmayın. Psikolojik anlamda değişim zamanı olacak. Önce insanların nankörlükleri için üzüleceksiniz. Sonrasında ise bana yükmüş daha özgürüm şimdi diyeceksiniz. “Eski” ve “yeni” Başak olarak göreceğiz sizleri 2021 yılında. Okumaya, öğrenmeye, kişisel gelişime daha fazla vakit ayıracaksınız. Bazılarınız üniversite ve üstü derecelerde okumak için başvuru yapabilir. Nisan ayı maddi olarak size iyi gelecektir. Beklenen paralar elinize geçebilir. Borçlarınızı kapatabilirsiniz. Mayıs ayında alacağınız çok sürpriz bir haber sizi havalara uçurabilir. Haziran zorlu geçebilir. Beklenmedik bir olay yaşayabilirsiniz. Evlilik ve ilişki konularında ise Haziran sizlere şans getirecek. Eylül size iyi gelecektir. Savaş verdiğiniz konularda başarı sizin olacaktır. Yine Eylül maddi olarak da sevindirecektir. Kasım ayı kardeş ve akrabalarla ilgili can sıkıcı olabilir. Aralık ise aşkta tutkulu bir zaman olacaktır. Tutulmalara şimdi bakalım. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bir sene boyunca aile hayatında ve kariyer hayatında mekik dokuyabilirsiniz. Bir tarafı düzeltirken bir taraf bozulabilir. Ailede bazı kopuşlar veya yer değişikliği olabilir. Kariyerde aceleci kararlar almazsanız sene sonunda emeklerinizin karşılığı gelecektir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

TERAZİ BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Terazi ve yükselen Terazi burçları 2021 yılında sizlere hayalinizden öte bir “şans” var! Ve bu tam bir sene sürecek. Öyle bir ay, bir gün değil! 2020’de hiç suçu olmadan, hiç gezegen hareketi olmadan en çok stres yaşayan burçtunuz. Oğlak ve Koç etkileri sebepsiz sizi yıprattı. Şimdi yaşadıklarınızı unutturacak bir 2021 geliyor. Şükredeceğiniz bir yılda olacaksınız. Aşkta şansınız 2021 boyunca açık olacak. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Çocuk beklentiniz varsa dilekleriniz kabul olabilir. Bir bebek gelebilir. Çocuğunuzun bir derdi, sağlık sorunu varsa bu sene olumlu haberler alabilirsiniz. Ama genel anlamda her konuda desteğiniz olacak. Hobiniz varsa kendinize güvenin ve profesyonel alana taşıyın. Bu kadar şans varken bazı aylarda dikkatli olmak gerek. Ocak-Şubat aşk konusunda hemen destek göremeyebilirsiniz. Tam kalbim kırık derken sonrasında düzelecektir. Bu iki ay maddi olarak da açılmayın. Bir anda size veya yakınınıza para lazım olabilir. Beklenmedik bir borç çıkabilir. Nisan ayı evlilikle ilgili konularda destek olacaktır. Temmuz, dostlarınızla aranızda sert rüzgarlar estirebilir. Bu sene aşkta olan şansınız, Ağustos’ta tam tersi sizi gerebilir. Karar almak için ideal bir ay değil. Eylül ise maddi ve manevi huzurlu bir ay olacak. Dış görünüşünüzde radikal değişimlere gidebilirsiniz. Ekim aşkta en tutkulu ve mutlu olacağınız zamanlar olacak. Kasım ayında değerli eşyalarınıza, paranıza dikkat edin. Gelirim artacak diye kredilere başvurmayın. Aralık ise sosyalsiniz, yeni çevrelere dahil olabilirsiniz. Gelelim 2021’in tutulma döngülerine. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bir sene boyunca eğitim hayatınızda inişler çıkışlar olabilir. Akademide zorlanmalar, haksızlıklar yaşayabilirsiniz. Seyahatlerde dikkatli olmanız gerekli. Son dakika aksilikleri çıkabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz 2021’de bir şekilde sorun yaratabilir. Onların mutsuz olması sizleri de etkileyebilir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

AKREP BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Akrep ve yükselen Akrep burçları sizler 2021 yılında şansı aileden yana göreceksiniz. Belki öyle şeyler yaşadınız ki, bu sene iyi ki onlar varmış diyeceksiniz. Ummadığınız bir aile bireyinden destek görebilirsiniz. Ayrıca aileniz de genişleyecek. Aileye evlilikle veya doğumla yeni bir birey 2021 yılında katılabilir. Gayrimenkul işlerinizde güzel sonuçlar alabilirsiniz. Almak veya satmak istediğiniz ne varsa istediğiniz yönde gelişebilir. Sizlerin dikkat etmesi gereken, yıl içinde Satürn ve Uranüs pozisyonları olmalıdır. İkisi de sabit burçlarda ve size zorluklar çıkarmak isteyebilirler. Özellikle yılın başında Ocak-Şubat hayatınızda hiç hesapta olmayan ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunu bazılarınız evlilik hayatında da yaşayabilir. Ama her anlamda ilk iki ay dikkat edelim sonrası düzeliyor. Yılın başından daha böyleyse diye düşünmeyin. Mart’ta sizler için aşk bambaşka olacak. Kalbinizi birine kaptırabilirsiniz. Tutkulu bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Nisan’da çalışma hayatınızda yükselişe geçebilirsiniz. Sağlıkta sorunlarınız varsa iyileşme sürecine gireceksinizdir. Haziran ayında maddi olarak açılmayın. Temmuz ayında kariyer hayatında sorumluluklarınız artabilir. İş hayatında stresli bir Temmuz geçirirken, akademik alanda kariyer hedefiniz varsa olumlu sonuç gelebilir. Ağustos ayı, hem ilişki hem aile tarafında sorunlu bir ay olabilir. Beklenmedik şekilde hayat başka yöne sizi sürükleyebilir. Eylül ayı size iyi gelecek. Şansınızın açık olduğu bir dönemden geçeceksiniz. Ekim’de eski defterler açılabilir. Eskilerin karşınıza çıkması çok memnun etmeyebilir. Sağlıkta da dikkatli olmalısınız. Kasım ayı normalde sizlere yarar. Ama bu sene krizlerle yüzleşebilirsiniz. Agresif ruh haliniz hem size hem çevrenize zarar verebilir. İlişkinizde ani kararlar almaya yatkın olacaksınız. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Tutulmalarla birlikte gelirinize dikkat etmeniz gereken bir dönemde olacaksınız. Gelirinize güvenerek çok fazla açılmayın. Yatırım yapmak için pek ideal bir sene değil. Çok araştırın öyle karar verin. Eşinizin gizlediği bir borç karşınıza çıkabilir. Miras davanız varsa kimse güvenmeyin. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

YAY BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Yay ve yükselen Yay burçları 2021 yılında sizler yeni çevrelere dahil olacaksınız. Bu işle, eğitimle veya bir gönül işiyle ilgili de olabilir. Ama çevreniz genişleyecek ve yeni insanlar hayatınızda size iyi gelecek. Özellikle iletişim, pazarlama sektörlerindeyseniz 2021 yılında umulmadık şekilde biriyle tanışıp kariyer fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğitim hayatı olan Yay burçları ise 2021’de başarılı olacaktır. Sınavlarınız iyi geçecektir. Kardeşleriniz varsa onların da hayırlı haberlerini alabilirsiniz. Bu güzellikler için Ocak-Şubat biraz beklemek iyi olacaktır. Sene başında sert etkiler olduğundan hemen hissedemeyebilirsiniz. Nisan ayı size çok iyi gelecektir. Aşkta beklenmedik güzellikler yaşayabilirsiniz. Çocukla ilgili de sevindirici haberler gelebilir. Mayıs ayı psikolojik olarak iyi gelse de fiziksel olarak dikkatli olmalısınız. Beklenmedik sağlık sorunları can sıkabilir. Haziran ayında ilişki ve evlilik konuları stresli olabilir. Bu kısma yazının sonunda yine geleceğiz. Temmuz-Ağustos ise seyahatlerde dikkat etmelisiniz. Üniversite konularınız varsa hızlı kararlar vermeyin. Her şeyi kontrol edin. Ağustos sizlere kariyer hayatında iyi gelecektir. Geliriniz artabilir veya yeni teklifler alabilirsiniz. Eylül-Ekim ayları her anlamda size şans getirecektir. Ekim’de bir yakınınızın sorunu sizi üzebilir. Aşkta da bu iki ay şansınız açık. Kasım ayı sağlığınıza çok dikkat etmeniz gereken bir ay. Geçmişte yaşadığınız bir olay da tekrardan karşınıza gelebilir psikolojik olarak yaralayabilir. Aralık ise sizin için mutlu bir kapanış olacak. Beklediğiniz bir haberi alarak kutlama yapabilirsiniz. Gelelim en önemli kısma. Tutulma döngüleri Yay’ları direkt etkileyecek. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Her anlamda dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Bir taraf iyi giderken hayatınızda bir taraf eksiye düşebilir. Tutulmalar, “aceleci olma iyi düşün” diyecektir. Partnerinizle bitmesi gereken bir şey varsa o yıl bu yıl olabilir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

OĞLAK BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Oğlak ve yükselen Oğlak burçları en çok sevinmesi gerekenlerden birisiniz çünkü 2020 resmi olarak peşinizi bırakıyor. Sert kavuşumlar burcunuzdan çıkıyor. Tutulma döngüleri de artık sizlerde değil. Kısacası kara bulutlar gidiyor. Bu sene sizler için para demek. Geliriniz, elinize geçen paralar kat kat fazla olacak. Yatırımlarınız varsa umduğunuzdan daha fazla değerlenecek. Maddi konularda bu şansı Mart’tan sonra daha net göreceksiniz. Hatta Ocak-Şubat fazla açılmamakta fayda var. Maddi olarak iki ay riskli sonraki aylarda şans açılıyor. Bu iki ay ayrıca aşk hayatınızda da gerginlikler yaşanabilir. Nisan ayında ailecek sevineceğiniz gelişmeler yaşanabilir. Gayrimenkul işlerinizde güzel haberler alabilirsiniz. Mayıs sizlere bereketli gelecektir. Çocukla ilgili sevinç yaşayabilirsiniz. Aşkta yeni biri kalbinizi çalabilir. Haziran riskli bir ay özellikle sağlığınızla ilgili dikkatli olun. Çalışma hayatınızda beklenmedik durumlar yaşanabilir. Ama her şeyden önce sağlık olmalı. Haziran sonu ve Temmuz ilk haftası evlilikle ilgili güzellikler yaşayabilirsiniz. Temmuz’da borçlanmamaya dikkat edin. Sağlık yine ihmale gelmez. Ağustos ve Eylül iş hayatında, akademide zirveye çıkacağınız şanslı zamanlar olacak. Bazılarınız bu dönemde taşınmayı düşünebilir. Bu yurtdışı da olabilir. Başvurular için değerlendirebilirsiniz. Kasım ayı şansınız çok olsa da çevrenize karşı agresif olabilirsiniz. Öyle anlar gelebilir ki ummadığınız dostlarınızı bir anda silebilirsiniz. Kasım ayında geçmişte kalan biri size geri dönmek isteyebilir. Aralık, senenin sonunda ruhen iyi hissedeceğiniz bir zaman olacak. Aklınızda hiçbir “keşke” kalmadan seneyi kapatıyor olacaksınız. Gelelim tutulma döngülerine. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Senenin içerisinde bu karşıtlıklar sağlığınızda dengesizlikler yaratabilir. İyiyim deyip kendinizi salarsanız tam tersi yaşanabilir. O yüzden bu sene önce sağlık demelisiniz. Bazılarınız bu stresli enerjiyi çalışma hayatında hissedebilir. Evcil hayvanla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Bazı Oğlak’lar 2021 bitmeden yoga, kişisel gelişim çalışmalarına başlayabilir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

KOVA BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Kova ve yükselen Kova burçları, Jüpiter namını salmıştır ama yine de hatırlatayım. Jüpiter 2021 yılı boyunca sizlerin burcunda ve bilindiği üzere geldiği burcu o sene en şanslı yapar. Önceden her işinizde, beklentinizde şansınız bu yıl olacak. Yazının başında müjdeyi vereyim. Bu yıl ne yapmak istiyorsanız, hayatınızda hangi değişikliğe cesaret etmek istiyorsanız hiç durmayın. Sabit burçlardan olduğunuz için size bazı zamanlar dikkat demeliyiz. Boğa’daki Uranüs sizdeki bu şansı bazı aylarda gölgelemek isteyecek. Özellikle Ocak-Şubat beklenmedik olaylar alt üst edebilir. Aile içerisinde sarsıntı yaşayabilirsiniz. Evinizde sorunlar oluşabilir. Sonrasında esas şanslıyım diyeceğiniz dönem başlayacak. Mart ayında yüzünüz paradan yana gülecektir. Nisan ayında yeni bir çevreye dahil olabilirsiniz. Taşınma, iş değişikliği, eğitimle ilgili bir durum buna ön ayak olabilir. Haziran ayı aşkta şanslı olacağınız bir dönem olacak. Aynı anda ise ailede beklenmedik şeyler meydana gelebilir. Temmuz ayında evlilik ve ilişki hayatınızda tutkulu olacaksınız. Aşırı tutkuyla bağlanmanızın sonucu kıskançlıklar, agresif tavırlar göstermemeye dikkat edin. Karşı tarafta bunu yapabilir. Ağustos parayla ilgili destek olacaktır. Miras davanız, kredi borçlarınız gündemde olabilir. Ama kötü değil pozitif anlamda destek olacaktır Ağustos ayı. Ekim ayında seyahatleriniz sıklaşabilir. Kariyerde ise sert etkiler altındasınız. Özellikle aldığınız maaş, prim ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kasım başta aşk olmak üzere her anlamda yine çok şanslı olacaksınız. Sadece bu ay kariyerdeki tepkilerimize dikkat edelim. Aralık ayı Jüpiter burcunuzdan çıkmadan önce yine bol şanslı bir ay yaşatacaktır. Geçmişte adım attığınız konularda olumlu haberler gelebilir. Eski bir ilişkinizle tekrardan başlayabilirsiniz. Gelelim tutulma döngülerine. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bu tutulmalar aşk hayatında dengeyi bulmakta zorlatacak sizlere. Tamam mı devam mı ikilemini yaşayabilirsiniz. Çok severken bir anda soğuyabilirsiniz. Çocuğunuz varsa bu sene vaktinizi ona ayırmanız gereken durumlar olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler varsa bir, iki, üç yılmayın tutulma döngüleri sizi yıldırmak isterken bebek haberi ansızın gelebilir. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

BALIK BURCU 2021 YILI YORUMLARI

Balık ve yükselen Balık burçları bu sene kendinizi yeniden keşfetme vakti olacaktır. Ruh haliniz zaman zaman dalgalanacak ama yıl biterken bambaşka bir Balık olacak. Geçmişi çok sorgulayacaksınız. Yaptıklarınız veya yapamadıklarınız hep aklınıza düşecek. Yapamadıklarınız için size kimler engel olduysa veya sizler başkaları için zamanında kendinizden vazgeçtiyseniz bu sene kendi yolunuza bakacaksınız. Önce benim psikolojim önce benim mutluluğum demelisiniz. Bunu yaparken bazılarınız psikolojik danışmanlık alabilir. Başkalarının sizden sakladıkları ne varsa bu yıl karşınıza çıkacak. Hayatınızdaki insanları eleyebilirsiniz. Diğer yandan sağlık konularınız gündemde olacak. Zaman zaman sert açılar alacaksınız dikkatli olmalısınız. Ocak-Şubat ayları en ufak bir belirti görürseniz doktora başvurmalısınız. Mart sizler için dönüm noktası olacaktır. Hem para hem aşk ikisi de aynı anda mutlu edecektir. Hatta Nisan ayında yeni bir gelir kaynağı bulabilirsiniz. Yüklü paralar elinize geçebilir. Mayıs, sizin en sosyal ve yoğun ayınız olacak. İletişim yönünüz aktif olacak. İş hayatında bu size artı puan katacak. Eğitimde başarılı dönemden geçeceksiniz. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken ani gelişen bir sağlık sorunu olabilir. Mayıs’ın ikinci haftasıyla Jüpiter kısa süreliğine size geçiyor. Özellikle Mayıs sonu ve Haziran’ın tamamı yapmak istedikleriniz için harekete geçin. Olumlu sonuç alırsınız. Temmuz iş hayatında stresiniz fazla olabilir. Altınızda çalışanlarla geçimsizlikler yaşanabilir. Ağustos evlilik hayatında iyi gelecektir. Bazılarınız evlilik yoluna girebilir. Eylül, ödemelerinizin yoğun olacağı bir dönem olabilir. Eşinizin maddi durumunda artış olabilir. Ekim ayında akademik olarak yükselişe geçebilirsiniz. Kasım ise yolculuklarınızda dikkatli olmalısınız. Tehlikeli sporlardan kaçınmalısınız. Kariyerde duygusal kararlar almayın. Aralık ayına geldiğinizde iş hayatında zirveye çıkabilirsiniz. Kendi beklentinizden de yüksek yerlere gelebilirsiniz. Sırada tutulmalar var. 2021’de çoğunlukla İkizler-Yay tutulmaları yaşayacağız. Bu aile içerisinde yıl boyu gerginlikler yaşatabilir. Beklenmedik durumlarda sizin desteğiniz gerekebilir. Kariyerde başarı gelecek ama bu başarıyı elde edene kadar hayat sizi yoracak sakın yılmayın. Ayrıntılı tarihler aylık burç yorumlarınızda gelecektir. 2021 size istediklerinizi getirsin, mutlu yıllar!

Astromeri,

27.12.2020